Filipiini saarestik - troopiline aastavahetuse loodus- ja kultuurireis

Filipiini saarestik - troopiline aastavahetuse loodus- ja kultuurireis

26.12.2024 - 07.01.2025
Giid Mae Merusk
 Hind al 4399
Broneeri
1 vaba koht
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Filipiinid - maapealne paradiis! Ümbritsetud türkiissinisest ookeanist, Filipiinid on kui Eedeni aed keset lõputuid vetevälju. Siinsetel tuhandete aastate vanustel riisiterrassidel elavad rõõmsad ja rahulikud inimesed, kes hingavad loodusega ühes rütmis. Vulkaanilised mäed, kristallselged veed, säravvalged liivarannad, soojas meretuules kergelt õõtsuvad palmid — see on unistus, mis saab Filipiinidel reaalsuseks! Filipiinide pealinn Manila on tõeline troopiline pealinn oma sära, elu ja emotsioonidega. Arhitektuuriline sulam aasia ja koloniaalstiilist, võrratu köök värskest ja maitsvast toorainest. Nad teevad kõike omamoodi, sügavalt usklikud ning üdini elujaatavad. Nad ei armasta piiranguid, isegi nende taksodel puuduvad tihti uksed ja aknad. Kutsume Teid avastama selle imelise riigi saladusi.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Koguneme kell 16:30 Tallinna lennujaamas Germalo Reiside teenindusletis, kus kõik reisijad saavad vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-23:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid vahetult enne reisi! 
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

2. päev LEND ISTANBUL-MANILA
Jätkulend Istanbul-Manila kell 05:35-21:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK264). Saabume Manilasse ja transfeer hotelli. 
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: hotell Discovery Primea***** või sarnases

3. päev MANILA EKSKURSIOON - LEND MANILA-BUSUANGA
Teeme tutvust Filipiinide pealinna Manilaga. Linn on Filipiinide saarestiku majanduslik, poliitiline ja kultuuriline süda. Esimeseks peatuseks on Manila vanalinn - Intramuros. 16. sajandil Hispaania koloniaalvõimude poolt ehitatud müürid, väravad ning Santiago bastioni varemed tõestavad ilmekalt Manila tähtsust sadama- ja kaubalinnana. Intramurose südames asuvat Plaza de Romat ääristavad Manila olulisimad hooned: katedraal, rahandusministeerium. Järgmisena suundume Rizali parki. Aasia üks suurimaid linnaparke on olnud tunnistajaks Filipiinide ajaloo tähtsaimatele sündmustele. 19. sajandil mõrvati siin Jose Rizali, Filipiinide kuulsaim vabadusvõitleja. Aastal 1946 loeti ette Filipiinide iseseisvusdeklaratsioon. 2015. aasta jaanuaris pidas Paavst Fransiscus 6 000 000 inimesele missa.
Transfeer Manila lennujaama. Lend Manila-Busuanga kell 14:40-15:50. Saabume ja transfeer hotelli.  Vaba aeg puhkuseks.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Bacau Bay Coron*** või sarnane

4. päev CORON 
Täna teeme põhjalikult tutvust Coroniga, alustame Siete Pecadose e Seitsme patu merepargiga, mis koosneb seitsmest kivisest laiust, mõnesaja meetri kaugusel Coroni linna rannikust. Piirkonda peetakse suurepäraseks sukeldumise paigaks.
Edasi suundume mööda treppe hingematvalt kauni, Aasia ühe puhtaima veega Kayangani järve äärde ning sealt edasi muljetavaldavate kaljudega ümbritsetud Irako laevavraki asukohale. Tegemist on pelgalt mõne meetri sügavusel asuva II maailmasõjas uppunud Jaapani laevavrakiga. Kokku on Coroni lahes 12 uppunud Jaapani sõjalaeva. Järgmiseks suundume Twin e Kaksik laguunile, kaks silmipimestavalt kaunist laguuni mustade püstloodis kaljude vahel. Edasi Koralliaed- tänu hoovusele on vesi kristallselge ning, kus öeldakse, et koralle on rohkem kui kalu! Seejärel imeline Banuli rand türkiissinise vee, valgete liivarandade ja imposantsete kaljudega ning lõpetuseks CYC Beach ehk Coroni Noorteklubi rand kaunite lubjakivimoodustistega. Pärastlõunal vaba aeg puhkuseks. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Bacau Bay Coron*** või sarnases

5. päev  LEND CORON - EL NIDO  
Suundume lennujaama, lend Coron-El Nido. Saabumisel transfeer hotelli ja puhkus.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell El Nidos Seda Lio***** või sarnane

6. päev EL NIDO - AASTAVAHETUS HEAD UUT AASTAT 
Täna pühendume El Nidole, eksursioonil koos ühise lõunasöögiga külastame looduskauneid kohti. El Nidot peetakse üheks maailma silmapaistvamaks troopiliseks paradiisiks kristallselge mere ja inimasustusest puutumatute randadega. Alustame nn Suurest laguunist Miniloci saarel, mis on üks enim jäädvustatud paikadest piirkonnas, seejärel tutvume Väikese laguuni lähedal asuva Salajase laguuniga, mida ilmestavad tohutud lubjakivikaljud ja säravvalge liivarand. Edasi külastame veel kahte saart - Simizut, tillukest, kuid rikkaliku veealuse maailmaga saart ning imekaunist Entalula saart. Päeva lõpetame 7 Komando ranna külastusega. Õhtupoolikul jõuame tagasi hotelli, vaba aeg puhkuseks.
Soovijatele ühine aastavahetuse õhtusöök (lisatasu eest). Head uut aastat!
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotell El Nidos Seda Lio***** või sarnane

7. päev PÄEV PUHKUSEKS
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell El Nidos Seda Lio***** või sarnane

8. päev EL NIDO - BOHOL
Suundume El Nidost Boholi. Transfeer hotelli ja vaba aeg puhkuseks. 
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotel Henann Alona***** või sarnane 

9. päev  BOHOL
Täna varahommikul suundume tutvuma Boholi saarega, mida peetakse Kagu-Aasia üheks populaarseimaks sihtkohaks. Tegemist on ühe ainulaadseima kohaga maailmas, kus loodus ja inimloodu moodustavad suurepärase kombinatsiooni. Ühel päeval võib džunglis teha tutvust maailma väiksemate primaatidega, teisel imetleda saare koloniaalarhitektuuri ning kolmandal laiselda eksootilisel rannal. Alustame nn Šokolaadi küngastega, ebaharilikud 20-30 meetri kõrgused geograafilised moodustised laiuvad 50 ruutkilomeetril, kokku on neid 1776 ning nende nimetus tuleneb värvusest - hooaja jooksul muutuvad need koonusekujulised künkad šokolaadikarva pruuniks. Pärast Šokolaadi küngastega tutvumist, suundume Boholi mahagonimetsa, laiemalt tuntud kui Bilari tehismets - 50 aastat tagasi alustatud valgete ja punaste mahagonipuudega metsauuendusprojekt. Edasi on meil hea võimalus vaadelda väljasuremisohus maailma väikseimate primaatide, tarsieride, tegemisi nende looduslikus keskkonnas. Seejärel tutvume ühe Filipiinide vanima, 16. sajandist pärineva jesuiitide Baclayoni kirikuga (Pühima Neitsi Maarja Pärispatuta Saamise Kirik), mida on korduvalt ümber ehitatud, viimati seoses 2013. aasta maavärina kahjude likvideerimisega. Sealt suundume Boholi provintsi rahu sümboli Sandugo Blood Compact Shrine`i juurde, mälestusmärk hispaania maadeavastaja Miguel Lopez de Legazpi ja Boholi Datu Sikatuna rahulepingu sõlmimisest 16. märtsil 1565. aastal. Lõuna ajal naudime ühist lõunasööki Loboci jõe kruiisil ning jääb aega suveniiride ostmiseks.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotell Henann Alona***** või sarnases

10. päev BOHOL
Tänane ühise lõunasöögiga ekskursioon viib meid tutvuma kahe huvitava saarega Boholi piirkonnas, need on Balicasagi saar ja Neitsisaar (Pungtud, Pontod). Teel Balicasagi saarele õnnestub tõenäoliselt kohtuda lustivate delfiinidega. Balicasagi saart peetakse sukeldujate paradiisiks, peamiselt merikilpkonnade rohkuse poolest. Neitsisaar on ebahariliku kujuga ikooniline paradiisisaar.
Õhtupoolikul saabume tagasi hotelli, vaba aeg puhkuseks.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotell Henann Alona***** või sarnases

11.  päev BOHOL - CEBU
Lõuna paiku suundume laevaga Cebu linna. Täna külastame Filipiinide üht vanimat kindlust Fort San Pedrot, hispaania sõjaväe poolt piraatide rünnakute eest kaitsmiseks rajatud ehitist. Edasi suundume katoliikluse „maaletooja“ Ferdinand Magellani risti juurde ja siis imetleme 1565. aastast pärinevat Santo Niño basiilikat ning võrratut dooria sammastega nn Cebu Taj Mahali - Leah´i templit.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotellis Maribago Blue Water**** või sarnane

12. päev CEBU 
Jätkame tutvumist piirkonnaga. Cuarteli varemed asuvad Oslobi valla rannikul Cebu saarel. Selle ehitasid hispaanlased 1860. aastatel, kui Hispaania väed asustasid Filipiinid. Ehitis ehitati paksude korallide kividest, mis säilivad tänapäevalgi.
Ehitust ei jõutud kunagi lõpule valmis saada, kuna Hispaania armee põgenes kiiresti, kui Ameerika väed Cebusse jõudsid. Seda peetakse ka Oslobi üheks parimaks kultuuripärandiks.  Seejärel võimalus näha vaalhaisid.   Enne lahkumist peatume vaateplatvormidel, imetleme vaateid ning naudime soovi korral ühist õhtusööki (lisatasu eest), jätame hüvasti Cebuga. Hilisõhtul transfeer lennujaama.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök

13. päev LEND CEBU-ISTANBUL JA LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Cebu-Istanbul kell 02:20-13:55 ja lend Istanbul-Tallinn kell 15:10-17:50 kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK265 ja TK1423). Tere tulemast koju!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas

Reisi hind

4399**
4599 €* / 4841€

* *Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele, broneerides reisi kuni 15.juuli 2024. Supersoodushinnale ei rakendu teised lisasoodustused. Hind kehtib broneerides otse Germalo Reisidest.

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Turkish Airlines liinilendudele Tallinn-Istanbul-Manila ja Cebu-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud);
 • lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • lennukitoitlustus (Turkish Airlinesi lendudel);
 • lennupilet vastavalt programmile
 • majutus vastavalt programmile hotellides (2-in toad), hommikusöökidega;
 • 5 lõunasööki
 • bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • giidi ja grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel.
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 1200 €;
 • tervisekindlustus (kuni 69 a, vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta siin >). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • aastavahetuse õhtusöök al 35 € (ettetellimisel, tasumisel kohapeal, täpsem info enne reisi)
 • Õhtusöök reisi viimasel õhtul u 50€ ((tellimisel ja tasumine reisil, hind täpsustamisel)

Lisainfo

Filipiinide peeso kurss: 1 EUR on u 59 peesot (kurss on muutuv). Soovitame raha vahetada vähemalt 300 EUR. Lisaks soovitame kaasa võtta USA dollareid või eurosid. Raha saab vahetada nii pankades kui ka suuremates hotellides. Suuremates kaubanduskeskustes saab maksta ka krediitkaardiga. Samuti on võimalik raha välja võtta sularahaautomaatidest.
Ühised lõunasöögid ja õhtusöögid u 10 eur/kord.
Filipiinidel on kombeks jätta jootraha nii kohalikule giidile kui bussijuhile. Jootraha jäetakse ka toateenijatele, pakikandjatele, massööridele, ettekandjatele ja taksojuhtidele.  Palume arvestada jootrahadeks 35 eur. 

Palume saata meile oma passikoopia kuu enne reisi. 

Lennuinfo – Turkish Airlines liinilendudel 

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg (siselend 15 kg).
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Kliima on troopiline, õhutemperatuurid ja -niiskus on püsivalt kõrged. 
Kuna seal väga intensiivne UV-kiirgus, siis tuleks kindlasti kasutada päikesekaitsekreemi (soovitatavalt vähemalt SPF 20 või 30). Sooja kliima tõttu on soovitatav kerge rõivastus.
 
Soovitame juua pudelivett ja läbikeedetud kraanivett. 
Palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja reisidokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass! Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud peale reisi lõppu).
Eesti kodanikud võivad reisida Filipiinidele viisavabalt kuni 30 päevaks.​
Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus). Kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 
26.12.2024 - 07.01.2025
Giid Mae Merusk
 Hind al 4399
Broneeri
1 vaba koht
Giid
Mae Merusk
Mae iseloomustamisel ei teagi, kas oleks õigem alustada sellest, et tegemist on eestlasega, kes on viimased 11 aastat elanud Sitsiilias või peaks ütlema, et tegu on eestlasega, kes oleks juba pidanud Sitsiilias sündima...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Maile
Suur tänu Siret Kalmströmile toreda ja mitmekülgse reisi eest Taisse. Sireti operatiivne tegutsemine väärib kiitust Tema positiivsus nakatas ka reisijaid.
K
Kati ja Ahti
Suur tänu imelise Islandi reisi korraldamise eest. Askuri jutustused Islandi kaasaja ja ajaloo teemadel olid põnevad ning andsid külastuspaikadele palju juurde. Triinu organisatoorne pool oli igati põhjalik, kõik sujus kui valatud. Saime nautida imelist Islandi ja selle maa võlusi. Lisaks vaalavaatlus oli omaette elamus. Meile väga meeldis, täname südamest! ☺️