Hispaania - Costa Brava ja Kataloonia

Hispaania - Costa Brava ja Kataloonia

17.09.2022 - 24.09.2022
Giid Tea Reinvald
 Hind al 899
Broneeri
2 vaba kohta
Mõnikümmend aastat tagasi ei osanud keegi arvata, et Barcelonast saab selline turismimeka nagu ta on praegu. Aga 1992 aasta Olümpiamängud puhusid Barcelona arengule tuult tiibadesse ja tänaseks päevaks on Barcelonast saanud tõeline pärl Kataloonia rannikul. Mahe mereline kliima ei lase suvepäevadel „üle kuumeneda” ning seega on just siin võrratult mõnus veeta mõned päevad, et endasse ammutada Kataloonia kultuuri ja Vahemere kosutavat olustikku.

Juuni '22 seisuga ei ole Hispaaniasse reisimiseks kehtivaid reisipiiranguid.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-BARCELONA, COSTA BRAVA RANNIK
Kogunemine kell 08:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 10:45-11:35 ja Riia-Barcelona kell 14:00-16:40 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT312, BT683).
Sõidame Costa Brava rannikule Calella de Mar'i kuurortisse, kus majutume järgneval 7 ööl  hotellis (hotellikirjeldus reisikava lõpus).

2. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS MERE ÄÄRES
Hommikusöök hotellis. Suurepärane võimalus veeta päev rannas – päike, liiv ja merevesi.

3. päev ÕHTUNE BARCELONA - FLAMENCO JA PURSKKAEVUD
Hommikusöök hotellis. Võimalus veeta mõnus hommikupoolik rannas.
Peale lõunat sõidame Barcelona kesklinna, kus teeme jalutuskäigu Las Ramblasel, mis on tõenäoliselt üks vahemeremaade elavamaid promenaade. Suurelt osalt jalakäijatele mõeldud avenüü sirgub Kataloonia väljakult sadama suunas. Siin kohtab palju tänavakunstnikke, miime, lille- ja linnumüüjaid, kioske – elu keeb Las Ramblasel ühtviisi nii päeval kui öösel. Teeme ekskursiooni Barcelona gooti linnaosas – katedraal, Placa Reial. Soovijatel on võimalus vaadata tõeliselt kütkestavat flamenco etendust. Õhtul läheme vaatama kuulsat muusika- ja valgusshowd Barcelona purskkaevude juures.

4. päev FIGUERES – CADAQUES - PÙBOL 
Hommikusöök hotellis. Costa Brava üheks tuntumaks persooniks on kahtlemata Salvador Dali. Dalile oli see „metsik rannik” nii koduks kui ka ammendamatuks inspiratsiooniallikaks. 
Edasi suundume Figueresesse, külastame kuulsat Dali teatermuusemi. Tegemist on äärmiselt ekstravagantse väljapanekuga – see võib kas meeldida või mitte, aga ükskõikseks ei jäta see kedagi. 
Seejärel viib meie teekond meid Cadaquési linnakesse – valged majad, kaluripaadid, väikesed tänavad ja tänavakohvikud. Cadaqués oli enne kunstniku sinna elama asumist suhteliselt tundmatu kaluriküla, kuid Dali tõi linnale sedavõrd palju tuntust, et täna on selle üles leidnud ka paljud turistid. Ent siiski võib siin kohata ka tänapäevaseid kunstnikke, kes viljelevad „hullule kunstnikule“ omast boheemlaslikku elustiili. Siin võttis Dali vastu ka oma paljusid külalisi nagu näiteks ka tema kaasaegne sürrealist Duchamp või ka Picassò.
Sõidame Pùbolisse, mis on täis keskaegset hõngu. Vaatame uhket 14. sajandist pärit Sant Pere kirikut ja kindlust, mille 1968. aastal ostis Dali oma abikaasale Galale kingituseks ning kuhu Gala 1982 aastal ka maeti.

5. päev VÄLJASÕIT ANDORRA VÜRSTIRIIKI
Hommikusöök hotellis. Täna teeme päevase väljasõidu Andorrasse.
Andorra on Püreneede jalamil asetsev väike vürstiriik umbes 70000 elanikuga. Külastame kõrgete mägede vahele surutud pealinna Andorra La Vellat, teeme väikese jalutuskäigu. Andorra on tuntud ka oma maksuvaba kaubanduse poolest. Siin on ohtralt kaubanduskeskusi, tehnika-, juveeli- ja parfüümipoode, spordipoode jne. Teilegi jääb aega, et soovi korral sisseoste teha.

6. päev BARCELONA
Hommikusöök hotellis. Barcelona on kuulus oma kaasaegse kui ka vanema arhitektuuri poolest. Sõidame Barcelonasse läbi moodsa sadamapiirkonna, mille rekonstrueerimist alustati 1992 aasta Olümpiamängude ettevalmistuste raames ning mis täna on kaasaegse Hispaania arhitektuuri ja linnakujunduse musternäide.
Paljud kaasaja arhitektid on inspiratsiooni saanud Barcelona „kõige kuulsama poja”, modernistist arhitekti Antoni Gaudi töödest. Tema unikaalne stiil torkab silma paljudes paikades siin linnas, alates pooleliolevast Sagrada Familia kirikust lõpetades lambipostidega Placa Reial väljakul südalinnas. Külastame Sagrada Familia kirikut, samuti Güelli parki.
Barcelona kuulus Casa Milà on Gaudi poolt oma kliendile disainitud korterite kompleks. Üks korteritest on vaatamiseks avatud ka külalistele. Soovijatel on võimalik seda külastada. Siin lähedal asub ka teine Gaudi poolt disainitud hoone Casa Batllò.
Lõuna ajal soovitame einestada mõnes toredas söögikohas proovides näiteks paellat või külastada kuulsat Barcelona turgu La Boqueriat, mis igas gurmaanis vaimustust tekitab.

7. päev MONTSERRAT JA VILAFRANCA DEI PENEDÈS
Hommikusöök hotellis. Täna teeme soovijatega väljasõidu Barcelona lähistele saladuslikku Montserrat’ kloostrisse. Montserrat mägi ise on 1236 m kõrge ning mägi on niivõrd unikaalse kuju ja välimusega, et seda on selge ilmaga eemalt eksimatult võimalik ära tunda. Montserrat’ külastamine pakub kahtlemata elamuse ka looduse nautijale, sest loodusjõud ja erosioon on vorminud kalju vahvalt „hambuliseks“ ning alates 1987 aastast kannab Montserrat’ piirkond ka looduspargi tiitlit. Mööda käänulist teed jõuame 720 meetri kõrgusele, kus benediktiini klooster asub. Muuseas – põnev on ehk teada, et siinne Jumalaema, Santa María de Montserrat, on mustanahaline. Miks, sellest vaikivad nii kohalikud 80 benediktiini munka kui nende kloostri ajalugu. Saladuskatte loori tõstavad vaid mõned põnevad legendid selle kohta. Soovijad võivad uudistada ka kohalikke spetsialiteete nagu mesi, mitmesugused Montserrat’ liköörid, meekoogid ja muud. Külastame ka Vilafranca del Penedèsi. Vilafranca del Penedès on kuulus Hispaania veini ja vahuveini piirkond. Külastame üht huvitavat bodegat ja degusteerime seda vahutavat jooki.

8. päev LEND BARCELONA-RIIA-TALLINN
Hommikusöök.  Vaba aeg. Aeg suunduda lennujaama!
Lend Barcelona-Riia kell 17:25-22:00 ja Riia-Tallinn kell 23:15-00:05 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT684, BT361).

Majutus

899
/
947
Hotell Oasis Park 

Majutus kaheses toas hommiku- ja õhtusöökidega
Broneeri
0.6 km merest
1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele
Hotell Oasis Park asub Costa Brava rannikul. Hotell on 5-minutulise jalutuskäigu kaugusel Fenalsi rannast ja 1km kaugusel kuulsast Lloret de Mari kuurortlinnast. Kõik toad on rõdu ja konditsioneeriga. Vannituba on varustatud fööni ja tualetitarvetega. Hotell sobib hästi ka peredele, pakkudes põnevat tegevust ka pere pisematele. Hotellis on hubane spa soojendusega basseiniga ning mitmesuguste veemažžaasidegaa (al 16a), ning lisaks pakutakse mitmesuguseid hoolitsusi (lisatasu eest). Hotellis on restoran, baar, mitu basseini ja spordisaal. 
Tutvu hotelliga siin

Hind sisaldab

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Barcelona ja Barcelona-Riiia-Tallinn (Air Balticu liinilennud, lennugraafik seisuga 17.12.21);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussiga;
 • majutus 7 ööd Costa Brava rannikul valitud hotellis**** (2-in toad), 7 hommikusööki;
 • eestikeelsed ekskursioonid, giidi teenus.
Lisakulud:
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 • tervisekindlustus  €, hind sõltub vanusest (-65 a, vanematele kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste objektide sissepääse.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad 2020 a seisuga:
 • Flamenco show 45 € (ettetellides, kohapeal tasumisel)
 • Rongisõit Cadaquesis ~8 €
 • Salvador Dali teatermuuseum 10 € (rühmahind)
 • Puboli kindlus 6 € (rühmahind)
 • Park Güell ca 6 € (rühmahind)
 • Sagrada Familia ca 28 € (rühmahind koos kohaliku giidiga), tudengid ja noored alla 18a 22 €/in ja lapsed alla 11a 8 €/in. Sagrada Familia pilet vaid ettetellimisel ja tasumisel! Lõplik hind täpsustamisel
 • Casa Milà al 22 € täispilet, tudengid ja seeniorid 65+ 16,50 €, lapsed 7-12 a. 11 €
 • Casa Battlò al 25 €, tudengid ja seeniorid 65+ ja noored 7-18 a. 21,50 €
 • Montserrat funikulöör 13 €, seeniorid 11,70 €, lapsed 4-13 a. 7,15 €
 • Vilafranca dei Penedèsi veinidegusteerimine 18 €, lapsed 8-17a. 14 €

Lisainfo

Lennuinfo
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

Oluline teada:
Ekskursioonipäevade järjekord programmis võib muutuda. Barcelona ekskursiooni päevadel ei jõuta hotelli tagasi õhtusöögi ajaks. Võimalusel saab hotellist kaasa lõunasöögi pakid (lunch-box).
Saabumise päeval on hotellis check-in alates 14:00. Pagasit on võimalik hoida hotellis selleks ettenähtud kohas.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
17.09.2022 - 24.09.2022
Giid Tea Reinvald
 Hind al 899
Broneeri
2 vaba kohta
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania - Costa Brava ja Kataloonia

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Maire Lahtmets
Portugali 10.-17. juuli reisi korralduses ei olnud ühtegi kitsaskohta. Korralikud olid nii hotellid, bussid, bussijuhid. Hästi oli planeeritud reisi marsruut, mida oludest lähtuvalt ja reisijate huvides veidi kohandas giid Mirjam Somelar. Eriline tänu giidile, kelle isiklik vahetu seos Portugaliga, oma kogemustel tuginev lisainfo ning armastus selle maa vastu andsid unustamatu elamuse. Reisigrupp oli tore, korrektne ja abivalmis, Aitäh!!!
E
Ene ja Li
Tere! Käisime eelmisel nädalal Viinis, giidiks Piret, kes oli äärmiselt asjatundlik ja meeldiv giid. Igal võimalusel aitas, sattus isegi saatuse tahtel mitu korda eksijate teele ja juhatas õigele teeotsale. Palju õpetlikke nõuandeid kohalike kohta - väga kasulik. Teiseks - Germalo reisiseltskonnast leiad alati endale meeldivaid reisikaaslasi, kellega mõnusalt aega veeta. Aitäh!