Egiptus - aastavahetus Niiluse kruiisil ja Hurghada puhkus

Egiptus - aastavahetus Niiluse kruiisil ja Hurghada puhkus

30.12.2021 - 06.01.2022
 
Broneeri
Egiptuse hiilgusi avastavad kultuurihuvilised rändurid alates aastast 1869, mil inglane Thomas Cook korraldas reisi kahe aurikuga mööda Niilust. Niilus on egiptlaste jaoks püha, mõjutades nii nende igapäeva- kui kultuurielu. Niiluse kallastel on legendaarsete vaaraode matmispaigad, siit leiab pompöössed templid.
Kui 2010. aastal külastas Egiptust umbes 14,7 miljonit turisti, siis sel aastal on seda võimalik teha, nautides suursuguseid vaatamisväärsusi inimmassideta. Kuid mitte ainult kuld ja hiilgus, vaid ka sooja mere ning päikese puudutus Hurghadas on see, mida rohkem kui kunagi varem vajame! 

Egiptuse ajaloopärandit uuris ja ülistas meie esimene ja kirglik egüptoloog Sergei Stadnikov, kellega oli au ka paljudel meie klientidel seda imelist maad avastada, kuid tema vaimne pärand on saadaval kõigile huvilistele ka täna. Huvilistel soovitame lugeda tema tõlkeid, artikleid ja teoseid, näiteks: 
Egiptus. Kohtumine Vana-Egiptusega
Muinas-Egiptuse ahvatlus: artikleid Vana-Egiptuse kultuuriajaloost ja selle retseptsioonist.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Riiki sisenemise tingimused:
 • Vaktsineerimispass (alla laadida www.digilugu.ee), mis tõendab , et vaktsineerimise lõpetamisest on möödas vähemalt 14. päeva VÕI
 • Negatiivse PCR testi sertifikaat, mis peab olema tehtud mitte varem kui 72h enne Egiptusesse saabumist (väljatrükk peab olema värviline)
 • Kohustuslik on omada tervisekindlustust
 • Kõik reisijad peavad esitama ankeedi https://egypt.mfa.gov.ua/storage/app/sites/26/declaration-form.pdf

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-HURGHADA, LUXORI TEMPEL - NIILUSE KRUIIS
Koguneme oma reisiseltskonnaga hommikul  kell 05:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Hurghada kell 06:50-12:00(lend MYX58 5, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise kellaaegu vahetult enne reisi!
Pärast piiriformaalsusi alustame oma mugava reisibussiga teekonda Luxorisse. 
Meeleolukad vaated bussiaknast tänasele Egiptusele, kõrbeline maastik vaheldub väikeste küladega.  Bussisõidul saame meie giidi abil juba põhjaliku sissejuhatuse Egiptuse rikkalikku kultuuripärandisse.
Jõuame Luxorisse. Niiluse idakaldal Luxoris vaatame Amon Ra grandioosset templit. 
Meie Niiluse kruiisilaev*****  (või sarnane) ootab meid Luxoris kruiisisadamas. Meie kruiis kulgeb mööda Niiluse jõge ning majutume kruiisilaeval kolmel järgneval ööl. Mööda jõge sõites avaneb meile suurepärane vaade Niiluse kaldal asuvatele hilis-Egiptuse templitele. 
Laeval saab aega veeta mugavates kajutistes või laevatekil nautides uudishimulikult vaateid kallastel mööduvale kohalike argipäevale. Päeva lõpetame õhtusöögiga laeva restoranis. 

2. päev NIILUSE KRUIIS: LÄÄNEKALLAS - KARNAKI TEMPEL - AASTAVAHETUS LAEVAL
Hommikusöök. Läänekallas ja Kuningate org – iidne vaaraode matmispaik. Kuningate oru tänapäev sai alguse 4. novembril 1922 a. kui Howard Carter oma kaaslastega leidis Tutanhamoni hauakambrisse viiva trepiastme ja  praeguseks möödub hauakambri avastamisest peagi 100 aastat. Aja jooksul selgus, et see on 'väravaks teispoolsusesse' vaaraodele nagu Tutanhamon, Seti I ja Ramses II, samuti kuningannadele, ülempreestritele ja teistele 18.-20. sajandi dünastiatele ja eliidile. 
Uurime Memnoni kolosse - see on meenutus Amenhotep III poolt ehitatud templist, mis maavärinas hävis.
Sõidame vaatame kuninganna Hatshepsuti templit Deir ei-Bahris. Lõunasöök laeval.  Külastame ka suurejoonelist Karnaki templit. 

Ainulaadne võimalus võtta vastu uus aasta Niiluse laeval!
Gala õhtusöök koos aastavahetuse programmiga (lisatasu eest, ettetellimisel).

3. päev NIILUSE KRUIIS – EDFU, KOM OMBO TEMPLID
Hommikusöök. Tänane päev kulgeb mugavalt mööda Niiluse jõge sõites. Järgmine peatus meie kruiisil on Edfus, kus külastame külastame üht kõige paremini säilinud Egiptuse templit - Horose pühakoda. Jätkame laevasõitu läbides Esna lüüsi - laeva tekilt on võimalik jälgida, kuidas lüüsis veetaset reguleeritakse ning kruiisilaevaga jõel madalamale laskume. 
Jõuame Kom Ombosse ja läheme kaldale, et tutvuda Sobeki templiga. Tempel on pühendatud kahele jumalale - krokodillijumal Sobekile ja pistrikjumal Horusele. On märkimisväärne ja väga ebatavaline, et üks Egiptuse tempel on püstitatakse kahele jumalale. Lõunasöök ja õhtusöök laeval. 

4. päev NIILUSE KRUIIS - PHILAE TEMPEL 
Hommikusöök. Oleme jõudnud Lõuna-Egiptusesse nuubialaste ajaloolistele aladele.  Külastame Philae templi arheoloogia-ala. Seejärel suundume graniidikaevandusse, kus näeme 'lõpetamata obeliski' - siin on leitud poolelijäänud monoliitse obeliski väljaraiumine, mida peetakse inimkonna ajaloos suurimaks. On erinevaid seisukohti, miks obeliski rajamine pooleli jäi. Mõned teadlased usuvad, et selle ehitamisest loobuti, kuna ehitusprotsessi käigus avastati graniitkivimis praod. Teised usuvad, et vaarao Hatshepsut keelas selle obeliski ehitamise. Kui see oleks valminud, oleks konstruktsiooni kõrgus olnud umbes 42 m ja see oleks kaalunud umbes 1200 tonni. Lõunasöök ja õhtusöök laeval.

5. päev ASSUAN-HURGHADA
Hommikusöök. Bussisõit Hurghadasse. Saabumisel majutus hotellis Jaz***** või sarnane kolmel järgneval ööl all inclusive baasil.

6-7. päev PUHKEPÄEVAD HURGHADAS
Võrratud puhkusepäevad rannas ja hotelli basseini ääres. Hurghada on armastatud kuurort nii eurooplaste,  ameeriklaste kui ka araablaste hulgas. Ikka ja jälle meelitavad siia inimesi puhkust veetma nii korallrifid kui puhas vesi, samuti snorgeldamise- ja sukeldumisvõimalused. 

8. päev OTSELEND HURGHADA-TALLINN
Suundume lennujaama ja aeg naasta Eestisse.
Otselend Hurghada-Tallinn kell 12:45-18:15 (lend MYX586, kohalikud kellaajad).

Reisi hind

1899**€
1999€* / 2105€
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

** Supersoodushind kehtib broneerides kuni 1. november otse Germalo Reisidest, ei rakendu teised soodustused 
 

Reisi hind sisaldab:
 • lennupiletid otselendudele Tallinn-Hurghada-Tallinn (Smartlynx Eesti tellimuslennud, lennugraafik täpsustamisel);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • siselend vastavalt programmile;
 • sõit mugavusega reisibussis;
 • 7 ööd majutus (2-in toad) ja toitlustus vastavalt programmile hotellides***** ja Niiluse deluxe kategooria kruiisilaeval. Hinnas sisaldub 7 hommiku- ja 6 õhtusööki, 3 lõunasööki laeval (Hurghadas on majutus all inclusive ehk kõik hinnas baasil);
 • kõik ekskursioonid ja reisiteenindus eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus;
 • sissepääsud kõikidele programmis mainitud vaatamisväärsustele, v.a  juhul kui programmis on viidatud lisatasule 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus al. 30,68 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse, hind al. 63,91 ;
 • ühene majutus reisi vältel 240 €;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel;
 • Vana- aasta galaõhtusöök programmiga 75 € (kohustuslik)
 • jootraha Egiptuses (palume arvestada 40 € reisi kohta, jootraha kogutakse üldsummana või tasutakse ette koos reisi lõpliku tasumisega);
 • Egiptuse viisatasu on tavapäraselt 25 USD.  Viisatingimused võivad muutuda olenemata reisikorraldajast;
 • negatiivse covidi testi sertifikaat (test tuleb teha kuni 72h enne lendu), vajalik vaktsineerimata reisijatel.
 • Egiptuse muuseumis muumiate saal 12 USD
 • Felucca jõepaadiga söit Niilusel 15 USD
 • Abu Simbeli ekskursioon 120 USD (tellitakse ja makstakse kohapeal)

Viisa ja dokumendid

 • Eesti kodanik vajab Egiptusse reisimiseks viisat. Viisa maksumus 25 USD
Seoses koroonaviiruse (COVID-19) leviku piiramisega kehtivad Egiptuses täiendavad riiki sisenemise tingimused.
 • Vaktsineerimata reisijad alates kuuendast eluaastast, peavad tegema mitte varem kui 72 tundi enne Egiptusesse saabumist PCR koroonatesti. 
 • Negatiivse testi tulemus paberil on kohustuslik esitada nii lennule minekul Tallinna lennujaamas kui ka sihtkohas. Täpsem info reisi broneerimisel.
 • Kõik reisijad täitma enne Egiptuse lennule minemist tervisedeklaratsiooni (Public Health Card Form).  Iga vorm on isiklik ja seda ei saa teisaldada ning see on seotud ühe reisi ja reisijaga. Vajalikud dokumendid aitab vormistada Germalo Reisid. Vormi täitmisel tuleb kasutada sama dokumendi (passi) andmeid, mida kasutatakse reisimiseks ja mis oli esitatud PCR testi tegemisel.
 • Kohustuslik tervisekindlustus (väljatrükituna)

Lisainfo

Lennuinfo:
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt telli>. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Oluline teada:
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in  hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.
 • Egiptuses kasutatakse Egiptuse naela. Paljud kohad aktsepteerivad ka eurot ning USA dollareid. Võimalusel võiks vahetada ka kohalikku raha.
 • AINUKE KEHTIV REISIDOKUMENT ON PASS. Passis peab olema vähemalt üks täiesti tühi leht (ilma ühegi templita jne). Passi minimaalne kehtivusaeg peab olema 6 kuud peale reisi lõppu.
 • Egiptuses on eestlaste jaoks suhteliselt palav, soovitame kaasa võtta päiksekreemi, kerge peakatte (päikese kaitseks) ning pikkade varrukatega pluusid. Samuti soovitame kaasa võtta mugavad sportlikud jalanõud. Samas – õhtuti temperatuur siiski mõnevõrra langeb ning hea on õlgadele heita kerge jakk (näit kruiisil, kui soovite õhtul välitekil jalutada jne).
 • Palume kindlasti vormistada reisitõrkekindlustuse. Täieliku kindlustuse annab Salva kindlustus. Täpsem info siit >
 • Tutvu hetkel kehtivate Eestisse naasmise reeglite siit >
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
 
30.12.2021 - 06.01.2022
 
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aili
Minul olid tõeliselt positiivsed elamused ja väga lahe puhkus. Positiivset emotsiooni lisas kindlasti ka soe ja sõbralik reisi korraldus. Tänu ja heade soovidega! Jaapan, 2018.
M
Mark
Olen juba ammu käinud GERMALO Reisidega reisimas, austan ja armastan nende giide, kellega oleks tore käia kõikides riikides. Kõik on professionaalsed ja targad inimesed. Tahaks ka edaspidi nendega reisima minna ja huvitavaid riike avastada. Ärge kaduge ära ja olge meiega igavesti!