Fääri saared - eksootiline Põhjala

Fääri saared - eksootiline Põhjala

03.08.2024 - 08.08.2024
 
Eelbroneering

Fääri saared on turismisihtkohana kauged ja kättesaamatud. Massiturismi siin peaaegu ei leidu - ehk on 18 saarest koosnev saarestik keset Atlandi ookeani selleks veidi liiga eraldatud, liiga kaugel põhjas, liiga muutliku kliimaga ja harjumuspärasest liiga teistmoodi. Seda enam armuvad saare omapärasse ja võimsatesse loodusmaastikesse kõik, kes taval või teisel siia on sattunud.

Laugjad rohelised mäenõlvad ja mitmesaja pealised lambakarjad igirohelistel rohumaadel, dramaatilised kaljud ja kitsad fjordid, pea igal sammul tunnetatav emotsioon looduse kõikvõimsusest, murumätastega kaetud katustega kirjud nukumajad ja karmis elukeskkonnas kadestamisväärse elurõõmu ja sõbralikkuse säilitanud fäärlased - reis Fääri saartele on tõeline maiuspala karge Põhjala armastajatele ning kõigile loodusnautlejatele. Meid ootavad taltsutamata loodus, unikaalsed hetked, rääkimata lood. 

Lugege Fääri saarte reisikirjeldust ja infot siit >

Giid

Loe lähemalt Germalo giidide kohta siit

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-KOPENHAAGEN-FÄÄRI SAARED
Kogunemine kell 13:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Kopenhaagen kell 15:20-16:00 (kohalikud kellaajad, BT811) ja lend Kopenhaagen-Fääri saared kell 18:35-19:50 (lennunumber RC459).
Majutus viiel järgneval ööl valitud hotellis.
 
2. päev STREYMOY SAAR
Hommikusöök. Alustame tutvumist Fääri saarte imelise loodus- ja kultuuripärandiga.
Meie esimene sihtkoht on Kirkjubøur – väike küla Streymoy saare lõunatipus on justkui vabaõhumuuseum ent esmamulje on petlik. Siin on siiski oma igapäevaelu elav kohalik kogukond. See on Fääri saarte vanim ajaloo- ja kultuurikeskus. Siin on ajalooliselt paiknenud kohaliku piiskopi residents, siin paikneb Kirkjubøargarður ehk Roykstovan. Kui katoliikliku keskaja pühapaiga katedraal jäeti peale piiskopi residentsi maha jätmist 16. sajandi keskpaigas hooletusse, siis Roykstovanit peetakse maailma vanimaks senini asustatud puitehitiseks ning kogu kompleks on olnud sama perekonna valduses juba läbi seitsmeteistkümne põlvkonna. Pühale Olavile pühendatud keskaegne kirik veepiiril on aga ainus säilinud ja tegutsev keskaegne pühakoda kogu saarestikus. Arvatakse, et tänases alla sajapealise elanikkonnaga külas oli keskajal suisa 50 majapidamist.
Sõidame tagasi Thorshavni piirkonda ning külastame Fääri saarte rahvusmuuseumi.
Lõunasöögiks suundume kohaliku kultuurikeskuse - Nordic House - kohvikusse.
Edasi sõidame Streymoy saare maastikke nautides saare põhjaosasse, pea igal käänul avanevad uued loodusvaated. Maalilises Saksuni külas kõrgete kaljude vahel paikneb Dúvugardar - koduloomuuseum, mis annab meile selgitusi selle kohta, kuidas saarel on läbi aegade elatud ja toimetatud.
Üks suurimaid atraktsioone selles regioonis on Fossá, mis on kõrgeim kosk Fääridel oma 140 meetriga.
Tjørnuvík on Streymoy saare põhjapoolseim küla. Naudime dramaatilist rannajoont ja võimas pilt on ookeanist tõusvad kaljuformatsioonid, millele kohalikud on nime pannud Risin og Kellingin (tõlkes hiiglane ja vana nõid). Legendi järgi olevat nad tahtnud ööhämaruses Fääri saari Islandiga liita, ent päikesetõusul kivistunud.
 
3. päev EYSTUROY, BORÐOI ja VIÐOY SAARED
Hommikusöök. Suundume Fääri saarestiku põhjapoolsematele saartele.
226 meetri pikkune sild ühendab omavahel Streymoy ja Eysturoy saart. Möödudes Eiði külast jääb meie teele saarestiku kõrgeim mägi - Slættaratindur - 882 m üle merepinna. Mäe kuju meenutab rändajale Lõuna-Aafrika lauamäge, sest mäe „tipus“ on suisa jalgpalliväljaku suurune platoo. Kokku on saarestikus 10 mäge, mis küündivad üle 800 m merepinnast. Meie küll mäe otsa matkama ei hakka, ent huvitav on teada fakti, et mägi on pääsenud Guinnessi rekordite raamatusse kaugeimale ulatuva vaatega - siit pidavat  paljude inimeste arvates ilusa ilmaga paistma suisa 550 km kaugusel olev Vatnajökulli liustik Islandil.
Külastame Blásastova koduloomuuseumi.
Meie järgmine sihtkoht on Klaksvik Borðoy saarel - Fääri saarte suuruselt teine linn. Borðoy saarele pääseme läbi 5,6 km pikkuse veealuse tunneli, mis avati liikluseks 2005. aastal. Klaksviki paistavad kätte ära ka teised põhjapoolsed saared Kalsoy ja Kunoy. Jalutuskäik linnas.
Sõidame ka arhipelaagi põhjapoolseimasse külasse Viðoy saarel. Viðareiði, mis asub maakitsusel kõrgete mägede vahel. Samuti on siit kaunis vaade Borðoy ja Kunoy saarte kõrgeimatele tippudele. Huvitav on ühtlasi  teada,  Viðareiði lähedal paikneb Ennibergi kaljuneem, mis on Euroopa kõrgeim vertikaalselt avavette langev kaljusein (754 m).
Jätkame sõitu  Gjógvi, küla paikneb väikese kaljulõhe ääres, mis pakub suurepärase asukoha looduslikuks sadamaks. Kaljulõhe juures võib tihti kohata ka lunne, kes on kaljuservale oma pesasid rajanud.
 
4. päev VABA PÄEV THORSHAVNIS, SOOVIJATEGA VÄLJASÕIT NOLSOY SAARELE
Hommikusöök. Thorshavnis elab täna pea pool kogu saarestiku elanikkonnast. Ühine jalutuskäik südalinnas, Tinganesis, mis on täis erksavärvilisi mätaskatustega piparkoogimajakesi. Thorshavnis on mitmeid väikesi poode, mis müüvad kohalikke produkte ja lambavillast tooteid. Samuti leiab siin hubaseid kohvikuid ja söögikohti Fääri köögi nautimiseks.
Sobiva ilma ja tingimuste korral laevareis Nólsoy saarele (laevapilet lisatasu eest), kus elab vaid paarsada inimest, kuid lambaid on rohkem. Tormipääsude koloonia on lausa Euroopa suurimaid.
 
5. päev VESTMANNA LINNUKALJUD JA LAEVASÕIT, GÀSADALUR
Hommikusöök.  Sõidame Vestmanna külasse ning jätkame siit juba laevaga (lisatasu eest) uudistama muljetavaldavaid Vestmannabjørgini linnukaljusid. Laevasõit kulgeb saarte vahel mööda väikeseid lahesopikesi mööda kaljukoobastest ja ookeani ulatuvatest kaljuneemedest. Linnustik on saarel rikkalik - oma merekruiisil näeme tõenäoliselt esindajaid mitmest saarel esindatud liigist. Siin pesitsevad  nii tirgud ja algid kui ka lunnid, kaljukajakad, tormilinnud. Fääri saarte rahvuslind seevastu on punase nokaga merisk.
Kvívíki külas, mis on üks vanima asustusega külasid saarestikus, on konserveeritud viikingi talu jäänused.
Gásadalur Vágari lääneküljel asuv küla, kust avaneb panoraamvaade Mykinesi saarele. See paikneb Mykinesfjørðuri serval, mida ümbritsevad Vágari kõrgeimad mäed. Árnafjalli tipud küündivad põhjas 722 meetri kõrgusele ja Eysturtindur idas on 715 meetrit kõrge. Küla on olnud pikalt raskesti ligipääsetav. Paatide randumiskoht on väga kehv, kuna asub mererannast mõnevõrra kõrgemal. Et jõuda mõnda teise küladesse maismaad pidi, pidid elanikud läbima pingelise tee üle mägede. Kuigi al 2005. aastast pääseb külasse läbi kitsa tunneli, siis see eraldatus selgitab, miks küla elanikkond oli järjepidevalt vähenenud. 2002. aastal elas Gásadaluris vaid kuusteist inimest, 2012. aastal elas seal 18 elanikku ja 2020. aastal elas seal 11 inimest.
 
6. päev LEND FÄÄRI SAARED-BILLUND-TALLINN
Transfeer lennujaama.
Lend Fääri saared-Billund kell 07:45-10:35 ja Billund-Tallinn kell 11:55-14:40 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid RC470, BT814).
Tere tulemast tagasi koju!

Majutus ja hinnad

1299
/
1367
Hotell Thorshavn 

Majutus kaheses medium klassi toas hommikusöögiga
Eelbroneering
0.1 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Merevaatega toa lisatasu (vaid kahekohaline tuba) / hind toa kohta
149€
Ühekohalise majutuse lisatasu
230€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Suurepärase asukohaga kesklinna hotellis on 43 tuba. Pika ajaloo ja traditsioonidega hotell on tervitanud külalisi aastast 1923. Heledates soojades toonides tubades on dušš/wc, TV ja WIFI. Toad on ühe laia voodiga. Hotellis on kohvik ning bistroo. Poed, kohvikud, butiigid ja suveniiriärid on kõik hotelli vahetus läheduses. Majutus ühekohalises toas on võimalik.
www.hoteltorshavn.fo

1329
/
1399
Hotell Djurhuus 

Majutus superior klassi kaheses toas hommikusöökidega
Eelbroneering
0.2 km keskusest
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Ühese majutuse lisatasu
230€
Merevaatega superior klassi toa lisatasu / hind toa kohta
40€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hea asukohaga renoveeritud, kaasaegne, mugav ja lihtne hotell asub Thorshavni keskusest vaid 600m kaugusel ookeani kaldal. Toad on kõigi mugavustega ja ruumikad. Hotellis on olemas WIFI. Restoranid ja poed on hotelli vahetus läheduses. Võimalik ka ühene ja kolmene majutus. Hommikuti pakutakse toekat hommikusööki.
www.hoteldjurhuus.fo

Reisi hind

2024. aasta programm ja hind täpsustamisel

Reisi hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Kopenhagen-Fääri saared ja Fääri saared-Billund-Tallinn (Air Balticu ja Atlantic Airways liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis vastavalt programmile;
 • majutus 5 ööd hotellis (2-in. toad), 4 hommikusööki;
 • transfeer lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama, ekskursioonid vastavalt reisikavale;
 • eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel.

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • laevakruiis Vestmanna linnukaljudele 63 € (vaid ettetellimisel ja tasumisel).
Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste vaatamisväärsuste hindasid. 
 • Roykstovan 60 DKK
 • Fääride rahvusmuusem 40 DKK (rühmapilet)
 • Lõunasöök Nordic House kohvikus 130 DKK
 • Duvugarður 50 DKK
 • Blasostova muuseum 70 DKK
 • Lõunasöök Klaksvikis 150 DKK
 • Nolsoy praam 40 DKK
 • Lõunasöök Vestmannas 130 DKK

Lisainfo

Viisa ja reisidokumendid

Eesti kodanik saab Fääri saarte territooriumile siseneda samadel tingimustel nagu Taani territooriumile. Eesti kodanikule on Taani reisimine viisavaba. Siiski soovitame reisida PASSIGA. 
Kuigi Schengeni sisepiiridel dokumente ei kontrollita, on kohustuslik kaasas kanda passi või ID kaarti, mis peavad kehtima kogu plaanitava reisi vältel. Erinevatel Schengeni riikide ametivõimudel (politsei, immigratsiooniametnikud) on õigus isikut tõendavat dokumenti küsida ja kontrollida. Eesti kodanikul on võimalik viibida ilma viisata kuni kolm kuud. Olles Taani kuningriigi autonoomne osa, ei kuulu Fääri saared siiski Euroopa Liitu.

Lisainfo
Kindlasti soovitame reisile ilmastikule vastavat riietust ja mugavaid, sportlikke jalanõusid.
Lõunasöögi hind alates 150 DKK.

Lennuinfo
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm.
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku ja arvutikoti. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 1000 ml.
Toitlustus lennul: Lisatasu eest pardamenüü alusel.

 

Sihtkoha info

Nimi: Fääri saared (taani k. Færøerne, fääri k. Føroyar)
Pindala: 1399 km²
Rahvaarv: 51 018 inimest (juuli 2018.)
Rahvastiku tihedus: 35 inimest/km2 (01.01.2010.a.)
Ametlik keel: fääri keel
Riigikord: konstitutsiooniline monarhia, laiaulatuslik autonoomia
Riigipea: Taani kuninganna Margrethe II
Pealinn: Tórshavn (19 873 elanikku)
Rahaühik: Fääri kroon, paralleelselt kasutusel Taani krooniga (1 fääri kroon = 1 taani kroon)
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
03.08.2024 - 08.08.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aili
Minul olid tõeliselt positiivsed elamused ja väga lahe puhkus. Positiivset emotsiooni lisas kindlasti ka soe ja sõbralik reisi korraldus. Tänu ja heade soovidega! Jaapan, 2018.
M
Mark
Olen juba ammu käinud GERMALO Reisidega reisimas, austan ja armastan nende giide, kellega oleks tore käia kõikides riikides. Kõik on professionaalsed ja targad inimesed. Tahaks ka edaspidi nendega reisima minna ja huvitavaid riike avastada. Ärge kaduge ära ja olge meiega igavesti!