Etioopia - Omo oru hõimud

Etioopia - Omo oru hõimud

26.10.2023 - 05.11.2023
 
Eelbroneering
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

See teekond viib meid veel paljuski avastamata Omo orgu Lõuna-Etioopias, kus elavad kõige põnevamad ja värvikamad hõimud. Murside, ardorede, borenade, bennade paeluvad kostüümid, värvikad kombed, kunst, käsitöö, muusika ja tantsud on väga erilised. Paljude hõimude elu on sajandite jooksul püsinud praktiliselt muutumatuna ja nii satubki rändaja otsekui möödunud aegade lummava  etnilise mitmekesisuse keskele.

See rännak viib meid vähekäidud teedele, annab võimaluse avastada külasid, kus elu on püsinud muutumatuna ja kärarikkaid turgusid Lõuna-Etioopias.
 
Õnneks on maailmas on paiku, mis jäävad eemale 21. sajandi kiirustamisest. Ikka otsime alguse lätteid ja tahame teada, miks maailm on nii mitmekesine. Siinsed hõimud on säilitanud traditsioonid, mis pärinevad aastatuhandete hämarusest, siinsed legendid räägivad aegadest, mil maailm oli täis harmooniat, siin püsib ristiusk ikka veel apostliteaegses puhtuses ja siiruses. Igavikulisena tunduv küsimus – kust me tuleme – saab ehk siin vastuse: Eedeni aed, inimkonna häll, võibki olla Etioopias.
Lugege Etioopia kohta lähemalt siit >

28. oktoobri seisuga Etioopiasse saavad reisida nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesed. Etioopiasse sisenemiseks ei pea esitama seoses covidiga lisadokumente.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL JA LEND ISTANBUL–ADDIS ABEBA
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. 
Lennud Tallinn-Istanbul kell 12:40-17:20 ja Istanbul-Addis Ababa kell 19:25-00:55 (lennunumbrid TK1422 ja TK676). Palume kontrollida Tallinna lennujaamas kogunemise ja lennuki väljumise aega ka vahetult enne reisi!
Transfeer ja majutus ühel ööl hotellis Hilton Addis Ababa**** või sarnases.

2. päev LEND ADDIS ABEBA-ARBAMINCH, CHENCHA JA DORZE HÕIM
Hommikusöök. Lahkume pealinnast ning suundume lennujaama, et lennata Lõuna-Etioopiasse. Lend Addis Abeba-Arbaminch kell 13:30-14:35.
Jõudes Arbaminchi, suundume edasi Gughe mägedesse Chencha külla, et tutvuda kuulsate ehitajate - dorze hõimuga, kelle bambuseritvadest ja banaanilehtedest kahekorruselised majad pidavat püsima kuni 80 aastat.
Majutus ja õhtusöögid kahel järgneval ööl Haile Resort Arbaminch hotellis või sarnases.

3. päev ARBAMINCH - CHAMO JÄRV
Hommikusöök. Hommikupoolikul sõidame paika, kust avanevad kõige paremad vaated Arbaminchi lähistel asuvatele Abaya ja Chamo kaksikjärvedele. Täiusliku kujuga mäeseljandik, mida kutsutakse Jumalate sillaks, asub kahe järve vahel ja otsekui poolitab siinsed vapustavad maastikud. Paaritunnisel paadiretkel Chamo järvel on võimalus näha jõehobusid ja krokodille. Järve ääres elavad ka kolm erinevat ahviliiki - paavianid, vervetahvid ja koolobused.
Õhtul külastame krokodillifarmi, saame ringi uudistada ning maitsta tõelist Etioopia kohvi.

4. päev ARBAMINCH – JINKA
Hommikusöök. Lahkume Arbaminchist ja alustame sõitu Jinkasse Omo orus. Teekond kulgeb Konso ja Weito kaudu. Külastame tsemai hõimu perekonda. 
Jätkame teekonda Jinkasse, mis on ka Mago rahvuspargi väravaks. Siin teeme tutvust aride hõimuga ja vaatame kuidas nad leiba küpsetavad, sepatööd teevad jm. Majutus hotellis Eco Omo Lodge või sarnases. Õhtusöök.

5. päev JINKA – MAGO RAHVUSPARK – TURMI
Hommikusöök. Sõidame Mago rahvusparki ja käime mursi hõimu külades. Mago rahvuspark asub Omo jõe idakaldal ja siinsed kõrgused merepinnast kõiguvad 450 ja 2528 meetri vahel. Mago rahvuspargi lõunaservas elab eraldatuses mursi hõim. Mursid on tuntud eelkõige selle poolest, et naised kannavad venitatud alahuulel savist või puust ketast. Mida suurem taldrik, seda kaunim naine. Kohaliku pärimuse järgi hakati huuli venitama, et naisi päästa orjusesse müümisest, hiljem hakati seda ilusaks pidama. Mursid on väärikas ja iseteadev rahvas. Õhtuks jõuame Turmisse ja tutvume hamerite hõimu eluga. Ööbimine ja õhtusöögid kahel järgneval ööl Turmis Turmi Lodge või sarnases.

6. päev TURMI – OMORATE – TURMI
Hommikusöök. Külastame dasenchi/gelebi rahvast, kes elavad Omo jõe kaldal. Ületame jõe kohalike poolt valmistatud paadiga. Keenia piiri lähedal Turkana järve põhjakaldal elav rahvas, keda kutsutakse ka galeb või geleb, on põlistest aegadest olnud karjakasvatajad-nomaadid. Viimasel ajal on nad jäänud rohkem paikseks ja hakanud ka põldu harima ja kalapüügiga tegelema. Naised hoolitsevad majapidamiste eest ja mehed käivad öösiti krokodille küttimas.

7. päev TURMI – KONSO
Hommikusöök. Lahkume Turmist ja sõidame Konso külla. Konsode ainulaadsed kividest ehitatud kindluskülad on kantud ka UNESCO maailmapärandisse. Vaatame üle puunikerduste tegijaid, generatsioonide samba, kohtume vanemate elanikega ja õpime nende elu tundma. Majutume Korebta Lodge's või sarnases. Õhtusöök.

8. päev SHASHEMENE – HAWASSA
Hommikusöök. Alustame teekonda uuesti põhja poole.
Külastame allaabade hõimu. Sashemene on linnake Kairost Kaplinna kulgeval Trans-Aafrika teel. 1948. aastal annetas Haile Selassie 2 km² isiklikku maad siia kogunenud rastafari kogukonnale. Hoolimata vintsutustest on see kogukond siiani säilinud.
Õhtuks saabume Hawassasse ja majutume järveäärses hotellis Haile Lodge Hawassa või sarnases. Õhtusöök.

9. päev SÕIT ADDIS ABEBASSE 
Hommikusöök. Varahommikul külastame Hawassa kalaturgu ja võimalusel võtame ette paadiretke, et tutvuda jõehobude eluga. Jätkame teekonda Addis Abebasse. Majutume hotellis****. Õhtusöök hotellis.

10. päev ADDIS ABEBA LINNAEKSKURSIOON – FOLKLOORIÕHTU
Hommikusöök. Tutvume Etioopia pealinnaga, Menelik II rajatud kirikutega ja paleega, kus on eksponeeritud ka 19. sajandi mööbel, relvad, kuninglikud rõivad ning hinnalised vääriskividega kaunistaud sakraalsed esemed. Külastame rahvusmuuseumi, mis asub endises Haile Selassie palees, kus muu huvitava hulgas on võimalus näha ka 3,2 miljonit aastat tagasi elanud hominini (Australopithecus afarensis) kuulsa Lucy skeletti. Vaatame Kolmainu katedraali, kuhu on maetud viimane keiser Haile Selassie koos abikaasaga. Teeme tiiru Aafrika suurimaks turuks nimetatud Mercatol. Õhtul toimub Addis Abebas ühine õhtusöök koos folkloorikavaga. Pärast õhtusööki transfeer lennujaama.

11. päev LEND ADDIS ABEBA–ISTANBUL, LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Addis Abeba-Istanbul kell 01:45-07:25 ja lend Istanbul-Tallinn kell  08.45-11.50 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid TK677 ja TK1421).

Reisi hind

2023. aasta hind ja programm täpsustamisel

2399 €* /
 2525 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn–Istanbul-Addis Abeba ja Addis Abeba-Istanbul–Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • toitlustus lennukis;
 • majutus hotellides ja lodge’des (2-in. toad) koos hommikusöökidega ning muu toitlustus vastavalt programmile. Reisi hinnas 8 hommiku- ja 9 õhtusööki;
 • kohaliku väikebussi kasutamine vastavalt programmile;
 • lennupilet siselennule Arbaminch-Addis Abeba;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule);
 • joogivesi bussis.
Lisakulud:
 • Etioopia viisa koos vormistamisega 60 € (hind võib muutuda).
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustuse (maksumus sõltuvalt vanusest kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühese majutuse lisamaks 230 €
 • Lisatasu eest foto- ja videopiletid vaatamisväärsustel, samuti võimalikud lisakülastused, tseremooniad vms, mis reisi käigus võivad ette tulla. Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! Inimeste pildistamisel ootavad pildistatavad selle eest samuti tasu.

Viisa ja reisidokumendid

Viisa ja reisidokumendid
Kõikidel reisijatel on vajalik vormistada Etioopia e-viisa. Viisa vormistamise tasud lisatakse arvele ning see kuulub tasumisele koos viimase osamaksega. Viisa vormistamiseks on vajalik 1. oktoobriks Germalo Reiside kontorisse tuua või saata e-mailiga:
 • Dokumendifoto 
 • Passikoopia (passi kehtivus vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu)
Täpsem info: http://ethemb.se/consular-service/visa/

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg.  Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

NB! Siselennul on pagasi piirmäär 23 kg.
 
Riigiinfo:
Etioopia Demokraatlik Liitvabariik
Pindala: 1,104,300 km²
Rahvaarv: 108 386 391 (2018)
Riigikeel: amhara
Aeg: maailmaaeg +3
NB! Etioopia kasutab oma kalendrit, milles on 13 kuud (12x30 päeva ja üks 5-6 päevane kuu) ning aastate arvestuses on kohalik kalender meie kalendrist 7 aastat taga. Etioopias vahetub aasta septembris. Ööpäevane kellaeg on 6 tundi nihkes, sest Etioopias algab ööpäev hommikul kell 6.
Valuuta: birr
1 USD = 52,8 ETB
1 EUR = 52,6 ETB
Valuutat saab vahetada pankades ja suuremates hotellides. Krediitkaardiga saab maksta mõnedes pealinna kauplustes ja restoranides. Ringreisil vajalik sularaha. Soovitame reisile vahetada USD.
Turvalisus: Etioopia on turvaline maa ja tänavakuritegevus praktiliselt puudub. Sellegipoolest tuleb turistidel oma asjadel silm peal hoida. Mõnedes Addis Ababa piirkondades (turgudel ja lennujaamas) võib esineda  taskuvargusi, samuti  ei maksa hotellis raha laua peale jätta. Täpsemad käitumisjuhised antakse alati kohaliku giidi poolt. 
Jootraha ootavad põhimõtteliselt kõik, ka kohalikud giidid ja bussijuhid, arvestuslik kogusumma ca 30-35 USD. Inimestele pildistamisel tuleb selle eest maksta. Tavaline summa on 15-20 birri iga pildistatava inimese kohta. Inimeste pildistamisel tuleb igaühele 15-20 birri maksta.
Riietuse osas on maa suhteliselt liberaalne. Mošeedesse ja kirikutesse sisenemisel tuleb jalanõud ukse taha jätta.
Tervis ja vaktsineerimine: soovitatav on vaktsineerida kollapalaviku vastu. Samuti on mõningane koolera ja malaaria risk. Juua tohib ainult pudelivett. Puuviljad tuleks alati pesta. Palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo.

Soovi korral võib kaasa võtta pastakaid, vihikuid jms. kohalikele lastele jagamiseks.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 MEELDEJÄÄVAT REISI!
26.10.2023 - 05.11.2023
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Marina ja Mihhail
Tere! Viibisime Sardiinia-Korsika reisil 28.8-4.9.21. Reis väga meeldis, kōik möödus sujuvalt. Eriti tahame tänada meie giidi Triinu Borgat. Ta oli väga sōbralik, tähelepanelik, tema ekskursioonid oli väga pōnevad. Meil oli komfortne ja tore olla sellel reisil. See oli esimene reis Germalo Reisidega ja jäime väga rahule. Parimad soovid kōikidele Germalo töötajale. Marina ja Mihhail
E
Eero
Soovime tänada imetoreda Iirimaa reisi eest ning eriline tänu giid Heigo Sahk’ ile asjatundliku ning põneva informatsiooni eest reisil. Kogu reis - nii programm, ööbimised hotellides, toitlustamine ja päevade korraldus meeldisid meile väga. Suured tänud!