Gröönimaa

Gröönimaa

08.07.2023 - 15.07.2023
Giid Askur Alas
 Hind al 3329
Broneeri
2 vaba kohta
Gröönimaa on paljudele kauge unistus. Või hoopis maa, millest küll vahel harva siit ja sealt midagi kuulda on olnud, ent mille kohta on tihti arvatud, et ega mina ju sinna küll ei satu.
Gröönimaa on eskimo keeles Kalaaliit Nunaat ehk „Inimeste maa“. Tegemist on maailma suurima saarega. Seda loomulikult arvestades, et Austraalia puhul on tegemist väikseima mandriga. Gröönimaa asub Atlandi ookeani põhjaosas, eraldades Atlandi ookeani Põhja-Jäämerest. Valitseb arktiline kliima, suuremat osa saarest katab igijää.
Gröönimaa, see on – jää ja mäed, jäämäed, klaar ja imeliselt läbipaistev õhk, liustikud, vaalad, kelgukoerad, muskusveised, erinevad kujud ja värvid, mägijärved, karibuud, karm elu, liha ja kala, kalurid, hülgenahast saapad, lihtsad ja vahetud gröönlased. Sellel karmil maal elab ainult 55 000 gröönlast.

Lugege Göönimaa kohta lähemalt siit >
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-KOPENHAAGEN
Kogunemine kell 13:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Kopenhaagen 14:45-15:25 (BT811). Palume kontrollida reisi väljumise aegu vahetult enne reisi!  Transfeer hotelli ja majutus Kopenhaagenis hotellis Cabinn Metro Hotel või sarnases.

2. päev LEND KOPENHAAGEN-KANGERLUSSUAQ - KANGERLUSSUAQI LOODUS
Hommikusöök. Naaseme lennujaama ja lend Kopenhaagen-Kangerlussuaq kell 09:00-09:40(kohalikud kellaajad, GL779). Majutus hotellis Hotel Kangerlussuaq või sarnases järgneval ööl. Kangerlussuaqi asutasid ameeriklased, rajades 1941. aastal siia ühe suurima sõjaväebaasi ja lennuvälja Gröönimaal. Pärast sõda pidas USA külma sõja tõttu baasi edasi kuni N. Liidu kokkuvarisemiseni 1992. aastal. Kuigi ka praegu on USA õhuväel endises baasis väike eriväeosa, on nüüd tegemist tavalise asula ja tsiviillennuväljaga.
Kangerlussuaq tähendab Suurt Fjordi ning siin asub saare tähtsaim lennuväli, mille rajasid II maailmasõja päevil ameeriklased. Sõidame jalutama iidsele jääkilbile, mis saare keskel võib olla isegi kuni 3 kilomeetrit paks. Kui kogu Gröönimaa jääkilp peaks ära sulama, tõuseks maailmamere tase seitse meetrit. Kangerlussuaqi piirkonnas on Gröönimaa kõige mitmekesisem loomastik. Hea õnne korral on siinsamas võimalik näha vaimustavaid loomi ja linde – muskusveiseid, polaarrebaseid, karibuusid ja pistrikke. Peame väikese pikniku kaunis looduses (sisaldub hinnas). 

3. päev LEND KANGERLUSSUAQ-ILULISSAT, EKSKURSIOON ILULISSATIS
SOOVIJATELE VAALAVAATLUS (lisatasu eest)
Hommikusöök. Lend Kangerlussuaq-Ilulissat kell 11:50-13:20. Maaliline Ilulissati linnake asub 350 kilomeetrit polaarjoonest põhja pool. Ilulissat tähendab grööni keeles jäämäge. See Gröönimaa suuruselt kolmas linn asub 56 kilomeetri pikkuse fjordi suudmes, mis on täidetud tohutu suurte jäämägedega põhjapoolkera kõige „tootlikumast” liustikust. Kõige suuremad jäämäed võivad olla kuni kilomeetri kõrgused. Kuna 85-90% jäämäest on vee all, jäävad need hiiglased fjordi põhja pidama ning ei pääse vabaks enne, kui kuluvad väiksemaks ja tõus nad lahti päästab. Kui suurimad paistavad üle veepinna nagu 15-korruselised majad, siis väiksemad võivad meenutada hütti – ükski jäämägi pole ühesugune. Illulisati jääfjord kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja ning on Gröönimaa populaarseim vaatamisväärsus. See piirkond on olnud aastatuhandeid ka erinevate Gröönimaa rannikul elavate kultuuride koduks. Praegu elab linnas peaaegu sama palju kelgukoeri kui inimesi – umbes 4500, mis näitab nende olulisust kohalikus transpordis.

Jalutame Ilulissati linnas. Näeme sadamas kalureid ning jahimeeste Braedteti (turgu), linna kirikut ning kuulsa maadeavastaja Knut Rasmusseni sünnimaja.
Soovijail võimalik osa saada vaalavaatlusest (lisatasu eest, ainult ettetellimisel). Gröönimaa ranniku ääres võib suve teisel poolel ja varasügisel näha erinevaid vaalaliike, sealhulgas maailma suurimat imetajat sinivaala.
Majutume  järgneval kolmel ööl heatasemega uues hotellis Best Western**** või sarnases.
 
4. päev LOODUSMATK 
SOOVIJATELE ÖINE LAEVAKRUIIS (lisatasu eest)  
Hommikusöök. Teeme jalgsimatka Sermermiuti, mis on 4000 aasta jooksul olnud koduks mitmetele inuiti kultuuridele. Tänaselgi päeval on piirkonnas näha muistse asustuse jälgi, sh ka arheoloogiliste väljakaevamiste tulemusel. Siin on ka vanad inuiti matmispaigad. Sermermiut jäeti maha 1850. aastal, kui viimane elanik kolis Ilulissati.
Matka käigus tutvume Gröönimaa taimestiku, loomastikuga ja geoloogiaga ning imetleme võrratuid vaateid Kællingekløfteni kaljult mägedele ja jääfjordile, kus võib hea õnne korral ka vaalu näha. Linnakärast eemal on kõik helid hoopis teised ja jäämägede kokkupõrge kostab mürinana. Erik Punase antud nimi Gröönimaale (roheline maa), ei pea enamuse aja aastast paika, rohelus ilmestab maastikku siin ainult paaril kuul aastas, kuid siis loodus lokkab ja ilm võib üsna suviselt soe olla.

5. päev LOODUSMATK
Hommikusöök. Hommikul võtame ette  matka. Vaba aeg.
Öösel – kuid polaarpäeva õdusa hämaruse tingimustes – võib osaleda laevakruiisil jäämägede vahel (lisatasu eest, ettetellimisel). Neil „kuldsetel tundidel“ paistavad jäämäed eriti imetlusväärsed. Polaarpäevas ja jäämägede keskel võib aja tavaline tähendus kaduda, sest päeval pole õiget algust ega lõppu.

6. päev MATK - LEND ILULISSAT-KANGERLUSSAQ
Hommikusöök. Vaba aeg. Seejärel transfeer lennujaama ja lend Ilulissat-Kangerlussuaq kell  16:20-17:10. Majutus meile juba tuttavas hotellis Hotel Kangerlussuaq või sarnases. Soovijatele ühine õhtusöök looduskaunis restoranis (lisatasu eest, koos transfeeriga).

7. päev KANGERLUSSUAQ, LEND KOPENHAAGENISSE 
Hommikusöök. Lend Kangerlussuaq-Kopenhaagen kell 11:55-20:15 (kohalikud kellaajad, GL782). Transfeer hotelli ja majutus Kopenhaageni lennujaama piirkonnas meile juba tuttavas hotellis. 

8. päev KOPENHAAGEN, LEND KOPENHAAGEN-TALLINN
Hommikusöök. Sõidame metrooga linna ja jalutuskäik  Kopenhaagenis, mis on üks Skandinaavia vanimaid linnu, mille ajalugu algab 11. sajandil. Vabameelne ja demokraatlik, kuninglik ja mõnusalt kulgev on see linn. Kopenhaagen on üks ilusamaid linnu Euroopas, kus ajaloolise arhitektuuri detailiderohke külluslikkus sekundeerib kargele supermodernsele arhitektuurile. 
Transfeer lennujaama ja lend Kopenhaagen-Tallinn kell 16:05-18:30 (BT 812).

Reisi hind

3329 €* / 3504 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:

 • lennupiletid vastavalt programmile, lennujaamamaksud;
 • majutus vastavalt programmile (2-in toas), koos hommikusöökidega;
 • eestikeelne giid/reisijuht kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 480€;
 • Tervisekindlustus  maksumus sõltuvalt vanusest (-69 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • soovijatele öine laevakruiis jäämägede vahel 140 € (ettetellimisel ja tasumisel, kestus 2,5h); registreerimine võimalik kuni 22. märtsini 
 • soovijatele vaalavaatlus 170 € (ettetellimisel ja tasumisel, kestus 4h); registreerimine võimalik kuni 22. märtsini 
 • Gröönimaa õhtussöök järve ääres 295 DKK (koos transfeeriga restorani, joogid lisatasu eest, tellimine tasumisel kohapeal);
 • muuseumid (75 DKK, 60 DKK, tasutakse kohapeal kohalikus vääringus)
 • metroopilet Kopenhagenis 
 • superior toa lisamaks hotellis Best Western 120 €/ inimene kaheses toas (ettetellimisel, tubade arv piiratud)
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.  Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 • Soovijatele lend jääväljade kohal, hinnad alates 2000 DKK (tellimisel ja tasumisel kohapeal).

viisa ja dokumendid

Eesti kodanikul on Taani reisimine viisavaba.
Kuigi Gröönimaa kuulub Taani kuningriigi koosseisu, ei ole Gröönimaa osa Euroopa Liidust. Reisidokumendina palume kaasa võtta kehtiva passi.

lisainfo

Oluline teada
Gröönimaal kehtib Taani kroon DKK. Gröönimaa on hinnatasemelt võrreldav teiste Skandinaavia maadega. Toitlustus on suhteliselt kallis.

Kaasa võtta:
 • vajalikud ravimid ja isiklikud esemed, Gröönimaa infrastruktuur ei pruugi võimaldada nende ostmist kohapeal;
 • väljas liikumiseks soovitame tuule- ja vihmakindlaid riideid, mugavaid matkajalanõusid (saapad),  matkamiseks soovitame väikest seljakotti, Temperatuurid jäävad 5-15 kraadi juurde (kaasa soojad riided);
 • peakate, kindad, putukakaitsevahendid (sääsed, kärbsed).
Tollieeskirjadega saab tutvuda siit
2019. aasta reisivideot saab vaadata siit
Lubatud pagas Air Greenlandi lendudel on 20kg/1 kott äraantav pagas.
 
Raamatusoovitused:
Fridtjot Nansen „Suuskadel läbi Gröönimaa“
Peter Freuchen „Minu Gröönimaa noorus“

Filmisoovitused:
Louise Friedbergi Eksperimentet (2010) 
Sébastien Betbederi Journey to Greenland (2016)
Kuulamiseks https://vikerraadio.err.ee/807732/kuula-randajat-groonimaa

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
Palume tutvuda Germalo Reiside reisitingimustega!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
08.07.2023 - 15.07.2023
Giid Askur Alas
 Hind al 3329
Broneeri
2 vaba kohta
Giid
Askur Alas
Askur Alas on tõsine Islandi ja muinaspõhja fanaatik. Olles elanud kolm aastat Islandil ja õppinud 90ndatel Islandi ülikoolis islandi keelt ja Tartu ülikoolis skandinavistikat, ning jätkates pidevalt oma teadmiste täiendamist, on ta valdkonna tunnustatud spetsialist...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Gröönimaa

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Milvi
Äsja saabusin Gran Canaria reisilt, kus reisijuhiks Mirjam Somelar. Peale pikemat reisipausi oli hinges väike kahtlus, kas praegusel hetkel on reisimine ikka õige ja ohutu, kuid kõik laabus paremini kui iganes võinuks oodata! Algusest lõpuni. Peaosa reisi õnnestumises lasus meie giidil Mirjamil, keda oli huvitav kuulata, kes oli äärmiselt sõbralik ja abivalmis, lubades probleemide korral endale kasvõi öösel helistada. Hinge tegi soojaks tema mõnus huumorimeel ja optimism, mis ei jätnud teda maha hetkekski. Suur tänu talle ja peatse kohtumiseni uutel reisidel!
I
Inga, Maire, Kirsti
Helen ja Mehmet, aitäh toreda Istanbuli reisi eest! Pingevaba ja ladus... erudeeritus ja muhedad naljad Istanbuli ja Türgi tutvustamisel!