Etioopia - rännak Eedeni aias

Etioopia - rännak Eedeni aias

22.11.2024 - 02.12.2024
 
Eelbroneering
Õnneks on maailmas on paiku, mis jäävad eemale 21. sajandi kiirustamisest. Ikka otsime alguse lätteid ja tahame teada, miks maailm on nii mitmekesine ja mõõtmatu. Siinsed hõimud on säilitanud traditsioonid, mis pärinevad aastatuhandete hämarusest, siinsed legendid räägivad aegadest, mil maailm oli täis harmooniat. Siin püsib ristiusk ikka veel apostliteaegses puhtuses ja siiruses. Igavikulisena tunduv küsimus – kust me tuleme – saab ehk siin vastuse: Eedeni aed, inimkonna häll on Etioopias.
Lugege Etioopia kohta lähemalt siit >


28. oktoobri seisuga Etioopiasse saavad reisida nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesed. Etioopiasse sisenemiseks ei pea esitama seoses covidiga lisadokumente.

Reiskava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:40-17:25 ja lend Istanbul-Addis Abeba kell 19:25-00:55 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK676).
Saabumine Bole rahvusvahelisele lennuväljale. Transfeer hotelli. Majutume Addis Abebas kahel järgneval ööl hotellis Best Western Plus**** või sarnases.

2. päev ADDIS ABEBA
Hommikusöök. Tutvumine Etioopia pealinnaga. Addis Abeba asub Entoto mägedes 2500 meetri kõrgusel merepinnast. Addis Abeba (amhaari keeles uus lill) on suhteliselt noor linn, asutatud 1886. aastal kuningas Menelik II poolt. Meeleolukad ja kaootilised linnamaastikud, mida ilmestavad jakaranda puudega ääristatud laiad tänavad.  Ekskursiooni käigus näeme endist kuningapaleed, Kolmainu katedraali ja külastame Rahvusmuuseumi, mille kuulsaim asukas on 3,5 miljonit aastat tagasi elanud inimese eellane Lucy. Ülihuvitav ja hinnaline arheoloogia- ja etnograafiakollektsioon. Tõuseme bussiga Entoto mägedesse, et nautida linnapanoraami ja imetleda mägede ilu ning muidugi ei jäta me külastamata Aafrika üht suurimat turgu Merkatot. Õhtusöök hotellis.

3. päev LEND ADDIS ABEBA-GONDER, GONDER
Varane hommikusöök. Sõidame lennujaama ja lendame edasi  Etioopia vanasse pealinna Gonderisse.
Tutvumine linnaga. Gonder on rajatud 1636. aastal kuningas Fasiladese poolt ja sellest sai Etioopia pealinn ning kuninglik residents järgnevaks kaheks sajandiks. 17.-18. sajandil rajatud luksuslik kuninglik kompleks hämmastab erinevate ehitusstiilide rohkusega. Siinses arhitektuuris on segunenud nii ida- kui läänemaailma traditsioonid. Fasiladese palee, ametnike majad ja saunad. Mõne kilomeetri kaugusel kuninglikust kompleksist asub Debre Berhan Selassie kirik (Kolmainuse valgus). Mäe tipult avanevad kaunid vaated Gonderi linnale ja ümbritsevale maastikule. Võimsa 13 torni ja müüriga ümbritsetud kiriku interjöörides on kaunid 17. sajandi maalingud. Kiriku lae- ja seinamaalingud on üheks parimaks näiteks Etioopia sakraalsest kunstist. Eelkõige vapustab kiriku lagi, kust pühakotta astunud rändaja poole vaatab alla 104 monalisalikult naeratavat inglit.
Majutus ja õhtusöök hotellis Haile Resort Gonder või sarnases. Õhtusöök.

4. päev BAHIR DAR - SINISE NIILUSE KOSED TIS ISAT - PAADISÕIT TANA JÄRVEL
Hommikusöök. Jätkame teekonda. Saabume Bahir Dari, mida peetakse üheks ilusamaks linnaks Etioopias. Bahir Dar on olnud tähtis kauplemiskeskus ja siin asub ka endise keisri Haile Selassie üks luksuslikest paleedest.
Paadiretk Tana järvel. Etioopia suurimal järvel on ühtekokku 37 saart. Paarikümnel saarel asuvad kloostrid ja pühakojad. Zeghe saare kloostrites ja kirikutes võib näha imelisi freskosid ja erinevate Etioopia kuningate kroonijuveele ning kristlikke reliikviaid ja vanu inkunaableid.
Sõidame Sinise Niiluse koskede juurde, mida kohalikud nimetavad Tis Isat (Tule suits). Siin alustab legendaarne jõgi oma voolamist ja vesi laskub suurvee perioodil võimsate koskedena alla 400 meetri kõrguselt. Sinine Niilus annab suurema osa Niiluse vetest, ligemale 85 %. Siinsel märgalal pesitseb hulgaliselt linnuliike ja jõe kallastel jalutades võib kohata jõehobusid ja krokodille ning näha kohalikke askeldamas papüürusepaatide tankade juures.
Majutus ja õhtusöök Bahir Daris hotellis Abay Minch Lodge või sarnases.

5. päev BAHIR DARIST LALIBELASSE
Pärast hommikusööki sõit läbi Woreta Lalibelasse. Täna läbime taas kaunid maastikud ja teeme peatusi traditsioonilistes külades, et tutvuda lihtsate inimeste eluga.
Peatus Awra Amba külas, ainulaadne ühistu, mille asutasid 1985. aastal 20 inimest, kes lõid kogukonna, mis ei diskrimineeri soo järgi ja on pühendunud raskele tööle kui vaesusest pääsemise viisile. Täna koosneb küla juba  sajast perest. Kohtume kogukonna liikmetega ja oleme tunnistajaks kogukonna edule. 
Hilisel pärastlõunal saabume Lalibelasse. Lalibelat nimetavad paljud etiooplased Teiseks Jeruusalemmaks. Lasta mägedes asuv püha linn on kuulus eelkõige kaljudest välja raiutud kirikute poolest.  Ööbimine kahel järgneval ööl Lalibelas hotellis Lal Hotel & Spa või sarnases.
 
6. päev LALIBELA KOOBASKLOOSTRID
Hommikusöök. Alustame tutvumist linnaga ja 12. sajandist pärit kaljukirikutega (UNESCO maailmapärandi nimekirjas). Linnas ja selles lähistel on ühtekokku paarkümmend 12.–13. sajandist pärit kaljukirikut, mille all asuvates koobaskloostrites võib ikka veel kohata erakuid. Kohalikud usuvad, et siin kusagil asub ka esimese inimese Aadama haud. Õhtul osaleme kohvitseremoonial.

7. päev YEMREHANE KRISTOS – WOLDIA
Hommikusöök. Külastame Yemrehane Kristose kirikut. See konkreetne kirik on asutatud enne Lalibela kirikuid ja ehitati kasutades täiesti erinevat ehitusstiili, mis hõlmas marmorit ja puitu. Seejärel sõidame tagasi Lalibelasse ja võtame suuna Woldiasse, kus peatume hotellis Kore Lodge või sarnases. Õhtusöök hotellis.

8. päev AWASH
Hommikusöök hotellis. Sõidame Awashi orgu. See on parim paik Kereyu hõimu inimestega tutvumiseks. Astume vaiksemasse, rahulikumasse ja loomulikumasse maailma.
Ööbimine ja õhtusöök hotellis Doho Lodge või sarnases.

9. päev HARARI RAHVUSPARK
Hommikusöök. Sellel päeval sõidame tutvuma kohaliku elusloodusega: orüksid, paavianid, suuremad ja väiksemad kudud, tüügassead, gasellid ja kolobusahvid. Pargi maastikud on ilusad laiudes üle Awashi kuru. Edasi sõidame Harari.
Täna õhtul pärast õhtusööki oleme tunnistajaks "Harari hüäänimehele".  Õhtusöök. Ööbimine Anisa/Rewda kultuurikülalistemajas.

10. päev LEND ADDIS ABEBASSE, LAHKUMISÕHTUSÖÖK KOOS FOLKLOORIKAVAGA
Hommikusöök. Transfeer lennujaama ja lend Dire Dawa–Addis Abeba (lennuajad täpsustamisel).
Lahkumisõhtusöök koos parimate roogadega Etioopia köögist ning Etioopia tantsude lauludega (õhtusöök hinnas). Transfeer lennujaama.
 
11. päev LEND ADDIS ABEBA-ISTANBUL-TALLINN
Lend Addis Abeba-Istanbul kell 01:45-07:25 ja jätkulend Istanbul-Tallinn kell 08:45-11:50 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK677 ja TK1421).

Reisi hind

2024. aasta hind ja programm täpsustamisel

2399 €* / 2525 €

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:

 • Lennupiletid Tallinn–Istanbul-Addis Abeba ja Addis Abeba-Istanbul–Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud);
 • siselennud vastavalt programmile
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • majutus hotellides*** koos hommikusöögiga ning muu toitlustus vastavalt programmile (2-in. toad);
 • kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule).
Lisakulud:
 • Etioopia viisa koos vormistamisega 60€ (hind võib muutuda).
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustuse al 18,88 € (maksumus sõltuvalt vanusest kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühese majutuse lisamaks 390 €
 • Lisatasu eest foto- ja videopiletid vaatamisväärsustel, samuti võimalikud lisakülastused, tseremooniad vms, mis reisi käigus võivad ette tulla. Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! Inimeste pildistamisel ootavad pildistatavad selle eest samuti tasu.

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg. Siselennul on pagasi piirmäär 20 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 
Riigiinfo:
Etioopia Demokraatlik Liitvabariik

Pindala: 1,104,300 km²
Rahvaarv: 108 386 391 (2018)
Riigikeel: amhara
Aeg: maailmaaeg +3
NB! Etioopia kasutab oma kalendrit, milles on 13 kuud (12x30 päeva ja üks 5-6 päevane kuu) ning aastate arvestuses on kohalik kalender meie kalendrist 7 aastat taga. Etioopias vahetub aasta septembris. Ööpäevane kellaeg on 6 tundi nihkes, sest Etioopias algab ööpäev hommikul kell 6.
Valuuta: birr 
1 USD = 52,8 ETB
1 EUR = 52,6 ETB
Valuutat saab vahetada pankades ja suuremates hotellides. Krediitkaardiga saab maksta mõnedes pealinna kauplustes ja restoranides. Ringreisil vajalik sularaha. Soovitame reisile vahetada USD.
Turvalisus: Etioopia on turvaline maa ja tänavakuritegevus praktiliselt puudub. Sellegipoolest tuleb turistidel oma asjadel silm peal hoida. Mõnedes Addis Ababa piirkondades (turgudel ja lennujaamas) võib esineda  taskuvargusi, samuti  ei maksa hotellis raha laua peale jätta. Täpsemad käitumisjuhised antakse alati kohaliku giidi poolt. 
Jootraha ootavad kohalikud giidid ja bussijuhid. Inimestele pildistamisel tuleb selle eest maksta. Tavaline summa on 15-20 birri iga pildistatava inimese kohta. Inimeste pildistamisel tuleb igaühele 15-20 birri maksta.
Riietuse osas on maa suhteliselt liberaalne. Mošeedesse ja kirikutesse sisenemisel tuleb jalanõud ukse taha jätta.
Tervis ja vaktsineerimine: soovitatav on vaktsineerida kollapalaviku vastu. Samuti on mõningane koolera ja malaaria risk. Juua tohib ainult pudelivett. Puuviljad tuleks alati pesta. Palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo.

Soovi korral võib kaasa võtta pastakaid, vihikuid jms. kohalikele lastele jagamiseks.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Viisa ja reisidokumendid
Kõikidel reisijatel on vajalik vormistada Etioopia e-viisa. Viisa vormistamise tasud lisatakse arvele ning see kuulub tasumisele koos viimase osamaksega. Viisa vormistamiseks on vajalik 15. oktoobriks Germalo Reiside kontorisse tuua või saata e-mailiga:
 • Dokumendifoto 
 • Passikoopia (passi kehtivus vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu)
 Täpsem info: http://ethemb.se/consular-service/visa/
22.11.2024 - 02.12.2024
 
Eelbroneering

Kliendid meist

M
Maire
Imelised valged majad, kuum päike, soe merevesi, hea toit, Oia päikeseloojang, erinevat värvi rannad, kosutav laevasõit koos vulkaanilise Nea Kameni saare külastamise ja ujumisega väävlirikkas vees jne. Seda nimekirja võib jätkata, kuid oma silm on kuningas. Santorinist räägitakse kui imelisest saarest ja tegelikkuses see nii ongi. Tänusõnad meie giidile Ester Laansalule, kes kõik need päevad andis väga hea ülevaate saare ajaloost ja tänu kellele saime hulgaliselt informatsiooni kogu Santorini elust ja olust. Lisapunktid minu poolt tema pakutud kohalike toiduretseptide eest, mis ärgitavad neid kodustes tingimustes järele proovima.
L
Leili
Suur tänu väga ägeda Peruu reisi eest (22.11 - 02.12.22). Reis ja nähtud vaatamisväärsused ületasid kõik eelnevad ooused. Suur tänu Piretile, kes ka ootamatutes olukordades suutis kiiresti ümber orienteeruda ning et tänu sellele nägime midagi, mida algses reisikavas polnudki :). Seda reisi julgen küll kõigile Peruu huvilistele soovitada. Uute kohtumisteni Germaloga reisides!