Hiiumaa - helge ja sõbralik Päevasaar

Hiiumaa - helge ja sõbralik Päevasaar

28.07.2022 - 29.07.2022
 Hind al 139
Broneeri
Hiiumaal elavad teatavasti mitte lihtsalt hiidlased vaid odratolgused, kohvilähkrid, koldselöuamehed, törvaköplased, vandiraiujad, kannatlikku seltsi hiidlased, toobrihiidlased, pätakavallamehed, läätserokamehed, vesihiidlased, ehthiidlased, märahiidlased, hobuhiidlased jt. Mandriinimesi kutsutakse pötkudeks või isehakand hiidlasteks, Hiiumaalt lahkunuid ärakarand hiidlasteks. Siis on siin veel terve hulk suvehiidlasi. Saarlasi kutsuti varem nottideks, praegu on nad lihtsalt kenad.
Uut mõistmist ja rohkelt positiivseid elamusi pakkuv retk kaunil saarel sooja südamega hiidlaste keskel. Vanad germaanlased kutsusid saart Dagö ja soomlased ütlesid selle kohta  Päivänsalo. Helge ja sõbralik Päevasaar kutsub!

Reisikava

1. päev TALLINN – ROHUKÜLA, SUUREMÕISA LOSS – SOERA TALU- RISTIMÄGI – TAHKUNA - KÄRDLA 
Väljasõit Tallinnas Estonia teatri vastas asuvast parklast kell  08:00.
Sõidame Rohuküla sadamasse ja asume praamile kell 10-11:15, mis viib meid Heltermaa sadamasse Hiiumaal. Sadamas hingame suure sõõmu tuult ja asume Hiiumaad avastama.
Pühalepa kirik on Hiiumaa vanim kivikirik, mille ehitamist alustati juba 13. sajandi keskpaigas. Suures osas pärineb praeguse kiriku väljanägemine siiski 17. – 18. sajandist. Pühalepa kirik on küll uhke ja suur, aga Hiiumaa vägimees Leiger polevat ikkagi uksest sisse mahtunud ja seepärast ta eriti kirikus ei käinudki.
Barokkstiilis Suuremõisa loss ehitati 18. sajandi keskel, kui Hiiumaal oli suurmaaomanikuks De la Gardie perekond. 1796.aastal sai  uueks omanikuks parun Otto Reinhold Ludvig von Ungern-Sternberg, kelle perekonna kätte jäi mõis kuni 1920.a, mil mõisad riigistati ja peahoones alustas tööd kool. Lossis saab vaadata mõisa ajalugu tutvustavat muuseumituba, siin on kohvik ja väike suveniiripood. Lisaks saab tutvuda Hiiumaa Ametikooli aiaga, inglise stiilis pargiga ning teiste mõisa kõrvalhoonetega.  
Soera talumuuseum ja Palade Loodushariduskeskus. Soera talu asus kunagi pisikeste soode keskel, majad ja õued on aga suured ning Hiiumaal öeldi, et mööda minna ei saa. Soera talumuuseumis  on tore ja terviklik vana talukompleks: rehielamu, aidad, paargu ja suitsusaun.  Palade loodushariduskeskuse kivimite toas, aga saame ülevaate saare geoloogilisest ajaloost, loodusest, merest ja rannikutest.
Ristimäe tekkimist seostatakse reigirootslaste saarelt väljasaatmisega 1781. aastal. Just Ristimäel olla peetud viimane  jumalateenistus kodusaarel. Tänapäeval on asjad ümber pöördunud. Riste tehakse siia ikka, ainult nüüd on tegijaks need, kes esimest korda saarele satuvad. 
Tahkuna tuletorn asub Hiiumaa põhjatipus ja see on Eesti randade kõige kõrgem malmist tehtud torn – merepinnalt 42,7 m.  Üks jutt pajatab, et tuletorni ostis Tsaari-Venemaa Pariisi maailmanäituselt 1871. Siinsamas liivasel kõrgendikul asub Mati Karmini loodud mälestusmärk reisiparvlaeva Estonia katastroofis hukkunud lastele.
Sõidame Kärdlasse. Majutus hotellis Sõnajala või sarnane. Õhtused jalutuskäigud ja avastused Hiiumaa pealinnas. 

2. päev KÄRDLA – REIGI – KÕPU – KASSARI – SÄÄRETIRP – VAEMLA – HELTERMAA, SÕIT TALLINNASSE  
Pärast hommikusööki lahkume Kärdlast ja sõidame legendaarset Reigi kirikut vaatama. See imeilusa interjööriga ja paljude vanade kunstiväärtuslike detailidega kirik on valminud 19. sajandi algul. Aino Kalda „Reigi õpetaja“ tegelased olid küll seotud siinsete paikadega, aga mitte praeguse kirikuhoonega, sest on teada, et esimene puukirik ehitati Reigi kihelkonda juba 17. sajandil. Küllap vanadest kirikuhoonetest pärinevad ka paljud väärtuslikud ehisdetailid kirikus.
Ja sealt juba hakkabki üle männimetsade paistma suur hiiu emand Kõpu tuletorn! Hiiumaa kõrgeimal mäel asuv tuletorn on üks vanemaid kogu Põhja-Euroopas. 6000 tonni kive on  laotud massiivseks 36 meetri kõrguseks tuletorniks ja vaade küünib siit kaugele. 
Sõidame Kassari saarele, mis küll praeguseks tammteedega suure Hiiumaaga ühendatud on. Sääretirp ulatub pika kadakese ja kiviklibuse seljandikuna merre. Omal ajal tahtnud vägimees Leiger siia silda ehitada… Arvatavasti 18. sajandil ehitatud kena rookatusega Kassari kivikabel ja vana kalmistu, kus on viimse puhkepaiga leidnud mitmedki Eesti kultuuriinimesed.
Hiiu Villa manufaktuuris  toimetab perekond Valdma juba aastast 1992. Siin toimetatakse vanade masinatega ja lisaks tuleb suur osa tööst ikkagi teha käsitsi. Mõned masinad (villahunt, kraasid ja heidemasin) on tõesti väga vanad ja võivad pärineda 19. sajandist. Näeme, kuidas Hiiumaa lammaste villast saab pehme lõng ja kuuleme juurde toredaid lugusid. Tore villapood on siin ka!  
Ongi aeg suunduda Heltermaa sadamasse ja kuigi see on üks nooremaid Hiiumaa sadamaid on siingi põnevat uudistada. Hiiumaa lugudest inspireeritud skulptuurid ja mõnus võimalus tassikeseks värskendavaks kohviks.
Praamlaev Heltermaa – Rohuküla kell 17:30-18:15. Tagasisõit Tallinnasse. Saabumine hilisõhtul.

Reisi hind

139 €* / 146 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hind sisaldab:
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • praamipiletid;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused;
 • majutus vastavalt programmile (2in toad), hommikusöögiga.
Lisatasu eest võimalik:
 • ühene majutus 15€.
Lisatasu eest muuseumipiletid ja külastustasud:
 • Suuremõisa loss 4 €, õpilane ja seenior 3€
 • Soera talumuuseum ja looduskeskus 4 €, õpilane ja seenior 3 €
 • Kõpu tuletorn 3 €, õpilane ja seenior 2 €
 • Hiiu Vill 5 €  
 • Kassari muuseum 3 €, õpilane ja seenior 2 €

Lisainfo

Kuidas reisime
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Lähireisidel reisime väiksemate seltskondadega Germalo Reiside oma mugava reisibussiga. Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

MEELDEJÄÄVAT REISI!
28.07.2022 - 29.07.2022
 Hind al 139
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Milvi
Äsja saabusin Gran Canaria reisilt, kus reisijuhiks Mirjam Somelar. Peale pikemat reisipausi oli hinges väike kahtlus, kas praegusel hetkel on reisimine ikka õige ja ohutu, kuid kõik laabus paremini kui iganes võinuks oodata! Algusest lõpuni. Peaosa reisi õnnestumises lasus meie giidil Mirjamil, keda oli huvitav kuulata, kes oli äärmiselt sõbralik ja abivalmis, lubades probleemide korral endale kasvõi öösel helistada. Hinge tegi soojaks tema mõnus huumorimeel ja optimism, mis ei jätnud teda maha hetkekski. Suur tänu talle ja peatse kohtumiseni uutel reisidel!
G
Gerda
Parimad reisikorraldajad, kellega oleme reisinud! Eestikeelne teenindus, korralikud hotellid, läbimõeldud programmid. Aastaid tagasi külastasime Lapimaad ning selle reisi meenutamine annab alati meeldiva nostalgilise tunde. Hommikuti bussi sisenedes oli alati päkapikk kommi toonud.Kui olukord paraneb, siis viin ka oma tütre sellele reisile. Meie teine reis viis meid puhkusele Kreekasse, Tolo linnakesse. Armas väike linnake Vahemere ääres. Ekskursioon giid Erviniga Ateenasse oli väga huvitav ja põnev. Kvaliteetne ja usaldusväärne reisikorraldaja ning mis põhiline - eestikeelne! Julgen soovitada!