Hispaania - Gran Canaria kultuuri- ja puhkusereis

Hispaania - Gran Canaria kultuuri- ja puhkusereis

23.10.19 - 30.10.19
 
Eelbroneering
Gran Canaria on kaunis ja vaheldusrikas paik. Põhjapool on lopsakas loodus, männimetsad. vahelduvad mäed ja orud. Saare lõunapool on tuntud oma kuldsete liivarandade poolest. Palmid, selge sinine ookeanivesi - see on puhkajate paradiis. 
Lisaks enam kui 500-aastase ajalooga linnad ja külad. Pealinn Las Palmas asub saare kirdeosas. Külastamist väärib kindlasti ajalooline vanalinn.

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!
 
1. päev LEND TALLINN – LAS PALMAS
Koguneme Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn – Las Palmas (kellaajad täpsustamisel). Palun kontrollige kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Tere tulemast Gran Canariale. Majutume saare lõunaosas hotellis (hotellivalik reisikava lõpus).
 
2. Päev IDARING: AGUIMES - INGENIO - LAS PALMAS
Hommikusöök. Saarega tutvumist alustame idarannikult. Sõidame väikesesse mägilinna Aguimesesse. Siinses kitsaste tänavatega vanalinnas on kahe hiiglasliku torniga San Sebastiani kirik. Edasi suundume Ingeniosse, kus asus 16. sajandil suhkru rafineerimise keskus. Tänapäeval on siin olulisem tomatikasvatus. Ajaloolises kvartalis näeme tõelisi kanaari stiilis maju. Peatume Teldes, kus uudistame vanalinna. Sõidame põneva ajalooga pealinna Las Palmasesse. Siinne pisike vanalinn on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse.
 
3. Päev PÄEV PUHKUSEKS
 
4. Päev PÕHJARANNIK: ARUCAS - FIRGAS - MOYA - AGAETE
Hommikusöök. Alustame päeva Arucase vanalinnast. Siinne San Juani kirik on inspiratsiooni saanud lausa Gaudi Sagrada Familiast. Siin on ka Kanaari saarte suurim rummivabrik ja joogi ajaloo muuseum. Jätkame sõitu saare lopsakas põhjaosas. Peatume Firgases, mis on kuulus mineraalvee polest. Edasi suundume kaljujärsaku äärel asuvasse Moya linna.  Santa María de Guía lähedal Cenobio de Valerónis on eri kõrgustel kaljuseina uuristatud koopad, mida kasutati vilja hoidmiseks ja usuriituste jaoks. Suundume Gáldari - see oli kunagi guantši tsivilisatsiooni keskus ja seda tuntakse „valitseja linnana“. Külastame värviliste geomeetriliste mustritega kaunistatud keskust Cueva Pintada (maalitud koobas). Sõidame läbi väikesest Agaete linnakesest, mis on saanud populaarseks kunstnike hulgas. Siin on kitsad tänavad ja valgeks lubjatud majad. Linn asub sügava Agaete oru lõpus. Org on lopsakas roheline piirkond, kus tegeletakse põllumajandusega.
 
5. Päev PÄEV PUHKUSEKS
 
6. Päev PUERTO DE MOGAN
Hommikusöök. Kurviline rannikutee viib meid maalilisse Puerto de Mogáni linnakesse. See ilus linn asub Mogáni oru suudmes. Kitsad tänavad, väikesed majad ja jahisadam. Siinsete kanalite ja sillakeste tõttu kutsutakse seda ka Kanaaride Veneetsiaks.  Puerto Deportivos õõtsuvad luksusjahid, sadamat ääristavad kohvikud ja rstoranid, kust avanevad imeilusad vaated.
 
7. Päev SAARE KESKOSA: TEJEDA - VALLESECO - TEROR
Tejeda asub imelisel mäenõlval. Lähedal asub ka 1580 m kõrgusel kurul asub kivist krutsifiks Cruz de Tejeda, mis tähistab Gran Canaria geograafilist keskpunkt. Panoraamis domineerib saare olulisem tipp ja sümbol Roque Nublo ehk Pilvekalju, kõrgudes taeva taustal hiiglasliku raidkujuna oma tipus asuva 80 m kõrguse basaltsõrmega. Edasi külastame Vallesecot. Suundume Terori, mis on armas koliniaalstiilis mägilinnake. Valgete fassaadidega majad, nikerdatud puitrõdud ja armsad siseõued. Linnakese pühakojas asub saare kaitsepühak.
 
8. Päev LEND LAS PALMAS-TALLINN
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend Las Palmas – Tallinn (kellaajad täpsustamisel). Tere tulemast koju.
 

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn - Gran Canaria - Tallinn (Smartlynx tellimuslennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis vastavalt programmile
 • 7 ööd hotellis**/***/**** vastavalt programmile (2-in. toad), toitlustus vastavalt tellimusele
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühene majutus hotellis (hind täpsustamisel)
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel 
   
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Viisa ja dokumendid

Gran Canariale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Lisainfo

 • Olenevalt isiklikest tarbimisharjumustest soovitame reisirahakotti söökideks ja muudeks kuludeks kokku umbes 250-300 €. Muuseumide ja külastuste orienteeruvad hinnad on ära toodud reisikava lõpus.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. 

Lennuinfo Smartlynx tellimuslendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent kontrollitud pagasi ühe ühiku kaal ei tohi ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi. 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

23.10.19 - 30.10.19
 
Eelbroneering