Hispaania - Baskimaa kultuuri- ja puhkusereis

Hispaania - Baskimaa kultuuri- ja puhkusereis

27.07.2024 - 03.08.2024
Giid Triinu Borga
 Hind al 1329
Broneeri
6 vaba kohta
Reis Baskimaale – paikadesse, kus näeme rahulikku, lõunamaiselt kulgevat elu Biskaia lahe ääres. Kõikjal laiuvad tihedalt puudega kaetud mäed, ajaloolised vaatamisväärsused ja sõbralikud linnakesed. Sellel müstilisel rahvusel on omapärane ja salapärane ajalugu. Kõigele lisaks põnev köök ja erilised veinid.  Reis tõelisele reisigurmaanile mööda veidi vähem sissekäidud radu!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT-BILBAO
Kogunemine kell 04:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Frankfurt kell  06:00-07:30 ja Frankfurt-Bilbao kell 11:10-13:20 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid LH885, LH1142). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi. 
Majutus seitsmel järgneval ööl Baskimaal  sarmikas rannikulinnakeses hotellis Zarauz*** või sarnane. Endises kalurikülas saavad kokku mäed, Bizkaya laht, ilusad pikad liivarannad, maaliline sadam, suurepärased restoranid ja arhitektuurilised pärlid. 
Ideaalne keskkond  Baskimaa avastamiseks. Baski eri palgeid kohtab seal igal sammul. Olgu selleks siis baskipärane väändrist hauatähistel, tumepunaste ja roheliste aknaluukide ja rõdupiiretega valgeks krohvitud majad või lihtsalt punane või roheline riietusese ning muidugi sama värvi baretid. Looduslik mitmekesisus Biskaya lahte välja ulatuvate Pürenee mägede ääres ja samas veiniistandused ning põlluväljad Navarra lõunaosas. Kõik see püsib aasta ringi roheline ning suvised temperatuurid on eesti puhkajale igati soodsad.
 
2. päev RIOJA VEINID - VITORIA-GASTEIZ
Hommikusöök. Peale pelotamängu ja rahvuslike rammuvõistluste ning köieveo, tuleb muude kultuuri erisuste kõrval rääkida söögist ja joogist. Tõelise gurmaanide maiuspalana näitab baskide köök välja samasugust mitmekesisust nagu ümbritsev loodus ja merigi. Seal on kõike justkui külluses ja liiga palju. Kõike maitsta ei jõua, aga tahaks. Kala tuleb ju sealtsamast merest, mägedes lüpsavad lehmad-lambad juustu, liha tuleb konserveerida sajal erineval moel, alates vorstidest, lõpetades pasteetidega, Rioja veinidele lisandub põhjapoolsetest puuviljaistandustest tulev imeline siider ning mida kõike veel lisaks, magusast rääkimata. Rioja on ajalooline ja rahvusvaheliselt Hispaania tuntuim veinivalmistamise piirkond. Uurime sajanditevanuseid traditsioone ja uue tehnoloogia kasutamise võimalusi veinitootmises. Degusteerime tammise maitsega Tempranillo viinamarjadest valmistatud veine. Peatume Baskimaa pealinnas Vitoria-Gasteizis, mis on on tuntud oma kauni vanalinna ja võimsa keskaegse linnamüüri poolest. Ülikool, kunsti- ja muusikafestivalid annavad linnale erilise aura.
 
3. päev BIZKAYA - BILBAO 
Hommikusöök. Suundume külastama Bizkaya transpordisilda (UNESCO), mis on ehitatud 19. sajandi lõpus Bilbao lähistele Nervioni jõe suudmealale Gustav Eiffeli järgija Alberto Palacio poolt. Seejärel jätkame päeva ajaloolise ja mitmekesise arhitektuuriga Bilbao linnas. Kui veel mõnikümmend aastat tagasi võis Bilbaod pidada vaid tööstuse- ja sadamalinnaks, siis peale 1997. aastal avatud ja ameeriklase Frank O. Gehry projekti järgi ehitatud ulmelist titaanfassaadiga Guggenheimi kaasaegse kunsti muuseumit, on linn väljateenitult saanud endale moodsa kunstimetropoli aura. Jalutame südalinnas ja uudistame modernset Calatrava projekteeritud Zubizuri jalakäijate silda. Võimalus külastada turgu ja muuseume ning nautida linnale iseloomulikku atmosfääri.

4. päev NAVARRA PEALINN PAMPLONA 
Hommikusöök. Täna külastame kohalikku juustufarmi ja tutvume Baskimaa juustuvalmistamise traditsioonidega. Siinsed juustud valmivad tavaliselt lambapiimast ja on imemaitsvad. Sõidame Navarra pealinna Pamplonasse, kus igal aastal juulikuus korraldatakse kuulsat härjajooksu ja peetakse San Ferminese fiestat. Pamplona on ka üks põhilisi peatuspaiku kuulsal Santiago palverännuteel, mis kulgeb Prantsusmaalt läbi Püreneede Loode-Hispaanias paiknevasse Santiago de Compostelasse, kuhu on maetud Hispaania patrooni Püha Jaakobuse säilmed. Linnas on uhke vanalinn, imeilusad pargid ja palju restorane, kus kohalikke spetsialiteete maitsta.
 
5. päev SAN SEBASTIAN
Hommikusöök. Sõidame San Sebastiani ehk baski keeles Donostiasse, mis asub maaliliselt hobuserauakujulise lahesopi ääres ja on baskide üks tähtsamaid keskusi. Pooleldi naljaga öeldakse isegi, et siin elavad baskiks olemist kõige tähtsamaks pidavad inimesed. Linn ise on kaunis – kõrgete plataanidega pariisilikud bulvarid, elegantne rannapromenaad ümber merekarbikujulise lahesopi koos kaldapealsete kohvikutega. Linnas peetakse San Sebastiani kuulsat filmifestivali ja hoitakse au sees baski gastronoomia traditsioone. Kohalikud pintxod, hispaaniapäraselt tapas ja eesti keeles suupisted on serveeritud pikkadel baarilettidel ning viivad lihtsalt keele alla.

6. päev BERMEO - GERNIKA 
Hommikusöök. Bermeo on traditsiooniline baski kaluriasula, kus on võimalik näha nii vana sadamat kui käia kohalikus meremuuseumis. Külastame Gernika - Lumo linna, mille on kuulsaks maalinud Pablo Picasso. Teise maailmasõja alguses hävitas sakslaste pommirünnak linna ja see sündmus inspireeris Picassot maalima legendaarset „Gernika hukku“. Tänane Gernika on baskide jaoks igati sümboolse tähendusega. Siin asub Vizcaya provintsi parlament ja baskide tähtsaima sümboli, igivana tamme – Gernikako Arbola tüvi, mille alla baskide vanemad nõu pidama kogunesid. Külastame veini- või siidrimõisa, et degusteerida baskide lemmikjooki, valget ja kergelt kihisevat kuiva veini nimega txacoli.

7. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
Tänane päev on mõeldud rannas puhkamiseks ja omal käel linna avastamiseks.

8. päev LEND BIARRITZ–FRANKFURT-TALLINN
Hommikusöök. Esimesi kuurortlinnu Euroopas Biarritz Prantsusmaa poole peal pole kaotanud palju oma Napoleon III aegsest šikist elegantsist. Kui kusagil on hotellil nimeks Ritz, siis selle klass on nime kaudu määratud just sellest linnast. Sõidame ookeani kaldale Biarritzi majaka juurde ja imetleme prantsuse keiserliku kuurortlinna panoraamvaadet. 
Teel Biarritzi peatume Hondarribia piirilinnakeses, et avastada müüriga ümbritsetud hästisäilinud vanalinna. Hondarribia on tõeline baski linn, mida külastades saame aimu baskide mõttelaadist ja eluviisist. Mereäärne linnake on tuntud restoranide ja hea toidu poolest. Siia on end sisse sättinud paljud noored kokad, et linna külastajaid parimate baski toitudega kostitada.
Sõidame lennujaama. Lend Biarritz-Frankfurt kell 18:20-20:35 ja Frankfurt-Tallinn 21:35-00:55 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid LH1551, LH884).

Majutus

Hotell Zarauz 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
0.2 km merest
0.5 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Ühese majutuse lisamaks
175€
Hea asukohaga hotell Baskimaa rannikul Zarautzis. Rand ja promenaad restoranidega on jalutuskäigu kaugusel.  Lihtsad, kuid kõigi mugavustega hotellitoad (13-15 m suurused) on varustatud kõige vajalikuga mugavaks puhkuseks. Tubades on lisavoodi võimalus. Hotellil on ka oma restoran.
www.hotelzarauz.com/en

Reisi hind

1329 €* / 1399 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

 Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Frankfurt-Bilbao ja Biarritz-Frankfurt-Tallinn (Lufthansa liinilennud)
 • Lennujaamamaksud ja käibemaks
 • 7 ööd hotellis*** (2-in toad), 7 hommikusööki 
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi vältel
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik
:
 • Ühene majutus hotellides terve reisi vältel  €
 • Tervisekindlustus al €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, 70-79a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
2024 muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad täpsustamisel.
2023 hinnad:
 • Guggenheimi muuseum Bilbaos täiskasvanu 18 € , 65+ 9 €, õpilane 18-26a 9 €, kuni 18a tasuta
 • Txakoli (baskide mulliga valge vein) veinimõisa külastus ja degusteerimine 17 €
 • Juustufarm 8 € (külastus ja degusteerimine)
 • Uhke arhitektuuriga Frank Gehry poolt disainitud Marques de Riscali veinimõisa külastus ja Rioja veinide degusteerimine 35 € 
 • Bizkaya rippuv sild 8 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo Lufthansa liinilendudel:
Äraantav pagas
: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille maksimaalne suurus (laius + kõrgus + sügavus) võib olla mõõtudega kuni 158 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 1000 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
27.07.2024 - 03.08.2024
Giid Triinu Borga
 Hind al 1329
Broneeri
6 vaba kohta
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania - Baskimaa kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

R
Riina Raaga
Tänan Germalot ja Raivot! Lõuna - Korea ja Taiwani ringreis ( 2023) oli täiuslik. Reisijuht Raivo põhjalik, asjatundlik ja kannatlik. Suurepärane reis, kes soovib ka põhjalikumaid teadmisi koguda, soovitan minna. Raivo ei jäta ühtegi küsimust vastamata.
E
Eero
Soovime tänada imetoreda Iirimaa reisi eest ning eriline tänu giid Heigo Sahk’ ile asjatundliku ning põneva informatsiooni eest reisil. Kogu reis - nii programm, ööbimised hotellides, toitlustamine ja päevade korraldus meeldisid meile väga. Suured tänud!