Horvaatia - Sloveenia ringreis

Horvaatia - Sloveenia ringreis

01.07.2021 - 08.07.2021
 Hind al 899
Broneeri
Horvaatial on külastajatele palju pakkuda. See on puhkamiseks suurepärane paik: Euroopa puhtaim taevasinine merevesi, idüllilised rahvuspargid ja vanad Vahemere kultuuride mälestised. Siin leidub nii Vana-Rooma kui ka keskaja vaatamisväärsusi. Lisaks sellele on horvaadid sõbralik ning külalislahke rahvas, mis on samuti eelduseks heale reisile.

Lugege lisaks meie giidide kohta siit > 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-RIJEKA- KRKA

Kogunemine kell 04:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:45-06:35 ja Riia-Rijeka kell 08:05-09:30 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT 362, 495). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega vahetult enne reisi! Rijeka lennujaamast alustame ringreisiga Krk saarel. Vana-Rooma aegsed varemed ja romantilised mägikülad, kõrgete kaljudega ümbritsetud pisikesed liivalaguunid, keskaegne frantsiskaani klooster ja mäetipus paiknev maaliline Vrbniku linnake. Võimalus degusteerida kohalikku veini. Edasi suundume Jurandvori külla, siinses püha Lucia kirikus on Baška raidkirjatahvel, mis on üks horvaadi keele ja glagoolitsa vanimaid näidiseid. Majutus Opatijas hotellis*** kolmel järgneval ööl. 

2. päev VABA PÄEV
EKSKURSIOON ISTRIA POOLSAAR – MOTOVUN, POREC, PULA, ROVINJ  (lisatasu eest)
Hommikusöök.  Vaba päev Opatijas. Soovijatele väljasõit Istria poolsaarele. Külastame künka peal asuvat, mitmete kunstnike lemmiklinna Motovuni. Viinamarjakasvatuspiirkonna läbimise järel avaneb imeilus vaade Aadria merele ja Horvaatia arvukatele saartele. Mereäärses Poreci linnas vaatame veneetsiapärast arhitektuuri ja mosaiikidega kaunistatud basiilikat. Külastame Pula linna, kus on säilinud suur Vana-Rooma aegne amfiteater. Külastame kirevat turuplatsi Rovinjis, kus saab osta kohaliku juustu, viinamarju ja muud. Soovijatega lõunastame ühiselt proovides hõrku lambarooga kohalikus restoranis.

3. päev POSTOJNA KOOPAD  – LIPICA HOBUSEKASVATUS
Hommikusöök. Päevane väljasõit Sloveeniasse. Külastame Euroopa kõige ilusamaid, Postojna koopaid. Sõidame koobastes elektrirongiga ja teeme jalutuskäigu, imetledes seda hiigelstalaktiitide ja maaliliste järvedega loodusimet. Uurime, kuidas kasvatatakse ja treenitakse kuulsaid valgeid hobuseid, mida omal ajal aretati Austria-Ungari õukonnale. 

4. päev PLITVICKA JÄRVEDE RAHVUSPARK 
Hommikusöök. Sõidame lõuna poole ja saabume Plitvicka järvede rahvusparki, mis on Euroopa ühe kaunima loodusliku kohana kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Metsaga kaetud mäed ja järved, mis on ühendatud kaskaadide ja koskedega. Laevasõit ja matk kaunis looduses. Majutus kolmel järgneval ööl Biogradi piirkonnas hotellis*** või sarnases.

5. päev KRKA - ETNOLAND - SIBENIK
Hommikusöök. Sõidame Krka rahvusparki, kus imetleme Euroopa suurimat koskede ja kaskaadide süsteemi. Soovijatel on võimalik supelda võimsa kaskaadi juures. Seejärel külastame Etnolandi vabaõhumuuseumi ning maitseme kohalikke hõrgutisi (lõunasöök lisatasu eest).  Edasi sõidame mereäärsesse Šibeniku linna, mis on tore väike linnake vana keskuse ning ilusa rannapromenaadiga. Turistide imetleda on nii ajalooline arhitektuur kui ka maaliline asupaik. Jalutuskäik vanalinnas.

6. päev ZADAR - PAGI
Hommikusöök. Külastame rikka kultuuripärandiga Zadari linna (linnal on juba 3000 aastat vanuseks), jalutuskäik ajaloolises linnasüdames on tõeline nauding - keskaegsed kirikud, ajaloolised hooned ja imelised vaated merele, vahvad poekesed ja mõnusad söögikohad ning kosutavad jäätisekohvikud. Zadar on kodulinnaks ka kuulsale Horvaatia likööritootjale „Maraskale“, mille  kuulsat kirsilikööri „Maraschinot“ saab maitsta arvukates poodides. 
Päeva teise poole veedame kuulsusrikkal Pagi saarel. 60 km pikkune saarevolask pakub ootamatuid maastikke: ühelt poolt puupaljad lubjakiviseljandikud, nende taga rohelised oruveerud, nende kõrval sügavale saare sisse ulatuvad lahed, kus muu hulgas on ka soola välja aurutatud. Napp taimestik on olnud läbi sajandite söögilauaks tänulikele lammastele, kelle piim on samuti juba sajandeid muudetud talumeeste poolt Horvaatia kuulsaimaks juustuks – Pašski sir’iks. Juustu kõrval on saarele kuulsust toonud ka daamide meisterlikud näpud – Pagi saare pitsid olid hinnatud Austria-Ungari eliidi hulgas ja neid pakutakse müügiks ka täna. Pagi linn kuulub paremini säilunud Horvaatia väikelinnade hulka ning on paljudele keskeurooplastele armastatud puhkekohaks

7. päev TROGIR - SPLIT - NEUM
Hommikusöök. Peatume kaunil saarel asuvas Trogiri linnakeses. Linnaekskursioon Splitis, kus ootab meid uhke Vana-Rooma aegne vaatamisväärsus Dioklektianuse Palee. Suurejooniline antiikne palee on ümbritsetud keskaegsete hoonetega, kirikute ja väljakutega.  Majutume Bosnia-Hertsegoviinas Neumi hotelli Sunce***  või sarnases.

8. päev DUBROVNIK, LEND DUBROVNIK-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Avastame ilusaimat Dalmaatsia linna Dubrovnikut. Jalutame mööda turistide lemmikut Placat, näeme Onofrijeva purskkaevu, Rolandi kuju, Sponza ja vürsti paleed. Vaba aega võib veeta vanalinnas või jalutades mööda taastatud linnamüüri nautides kauneid vaateid linnale ja merele.  Transfeer lennujaama. Lend Dubrovnik-Riia 18:05-21:40 ja Riia-Tallinn 23:15-00:05 (kohalikud kellaajad).

Reisi hind

899 €* / 946 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 15.01.21

Hind sisaldab:
 •  Lennupilet Tallinn-Riia-Rijeka ja Dubrovnik-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud, lennugraafik seisuga 24.11.20)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Majutus vastavalt programmile hotellides*** (2-in toad), hommikusöökidega 
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus 140 €
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ekskursioon Istria poolsaar 59 
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Postojna koopad 22 € täiskasvanud 
 • Pula amfiteater 50 HRK / 25 HRK (laps)
 • Poreci katedraal ja muuseum 50 HRK
 • Bussisõit Motovuni 20 HRK
 • Plitvicka rahvuspark 150 HRK 
 • Krka rahvuspark 110 HRK 
 • Dubrovniku linnamüür 200 HRK
 • Veini degusteerimine 4 €
 • Lõunasöök 16 €
 • St Lucija kiriku külastus 25 HRK; grupi puhul 20 HRK (üle 15 inimese)
 • Lipica
 • Etnoland
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.
 • Horvaatia rahaühik on kuna (HRK). Raha saab vahetada Tavidi valuutavahetuses. Kurss euro suhtes on u. 1€ = 7,5 HRK. Sloveenias kehtiv rahaühik on euro.
 • Rahvusparkide külastusel on soovitav kanda mugavaid jalanõusid. Postojna koobastes on temperatuur +8 C. Külastuseks vajalik sobiv riietus.
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Horvaatiasse, Sloveeniasse ja Bosnia&Hertsegoviinasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
01.07.2021 - 08.07.2021
 Hind al 899
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Horvaatia - Sloveenia ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Krista
Täname väga nii sisuka ja rõõmsa Provence reisi eest, me oleme vaimustuses ja loodame ka edaspidi Germalo`ga reisil käia!
T
Tiia ja Ants
Tere Germalo rahvas! Täname hästi tehtud reisi eest Ahvenamaale 25-28. juuni 2020.