Guatemala - Belize - Honduras - Mehhiko

Guatemala - Belize - Honduras - Mehhiko

25.11.2021 - 10.12.2021
 Hind al 3799
Broneeri
Teid ootab iidne maiade kultuur, suursugune koloniaalpärand ja eksootiline loodus! Sõidame läbi nelja riigi ning saame suurepärase ülevaate kohalikust ajaloost ja eripäradest. Käime maiade jälgedes, avastame nende kunagiste asupaikade varemeid ja mõtiskleme nende vägeva tsivilisatsiooni üle. Kuid kõik iidne pole sugugi varemeis, endiselt on elujõuliline ka nende järeltulijate kultuur. Teiseks on piirkonna ajaloo lahutamatu osa ka kolonisaatorid ning eri linnades saame nautida koloniaalarhitektuuri. Ja muidugi loodus! Suurepärased vaated ja tõeliselt ehe looduskogemus. Palju meeliülendavaid muljeid! 

Lugege Mehhiko kohta lähemalt siit >
Lugege Guatemala kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN - FRANKFURT, FRANKFRT - CANCUN
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Frankfurt  ja lend Frankfurt-Cancun (lennugraafik täpsustamisel, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!  Majutus järgneval 2 ööl Playa del Carmeni hotellis***  või sarnases.

2. päev PUHKUS PLAYA DEL CARMENIL
Hommikusöök. Tänase päeva saate veeta Mehhiko Kariibi mere rannikul puhates. Trendikas kuurortlinn Playa del Carmen paikneb Yucatáni poolsaarel, otse Riviera Maya südames. Palmipuudega palistatud piimvalge rannaribaga paralleelselt kulgeb jalakäijate tänav Quinta Avenida ehk Mehhiko Viies avenüü, mida ääristavad kauplused, restoranid, baarid ja ööklubid. 

3. päev CHETUMAL – CAYE CAULKER
Hommikusöök. Suundume sadamalinn Chetumali, kust seilame laevaga naaberriik Belize pisikesele Caye Caulkeri saarele. Muretus on saare märksõna – pole särki, pole kingi, pole probleemi. Pole autosid ega heitgaase – on vaid tõeline puhkus argielust. Nautige taevasinist merd, mahedat briisi, maitsvaid mereande. Ka imekaunis korallrahu on siinsamas lähedal ning see on kindlasti ideaalne koht kõigile, kes tahavad snorgeldades või sukeldudes sellest osa saada. Majutus järgneval 2 ööl Caye Caulkeri saarel hotellis Seaside Cabanas.

4. päev VABA PÄEV CAYE CAULKERIL
VÕIMALUSEL SOOVIJATELE LEND BLUE HOLE’I KOHAL

Hommikusöök. Puhkusepäev Caye Caulkeri saarel. Saate nautida siinset erilist õhustikku ja tõelist puhkust.
Võimalusel soovijatele lend Blue Hole’i kohal (lisatasu eest), mis on osa Belize’i korallrahu kaitsealast (UNESCO). „Sinine auk“ on suur, üle 300 m lai ja 125 m sügav ringikujuline vajumisauk e karstilehter. See tekkis lubjakivisse algselt karstikoopana viimasel jääajal ning veetaseme tõusu tõttu vajus kokku tekitades vee all „vertikaalse koopa“. Ülevalt paistab see ilusa sügavsinise ringina. Koht sai kuulsaks tänu maadeuurijale ja filmitegijale Jaques Cousteau’le, kes selle juba 1971. aastal maailma 10 parima sukelduskoha hulgas välja tõi. Tänapäevani on see sukeldujate meelispaiku. Lennu ajal on näha korallrahu ja Blue Hole’i ning kindlasti tuleb silmad lahti hoida, et märgata delfiine, haisid ja teisi loomi.

5. päev CAYE CAULKER – BELIZE CITY – XUNANTUNICHI VAREMED
Hommikusöök. Jätame hüvasti Caye Caulkeri saarega ja sõidame tagasi mandrile. Vaatame üle Belize’i pealinna Belize City. Peale maiade lahkumist piirkonnast ja selle unarusse jätmist hispaanlaste poolt redutasid siin inglise ja šoti päritolu piraadid, kes end sopilisel rannajoonel varjasid ja hispaanlaste laevu rüüstasid. Hiljem sai siinne sadam kuulus brittide mahagonipuu ekspordi tõttu. Tänapäevane Belize City on veidi räämas koloniaalhõnguline sadamalinn. Edasi sõidame maiade aegse Xunantunichi varemete juurde. Tõlkes tähendab Xunantunich naise skulptuuri. See anti kohale naise kummituse järgi, keda paljud olevat seal näinud. Seda, kuidas maiad omal ajal asulat nimetasid, me ei tea. Tähtsaim ehitis on püramiid El Castillo, kust vaid mõni aasta tagasi leiti uus kuninglik hauakamber. Majutus hotellis Cassia Hill Resort Belize*** või sarnases. 

6. päev TIKAL
Hommikusöök. Suundume ajaloolisse muinaslinna Tikali (UNESCO), mis asub samanimelises rahvuspargis. Siinsetes troopilistes vihmametsades on peidus sajad templid, paleed, altarid, akropol. Metsad on kodupaigaks paljudele loomaliikidele nagu möiraahvid ja ämmalahvid. Majutus Tikalis hotellis Jungle Lodge Tikal või sarnases.
 
7. päev TIKAL – RIO DULCE
Hommikusöök. Täna suundume Rio Dulcesse. Siit istume paatidesse, et sõita umbes 40 km kaugusel asuvasse Livingstoni, kuhu pääseb vaid veeteid mööda. Praegu elatub küla peamiselt kalapüügist ja peamine elanikkond on garifunad ehk mustade ja indiaanlaste järeltulijad. Tutvume kohalike elu ja traditsioonidega. Lisaks garifunadele elavad siin ka latiinod, maiad ja gringod. Väike koht on tõeline kultuuriline sulam, mis annab läbilõike piirkonna rahvastest. Majutus hotellis Posada El Delfin.

8. päev RIO DULCE - QUIRIGUA
Hommikusöök. Täna istume jälle paatidesse ja jätame Livingstoniga hüvasti. Külastame Quirigua arheoloogilist ala.  Majutus hotellis Marina Copan*** Hondurases või sarnases.

9. päev  COPANI VAREMED HONDURASES
Hommikusöök. Sõidame vaatama kunagise maiade pealinna (5.-9. saj pKr) Copani varemeid. Copan on justkui postkaart maiade tsivilisatsioonist - siin on säilinud nii maiade kivisse raiutud tekstid kui ka skulptuurid. Koos meie giidi kommentaaridega, saame hea ülevaate maiade elukorraldusest. Edasi sõidame Guatemala Citysse, majutus hotellis****.

10. päev ATITLANI JÄRV
Hommikusöök. Hommikul suundume vulkaanidest ümbritsetud Atitlani järve äärde, kus võtame ette paadisõidu. Uurime ümbritsevaid külakesi ja kohalikke eluolu. Meile avanevad suurepärased pildistamisvõimalused nii suursugustele vulkaanidele kui traditsioonilisele elule Atitlani järvel. Majutus  hotellis Atitlan**** või sarnases.

11. päev PANAJACHEL - CHICHICASTENANGO
Hommikusöök. Sõidame läbi tihedate männimetsade mööda kitsaid mägiteid 2000 m kõrgusele üle merepinna - Chichicastenango linna. Mägedest ja orgudest ümbritsetud  Guatemala turismimeka on ühtlasi oluline Kesk-Ameerika  kultuuri- ja religioonikeskus. Linna keskel troonib 400 aasta vanune Tooma kirik, kus leiavad aset nii katoliiklikud kui algupärased maia rituaalid. Kirikupõrandale asetatakse ohvriannina lilli, maisitõlvikuid ning maisilehtedesse mässitud alkoholipudeleid. Kaks korda nädalas – pühapäeval ja neljapäeval -elavdab vaikse linnakese mägiseid tänavaid turupäev, mis meelitab kohale nii turiste kui ümberkaudseid käsitöölisi ja kaupmehi. Seame ka meie kohalike kombel sammud turule. Kas teile pakub huvi värviline võrkkiik või hoopis pontšo?  Siin leidub kõike - puidust maske, keraamikat, vöösid, tekke, kangaid, lillemustrilisi kohalike naiste tuunikaid (huile). Majutus  hotellis Santo Tomas**** või sarnases.

12. päev ANTIGUA
Hommikusöök. Tutvume ühe Ameerika kontinendi veetlevaima koloniallinna – Antiguaga, mille kohal kõrgub kolm vulkaani. Imeilusa UNESCO kultuuripärandi hulka kuuluva linna rikkuseks on arvukad pastelltoonides koloniaalhooned – kirikud, kloostrid ja elumajad. Kunagise Guatemala pealinna ning kesk-Ameerika administratiivkeskuse õitsengu lõpetas 18.sajandil maavärin, kuid tänapäeval on hooned kenasti renoveeritud. Linnale lisavad kosmopoliitset hõngu arvukates keeltekoolides hispaania keelt õppivad välismaalased. Meeldivalt rahuliku elutempoga linnas on armsad butiigid, suurepärane restoranivalik, mõnusad baarid, heatasemeline kohvikukultuur. Kohv, mida kohe linnakese ümbruse viljakatel vulkaanilistel nõlvadel kasvatatakse, on riigi olulisim ekspordiartikkel. Vabal ajal soovitame kindasti mõnd kohvikut külastada ja seda aromaatset jooki proovida. Majutus Antigua hotellis Aurora**** või sarnases.

13. päev LEND GUATEMALA CITY-CANCUN
Hommikusöök. Sõidame Guatemala Citysse. Transfeer lennujaama. Lend Guatemala Cityst Mehhiko ühte kuulsaimasse kuurorti Cancuni (lennuajad täpsustamisel). Majutus Playa del Carmenil hotellis*** või sarnane.

14. päev PUHKUS PLAYA DEL CARMENIL - TULUMI ARHEOLOOGILINE ALA
Hommikusöök. Vaba hommiku saab sisustada nautides suurepärast valget liivaranda türkiissinise mere ääres. Pärastlõunal külastame Tulumi arheoloogilist ala. 13. sajandi lõpus, järelklassitsistlikul perioodil rajatud Tulum, oli üks viimaseid maiade linnu ning ainus omataoline otse mere ääres. Tänu asukohale rannakaljudel, türkiissinise Kariibi mere kohal, kuulub Tulum maalilisimate maiade linnade hulka. 

15. päev PUHKUS PLAYA DEL CARMENIL, LEND CANCUN-FRANKFURT 
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Õhtul sõidame lennujaama. Lend Cancun-Frankfurt (kohalikud kellaajad).

16. päev LEND FRANKFURT-TALLINN
Lend Frankfurt-Tallinn (kohalikud kellaajad). 

Reisi hind

3799 €* / 3999 €    
* Soodushind kehtib korduvreisijatele 

Hind sisaldab
 • Lend ümberistumisega Tallinn-Frankfurt-Cancun ja Cancun-Frankfurt-Tallinn (Lufthansa liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest
 • Siselend Guatemala-Cancun
 • Mugavustega bussi kasutamine vastavalt programmile
 • Paaditransfeerid vastavalt programmile
 • Majutus hotellides***-**** vastavalt programmile, (2-in toad), hommikusöögid
 • Giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel
 • Hinna sisse kuuluvad tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud 
Lisatasu eest
 • Ühene majutus hotellides 650 €
 • Tervisekindlustus 16 päevaks al 24,78 € (kuni 65 a, 65-79 a kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Riigipiiride ületustasu (makstakse sulas piiril, umbes 50-60 USD, kaasa võtta USD)
 • Lend Blue Hole´i kohal u 220-250 USD, sõltub osalejate arvust (ettetellimisel, tasumisel kohapeal)

Lisainfo

Kombeks on anda teenindajatele praktiliselt ALATI jootraha. Kuna turiste teenindava personali sissetulekust moodustab jootraha tähelepanuväärselt tähtsa osa arvestatakse sellega juba ette. Näiteks söögikohtades lisatakse kohaliku tava kohaselt arvele enamasti 15% ja min 10% ning ei ole midagi imelikku kui jootraha on teenindaja poolt teie arvele ka juba juurde arvestatud. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile (~1-3 USD päev). Palume arvestada jootrahadeks 40 USD.
Kaasa soovitame võtta USD (kuigi vahetada saab kohapeal ka EUR). Võimalusel kaasa võtta väiksemaid kupüüre, need vahetatakse kohapeal kohalikuks rahaks (valuutavahetustes ja/või hotellides). Kaardiga maksmise võimalused on vähesed (suuremates kohtades ja hotellides on see siiski võimalik),
Turult ostes on kombeks hinda alla kaubelda – tulemus võib olla üllatav. Hea on hoida käepärast väiksemaid rahatähti näit kohvreid tubadesse kandvate pakikandjate tarvis. NB!
Kohvril peaks  reisil kindlasti olema nimesilt.


Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo 

Lennuinfo Lufthansa liinilendudel:
Äraantav pagas:  reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Toitlustus lennul: lühikesel lennul: Hinnas sisaldub väike külm suupiste ja joogid. Pikal lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid. 

Lennuinfo siselennul 25 kg


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodaniku passiga võib viibida Guatemalas turismi eesmärgil viisavabalt 90 päeva, 
Belizes kuni 30 päeva,  Hondurases  kuni 90 päeva ja  Mehhikos kuni 180 päeva.

Palume 2 kuud enne reisi meile teada anda passinumber ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.
25.11.2021 - 10.12.2021
 Hind al 3799
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Guatemala - Belize - Honduras - Mehhiko

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

I
Irene
Tahan meie kõikide nimel Teid tänada ja oleme Germalo suurepärasest tegevusest vaimustatud. Tegime kunagi aastaid tagasi õige valiku, et oleme kasutanud ainult teie reisibürood. Suurepärased giidid ja suurepärane suhtumine. Reisime varsti jälle, sest kui pisik sees ja tingimused suurepärased, see ainult meelitab. Edu teile ja vastupidavust momendil olevas raskes olukorras. Kaunist suve ja kõike head!
P
Pia ja Ülo
Täname toreda Ahvenamaa reisi eest! Reisijuht-giid Ervin Org on oma teadmiste poolest ja reisi korrapärase sujumise ja hoolitsemise eest super tasemel. Suured tänud temale!