Iirimaa - suur ringreis

Iirimaa - suur ringreis

21.07.2024 - 28.07.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 1499
Ooteleht
Maagiline Iirimaa kutsub külastama: võrratu loodus, põnevad maastikud ja vanade kivide lugu, uhke rahva iseloom ja elurõõmsad pubid. Iirimaa on müütide ja legendide maa, Iirimaal hoitakse au sees traditsioone, armastatakse muusikat, juuakse Iiri viskit ning peetakse lugu huumorist.

Lugege Ühendkuningriigi kohta lähemalt siit >
Lugege Iirimaa kohta lähemalt siit >

Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-DUBLIN
Kogunemine kell 03:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusleti juures, kus väljasta,takse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:40-06:30 ja Riia-Dublin kell 07:35-08:45 (kohalikud kellaajad, lennud BT362, BT661). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi. Dublin on suurepärase arhitektuuri ja ajalooliste monumentide linn ning sobivas harmoonias linna ümbritseva rohelusega. Dublini linnaekskursioon - Dublini loss, Kristuse katedraal. Kas teadsite, et Dublini peatänav O’Connell Street on üks Euroopa laiemaid tänavaid?Jätkame tutvumist Dubliniga: vaatame Püha Kolmainsuse kolledžit, see on Iirimaa vanim ning suurim ülikool. 
Majutus järgneval ööl Dublinis hotellis Castle**** või sarnases.

2. päev KILKENNY - KERRY 
Hommikusöök.  Hommikupoolik Dublinis, mil külastame Dublini kindlust ja seejärel alustame Iirimaa ringreisi.  Võimalusel külastame  Püha Patricku katedraali.
Külastame ajaloolist Kilkenny linna, kus õlut on pruulitud juba sajandeid. Linnapilti ilmestavad kunstigaleriid, põnevad kauplused ja ajaloolised hooned.
Majutus kahel järgneval ööl Kerry maakonnas hotellis River Island***  või sarnases.

3. päev RING OF KERRY
Hommikusöök. Suundume tutvuma Kerry maakonnaga. Vaatame ühte köitvamat piirkonda Iirimaal ning teeme Iveragh poolsaarel ringsõidu - Ring of Kerry. Võimsad kaljud, järved, lambakarjad, Lõuna-Kerry graniitkaljud ja kaunid vaated Atlandi ookeanile. Näeme, kuidas lambakoerad ohjavad mägedes arvukaid lambakarju. Kerry Bog Village'i vabaõhumuuseumis saame teada, kuidas turbalõikajad Iirimaal elasid. Red Fox Innis on võimalus proovida ehtsat Iiri kohvi. Külastame väiksemaid linnu: peatus armsas kuurordis Waterville’s ja maalilises Sneemis. Naudime Killarney Rahvuspargi vaateid – näiteks Ladie’s View’d.

4. päev KERRY- ADARE - BUNRATTY - MOHERI KALJUD -  BURREN - BALLINA  
Hommikusöök.  Peatume Adares – ühes kauneimas Iiri väikelinnas. Adare on arhitektuuriline pärl - peatänav on ääristatud ilusate kivimajade, keskaegsete kloostrite ja varemetega. Paljud ajaloolised hooned on muudetud restoranideks ja käsitööpoodideks. Külastame Bunratty residentsi, kus saate ettekujutuse Iiri härrasmehe elust, farmidest ja Iiri pargikunstist. Edasisel teekonnal ootavad meid dramaatilised Iiri kaljud – Cliffs of Moher, mis kõrguvad 200m üle Atlandi ookeani pinna. Meie teekond suundub läbi kuumaastikulise Burreni. Sõit jätkub mööda Iirimaa maalilisi teid.  Peatus kuulsa kiviaja kalme, Poulnabrone dolmeni, juures. 
Majutus Mayo piirkonnas hotellis Claregalway**** või sarnases.

5. päev MAYO - BELFAST
Hommikusöök. Peatume Sligo linnas. Seejärel vaatleme Glenkar ’i koskesid. Enne Belfasti suundumist näeme Enniskilleni lossi ja jaluame sealses linnas. Seejärel jõuame Belfasti. Majutus kahel järgneval ööl Belfastis hotellis Titanic*** või sarnane.

6. päev BELFAST - GIGANTIDE PANKRANNIK
Hommikusöök. Külastame Bushmillsi viskitehast. Näeme loodusimet, UNESCO kultuuripärandi nimistusse kuuluvat Gigantide pankrannikut, kus kaljud tõusevad veest kristallidena. Legendi järgi on see ühendustee Šotimaaga, mille rajas iiri gigant Finn MacCool, et jõuda oma rivaalini Šotimaa gigandini.
Imetleme Ballycastle’i lahte ja panoraami koos lossidega.
Suundume tagasi Belfasti - ekskursioon Põhja-Iirimaa pealinnas Belfastis - Lagani jõe kaldad, Donegali väljak viktoriaanliku raekojahoonega, Lääne-Belfasti protestantlik ja katoliiklik linnaosa. Teeme jalutuskäigu Belfasti botaanikaaias ning vaatame Queens University Belfast peahoonet.

7. päev  GLENDALOUGH - POWERSCOURT
Hommikusöök.  Suundume salapärasesse Glendaloughi kahe järve orgu, mis paikneb Wicklow mägede rahvuspargi territooriumil. Imetleme ehtsat iirilikku looduspilti oma taimestiku ja loomastikuga. Külastame Powerscourti aedu, mis on ehk isegi kõige ilusamad aiad Iirimaal. Suurel territooriumil paiknevad nii erinevas stiilis aiad kui kaunis park.  Õhtuks jõuame Dublini. Majutus Dublinis hotellis Belvedere või sarnases.  Temple Bar on Dublini kultuuriline keskus Liffey jõe kaldal ning see on ka linna külaliste armastatud ajaveetmispaik. Siinsetel kitsastel tänavatel leidub ohtrasti Iirimaale nii iseloomulikke pubisid ja meelelahutuskohti.

8. päev  LEND DUBLIN-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Transfeer Dublini lennujaama. Lend Dublin-Riia kell 09:25-14:20 ja Riia-Tallinn kell 20:05-20:55  (kohalikud kellaajad, lennu nr BT662, BT17).

Reisi hind

1499 €* / 1577 € 

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Dublin ja Dublin-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • 2 ööd Dublinis hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki;
 • 2 ööd Belfastis hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
 • 1 öö Mayo piirkonnas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • 2 ööd Kerry piirkonnas hotellis (2-in toad), 2 hommikusööki;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 380 €;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80 a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustuse (küsige lisainfot büroost)!;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Powerscourti aiad 12,50€ / seenior al 65a 9,50€ / lapsed 9€ 
 • Püha Patricku katedraal Dublinis 9€
 • Red Fox Inn Kerry Bog Village vabaõhumuuseum 5,50€
 • Iiri kohvi maitsmine al ~6€
 • Bunratty loss ja park 15,50€
 • Lambakoerte demo 7€
 • Moher kaljud 12€ / seenior al 65a 10€ / lapsed 10 €
 • Gigantrannik 10£ 
 • Trinity Kolledži raamatukogu 10€
 • Bushmillsi tehas 12£
 • Dublini kindlus 8 € /
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Iirimaal on Eestist erinevad pistikupesad, vajalik on adapter.
 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 200 € ja vahetada min 50 GBP. 
 • Palume arvestada jootrahadeks 20 eur inimese kohta (kohalikule bussijuhile)
Lennuinfo liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas:
 reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat või vihmavari). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Iirimaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
Palume Põhja-Iirimaa külastamiseks kaasa võtta passi.
NB! Vene kodaniku passi (elamisluba Eestis) ja Eesti halli välismaalase passi (elamisluba Eestis) omanikel pole võimalik reisibüroo kaudu viisat taotleda! Taotleja peab isiklikult pöörduma esinduse poole! Viisa vormistamiseks täpsema informatsiooni leiate siit.
 
21.07.2024 - 28.07.2024
Giid Heigo Sahk
 Hind al 1499
Ooteleht
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Iirimaa - suur ringreis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

T
Tiia ja Ants
Tere Germalo rahvas! Täname hästi tehtud reisi eest Ahvenamaale 25-28. juuni 2020.
A
Aire & Andres
Sured tänud a meie lugupidamine Iraan-Pärsia põline tarkus reisi organiseerijatele, korraldajatele, abistajatele, koostööpartneritele. Kummardus Triinu Borgale ja meie kohalikule giidile ning unustamatutele bussijuhtidele.