Hiina sügisene ringreis - keiserlik teekond Pekingist Xi’ani

Hiina sügisene ringreis - keiserlik teekond Pekingist Xi’ani

02.10.2020 - 08.10.2020
Giid Siret Kalmström
 Hind al 1499
Broneeri
Reisil teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kontrastide maa Hiina on läbi aja olnud maailmaränduritele tõeliseks magnetiks. Ühelt poolt paelub meid üks maailma vanimaid tsivilisatsioone oma üle 5000 aastase ajalooga. Teisalt köidab meid maailma kõige kiiremini arenev majandus- ja elukeskkond ning lummavad linnamaastikud. Oma reisil peatume Hiina Rahvavabariigi pealinnas Pekingis ja ajalooliselt tähtsas Kesk-Hiina linnas Xi’anis.

Lugege Hiina kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-PEKING
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul ja lend Istanbul-Peking (lennuajad täpsustamisel).
Palume kontrollida kogunemise ja reisi väljumise kellaaega ka vahetult enne reisi.
 
2. päev PEALINN PEKING – TAEVASE RAHU VÄLJAK – KEELATUD LINN – TAEVATEMPEL
Saabume Pekingisse ja suundume tutvuma Pekingi tuntuimate vaatamisväärsustega. 
Jalutame Tiananmeni ehk Taevase Rahu Väljakul, mis on Pekingi keskpunktiks ning on nime saanud värava järgi, mille kaudu viib tee Keelatud linna. Hiinlaste jaoks on tegemist äärmiselt olulise paigaga, siin on toimunud mitmeid ajaloolisi sündmusi. 1976. aastal koguneti siia hüvasti jätma esimees Maoga, 1989. aastal seisid siin vastamisi tankid ja demokraatiat nõudvad üliõpilased. Väljaku keskel asub 38 meetri kõrgune Rahvakangelaste monument, ühel pool on esimees Mao mausoleum, teisel pool Rahvakongressi palee ning kolmandal küljel Hiina ajaloo muuseum. Kõik on väga mastaapne. Keelatud linna poolsel küljel lehvib Hiina Rahvavabariigi lipp ohvitseride valvsa seisaku saatel.
Liigume edasi Keelatud linna. See paik on olnud ligi 600 aasta jooksul suletud, sisenemine keisrite residentsi võis lõppeda surmanuhtlusega. Vanimad säilinud hooned on ehitatud 15. sajandil ja siin on resideerinud kahe keisridünastia - Mingi ja Qingi valitsejad. Keskse hoonetekomlpeksi kõrval põikame sisse ka naiste linna, sealhulgas vaatame leskkeisrinna Cixi elamist ning mõtiskluste aeda kompleksi lõunaosas.
Hiinapärane lõunasöök kohalikus restoranis.
Restorani lähistel asub Taevatempel. Mingi dünastia ajal ehitatud Tin Tan on suurim taoistlik sakraalehitis Pekingis ja ühtlasi kogu Hiinas. Hiina keisrid nimetasid end Taeva poegadeks ja tempel rajatigi kingituseks ja ülistuseks taevale. 1998. aastast on tempel kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Siin asuvad 38 meetrine Hea saagi altar, keisrite privaatruumid palvusteks ja ohverdamiseks. Hiina keisri põhiliseks kohustuseks oli hoida suhteid taevaga, et inimesed saaksid hea saagi ning kõhud täis. Siinsed tseremooniad olid keisritöö tähtsaim osa. 
Enne hotelli suundumist külastame siidikeskust. Näeme, kuidas koiliblikast siidi saada.  Sealt on võimalik osta näiteks siidikiududega täidetud tekke ja patju, aga ka kõiki muid hiina siidi tooteid. 
Majutume kahel ööl Pekingis hotellis Howard Johnson Paragon**** või sarnases.

3. päev SUUR HIINA MÜÜR – MINGIDE DÜNASTIA MATMISPAIK – PEKINGI OLÜMPIAKÜLA
Hommikusöök. Teeme Pekingist väljasõidu tutvumaks maailmakuulsa Hiina müüriga, mille külastamine on paljude inimeste unistus.
Hiinas on müüre, mille üldpikkus ületab 21000 kilomeetrit, rajatud alates 3. sajandist eKr kaitsmaks Hiina keisririiki nomaadide rünnakute eest. Paljud inimesed väidavad, et müür on kosmosest näha ja teised, et ei ole, meie võime teile kinnitada üht - kosmos on müürilt kindlasti näha! Müürile tõusuks saab kasutada köisteed (pilet ei sisaldu reisi hinnas).
Ühine lõunasöök.
Külastame Mingi dünastia matmispaika, kuhu on maetud 13 selle dünastia valitsejat (UNESCO). Matmispaik on hästi säilinud ning siia on maetud kõige rohkem Hiina valitsejaid. Üks hauakambritest on ka lahti kaevatud, uusi hauakambreid ei kavatse Hiina lähiaastatel avada. Hauakambrite juurde kulges mitme kilomeetri pikkune Hingede tee, mis on ääristatud kivist valvuritega. Jalutame sellel teel.
Tagasiteel Pekingisse peatume linnaosas, kus asuvad 2008. aasta olümpiamängude põhilised rajatised. Siin paikneb Pekingi Rahvuslik Staadion, mida arhitektuurist johtuvalt kutsutakse Linnupesaks ning ärihoone, mille kuju meenutab draakonit. Näeme ka ujulat, mida kutsutakse Veekuubikuks. Staadionil peeti 2008. aasta ja peetakse 2022. aasta  olümpiamängude ava- ning lõputseremoonia. Ühtlasi on tegemist maailma suurima terasest ehitisega. Enne hotelli suundumist teeme peatuse teemajas, kus meile tutvustatakse teevalmistamise kultuuri.  Meile tutvustatavad teed on väga maitsvad ja huvitavad, neid saab siit kaasa osta.
Õhtul võime soovijatega minna hotelli lähistele pekingi parti sööma (lisatasu eest).

4. päev KEISERLIKUD AIAD JA SUVEPALEE – HUTONGID – TRUMMITORN
Hommikusöök. Päeva alustame pandadega – külastame Pekingi loomaaia pandade ekspositsiooni. Sealt suundume edasi Pekingi keiserlikesse aedadesse, mis ümbritsevad suvepaleed. Suur templite, paleede ja kaunite aedadega kompleks on olnud üle 800 aasta Hiina keisritele populaarseks ajaveetmise kohaks. Suvepalee koos Kunmingi järvega on üks paremini säilinud keiserlikke aedu maailmas ja ka tänapäeva hiinlaste seas armastatud paik. Seejärel suundume hutongidesse, mis on vana Pekingi kitsad tänavad. Need kulgevad alati idast läände tänu feng shui nõuetele, et hoonete esiosa peab vaatama lõunasse ja tagumine osa põhja poole, nii ei jäägi tänavate jaoks muud võimalust kulgemiseks. Hutongide ääres asuvad traditsioonilised elamud siheyuanid, mille ruumijaotus on aga enamikel juhtudel ümber ehitatud. Kõigepealt vaatame Trummitorni, mis andis rütmi vana Pekingi elule. Sööme lõunat  ühes traditsioonilises hiina majapidamises. Enne Pekingist lahkumist astume sisse hiina meditsiini akadeemiasse, et lasta enda jalgu masseerida ning saada ülevaade oma tervise seisundist hiina vaatevinklist vaadatuna (külastus on tasuta, kuid jalgade masseerijad ootavad väikest taskuraha). Seejärel võib avaneda võimalus külastada tunnipikkust akrobaatikaetendust, mille numbrid on tõesti uskumatud (etenduse külastamine ei sisaldu reisi hinnas ja on lisatasu eest). Alternatiivina saab piirkonnas ringi jalutada ja külastada näiteks läheduses asuvat suurepärast kohvikut.
Sõidame raudteejaama ning siit algab meie rongisõit Pekingist Xi’ani (kellaajad täpsustamisel). Ööbime rongis 4-kohalistes kupeedes. Raudteejaamas on palju söögikohti ja poode, kus saab kõhu täis või midagi kaasa osta.
 
5. päev XI’ANI MUUSEUM - HANE PAGOOD - LINNAMÜÜR
Saabume hommikul  Xiani. Kõigepealt sõidame hotelli  ning sööme hommikust. 
Läheme Shaanxi ajaloomuuseumisse, mis annab suurepärase ülevaate Hiina ajaloost. Xi’an on olnud Hiina riigi poliitiline, majanduslik ja kultuuriline keskus mitmel perioodil 2000 aasta jooksul, olles samavõrd kuulus idas kui Ateena või hilisem Rooma läänes. „Nagu läänes Rooma, nii idas Xi’an“, osutab Hiina vanasõna. Siin on eksponeeritud leide ka terrakotasõdalaste piirkonnast. Hiinlastel endil on samuti tärganud suur huvi oma ajaloo vastu, seega muuseumides on külastajaid palju. Ühine lõunasöök. Külastame budistlikku pühapaika Suurt Hane pagoodi. Pagood ehitati Tangi dünastia ajal peamiselt erinevate Indiast toodud budistlike materjalide hoiustamiseks. Tutvume kirjakunsti ja maalikunsti alustega. Sõidame Xi’ani võimsa linnamüüri juurde, tõuseme sellele ning teeme kerge jalutuskäigu. Võimalus külastada Xiani suurt turgu. Linnamüüri juurest suundume tagasi oma hotelli ning seame end seal sisse. Majutus kahel järgneval ööl hotellis Aragon**** või sarnases.
 
6. päev XI’ANI TERRAKOTASÕDALASED -  XI’ANI KELLATORN  - SUUR MOŠEE
Hommikusöök hotellis. Sõidame bussiga kesklinnast välja piirkonda, kus asub Hiina esimese keisri hauakamber. Kuulsad terrakotasõdalased (UNESCO) kaevati Hiina esimese keisri hauakambri lähistelt välja 1974. aastal ning need kujud ja nende relvastus annab palju mõtlemisainet Hiina riigi ajaloo ning tavade kohta. Teeme tutvust sõdurite valmistamisprotsessiga, näeme kuidas neid kokku pandi. Võimalus kohalikku käsitööd kaasa osta. Läheme arheoloogilisele alale ning vaatame üle kõik kolm kaevikut, millest sõdalased on välja kaevatud ning näeme nende taastamisprotsessi. Siin on võimalik kohtuda ka ühega talupoegadest, kes sõdalased oma põllulapilt avastasid.
Ühine lõunasöök. 
Sõidame tagasi kesklinna, et külastada Xi’ani Suurt mošeed, mis on üks vanimatest ning tuntuimatest islami pühakodadest terves Hiinas. Mošee on populaarne turistide seas, kuid see on ka endiselt Hiina moslemite jaoks  püha paik. Kui välja arvata pühakoja üksikud araabialikud dekoratsioonid, on Suur mošee täielikult hiinapärane – siin ei ole ühtegi ootuspärast kuplit ega minaretti. Suur mošee asub Xi’ani turu keskel.
Samas linnaosas asuvad restoranid, mis serveerivad kuulsaid hiina pelmeene. Neid on väga erineva kuju ning täidisega. Lisatasu eest saab sellise õhtusöögi ka meile tellida.
Xian on õhtuti kaunilt valgustatud linn, soovijatega  teeme lisatasu eest hilisõhtuse ringsõidu mööda linna, kaunimates kohtades tuleme bussist välja. See on meeliülendav rännak mööda suurlinna tulesid ja ilus lõppakord reisile. 

7. päev LEND XI’AN-ISTANBUL-TALLINN
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend Xi’an-Istanbul ja Istanbul-Tallinn (lennuajad täpsustamisel). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

1499 €* / 1578 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele 

Hind sisaldab:
 • Lend  Turkish Airlinesi liinilendudega Tallinn-Istanbul-Peking ja lend Xi’an-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis; 
 • käibemaks ja lennujaamamaksud. NB! Lennujaamamaksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • 2 ööd Pekingis hotelllis**** (2-in toad), 2 hommikusööki;
 • rongipilet Peking-Xi’an koos majutusega 4-kohalistes kupeedes, 1 hommikusöök Xi’anis. Kahene kupee rongis lisatasu eest (75€), ainult ettetellides ja tasudes (kupeede arv piiratud);
 • 2 ööd Xi’anis hotellis**** (2-in toad), 2 hommikusööki;
 • kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule);
 • 5 tüüpilist Hiina lõunasööki;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja.
Lisakulud:
 • Hiina viisa vormistamine 60 € (tasutakse saatkonnas). Palume tutvuda viisainfoga allpool;
 • maalt lahkumise maks u 12 USD (tasutakse kohapeal);
 • jootraha giidile, bussijuhtidele ja kohvrikandjatele;
 • kohalik õhtusöök 30 USD (tellimisel ja tasumisel kohapeal);
 • Hiina müürile gondel 140 CNY;
 • akrobaatide etendus (võimalusel, tellimisel ja tasumisel kohapeal).
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustus al 12,31 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! Lisainfo reisikindlustuse kohta siit >
 • Ühene majutus hotellides reisi vältel 180€ (ei sisalda ühest majutust rongikupees)

Lisainfo

 • Laevakruiisi õhtusöökidel soovituslik kanda soliidset riietust. 
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee
 • 1 € on on u 8,4 CNY (hiina jüään). 
  Soovitame raha vahetada vähemalt 1500 CNY  (alati, mida rohkem, seda parem).
 •  Rongis restoranvagunit ei ole, samuti nõusid. Rongis ei ole ka rätikuid. 
Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Hiina reisil on ainus kehtiv reisidokument pass. Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud pärast reisi lõppu) ja et passis oleks vähemalt 2 vaba lehte. Pass, 1 foto (värviline, 3,3cmx4,8cm, ilma tukata, ilma prillideta, kinniste juustega, mitte vanem kui 6 kuud) ja töökoha garantiikiri (inglise keeles, täpsem info allpool). Saatkond nõuab sageli veel lisadokumente.
 
Soovi korral on võimalik viisa ankeeti täita ise siin ja allkirjastatult meile toimetada (ankeet tuleks kindlasti trükkida ühe lehe mõlemale poolele, mitte eraldi lehtedele). NB! Välja tuleb trükkida kõik lehed. Vajadusel abistame ankeedi täitmisel ja selleks palume meile e-postiga edastada järgmised andmed:
-  Töökogemuse loetelu. 
Töökohtades töötamise periood (kuupäev, kuu, aasta), töökoha nimi, aadress, telefon, ülemuse nimi ja telefoninumber, amet, töökohustused.
Aastane sissetulek
- Hariduskäik
Milliseid keeli valdate suhtlustasandil?
Hariduskäik alates keskkoolist: õppeasutuses õppimise periood (kuupäev, kuu, aasta), kooli nimi ja aadress, haridustase, mille omandasite, eriala.
- Perekonda puudutav informatsioon
Kui olete abielus, siis abikaasa nimi, rahvus, amet, sünniaeg, sünnikoht (riik ja linn), aadress.
Isa ja ema nimi, rahvus, amet, sünniaeg, aadress.
Kui Teil on lapsed: lapse nimi, rahvus, amet, sünniaeg, aadress.
- Kas olete viimase 3 aasta jooksul Hiinas käinud?
Kui jah, siis millistes linnades? Mis kuupäeval saabusite, mis kuupäeval lahkusite.
Viisa tüüp, viisa number, kus vormistati, millal vormistati.
- Viimase 5 aasta jooksul külastatud riikide loetelu
- Sünnilinn/ asula
- Kodune aadress


 Garantiikiri esitada firma blanketil, allkirjastatud ja firma templiga. Ingliskeelses garantiikirjas peab olema firma nimi, millega firma tegeleb, töötaja/taotleja ees- ja perekonnanimi, reisi kuupäevad ning kinnitus, et töökoht säilib reisi vältel ja peale reisilt naasmist. 
Õpilase garantiikiri õppeasutusest peab kinnitama, et isik saab jätkata õpinguid samas õppeasutuses peale reisilt naasmist.
Pensionäri või mittetöötava inimese puhul palume lisada viimase 3 kuu ingliskeelne pangakonto väljavõte (kui pangakontol on olemas piisavad rahalised vahendid) või garantiikiri isikult, kes katab taotleja kulud Hiinas ning tema töökoha garantiikiri.

Seoses viisade vormistamisega ja rongipiletite väljastamisega on võimalik reisile registreerida kuni 31. juulini 2020. Selleks ajaks palume meile toimetada kõik vajalikud dokumendid.
Alates 2018. aasta sügisest peavad kõik viisataotlejad külastama saatkonda isiklikult, et anda sõrmejäljed. Külastuse ajast teavitame Teid.

Kaart:

02.10.2020 - 08.10.2020
Giid Siret Kalmström
 Hind al 1499
Broneeri
Giid
Siret Kalmström
Sireti reisipagasis on palju kogemusi ja elamusi, kultuuri ja ajalugu, mitmeid seiklusi ja palju toredaid avastamisi. Reisid neljal mandril ja üle viiekümnes riigis Euroopas, Aasias ja Aafrikas on andnud Siretile avatud maailmavaate ning laia silmaringi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hiina sügisene ringreis - keiserlik teekond Pekingist Xi’ani

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  2699
Kambodža - Laos - Vietnam
11.11.2020 - 26.11.2020
Giid Argo Kasela
9 vaba kohta
Vaata lähemalt
Hind al  2199
Nepal - kultuuri- ja loodusreis maailma katusel
30.10.2020 - 08.11.2020
Giid Ervin Org
Vaata lähemalt
Hind al  2998
Lõuna-Korea ja Taiwan
25.10.2020 - 07.11.2020
Giid Argo Kasela
5 vaba kohta
Vaata lähemalt
Hind al  1999
Lõuna-Korea
25.10.2020 - 03.11.2020
Giid Argo Kasela
6 vaba kohta
Vaata lähemalt
Hind al  1699
Tai kuningriik
07.11.2020 - 19.11.2020
Giid Siret Kalmström
Vaata lähemalt

Kliendid meist

A
Aili
Minul olid tõeliselt positiivsed elamused ja väga lahe puhkus. Positiivset emotsiooni lisas kindlasti ka soe ja sõbralik reisi korraldus. Tänu ja heade soovidega! Jaapan, 2018.
K
Krista
Täname väga nii sisuka ja rõõmsa Provence reisi eest, me oleme vaimustuses ja loodame ka edaspidi Germalo`ga reisil käia!