Euroopa romantiline süda

Euroopa romantiline süda

Kutsume Teid reisile, kus külastame nii Prantsusmaa kui ka Lõuna-Saksamaa  tõeliselt kauneid paiku. Erinevad riigid, mis kõik pakuvad võrdselt suurt esteetilist naudingut – see on piirkond, mis on inspireerinud paljusid kunstiinimesi. Elsassi veinid ja Baieri õlled, Elsassi gurmee ja Saksamaa kuulsad vorstid, Romantilise tee äärsed hoolitsetud väikelinnad,  mägikülad ja mägijärvede sillerdav ilu.

Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-MÜNCHEN
Koguneme kell 16:15 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid
Otselend Tallinn-München kell 18:15-19:40 (kohalikud kellaajad, lennu number EE8491). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reis. Majutus  hotellis.

2. päev CHIEMSEE - SALZBURG
Hommikusöök.  Sõidame Saksamaal Baierimaa suurima järve Chiemsee äärde, et sõita laevaga Chiemsee järvel ning külastada Ludwig II ehitatud Herrenchiemsee lossi, mille valmimisel oli eeskujuks prantslaste päikesekuningas Louis ning Versailles loss. Seejärel suundume Mozarti sünnilinna Salzburgi. Vaatame vürstpiiskoppide residentse, Mirabelli aeda, jalutame keskaegses vanalinnas, kus kaasaegsed hooned vahelduvad suurepäraste barokkehitistega. Majutus Baierimaal hotellis Schaider*** kahel järgneval ööl. 

3. päev KÖNIGSSEE - KEHLSTEIN - BAD REICHENHALL
Hommikusöök. Täna külastame Berchtesgadeni Rahvusparki, Euroopa ühte ilusaimat piirkonda. Vaatame Saksamaa idüllilisimat paika, kristallpuhast Königssee järve, mis on paljudele tuttav tänu postkaartidele. Sõidame paadiga Königssee järvel. Seejärel tõuseme kohaliku bussi ja liftiga 1834 m kõrgusele Kehlsteini tippu, mis on tuntud kui Hitleri ”Kotkapesa”. Ilusa ilma korral avanevad mäelt võrratud vaated Berchtesgadeni ümbrusele. Õhtupoolikul võimalus supelda Bad Reichenhalli termides või veeta aega Bad Reichenhalli linnas.  

4. päev LUDWIGI LOSSID - NEUSCHWANSTEIN JA LINDERHOF 
Hommikusöök.  Külastame Ludwig II ehitatud Linderhofi lossi, mille valmimisel oli üheks eeskujuks prantslaste päikesekuningas Louis ning Versailles loss. Päeva naelaks kujuneb kindlasti Ludwig II imepärase Neuschwansteini muinasjutulossi külastamine. See on suurepärane näide ühe isiksuse fantaasiatest, mõttemaailmast, julgusest teistest erineda. Lossi lähedal kuristiku kohalt Maria sillalt avaneb suurepärane vaade Neuschwansteini lossile. Majutus hotellis*** või sarnases.

5. päev ROMANTILINE TEE –  NORDLINGEN - DINKELSBÜHL - ROTHENBURG
Hommikusöök. Romantische Strasse ehk nn Romantiline tee on Saksamaa populaarseim tee turistide hulgas, ühendades Saksamaa kauneimaid paiku 400 km ulatuses.  Nördlingenis on peaaegu täelikult säilunud keskaegne linnapilt – jalutuskäik vanalinnas. Linnale lisab kuulsust fakt, et ta asub iidses meteoriidi kraatris. Külastame kuueteistkümne torni linna Dinkelsbühli. Kaunis linnasüdames asub Saksamaa ilusaimaks peetav gooti kirik.   Külastame keskaegsetest müüridest ümbritsetud Rothenburgi linna, mis jääb nn Romantilise tee äärde. Saksamaa tunneb linna seal peetavate ajalooliste festivalide, kauni lossipargi ning jõulupoodide poolest. Majutus Rothenburgis hotellis Merian*** või sarnases.
 
6. päev ROTHENBURG - HEIDELBERG
Hommikusöök. Külastame Neckari jõe kaldal asuvat Saksamaa vanima ülikoolilinna Heidelbergi – ülikool, raekoda ja Brückentor. Lossimäel troonib uhke Heidelbergi loss, kuhu juurde pääseb funikulööriga all-linnast. Heidelberg on Saksamaa üks kaunimaid linnu. Majutus Schwarzwaldi metsade vahel romantilises külas kahel järgneval ööl hotellis*** või sarnases. 
 
7. päev SCHWARZWALDI LOODUS JA LINNAD 
Hommikusöök. Tutvume Saksamaa ühe populaarseima puhkusepiirkonnaga - Schwarzwald, ehk Must mets. See on mägine okaspuudega kaetud metsaala, mille linnad on tuntud oma käokellade valmistamise traditsiooni ning Schwarzwaldi kirsitordi poolest. 
Imetleme  koskesid. Külastame Furtwangenis asuvat kellamuuseumi, et heita pilk käokellade kunstile ja ajaloole. Soovijatele kerge lõunasöök. Peatume kaunis puhkelinnas St Blasien, mille linnapildis domineerib benediktiini munkade asutatud klooster ja hilisem võimas neoklassitsistlik kuppelkirik.

8. päev  ELSASSI VEINITEE:   RIBEAUVILLE – HUNAWIHR - COLMAR, LEND BASEL-TALLINN
Hommikusöök. Tutvume Elsassi veinitee äärsete küladega - viinamarjaistanduste vahel asetseva Ribeauville´i, mis on ümbritsetud kolme keskaegse kindluse varemetega ja Prantsusmaa kaunimaks külaks peetud väike ja vaikse Hunawihriga.  Külastame Elsassi keskaegset linna Colmari, mis on ilmekas näide Prantsuse šarmi ja Saksa täpsuse kooskõlast. Katedraal, keskaegsed majad ja "Väike Veneetsia". Suundume Baseli lennujaama, lend Basel-Tallinn kell 20:35-00:10 (kohalikud kellaajad, lennu number EE8412).

Reisi hind

999 €* / 1051 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid otselendudele Tallinn-München, Basel-Tallinn (Nordica tellimuslennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Seitse ööbimist hotellides*** vastavalt programmile (2-in toad), 7 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides  250 €
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reistõrkekindlustuse!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad (makstakse reisil sularahas kogusummana)
 • Herrenchiemsee laev+loss 18,50 €
 • Königssee laevasõit 13,50 €  
 • Kehlsteini buss + lift 16 €  
 • Kellamuuseum 7 € 
 • Heidelbergi funikulöör 7 €
 • Tribergi kosed 4,50 €   
 • Lõuna Schwarzwaldis 12 €
 • Neuschwansteini loss 13 €
 • Linderhofi loss 8,50 €
 • Bad Reichenhall veekeskus al 19,50 €, veekeskus koos saunadega 27,50 € (individuaalne pilet)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Soovitame reisirahaks arvestada vähemalt ca 250 €. 
 • Kaasa soovitame võtta mugavad jalanõud ja ujumisriided.
Lennuinfo Germalo Reiside ja Nordica tellimuslendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Saksamaale ning Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kaart:

11.08.18 - 18.08.18
Giid Piret Mayer
 Hind al 999
Broneeri
5 vaba kohta
Giid
Piret Mayer
Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Eesti Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Euroopa romantiline süda

Vaata reisist pilte