Eesti - vana hea Võromaa

Eesti - vana hea Võromaa

11.06.2021
 Hind al 49
Broneeri
Ühepäevane mõnus kulgemine viib meid taaskohtuma  Võrumaa kõige kaunimate paikadega. Millal viimati vaatasite Munamäe pilvepiirilt Eestimaad? Võrumaa on sõbralik ja avatud, üks omamoodi kant. Eestimaa kaunimad loodusvaated, rikkalik kultuuripärand ja kohaliku elu rahulik ja tarmukas kulgemine! Liigume palju looduses - on ruumi ja õhku! 
Uued elamused, uued tutvused - grupireisiga Eestimaad avastada on võrratu!

Reisikava

Väljasõit Tallinnas Estonia teatri vastas asuvast parklast 6:30.
Väljasõit Tartust AHHAA keskuse parklast kell 9:00. 

Võru on Eestimaa vanade linnade hulgas noorim, asutatud 1784. aastal Katariina II ukaasiga. Ometi on Tamula järve kallastel inimesed elanud juba rohkem kui 6000 aastat! Lühipeatus Võru linnas. Tamula park ja Lauluisa mälestussammas. Võru linna uus modernne keskväljak. Jalutuskäigul Võrus räägimegi linnast ja inimestest. Linnast, mis on küll noor linnana, kuid igivana asustuskeskus. Inimestest, kes siinkandis kannavad vanade aegade mälu ja ometi jäävad südamesoojuses nooreks. Räägime linnast, mida veel olemaski polnud, kui Tamula soistel kallastel toimetas Tamula šamaan, räägime kindralkuberner Brownest ja Katariinast, räägime koolipapa Krümmerist, Lauluisast ja  rahvamehest Adam Tiganikust. 

Rõuge on küllap kaunimaid kohti Eestimaal. Vaated ürgorule ja Eestimaa sügavamatele järvedele. Rõuges asub Eesti sügavaim järv, Suurjärv (suurim sügavus 38 m), lisaks  on ümbruskonnas veel kuus järve Valgjärv, Liinjärv, Kaussjärv, Ratasjärv, Tõugjärv ja Kahrila järv. Rõuge kiriku praegune hoone on ehitatud 18. sajandil, kiriku juures asub vabadussõja monument. 26. juunil 2010 avati Rõuges Eesti ema monument, mille kavandi autoriteks oli Ilme Kuld ja Riho Kuld. Varjuküllane Ööbikuorg ja huvilised saavad tutvust teha Rõuge nupukate inimeste meisterdatud vesioinastega.

Haanja ja Suur Munamägi. Pilvepiirilt näeb kaugele, hea ilma korral võib isegi Petseri kloostri valendavaid müüre näha! Lätimaa metsadest ja järvesilmadest rääkimata! Suur Munamägi (318 m) asub Haanja kõrgustiku keskosas Võrumaal ja on nii Eesti kui ka Baltikumi kõrgeim mägi. Suure Munamäe tipus asub vaatetorn - kust saab vaadata koguni 346,7 meetri kõrguselt Eestimaad  ligi 50 km raadiuses. Suure Munamäe vahetus läheduses asuvad teisedki Haanja kõrgustiku kõrgemad „tipud“. Otse Munamäe jalamil asub sümpaatne restoran „Suur Muna“ ja soovijatele pakub pererahvast kodust kehakinnitust (ettetellimisel, lisatasu eest).  

Vastseliina kants kõrgub ida ja läänemaailma piiridel. Piirilinnuse rajamist alustasid Tartu piiskop ja Liivimaa ordu  1342. aastal. Kuigi ajad on jätnud võimsast rajatisest alles ainult müürikatked mõjuvad  need veel tänapäevalgi Piusa jõe ja Meeksi oja kaldal suursuguselt. Keskajal asus linnuses paavstliku õnnistuse saanud pühakoht. 1353. aastal leidis linnuse kabelis aset  Valge Risti ime ja sellest saati on Vana-Vastseliina tuhandetele patukahetsejatele ja palveränduritele oluline sihtkoht.  Siia tuldi kummardama imettegevat püha risti, mis asus lossi kabelis. Vastseliina kantsiga on seotud paljud kohalikud legendid. Vana Vahtsõliina lugu on uuele elule ärganud külastuskeskuses-muuseumis. Linnuse territooriumile kunagise lossikabeli kohale  on rajatud väike palverändurite kabel. Tagasisõit Tartusse ja Tallinnasse.

Reisi hind

49 €* / 59 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hind sisaldab:
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused.
Lisakulud
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Suure Munamäe vaatetorn: täiskasvanud, jalgsi/liftiga 4€/6€, õpilased, üliõpilased 3€/6€, pensionärid 3€, perepilet (2 täiskasvanut + lapsed) 11€/18€
 • Vastseliina ordulinnuse külastuskeskus täiskasvanu 9 €, pensionär ja õpilane 7 €, perepilet (2 täiskasvanut ja kuni 3 last) 24 €, linnuse ala külastus 3 €

Lisainfo

Kuidas reisime
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!
11.06.2021
 Hind al 49
Broneeri

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  139
Soomaa rahvuspark ja Mulgimaa
22.05.2021 - 23.05.2021
Vaata lähemalt
Hind al  99
Eesti - ainulaadne Kihnu saar
05.06.2021
Vaata lähemalt

Kliendid meist

K
Kaja
Suur tänu väga huvitava Islandi reisi eest! Suured tänud veel kord Triinu Borgale ja Askur Alasele! Jään ootama jälle uusi reisi pakkumisi! Kõige paremat!
M
Mary ja Mart
Reis Hiinasse oli väga tore. Hiina reisiprogramm oli väga hästi koostatud. Selle reisi tegi imeliseks  suurte teadmistega ja meie kõigiga arvestav giid Raivo. Tandemina Siret ja Raivo olid lihtsalt super. Soovitame seda reisi kõigile. Suur-suur aitäh veel kord giididele meie poolt. Sügis, 2019.