Hispaania - Baskimaa kultuuri- ja puhkusereis

Hispaania - Baskimaa kultuuri- ja puhkusereis

23.07.2023 - 30.07.2023
Giid Heigo Sahk
 Hind al 999
Broneeri
Reis Hispaaniasse – reis paikadesse, kus näeme rahulikku, lõunamaiselt kulgevat elu Biskaia lahe ääres asuval Baskimaal. Kõikjal laiuvad tihedalt puudega kaetud mäed, ajaloolised vaatamisväärsused ja sõbralikud linnakesed. Sellel müstilisel rahvusel on omapärane ja salapärane ajalugu. Kõigele lisaks põnev köök ja erilised veinid.  Reis tõelisele reisigurmaanile mööda veidi vähem sissekäidud radu!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-BILBAO
Kogunemine kell  07:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell  09:10-10:00 ja Riia-Bilbao kell 10:45-13:35 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid BT312/699). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi. Majutus seitsmel järgneval ööl Baskimaal  sarmikas rannikulinnakeses. Endises kalurikülas saavad kokku mäed, Bizk aya laht, ilusad pikad liivarannad, maaliline sadam, suurepärased restoranid ja arhitektuurilised pärlid. Ideaalne keskkond  Baskimaa avastamiseks. Majutus seitsmel ööl hotellis Zarautz*** või sarnane. 
Ideaalne keskkond  Baskimaa avastamiseks. Baski eri palgeid kohtab seal igal sammul. Olgu selleks siis baskipärane väändrist hauatähistel, tumepunaste ja roheliste aknaluukide ja rõdupiiretega valgeks krohvitud majad või lihtsalt punane või roheline riietusese ning muidugi sama värvi baretid. Looduslik mitmekesisus Biskaia lahte välja ulatuvate Pürenee mägede ääres ja samas veiniistandused ning põlluväljad Navarra lõunaosas. Kõik see püsib aasta ringi roheline ning suvised temperatuurid on eesti puhkajale igati soodsad.
 
2. päev PÄEV TÄIS MAITSEID: BASKIMAA JUUSTUD - RIOJA VEINID - VITORIA GASTEIZ
Hommikusöök. Peale pelotamängu ja rahvuslike rammuvõistluste ning köieveo, tuleb muude kultuuri erisuste kõrval rääkida söögist ja joogist. Tõelise gurmaanide maiuspalana näitab baskide köök välja samasugust mitmekesisust nagu ümbritsev loodus ja merigi. Seal on kõike justkui külluses ja liiga palju. Kõike maitsta ei jõua, aga tahaks. Kala tuleb ju sealtsamast merest, mägedes lüpsavad lehmad-lambad juustu, liha tuleb konserveerida sajal erineval moel, alates vorstidest, lõpetades pasteetidega, Rioja veinidele lisandub põhjapoolsetest puuviljaistandustest tulev imeline siider ning mida kõike veel lisaks, magusast rääkimata. Tutvume Baskimaa juustuvalmistamise traditsioonidega. Siinsed juustud valmivad tavaliselt lambapiimast. Rioja on ajalooline ja rahvusvaheliselt Hispaania tuntuim veinivalmistamise piirkond. Uurime sajanditevanuseid traditsioone ja uue tehnoloogia kasutamise võimalusi veinitootmises. Degusteerime tammise maitsega Tempranillo viinamarjadest valmistatud veine. Peatume Baskimaa pealinnas Vitoria - Gasteiz on tuntud oma kauni vanalinna ja võimsa keskaegse linnamüüri poolest. Ülikool, kunsti- ja muusikafestivalid annavad linnale erilise aura.
 
3. päev BILBAO - BIZKAYA
Hommikusöök. Suundume Bilbaosse. Kogu  ajalooline mitmekesisus arhitektuuris, sest oli ju see kitsaks pääsuks põhjast lõunasse ümber Pürenee mägede päädib kaasajal tõelise kultuurišokiga endises tööstuslinnas Bilbaos. See on ka praegu Baskimaa majanduskeskus, aga peale justkui randunud vaalaskala meenutava Guggenheimi kunstimuuseumi avamist seal 1997, on olukord aasta-aastalt muutunud ning endisest veidi räämas kesklinnast on saanud kultuuriturismi meka.  Linna tunnuslause on „Alati sinu südames“ ehk baski keeles „Beti zure bihotzan“.  Jalutame südalinnas ja uudistame modernset Calatrava projekteeritud Zubizuri jalakäijate silda. Võimalus külastada muuseume ja nautida linnale iseloomulikku atmosfääri. Vaatama Bizkaya transpordisilda (UNESCO), mis on ehitatud 19. sajandi lõpus Bilbao lähistele Nervioni jõe suudmealale Gustav Eiffeli järgija Alberto Palacio poolt.

4. päev  PAMPLONA - SAN SEBASTIAN
Hommikusöök.  Sõidame Navarra pealinna Pamplonasse, kus igal aastal juulikuus korraldatakse kuulsat härjajooksu ja peetakse San Ferminese fiestat. Pamplona on ka peatuspaik kuulsal Santiago palverännuteel, mis kulgeb Prantsusmaalt läbi Püreneede Loode Hispaanias paiknevasse Santiago de Compostelasse, kuhu on maetud Hispaania patrooni Püha Jaakobuse säilmed. Jõuame San Sebastiani. San Sebastian ehk baski keeles Donostia asub maaliliselt hobuserauakujulise lahesopi ääres ja on baskide üks tähtsamaid keskusi. Pooleldi naljaga öeldakse isegi, et siin elavad baskiks olemist kõige tähtsamaks pidavad inimesed. Linn ise on kaunis – kõrgete plataanidega pariisilikud bulvarid, elegantne rannapromenaad ümber merekarbikujulise lahesopi koos kaldapealsete kohvikutega. Linnas peetakse San Sebastiani kuulsat filmifestivali ja hoitakse au sees baski gastronoomia traditsioone. Kohalikud pintxod, hispaaniapäraselt tapas ja eesti keeles suupisted on serveeritud pikkadel baarilettidel ning viivad lihtsalt keele alla.
 
5. päev BIARRITZ - HONDARRIBIA 
Hommikusöök. Esimesi kuurortlinnu Euroopas Biarritz Prantsusmaa poole peal pole kaotanud palju oma Napoleon III aegsest šikist elegantsist. Kui kusagil on hotellil nimeks Ritz, siis selle klass on nime kaudu määratud just selle linnagaSõidame ookeani kaldale Biarritzi majaka juurde ja imetleme prantsuse keiserliku kuurortlinna panoraamvaadet. 
Peatume Hondarribia piirilinnakeses. Külastades just selliseid väikeseid baski linnu, saame aimu baskide mõttelaadist ja eluviisist. 

6. päev BERMEO - GERNIKA 
Hommikusöök. Bermeo on traditsiooniline baski kaluriasula, kus on võimalik näha nii vana sadamat kui käia kohalikus meremuuseumis. Külastame Gernika - Lumo linna, mille on kuulsaks maalinud Pablo Picasso. Teise maailmasõja alguses hävitas sakslaste pommirünnak linna ja see sündmus inspireeris Picassot maalima legendaarset „Gernika hukku“. Tänane Gernika on baskide jaoks igati sümboolse tähendusega. Siin asub Vizcaya provintsi parlament ja baskide tähtsaima sümboli, igivana tamme – Gernikako Arbola tüvi, mille alla baskide vanemad nõu pidama kogunesid. Külastame veini- või siidrimõisat, et degusteerida valget ja kergelt kihisevat kuiva veini nimega txacoli või siidrit, baskide lemmikjooki.

7. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS

8. päev LEND BILBAO–RIIA-TALLINN

Hommikusöök. Lend Bilbao-Riia kell 14:20-18:55  ja Riia-Tallinn 20:05-20:55 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid BT700 ja BT317).

Reisi hind

999 €* / 1051 €
* Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

 Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Riia-Bilbao ja Bilbao-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Lennujaamamaksud ja käibemaks
 • 7 ööd hotellis*** (2-in toad), 7 hommikusööki 
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi vältel
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik
:
 • Ühene majutus hotellides terve reisi vältel  300 €
 • Tervisekindlustus al €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Guggenheimi muuseum Bilbaos 13 € 
 • Veinimõis 10 €
 • Juustufarm 10 € (külastus ja degusteerimine)
 • Veini degusteerimine Riojas 15 € 
 • Sild 10 € 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Majutus

Hotell Zarauz 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
0.2 km merest
0.5 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Hea asukohaga hotell Baskimaa rannikul Zarautzis. Rand ja promenaad restoranidega on jalutuskäigu kaugusel.  Lihtsad, kuid kõigi mugavustega hotellitoad (13-15 m suurused) on varustatud kõige vajalikuga mugavaks puhkuseks. Tubades on lisavoodi võimalus. Hotellil on ka oma restoran.
www.hotelzarauz.com/en

Lisainfo


Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:lisatasu eest

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
23.07.2023 - 30.07.2023
Giid Heigo Sahk
 Hind al 999
Broneeri
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania - Baskimaa kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

T
Tiina ja Olavi
Tere! Saabunud äsja Madeiralt, tahame tänada Germalot tõelise puhkuse eest paradiisis. Eriline tänu Mirjamile, meie muljetavaldavate teadmiste, hea huumorisoone ja suurepärase jutustamisoskusega giidile. Aitäh ja uute kohtumisteni!
K
Kairi
Jõudsime tagasi Portugali ringreisilt koos Mirjam Somelariga ja tahan oma vaimustust jagada. Nii põhjalik, laia silmaringi ja positiivse ellusuhtumisega rõõmsameelne giid, keda oli väga meeldiv ja hariv kuulata. Muidugi on ka Portugal vapustavalt ilus ja reisikava on väga kenasti paika pandud. Jääb mõnusalt aega ka omaette hulkumiseks. Igaljuhul vaatan mina juba uusi Germalo reisipakette!