Eesti - Tartu jõululaat ja Eesti Rahva Muuseumi jõulud - kohtumine ja vestlusring „Läänemeresoome tulemine ja Eestiks saamine“

Eesti - Tartu jõululaat ja Eesti Rahva Muuseumi jõulud - kohtumine ja vestlusring „Läänemeresoome tulemine ja Eestiks saamine“

12.12.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 59
Broneeri
Tartu on alati olnud meie jaoks eelkõige ülikoolilinn, millega seotud kaunimad noorusmälestused. Tartu pikk ajalugu on täis vallutusi, hävinguid, küüditamisi, kuid ikka on linn kestma jäänud. Emajõe pehmesse embusesse rajatud linna elujõud on lõputu! Jalutuskäigul Toomel ja alllinnas räägime Tartu tähendusest Eestile ja maailmale, meenutame kuulsaid tartlasi ja proovime üheskoos taastada kunagisi linnamaastikke. Raadi ja Eesti Rahva Muuseum, ERMi näituste põhjalik külastus. Raadi mõisa traagilisest saatusest, ERMi koju tagasi tulemisest ja Utotškini lendamisest Tartu kohal 1914. aastal.
Tänasel teekonnal naudime üheskoos jõulumeeleolu Tartu raeplatsi ja südalinna jõuluturul. Erinevad müüjad ja käsitöölised, jõulukuusk ja programm - õdus olemine, kuum glögi ja võimalus soetada ilusaid jõulukinke. Teeme ka jalutuskäigu linnas ja seejärel suundume  Eesti Rahva muuseumisse, kus peetakse täna samuti jõuluturgu. Sisutiheda päeva lõpetuseks kohtumine ja vestlusring  „läänemeresoome tulemine ja Eestiks saamine“ koos Tartu tippteadlasega - keeleteadlane Karl Pajusalu!

Reisikava

Koguneme kell 08:00 Estonia teatri vastas asuvas parklas, kust alustame oma päevast ringsõitu Germalo Reiside mugava reisibussiga.
Alustame bussisõitu Eesti ja 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna - Tartusse.  Teel väike kohvipeatus ja juba enne  keskpäeva jõuame Tartusse. Suundume Tartu jõululaadale. Jõululaat on ideaalne sündmus, kus varakult ära osta jõulukingid ning veeta perega kaunis päev. Kaubavalik on laadal põnev ning mitmekülgne. Kingiideid leiab laadalt igaüks, sest kaupmehed tulevad kauplema nii toidu, joogi, mahetoodete, kosmeetika, öko- ja tervisetoodete kui ka käsitöö, mänguasjade, riiete, ehete, raamatute ja muude toodetega. Lisaks tass kuuma glögi ja kaunis raeplatsi jõulukuusk.

Lõunapausiks kutsume teid otse ülikooli peahoone kõrval asuvasse legendaarsesse Ülikooli vanasse kohvikusse. Kui paljudele meie hulgast on see koht seotud nostalgiliste mälestustega ülikoolipäevilt! Kohvik asub ajaloolises hoones ja interjöörid on osaliselt 
taastatud sellistena nagu need olid kohviku esmaavamisel 1957 aastal. Osaliselt on isegi mööbel seesama! Täna on ülikooli kohvik saanud tõeliseks kultuurikojaks, kus lisaks heale toidule on võimalik nautida jazzmuusikat või vaadata erinevaid näitusi või tulla kohtuma kirjanikega.

Kui ilm lubab teeme ühise jalutuskäigu Toomemäel ja seejärel suundume juba Tartu ühe kaasaegseima maamärgi, Eesti Rahva muuseumi, juurde. Ka siin peetakse täna jõululaata - kauplejad on keskendunud eestipärasele, ökotoodetele, käsitööle.
Peale laadal pakutavaga tutvumist suundume aga ekskursioonile tutvumaks Eesti Rahva Muusemi püsi- ja ajutiste näitustega. Püsinäitused „Kohtumised“ ja „Uurali kaja“ jutustavad kauni loo Eesti ja Soome-Ugri maailmast ja hindamatust pärandist läbi aastatuhandete kulgemise. On tõepoolest, mida vaadata ja taaskohtumiste üle rõõmu tunda!  Kaunis muinasjutunäitus „Elas kord“ paotab aga meie kõigi jaoks ukse helgesse kuid paraku argiaskeldustes ununema kippuvasse maailma. Unikaalsed ja rikkaliku kollekstsiooniga näitused ning seekordse külastuse teeb eriliseks, et saame ekskursiooni käigus piiluda ka nö muuseumi tagatubadesse, kuhu tavakülastaja enamasti ei satu!

Päeva lõpuks vestlusring ja kohtumine tippteadlasega - keeleteadlane Karl Pajusalu räägib uuematest seisukohtadest Läänemeresoome tulemisest. Kust me tuleme, kes me oleme, kui vana on meie keel? Atraktiivne miniloeng ja küsimused/vastused. 
Seejärel suundume juba tagasi Tallinna poole.

Soovijatel on võimalik aga jääda veel ka iseseisvalt Tartusse majutuma ning naasta mugavalt liinibussi või rongiga Tallinnasse pühapäeval. Tegevusi ja toimetamist siin jätkub. Soovi korral abistame majutuse broneerimisega.

Reisi hind

59 €*
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15. novembrini broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused. Sellele reisile on limiteeritud kohtade arv.

Hind sisaldab:​
* sõit kõigi mugavustega Germalo Reiside reisibussiga;
* ekskursioon eesti keeles, giidi teenused;
* kohaliku giidiga ekskursioon Eesti Rahva Muuseumis;
* osalemine vestlusringis.

Lisatasu eest võimalik:
* Eesti Rahva Muuseumi sissepääsupilet
* Ühine lõunasöök Tartus

Lisainfo

Kuidas reisime
  • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Lähireisidel reisime Germalo Reiside oma mugava reisibussiga. 
  • Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
  • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed.
  • Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
  • Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
  • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
  • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
  • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
  • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
  • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!
12.12.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 59
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Maret
Eranditult parimad ja hoolivamad giidid/reisisaatjad on Germalos. Loodan teiega ka edaspidi reisida ja uusi elamusi saada. Pidage vastu!
K
Karin
Väga tore, et sellel erilisel ajal ikka mõni reis ka teoks saab. Island-tule ja jää maa, tõesti eriline paik. Suured tänud giididele, eriline pärl on Askur.