Hispaania - Baskimaa kultuuri- ja puhkusereis

Hispaania - Baskimaa kultuuri- ja puhkusereis

28.07.2024 - 04.08.2024
 
Eelbroneering
Reis Hispaaniasse – reis paikadesse, kus näeme rahulikku, lõunamaiselt kulgevat elu Biskaia lahe ääres asuval Baskimaal. Kõikjal laiuvad tihedalt puudega kaetud mäed, ajaloolised vaatamisväärsused ja sõbralikud linnakesed. Sellel müstilisel rahvusel on omapärane ja salapärane ajalugu. Kõigele lisaks põnev köök ja erilised veinid.  Reis tõelisele reisigurmaanile mööda veidi vähem sissekäidud radu!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-RIIA-BILBAO
Kogunemine kell  07:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Riia kell  09:10-10:00 ja Riia-Bilbao kell 10:45-13:35 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid BT362, BT699). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi. 
Majutus seitsmel järgneval ööl Baskimaal  sarmikas rannikulinnakeses hotellis Zarautz*** või sarnane. Endises kalurikülas saavad kokku mäed, Bizkaya laht, ilusad pikad liivarannad, maaliline sadam, suurepärased restoranid ja arhitektuurilised pärlid. 
Ideaalne keskkond  Baskimaa avastamiseks. Baski eri palgeid kohtab seal igal sammul. Olgu selleks siis baskipärane väändrist hauatähistel, tumepunaste ja roheliste aknaluukide ja rõdupiiretega valgeks krohvitud majad või lihtsalt punane või roheline riietusese ning muidugi sama värvi baretid. Looduslik mitmekesisus Biskaya lahte välja ulatuvate Pürenee mägede ääres ja samas veiniistandused ning põlluväljad Navarra lõunaosas. Kõik see püsib aasta ringi roheline ning suvised temperatuurid on eesti puhkajale igati soodsad.
 
2. päev PÄEV TÄIS MAITSEID: BASKIMAA JUUSTUD - RIOJA VEINID - VITORIA GASTEIZ
Hommikusöök. Peale pelotamängu ja rahvuslike rammuvõistluste ning köieveo, tuleb muude kultuuri erisuste kõrval rääkida söögist ja joogist. Tõelise gurmaanide maiuspalana näitab baskide köök välja samasugust mitmekesisust nagu ümbritsev loodus ja merigi. Seal on kõike justkui külluses ja liiga palju. Kõike maitsta ei jõua, aga tahaks. Kala tuleb ju sealtsamast merest, mägedes lüpsavad lehmad-lambad juustu, liha tuleb konserveerida sajal erineval moel, alates vorstidest, lõpetades pasteetidega, Rioja veinidele lisandub põhjapoolsetest puuviljaistandustest tulev imeline siider ning mida kõike veel lisaks, magusast rääkimata. Tutvume Baskimaa juustuvalmistamise traditsioonidega. Siinsed juustud valmivad tavaliselt lambapiimast. Rioja on ajalooline ja rahvusvaheliselt Hispaania tuntuim veinivalmistamise piirkond. Uurime sajanditevanuseid traditsioone ja uue tehnoloogia kasutamise võimalusi veinitootmises. Degusteerime tammise maitsega Tempranillo viinamarjadest valmistatud veine. Peatume Baskimaa pealinnas Vitoria - Gasteiz on tuntud oma kauni vanalinna ja võimsa keskaegse linnamüüri poolest. Ülikool, kunsti- ja muusikafestivalid annavad linnale erilise aura.
 
3. päev BIZKAYA - BILBAO 
Hommikusöök. Suundume külastama Bizkaya transpordisilda (UNESCO), mis on ehitatud 19. sajandi lõpus Bilbao lähistele Nervioni jõe suudmealale Gustav Eiffeli järgija Alberto Palacio poolt. Seejärel jätkame päeva ajaloolise ja mitmekesise arhitektuuriga Bilbao linnas. Kui veel mõnikümmend aastat tagasi võis Bilbaod pidada vaid tööstuse- ja sadamalinnaks, siis peale 1997. aastal avatud ja ameeriklase Frank O. Gehry projekti järgi ehitatud ulmelist titaanfassaadiga Guggenheimi kaasaegse kunsti muuseumit, on linn väljateenitult saanud endale moodsa kunstimetropoli aura. Jalutame südalinnas ja uudistame modernset Calatrava projekteeritud Zubizuri jalakäijate silda. Võimalus külastada turgu ja muuseume ning nautida linnale iseloomulikku atmosfääri.

4. päev ASTIGARRAGA - SAN SEBASTIAN - PAMPLONA 
Hommikusöök. Täna toimub Astigarraga külas kohalik siidrifestival, mida lähme meiegi uudistama. Saame maitsta kohalikku siidrit ning vaadata, kuidas tähistavad baskid Santa Ana päeva. Sõidame San Sebastiani ehk baski keeles Donostiasse, mis asub maaliliselt hobuserauakujulise lahesopi ääres ja on baskide üks tähtsamaid keskusi. Pooleldi naljaga öeldakse isegi, et siin elavad baskiks olemist kõige tähtsamaks pidavad inimesed. Linn ise on kaunis – kõrgete plataanidega pariisilikud bulvarid, elegantne rannapromenaad ümber merekarbikujulise lahesopi koos kaldapealsete kohvikutega. Linnas peetakse San Sebastiani kuulsat filmifestivali ja hoitakse au sees baski gastronoomia traditsioone. Kohalikud pintxod, hispaaniapäraselt tapas ja eesti keeles suupisted on serveeritud pikkadel baarilettidel ning viivad lihtsalt keele alla. Edasi jõuame Navarra pealinna Pamplonasse, kus korraldatakse igal aastal juulikuus kuulsat härjajooksu ja peetakse San Ferminese fiestat. Linn on ka peatuspaik kuulsal Santiago palverännuteel, mis kulgeb Prantsusmaalt läbi Püreneede Loode-Hispaanias paiknevasse Santiago de Compostelasse, kuhu on maetud Hispaania patrooni Püha Jaakobuse säilmed. 
 
5. päev BIARRITZ - HONDARRIBIA 
Hommikusöök. Esimesi kuurortlinnu Euroopas Biarritz Prantsusmaa poole peal pole kaotanud palju oma Napoleon III aegsest šikist elegantsist. Kui kusagil on hotellil nimeks Ritz, siis selle klass on nime kaudu määratud just sellest linnast. Sõidame ookeani kaldale Biarritzi majaka juurde ja imetleme prantsuse keiserliku kuurortlinna panoraamvaadet. 
Peatume Hondarribia piirilinnakeses. Külastades just selliseid väikeseid baski linnu, saame aimu baskide mõttelaadist ja eluviisist. 

6. päev BERMEO - GERNIKA 
Hommikusöök. Bermeo on traditsiooniline baski kaluriasula, kus on võimalik näha nii vana sadamat kui käia kohalikus meremuuseumis. Külastame Gernika - Lumo linna, mille on kuulsaks maalinud Pablo Picasso. Teise maailmasõja alguses hävitas sakslaste pommirünnak linna ja see sündmus inspireeris Picassot maalima legendaarset „Gernika hukku“. Tänane Gernika on baskide jaoks igati sümboolse tähendusega. Siin asub Vizcaya provintsi parlament ja baskide tähtsaima sümboli, igivana tamme – Gernikako Arbola tüvi, mille alla baskide vanemad nõu pidama kogunesid. Külastame veini- või siidrimõisa, et degusteerida baskide lemmikjooki, valget ja kergelt kihisevat kuiva veini nimega txacoli.

7. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS

8. päev LEND BILBAO–RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Lend Bilbao-Riia kell 14:20-18:55  ja Riia-Tallinn 20:05-20:55 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid BT700, BT317).

Reisi hind

2024. aasta programm ja hind täpsustamisel

2023. aasta hind:
999 €* / 1051 €
* Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele.

 Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Riia-Bilbao ja Bilbao-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Lennujaamamaksud ja käibemaks
 • 7 ööd hotellis*** (2-in toad), 7 hommikusööki 
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi vältel
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik
:
 • Ühene majutus hotellides terve reisi vältel  €
 • Tervisekindlustus al €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Guggenheimi muuseum Bilbaos täiskasvanu 18 € , 65+ 9 €, õpilane 18-26a 9 €, kuni 18a tasuta
 • Txakoli (baskide mulliga valge vein) veinimõisa külastus ja degusteerimine 17 €
 • Juustufarm 3 € (külastus ja degusteerimine)
 • Uhke arhitektuuriga Frank Gehry poolt disainitud Marques de Riscali veinimõisa külastus ja Rioja veinide degusteerimine 35 € 
 • Bizkaya rippuv sild 8 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Majutus

Hotell Zarauz 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
0.2 km merest
0.5 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Ühese majutuse lisamaks
175€
Hea asukohaga hotell Baskimaa rannikul Zarautzis. Rand ja promenaad restoranidega on jalutuskäigu kaugusel.  Lihtsad, kuid kõigi mugavustega hotellitoad (13-15 m suurused) on varustatud kõige vajalikuga mugavaks puhkuseks. Tubades on lisavoodi võimalus. Hotellil on ka oma restoran.
www.hotelzarauz.com/en
28.07.2024 - 04.08.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania - Baskimaa kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Hiie ja Koit
Täname Germalo meeskonda sisuka ja meeldejääva reisi eest meie kolmandal reisil Itaaliasse, seekord Toscanasse. Eraldi palume edastada tänusõnad meid saatnud giidile Ulve Kärpukile, kes säras meile need seitse reisipäeva sama eredalt kui Toscana päike ning kelle elukogemus ja teadmised aitavad meil veelgi paremini mõista seda imelist maad ja seal elavaid inimesi. Jääme ootama uusi reisielamusi koos Germaloga.
P
Pia ja Ülo
Täname toreda Ahvenamaa reisi eest! Reisijuht-giid Ervin Org on oma teadmiste poolest ja reisi korrapärase sujumise ja hoolitsemise eest super tasemel. Suured tänud temale!