Eesti - Setomaa ja Võromaa, Lindora laat

Eesti - Setomaa ja Võromaa, Lindora laat

28.10.2020 - 29.10.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 129
Broneeri
Rahulikus rütmis tuksub elu Võromaal ja Setomaal ka kõige kibedamal sügisesel ajal kui põllud vajavad hoolitsemist. Uudishimulike tulijate jaoks jagub siin alati aega, et näidata ja jutustada. Kaunis päevane teekond Lõuna- ja Kagu-Eesti radadel.

Reisikava

1. päev LINDORA LAAT - MIIKSE KIRIK - OBINITSA
Väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast kell  7:00.
Väljasõit Tartust AHHAA keskuse  parklast kell 9:30. 

Lindora laata on Simunapäeval  vana Võromaa kolme valla piiridel peetud juba 1920. aastatest alates. Vana traditsioon sai uuesti ellu kutsutud 1990. aastatel.  Käsitöömeistreid ja talupidajaid on oma kaupa pakkumas varavalgest hilisõhtuni. Vaatame laadamelus ringi.   
Seejärel Miikse Jaanikivi ja kirik. Vana lugu jutustab, et Jaanikivil olla istunud ja jalgu puhanud või koguni maganud  Püha Jaan (Ristija Johannes). Aastasadu on siinkandis usutud kivi imettegevasse jõusse ja tuuakse kivi juurde haigeid, toetatakse valutav käsi või jalg vastu kivi. Ravitoime usutakse olevat ka ojaveel ja selgeveelisel silma-allikal.  Ristija Johannese õigeusu kiriku ehitasid 1953. aastal omal algatusel koguduse liikmed vana kiriku asemele. Pühakoda pühitseti aastal 1956.
Obinitsa külakalmistu ja külakirik. Vanad kääpad ja lauluema Hilana Taarka haud. Räägime leelost ja paasapäevast ja lauluemadest. Külastame Seto galeriid Hal’as Kunn. Räägim Setomaast ja kohalikust kultuurielust. Obinitsa vanad külamaastikud, muuseum ja tsässon.  
Piusa klaasiliivakoobaste salapärane maailm. Külastuskeskus koos filmiprogrammiga  ja muuseumkoobas.  
Õhtuks   saabumine Värskasse. Majutamine Värska Spa hotellis. Soovijaile õhtusöök Tsäimajas koos leeloga.

2. päev PODMOTSA KÜLA - VÄRSKA 
Hommikusöök. Podmotsa küla ja tsässon.  Eesti – Vene piiril asuv vana küla ja kalmistu asub tõenäoliselt muistse hiiemetsa kohal. Liivi sõja aegsed kiviristid ja Kolmainupühale pühitsetud tsässon. 
Värska on kujunenud Setumaa üheks tähtsamaks keskuseks. Siin toodetakse üle Eesimaa kuulsat Värska mineraalvett ja siin saab sanatooriumis ka tervist kosutada või veekeskuses lõõgastuda. Värska Setu talumuuseumis saab näha, kuidas elati siinkandis 80 aastat tagasi. Hubane talutare, aidad, laudad, suitsusaun, savikoda ja palju muud. 
Kirikukroonikate järgi on Saatse nimi olnud kauges minevikus Korki või Gorki. Praegune nimi Saatse on tulnud venekeelsest külanimest Zatserenje, mis muutus aja jooksul Satseeriks (Satserinnaks) ja siit sai juba nimeks Saatse. Saatse küla kuulub Satserinna nulka. Püha Paraskeva õigeusu kirik ja selle ümber paiknev vana kalmistu. Kirikus on säilinud polükroomne puunikerdus 18. sajandist. Kunstimälestisena on kaitse all  ikoon Paraskeva Pjatnitsa lugu. Külastame Saatse muuseumi vanas koolimajas.
Räpina Sillapää lossist on esimesed andmed 16. sajandist.  Lossi ümber on rajatud  liigirikas park. Vanad veskid ja   püha Miikaeli kirik paisjärve kaldal. 
Tagasi Tartus oleme orienteeruvalt kell 19.00, Tallinnas 21.30. 

Reisi hind

129 €* /139  €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hind sisaldab:​
sõit kõigi mugavustega bussis;
majutus vastavalt programmile hotellis***(2-in toad), hommikusöögiga;
ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused.

Lisatasu eest võimalik:
ühene majutus  30€;

Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad: täiskasvanu/õpilane ja seenior
Muuseumipääsmete hinnad:
* Setomaa muuseumid komplekspilet (Värska, Obinitsa, Saatsõ ja kindral Reegi maja Värskas) 15 €, seeniorid ja õpilased 10 €
*Galerii Hal’as Kunn 5 €
*Piusa koobaste külastuskeskus 5 €, seeniorid ja õpilased 4 €
*Annetus Saatsõ kirikus 2 €
*Õhtusöök Värska tsäimajas koos Seto leeloga 20 €
*Lõunasöök Obinitsas Taarka Tarõs 15 €

Lisainfo

Kuidas reisime
  • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Lähireisidel reisime Germalo Reiside oma mugava reisibussiga. 
  • Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
  • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed.
  • Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.

Reisitingimused
  • Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
  • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
  • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
  • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
  • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
  • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!
28.10.2020 - 29.10.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 129
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Helgi
Palju-palju Tänu Lugupeetud GERMALO. Hinge liigutav ettevõtmine! Tõesti parimad tunded ja lootused üle pikkade rusuvate nädalate! Sõprade tervitused eksootilistest maadest on tõesti super!. Kõik pole veel kadunud-elame ja REISIME!
I
Irene
Tahan meie kõikide nimel Teid tänada ja oleme Germalo suurepärasest tegevusest vaimustatud. Tegime kunagi aastaid tagasi õige valiku, et oleme kasutanud ainult teie reisibürood. Suurepärased giidid ja suurepärane suhtumine. Reisime varsti jälle, sest kui pisik sees ja tingimused suurepärased, see ainult meelitab. Edu teile ja vastupidavust momendil olevas raskes olukorras. Kaunist suve ja kõike head!