Holland - tulbid, tuuleveskid ja lilleparaad

Holland - tulbid, tuuleveskid ja lilleparaad

Kuigi Holland on mõõtmetelt väike, on maal külastajale palju pakkuda.
Holland on kuulsate kunstnike Vincent van Goghi, Rembrandti ja Veermeeri sünnimaa, Holland on lilleparkide ja tulbiväljade maa, veel 100 aastat tagasi oli maal 10000 töötavat tuuleveskit ning siiani on veskid Hollandi sümboliks. Holland on juustumaa – siit pärinevad kuulsad Gouda ja Edam.

Lugege Hollandi kohta lähemalt siit Holland >
Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–AMSTERDAM,  KINDERDIJK - DELFT - AALSMEER
Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 09:30. Lend Tallinn-Amsterdam kell 11:15-12:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber LO8173). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Tere tulemast Hollandisse!
Holland on tuntud kui tuuleveskite maa, tänase päevani on riigis rohkem kui 1000 veskit. Reisi alustuseks sõidamegi Kinderdijki, kus 18. sajandist pärinevad tuuleveskid on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Suurem osa veskeid on nn Hollandi torntuulikud, mille tiibu katavad suured purjed ning tuulikuid nimetatakse Hollandis ka „maismaaseilajateks“. Siin on näha kaitsetammid, reservuaarid, pumbajaamad.
Edasi suundume Delfti linna, mis on maailmakuulus oma sini-valge keraamika poolest. Külastame keraamikatehast, et tutvuda selle Hollandile iseloomuliku käsitööga.
Majutume 4 järgneval ööl Aalsmeeri kesklinnas  hotellis****
Aalsmeer on tüüpiline armas Hollandi väikelinn oma iseloomuliku arhitektuuriga. Aalsmeer on rahvusvaheliselt tuntud lilleoksjonide toimumise kohana.

2. päev ALKMAAR - ZAANSE SCHANS – VOLENDAMI KALURIKÜLA
Hommikusöök. Sõidame Alkmaari, mis on kuulus oma traditsiooniliste juustulaatade poolest, mida peetakse linna peaväljakul. Sõidame Zaanse Schansi vabaõhumuuseumi, kus saab tutvuda tüüpilise vana Hollandi külaeluga, nautida idüllilisi tuulikutega vaateid, vanu majakesi ja kanaleid.  Vaatame, kuidas valmistatakse ehtsat Hollandi juustu, saame seda maitsta ja kaasa osta. Külastame puukingatöökoda ning vaatame, kuidas valmivad kuulsad Hollandi puukingad. Külastame Volendami kaluriküla, mida loetakse kõige maalilisemaks paigaks Hollandis. Kalurid müüvad siin kaldapealsel oma toodangut ning miks mitte just siin proovida kuulsat Hollandi värsket heeringat sibula ja ürtidega.
 
3. päev KUULUS LILLEPARAAD – MADURODAM - KEUKENHOFI LILLEAIAD - HAAG
Hommikusöök. Traditsiooniliselt iga aasta kevadel toimub Hollandis kuulus lilleparaad, mida tuleb vaatama rahvast kaugemalt ja lähemalt. Jälgime meiegi seda suurejoonelist kümmekond kilomeetrit pikka rongkäiku, mis koosneb lillekompositsioonidega kaunistatud liikuvatest platvormidest. 
Sõidame edasi Madurodami, kus uudistame miniatuurset Hollandit pargis, kus välja toodud Hollandi tuntuimad vaatamisväärsused.
Imetleme ainulaadseid Keukenhofi lilleaedu ja lillepaviljone, kus on istutatud ligi kuus miljonit tulbisibulat. Aiad pakuvad huvi nii tõelisele aednikule kui ka lihtsalt silmailu nautlejale.
Jalutuskäik Haagis, kus asuvad Madalmaade parlamendihoone ja kuninganna residents.
 
4. päev AMSTERDAM
Hommikusöök. Täna tutvume Madalmaade pealinnaga. Suundume Amsterdami ja linnaekskursioon: Damraki tänav, Amsterdami keskväljak Dam, kanalite labürint ja Münditorn. Jalutame värvikireval lilleturul, kus on võimalus osta lillesibulaid. Vaba aeg Amsterdamis. Võimalus külastada muuseume: Riigimuuseum (Rembrandti jt vanade meistrite teosed).
Teeme unustamatu laevasõidu kanalitel ja jalutame õhtuses Punaste laternate linnaosas.
 
5. päev AALSMEERI LILLETURG, LEND AMSTERDAM-TALLINN
Hommikusöök. Varahommikul sõidame vaatama Aalsmeeri lilleoksjoni, kus müüakse, pakendatakse ja saadetakse igal hommikul teele üle maailma tuhandeid lilli. Transfeer lennujaama, lend Amsterdam-Tallinn kell 14:15-17:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber LO8174).

Reisi hind

799 €* /  841 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Amsterdam ja Amsterdam-Tallinn (Nordica-Lot liinilennud)
 • Sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile
 • 4 ööd  hotellis**** (2-in toad), 4 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused
Lisakulud:
 • Ühene majutus  180 €
 • Tervisekindlustus al 7.08 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Soodustus kolmandale inimesele toas lisavoodil 50 €

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja muude tasuliste objektide hinnad 2018 seisuga
 • Lillenäitus Keukenhofis 15,50 € (grupipilet)
 • Hollandi Riigimuuseum 17,50 € 
 • Laevasõit kanalitel Amsterdamis 10 €
 • Delfti keraamikakoda 10 € (grupipilet)
 • Madurodam 12  € (grupipilet)
 • Aalsmeeri lilleoksjon 6,50 € (grupipilet)
 • Aalsmeeri ajaloo muuseum 6 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Hollandisse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Lisainfo

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
Soovi korral on võimalus ka toidud enne reisi ette tellida lennukompanii Nordica kaudu internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Nordica kodulehelt telli siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

11.04.19 - 15.04.19
 Hind al 799
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Holland - tulbid, tuuleveskid ja lilleparaad

Vaata reisist pilte