Gruusia - Batumi kultuuri- ja puhkusereis

Gruusia - Batumi kultuuri- ja puhkusereis

26.08.2022 - 02.09.2022
Giid Ervin Org
 Hind al 699
Broneeri
OTSELENNUD BATUMISSE GRUUSIAS MUSTA MERE RANNIKUL!
Adjaaria on kauneimaid piirkondi Gruusias, kus Must meri ja lummavad vaated mägedele loovad erakordse harmoonia. Batumi ajalugu ulatub tagasi legendaarse Kolhise kuningriigi aegadesse, mil seda tähtsat sadamat ja linna kutsuti Bathuseks. Musta mere rannikul asuv linn uhkeldab kauni kesklinna ja luksusliku rannapromenaadiga, kus saab imetleda palmialleesid, sümpaatseid paviljone, värvilisi ja tantsivaid purskkaeve ning lugematul hulgal kohvikuid ja restorane. Batumis asub mitu muuseumi, botaanikaaed ja delfinaarium.

Batumi on unikaalse kliimaga linn, kus suhteliselt kõrge õhuniiskus tagab ka temperatuuride stabiilsuse. Musta mere soolasisaldus kõigub 18–30% vahel. See moodustab ligi poole maailmamere soolasusest. Otse kesklinnas asub pikk kiviklibune rand. Kivid aga pole siin teravad, need on merevetest uhutud ja masseerivad mõnusalt rannas päikesenautlejat. Puhas õhk, soolane meri ja virgutav massaaž - kõik ühes paketis! Kui siia lisada veel kohalike inimeste erakordne külalislahkus ja abivalmidus, suurepärane köök, hurmavad veinid ja Germalo Reiside huvilistele pakutavad eestikeelsed kultuurirännakud, on suurepärane, kosutav ja stressivaba  puhkus garanteeritud!

TERE TULEMAST GRUUSIASSE – GAMARDŽOBA!

Gruusiasse saavad lennutranspordiga siseneda:
- kõikide riikide kodanikud, kui neil on piiril ette näidata tõend täies mahus läbitud vaktsineerimise kohta (2 doosi, Johnson & Johnson vaktsiini 1 doos). NB! Kui koroonaviirus on läbi põetud ning seetõttu saadud vaid 1 doos vaktsiini, tuleb piiril kõigil (ka alaealistel) esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 testi sertifikaat (aktsepteeritakse PCR-testi, mis ei ole vanem kui 72h).
Vaktsineerimata reisijatel (ka alaealistel) on riiki saabumisel vajalik esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 testi sertifikaat (aktsepteeritakse PCR-testi, mis ei ole vanem kui 72h).  Kolmandal päeval peale piiriületust Gruusias tuleb vaktsineerimata reisijatel teha omal kulul uus PCR-test (hind u 35€, Germalo Reisid korraldab).
NB! alla 10-aastased ei pea Gruusiasse sisenemisel esitama enam koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati PCR-testi kohta ning nad on vabastatud ka kohapealsest testimisest.

Must meri! Tõeline spaa! Soolane ja soe!
Vapustavad maitsed kohalikus köögis ja soodne vein
Head hotellid kesklinnas
Soovijatel on võimalik osa saada väga põnevast ekskursiooniprogrammist loobumata puhkusest Musta mere ääres
Üldine soodne hinnatase
Lastesõbralik sihtkoht: delfinaarium, lõbustuspark, värvilised purskkaevud jne.
Kohalike sõbralikkus ja külalislahkus

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-BATUMI
Koguneme kell 05:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Batumi kell 07:00-12:25 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX591). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi!
Oleme saabunud Musta mere rannikule Batumisse! Majutume seitsmel järgneval ööl valitud hotellis (hotellivalik reisikava lõpus).

2. päev BATUMI EKSKURSIOON
Hommikusöök.
Pärast hommikusööki suundume ühiselt paaritunnisele jalutuskäigule Batumi maamärkide juurde. Päeva teise poole saab veeta puhates Musta mere rannikul või hotelli basseini ääres.
Batumi ajalugu ulatub tagasi kaugesse minevikku. Oli see ju üks legendaarse Kolhise riigi tähtsamaid sadamaid ja hiljem asus siin kreeklaste koloonia. Linna tõeline areng algas aga alles 19. sajandil. Batumi on vapustavate kontrastide linn, mis alles 2010. aastal hakkas tõeliselt muutuma. Jalutuskäik Batumi Merepargis ja rannapromenaadil. Moodne city edvistab pilvelõhkujate peegelklaasist fassaadidega. Sheratoni hotel, mille arhitektuur aimab järele Aleksandria tuletorni, 147-meetrine Gruusia Tähestikutorn ja nn Piazza – elegantne Itaalia stiilis väljak ja nn viltu vajunud maja. Teatriväljak ja Medeia kuju. Peamiselt 19. sajandil ehitatud Batumi vanalinnas kohtab mitmeid elegantseid ajaloolisi eksterjööre ja interjööre. Külastame Batumi ajaloo- ja arheoloogiamuuseumi.
Oma ekskursiooni lõpetame Batumi köisraudtee juures ning soovijad saavad suunduda Batumi kohale vaateplatvormile nautimaks imelisi vaateid Mustale merele ja linnale. Soovijatele pakume võimalust degusteerida tõeliseid Adjaaria hatšapurisid (lisatasu eest).

3. päev BATUMI BOTAANIKAAED JA PETRA KINDLUS
Hommikusöök.
Täna suundume ühisele rännakule eksootiliste taimede maailma Batumi botaanikaaias. Päeva teine pool on puhkuseks ja lõõgastuseks.
Rohelisel neemel (Mtsavane Kontskhi) asuvas botaanikaaias on ühtekokku 9 sektorit: Ida-Aasia, Põhja- ja Lõuna-Ameerika, Uus Meremaa, Himaalaja, Mehhiko, Austraalia, Vahemeremaad ja Kaukasus. Loodusesõbrad saavad siin tutvuda ka väga haruldaste taimeliikidega. Botaanikaaia terassidelt saab nautida vapustavaid vaateid Mustale merele. Sõidame vaatama Bütsantsi keisri Justinianuse ajal 6. sajandil ehitatud Petra kindlust. Mõnus lühimatk looduse keskel kindluse juurde. 

4. päev VABA PÄEV BATUMIS
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: KUTAISI - SATAPLIA SAURUSTE MÄGI - KOOPAD (lisatasu eest)
Hommikusöök. Vaba päev Batumis. Soovijatele päevane valikekskursioon Kutaisisse.
Sõit Musta mere rannikult läbi ajaloolise Guria sisemaale Imereetiasse. Vaheldusrikas reljeef ja külluslik loodus pakuvad juba sõidu esimestel kilomeetritel vapustavaid elamusi. Mäed annavad elu jõgedele, mis voolavad siinsetele tasandikele ja muudavad piirkonna põllud viljakaks. Ületame Surami kuru ja läbime merepinnast ligi 1000 meetri kõrgusel asuva tunneli. Siinsete külade elanikud pakuvad oma kaupa otse teeäärsetes putkades ja võimaluse korral uudistame kohalikku keraamikat ning puunikerdusi ja proovime ahjusooja leiba ning tsurtshelat – kohalikku maiust.
Saabume Kutaisisse. Juba 2. aastatuhandel eKr oli Kutaisi legendaarse Kolhise pealinnaks. Mütoloogia järgi on see kuldvillaku maa, kuhu jõuavad oma rännakul argonaudid. Linna keskväljakul uhkeldab purskkaev, mille kujunduses on kasutatud Gruusia arheoloogia kõige kuulsamate leidude koopiad. Linna olulisemaks vaatamisväärsuseks on Gruusia suurkuninga Bagrat III ajal rajatud Bagrati katedraal. Pikki aastaid kestnud restaureerimistööd lõppesid 2012. aasta sügisel ja nüüd ühendab see väärikas pühakoda Gruusia sakraalarhitektuuri ajaloolised ja uued stiilid.
Imereetia pealinnas Kutaisis asub Gruusia parlament ja 2012. aastal avati siin ka uus ülimoodne parlamendihoone.
Külastame Kutaisi lähistel asuvat Sataplia riiklikku kaitseala. Sataplia sauruste mäel näeme eelajalooliste elukate jalajälgi, mille pinnas on meie päevini säilitanud. Vulkaanilise tegevuse tulemusena sündinud Sataplia koobaste sammassaalides liigume kõrgetes võlvsaalides, mida ehivad stalaktiidid ja stalagmiidid. Vaateplatvormilt imetleme panoraamvaateid Kutaisi linnale.
Külastus ja kerge matk Martvili kanjonis pakub ilusaid loodusvaateid.
Tagasisõit Batumisse.

5. päev VABA PÄEV BATUMIS
SOOVIJATELE EKSKURSIOON LAEVASÕIT MUSTAL MEREL ja DELFINAARIUMI KÜLASTUS
Hommikusöök. Võimalus veeta päev Batumi rannas ja linnas.
Soovijatel on võimalik külastada Batumi delfinaariumi (pilet lisatasu eest).
Pärastlõunal suundume aga soovijatega laevasõidule Mustal merel (lisatasu eest). Meeleolukas laevareis algab bussisõiduga Batumi sadamasse, kus asume laevale. Laevasõit piki kaunist rannikut saatjaks vapustavad vaated Batumi linnale ja mägedele. 

6. päev MTIRALA RAHVUSPARK
Hommikusöök. Poolepäevane ekskursioon Mtirala rahvusparki.
Lühikese bussisõidu järel saabume Mtirala rahvuspargi külastuskeskusesse. Rahvuspark loodi säilitamaks unikaalsete Kolkhuri tüüpi mägimetsade fauna- ja taimekooslusi. Siin näeme subtroopikale iseloomulikke puid ja põõsaid ning palju selgeveelisi allikaid. Rahvuspargi territooriumile jäävad ka mitmed ajaloo– ja kultuuriloolised vaatamisväärsused. Külastuskeskusest alustame mõnusat matka lopsaka looduse rüpes (matka pikkus u. 4-5 km). Matkarada kulgeb piki Chakvistavi jõe kallast. Vaatame koskesid ja veekaskaade. Matka käigus tutvume ka antiikajast pärineva asula väljakaevatud varemetega.
Tagasisõit Batumisse ja päeva teine pool jääb puhkuseks. 

7. päev ADJAARIA VEINITUUR JA LÕUNASÖÖK KOOS VEINIDE DEGUSTEERIMISEGA
Hommikusöök. 
Külastame Borjgalo etnograafia muuseumi. Sõidame Gonio kindlusesse. Rooma-aegse piirikindluse varemed ja 5. sajandi nekropol. Arheoloogiliste leidude põhjal oli see paik asustatud juba 17. sajandil eKr. Kõrgendikult avanevad kaunid vaated ümbruskonnale. Sõidame Makhuntseti kose juurde.
Adjaaria mägistel, suurepärase kliimaga nõlvadel kasvatatakse ühtekokku 57 erinevat liiki viinamarju. Nendest tervelt 32 on kohalikud vanad sordid. Sõidame Ajaristskalisse. Siinsete mägede nõlvadel on suurepärased tingimused viinamarjade kasvatamiseks. Just siit pärinevad Adjaaria parimad veinid, mida on proovinud ja kiitnud ka Hillary Clinton oma külaskäigul Adjaaria veinitallu. Siinses veinikeldris, maranis, valmib unikaalne vanast viinamarjasordist Tskhaveli valmistatud vein Porto Franco. Rikkalik lõunasöök koos parimate Adjaaria veinide, tantsude ja tamadaga (lõunasöök lisatasu eest).

8. päev OTSELEND BATUMI-TALLINN
Hommikusöök. Tänase päeva saab veeta hotelli basseini ääres või Musta mere rannas. Samuti saavad soovijad osta reisimeeneid, jalutada Batumi kuulsal rannaäärsel promenaadil ja nautida legendaarset Gruusia kööki. 
Õhtul on aeg suunduda lennujaama. Otselend Batumi-Tallinn kell 13:25-17:10 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX592).

Majutus

699
/
736
Era Palace Premium 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.35 km merest
1 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Õhtusöögid hotellis
70€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell Era Palace Premium paikneb Batumi keskuses ent siiski vaikses ja rahulikus piirkonnas. Musta mere rannani on hotellist vaid lõhike jalutuskäik ca 350m, samuti on käeulatuses kõik muu mõnusaks puhkuseks vajalik - poed, söögikohad, promenaad, purskkaevud ja muu. 
Hotell on uus ja mugav, palju tähelepanu on sisustusel pööratud avarusele ja kaasaegsele disainile. Kõik hotellitoad on kõigi mugavustega, osadel tubadel on rõdu. 
Tubades on kaheinimesevoodi või 2 üheinimesevoodit, toa suurus on ca 20 m2. Tubades on dušš, sussid, kosmeetika-pesuvahendite komplekt,  Wi-Fi (tasuta),  konditsioneer, hommikumantel, minibaar, seif, televiisor, veekeetja. Lisatasu eest on võimalik tellida merevaatega tuba. 
Igal hommikul pakutakse buffet stiilis hommikusööki ja õhtuti buffet stiilis õhtusööki hotelli restoranis.

799
/
841
Hotell O.Galogre 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.4 km merest
0.1 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Kaks hotelli O.Galogre hoonet ehitati 1996-2000 aastail vana Batumi keskusesse Niguliste õigeusu kiriku ette tuntud ärimehe ja metseeni Oleg Galogre poolt. O.Galogre hotelli arhitektuuri ei imetle mitte ainult linna külastajaid, vaid ka kohalikke elanikke. Hotell hämmastab oma ruumide siseviimistluse, tubade mugavuse ja hubasuse poolest. Hotelli sisehoov külgneb Piazza linnaväljakuga ja sellel on oma väljapääs. Restorani terrassilt avanevad suurepärased vaated Batumi lahele ja ümbritsevatele mägedele.
O.Galogre hotell asub vaid 10 minutilise jalutuskäigu kaugusel Mustast merest ning vaid 2 minuti kaugusel kuulsast ja ajaloolisest keskusest. Hotellis kõikides tubades on dušš/WC, föön, SAT-TV, telefon, konditsioneer ning minibaar. Hotelli katusel on terrass, kus saab sobiva ilma korral nautida hommikusööki. Hotellis on ka restoran, kus saab soovi korral õhtustada (lisatasu eest). Hotellis on WiFi levi.

799
/
841
New Wave 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.4 km merest
0.3 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Õhtusöögid hotellis
90€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Täiesti uus neljatärnihotell New Wave asub Batumi mereäärse puiestee lähedal, linna meelelahutus- ja ärikeskuse südames.
Musta mere rand, tantsivad purskkaevud, veepark, arvukad restoranid on jalutuskäigu kaugusel.
Hotellis on kokku  81 tuba, välibassein,  lounge-baar, Atlantis restauran, spa (jõusaal, saun, aurusaun). Hotellis on tasuta internetiühendus.
Kõikidel tubadel on vaated linnale, lisatasu eest om võimalik tellida merevaatega tuba. Tubades on minibaar, seif, tasuta pudelivesi, kohvi/tee valmistamise võimalus, hommikumantlid ja sussid, tualetitarbed, televiisor, föön.
Hotellis pakutakse mitmekülgset ja tervislikku buffet stiilis hommikusööki. 1. korrusel asuv avar salong koos baariga on ideaalne koht kohvi ja maitsvate magustoitude nautimiseks.
www.newwavehotels.com

859
/
905
Best Western Premier Batumi 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.3 km merest
0.3 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Konditsioneer
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Best Western Premier Batumi asub vaid mõne sammu kaugusel Batumi mereäärsest puiesteest, linna meelelahutus- ja ärikeskuse südames.
Kuna Musta mere rand, Batumi veepark, arvukad restoranid ja ärid on kõik vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel, on hotell ideaalne puhkusereisijatele.
Kaasaegse interjööri ja esmaklassiliste mugavustega Best Western Premier Batumi pakub mitmekeelset personali, 101 stiilset rõduga hotellituba. Hotelli 13. korrsel asub terrassi ja kauni vaatega restoran. Hotellis on ka basseini ja saunadega wellness keskus. Teisel korrusel asuv avar salong koos baariga on ideaalne koht kokteilide, kohvi ja maitsvate magustoitude nautimiseks.
Best Western Premier Batumi hotell pakub väga head teenindust, mis sobib suurepäraselt Gruusia külalislahkusega.
www.bestwestern.com

899
/
946
Grand Gloria Hotel Batumi 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.1 km merest
0.2 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Saun
Konditsioneer
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Grand Gloria hotell on suurepärase asukohaga hotell Batumi kõige populaarsemate turismiatraktsioonide vahetus läheduses. Külalised saavad nautida Gruusia meelelahutuse täielikku ja kaasahaaravat kogemust restoranide, kaubanduskeskuste, tantsivate purskkaevude, ööklubide ja hotelli ümber paikneva mereäärse puiesteega.
Hotellist avanevad kauneimad ja vapustavamad panoraamvaated Mustale merele, promenaadile ja linna kõige kaasaegsematele arhitektuuriteostele.
Hotellis on spakeskuse, väli- ja sisebasseinid, restoranid, kust avaneb imeline päikeseloojanguvaade mustale Batumi merele ja otsene pääs Batumi promenaadile.
Toad on varustatud kõigi vajalike mugavustega – töölaud ja riidekapp, lameekraanteler laia valiku rahvusvaheliste telekanalitega, WiFi, tasuta vesi, tee ja kohv, minibaar, kohvi ja tee valmistamise võimalus, seif, allergiavastane voodipesu , ortopeediline madrats, lisatekid, tualettlaud ja täielikult sisustatud dušikabiiniga vannituba. Igas toas on individuaalne kliimaseade.
Hotellis pakutakse rikkalikku hommikusööki Rootsi lauas, mis sisaldab täisväärtuslikku ja kvaliteetset toitu. LIsatasu eest on võimalik tellida õhtusöögid hotellis.
www.grandgloria.ge

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • lennupiletid otselendudele Tallinn-Batumi ja Batumi-Tallinn (Smartlynx Estonia tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • mugava reisibussi kasutamine kohapeal väljasõitudeks;
 • ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused;
 • majutus ja toitlustus hotellides vastavalt valikule (2-in.toad), toitustus vastavalt tellimusele ja hotellivalikule.
Lisatasu eest võimalik:
 • ühene majutus hotellides;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustuse;
 • valikekskursioon: KUTAISI - SATAPLIA SAURUSTE MÄGI - KOOPAD 49€ (ettetellimisel ja tasumisel);
 • kohapealne testimine reisi 4. päeval (vaktsineerimata reisijatele).
Lisakulud
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele. Ülaltoodud ühiste külastuste ja söökide tasud kogutakse ja tasutakse eurodes.
Isiklike kulutuste tarbeks soovitame vahetada Gruusia vääringut lari Eestis enne reisi või Batumis reisi esimesel päeval.

Muuseumide ja teiste tasuliste külastuste hinnad:
 • Batumi ajaloo- ja areoloogiamuuseum 5 gel
 • Argo köisraudtee Batumis 25 gel (edasi-tagasi)
 • Batumi botaanikaaed 15 gel
 • Petra kindlus 5 gel
 • Martvili kanjon 17 gel + paat 15 gel
 • Satatplia koopad 15 gel
 • Gonio kindlus 5 gel
 • Batumi delfinaarium 25 gel
 • Borjgalo etnograafia muuseum 10 gel
 • Mtirala rahvuspargi tasu 20 gel
 Hinnad eurodes:
 • Adjaaria hatšapuri degusteerimine 10€
 • Soovijatele lõunasöök kalarestoranis reisi 3. päeval 20€
 • Lõunasöök Kutaisi ekskursioonipäeval Gruusia pere juures 15€
 • Laevasõit Mustal merel 35€ (hinnas sisaldub transfeer hotellist sadamasse, laevasõit Mustal merel u 1,5t, transfeer tagasi hotelli)
 • Lõunasöök Adjaaria veinimõisas koos lauljate ja toostimeistriga 40€

Viisa ja reisidokumendid

Gruusiasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Eesti kodanikud võivad riiki siseneda ainult kehtiva passi alusel. Dokument peab olema kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi.

Lisainfo

 • Kohalik aeg UTC+4 h, Eesti ajast 1 tund ees.
 • Gruusias on käibel rahvuslik valuuta lari (GEL): 1 € = 2,31 GEL.
 • Eestist võib kaasa võtta eurod või dollarid.
 • Gruusias on kombeks anda jootraha! Jootraha ootavad kohalik reisisaatja, bussijuht (arvestuslik summa reisi jooksul ca 20 € inimese kohta, makstakse kogusummana).
 • Lõunasöökidele kulub päevas ca 10-15 €. Tass kohvi ca 2-3 €, pudelivesi 0,50 €, õlu ca 1,50 €, pudel keskklassi veini kaupluses ca 5–7 €.
 • Reisi ajal on Gruusias suvi. Piirkonniti kõiguvad keskmised päevased temperatuurid 22-25C soojakraadi vahel. Õhtud võivad olla jahedamad, kaasa võtta tuulekindel jakk ja mugavad jalanõud. Pühapaikades on riietuse puhul väga oluline kaetud õlad ja kaetud põlved (nii meestel kui naistel).
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 
Lennuinfo Smartlynx’i tellimuslendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt telli siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.
 
26.08.2022 - 02.09.2022
Giid Ervin Org
 Hind al 699
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Kliendid meist

M
Maret
Eranditult parimad ja hoolivamad giidid/reisisaatjad on Germalos. Loodan teiega ka edaspidi reisida ja uusi elamusi saada. Pidage vastu!
A
Aivi ja Viljar
Milline suurepärane reis 2021 aastavahetuseks Tenerifel. Meie giid Heigo Sahk valdas nii ajalugu kui vürtsikat nalja, samas teades kõike läbitud kohtadest. Me pole olnud pakettreiside tellijad aastaid, aga seekord ōigustas see end 200%. Reis ületas igati ootused ja see on ju alati parim.