Indoneesia - aastavahetus müstilisel Bali saarel

Indoneesia - aastavahetus müstilisel Bali saarel

26.12.2023 - 05.01.2024
 
Eelbroneering
Bali – see mägine jumalate ja deemonite saar – asub Indoneesia arhipelaagis kõige tihedamini asustatud Jaava saare ja väikese Lomboki saare vahel ning on vaid 140 km pikk ning 80 km lai. Bali troopiline paradiis on segu kaasaegsest turismist, rikkast kultuuripärandist ning põnevatest traditsioonidest. Kaunid valge liivaga rannad ja õrn merevesi pakuvad kosutust palavatel päevadel, samas kui troopilise taimestikuga saare sisemaa, riisikasvatuse terrasspõllud ja vulkaanilised nõlvad pakuvad võimalust põnevateks looduslikeks väljasõitudeks. Bali on unikaalne ning kohalikud elanikud on väga uhked selle üle, et nad on suutnud oma hinduistlikku kultuuri ning tavasid elus hoida ja säilitada. Bali elanikud on oskuslikud käsitöölised ning nad on kuulsad oma sensuaalsete bali tantsude ja gamelani muusika poolest.
Meie reisil peatume nii Bali spirituaalses keskuses Ubudis kui ka resortis mõnusa ranna ääres.

Viisa ja reisidokumendid
Eesti kodaniku pass - viisa on  vajalik. Piiriületuse kiirendamiseks paluksime vormistada e-viisa lehel https://molina.imigrasi.go.id/#e-voa. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud. Viisa hind 500 000 IDR (35 USD/35 EUR), tasumine online süsteemis krediitkaardiga. Reisijal peab olemas olema kehtiv tagasilennupilet. Juhul kui soovite, et Teie e-viisa vormistaks Germalo Reisid, paluksime, et annaksite sellest teada samuti hiljemalt 07. märtsil.
 
Samuti tuleb alla laadida rakendus Peduli Lindungi https://www.pedulilindungi.id/. Vajalik on vaktsineerimistõend, mis tõendab vaktsineeritust vähemalt 2 doosiga. Viimasest doosist peab olema möödunud vähemalt 14 päeva. Tõhustusdoos ei ole nõutud. Vaktsineerimissertifikaat peab olema nii inglise keeles kui ka sertifikaadi väljastanud riigi keeles. Soovitame tõend kaasa võtta ka paberkandajal. Balile ei saa reisida vaktsineerimata reisijad. Erandiks on vaid reisija meditsiiniline vastunäidustus vaktsineerimise suhtes, mida tuleb tõendada arsti poolt väljastatud tõendiga. Vaktsineerimissertifikaati ei pea esitama alla 18 aastased reisijad.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 16:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:55-23:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida lennujaamas kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
 
2. päev LEND ISTANBUL-DENPASAR
Jätkulend Istanbul-Denpasar kell 01:45-18:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK66).
Oleme jõudnud Balile – maagilisele ja müstilisele jumalate ning deemonite saarele. Sõidame Ubudisse – riisipõldude vahel asuvat Ubudit peetakse Bali kultuuriliseks keskuseks. Siin on kohalikud kunstigaleriid ja käsitööliste poed, mitmed väikesed muuseumid, hubased söögikohad ja kohvikud ning erinevaid vabaaja veetmise võimalusi.
Majutume järgneval neljal ööl Ubudi südames paiknevas butiikhotellis Adiwana Resort Jembawan**** või sarnases. Hotellikirjeldus reisikava lõpus.

3. päev VABA PÄEV UBUDIS, SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: ULUN DANU JA BATUR - RIISIPÕLLUD
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Ubudis, Teil on võimalus külastada mõnda templit, puhata hotelli basseini ääres, teha sisseoste käsitööpoodides ja galeriides, minna raftingule.
Soovijatele valikekskursioon (lisatasu eest). Alustame päeva lühikese jalutuskäiguga liaanidega üle külvatud Ahvimetsa, kus võib kohata sõbralikke pärdikuid nende loomulikus elukeskkonnas.
Sõidame Ulun Danu templisse, mis asub Beratani järvel. Sinna sõidame mööda võimsate vaadetega kaunistatud mägist teed, möödudes mitmest udusse looritatud vulkaanist. Järvele peegelduvat Ulun Danu templit peetakse Bali enim pildistatud pühapaigaks. Siin teevad kohalikud annetusi järve jumalannale, kes tagab viljakuse.
Edasine sõit viib meid Kintamani piirkonda, kus avaneb parim vaade Baturi järvele ja Baturi aktiivsele vulkaanile. Peatume Panelokani vaateplatvormil ning imetleme vaadet metsikus ilus Baturile.
Tagasiteel Ubudisse vaatame riisikasvatuse terrasspõlde Tegalalangi lähistel.
 
4. päev VABA PÄEV UBUDIS JA AASTAVAHETUS, SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: UBUDI PIIRKONNA PÜHAD TEMPLID
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Ubudis.
Soovijatele valikekskursioon (lisatasu eest). Vaatame Goa Gajahi ehk Elevandi koobast, millesse siseneme läbi rikkalikult ornamenteeritud deemonite suid kujutavate avauste. Külastame Pakrisani jõe ääres terrasspõldude vahel asuvat Gunung Kawi 11. sajandist kaljusse raiutud templit. Arvatakse, et templid on pühendatud Udayana dünastia kuningale Anak Wungsule ja tema lemmik kuningannadele. Eeldatavasti on tegemist suisa kuninga hauatempliga - müstiline aura katab loorina kogu orgu.
Tagasiteel peatume Tampaksiringi külas, kus uudistame kuumaveeallikatele rajatud Tirta Empuli Püha Allika templit. See üks pühamaid templeid Balil ja siia tulevad kohalikud palvetama ja kümblema selleks, et puhastuda nii vaimselt kui füüsiliselt. Igaaastase Galungani festivali ajal kastetakse selle templi puhastava ja väestava toimega vette ka Barongi maske, mis on Bali teatri üks pühamaid tegelasi ning mida balilased kummardavad kui jumalust.
Võtame meeleolukalt vastu uues aasta!

5. päev HEAD UUT AASTAT! - VABA PÄEV UBUDIS
Hommikusöök hotellis. Vaba päev ja puhkus Ubudis.
 
6. päev PURA BESAKIH EMATEMPEL – KLUNGKUNG – NUSA DUA
Hommikusöök hotellis. Tutvume Ubudi lähistel kohaliku puussepa tööga ning näeme puidu graveerimise eripärasid.
Külastame Bali tähtsaimat templikompleksi Pura Besakih. Bali tuhandetest templitest on see kõige püham ja võimsam, mis on andnud talle ka Ematempli nimetuse. Imelise 22 templist koosneva kompleksi taga kõrgub Bali kõrgeim tipp ja kosmiliste jõudude keskpunkt Agungi vulkaan. Võimalusel saame jälgida mõnda püha riitust.
Suundume Klungkungi vaatama Kertagosha paviljoni – selles iidses Bali kohtupaviljonis kuulutasid kuningad välja seadusi ja tegid teatavaks kohtuotsuseid. Hoone oli kohtumajana kasutusel ka Hollandi protektoraadi ajal. Seejärel peatume ebaharilikus Goa Lawah templis, mis asub tuhandete nahkhiirtega koopas. Legendi järgi on müstiline koobas ühenduses siit paarikümne kilomeetri kaugusele jääva Ematempliga.
Õhtuks jõuame kilomeetrite pikkuse valge liivaranna ja kookospalmidega ehitud eksklusiivsesse paradiisi, Nusa Dua kuurortpiirkonda.
Majutus neljal järgneval ööl hotellis Sol By Melia Benoa Bali***** või sarnases. Hotellikirjeldus reisikava lõpus.
 
7. päev - 8. päev - 9. päev VABAD PÄEVAD RANNAS
Hommikusöök hotellis. Vaba päev rannapuhkuseks.

10. päev TANAH LOT TEMPEL, LEND DENPASAR-ISTANBUL
Hommikusöök hotellis. Päeva esimene pool rannapuhkuseks.
Päeva teises pooles sõidame kuulsa Tanah Loti templi juurde, mis asub maalilisel mererannal Bali lõunakaldal. See 16. sajandil poolt rajatud tempel on üks kuuest kõige pühamast templist Balil. Tõlkes tähendab Tanah Lot maa templit meres. See asub kõrgel kivipaljandil kaldast eemal, kuhu läbi soojade vahutavate lainete pääseb jalgsi ligi ainult mõõna ajal. Legendi kohaselt valvavad merimaod templit kurjade jõudude eest.
Seejärel transfeer lennujaama. Lend Denpasar-Istanbul kell 21:25-05:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK67).

11. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 09:30-12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi koju!

Majutus

Adiwana Resort Jembawan 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Adiwana Resort Jembawan on Ubudi südames asuv butiikhotell, mis keskendub keha ja vaimu noorendamisele. Hotellis tegutsevad Ayrveda praktikud ja joogaõpetaja.  Austraalias, Perthis, asuva Ground Kent Architecti poolt kujundatud avarad toad ja sviidid on ehitatud tänapäevast Balit silmas pidades.
See 41-toaline boutique hotell on tervendav varjupaik isiklikuks taastumiseks, see on koht, kus külalisi julgustatakse aeglustama, sööma toitvat toitu ja naasma lihtsalt hästi elamise põhitõdede juurde. Hotellis on eksklusiivne ja motiveeriv õhkkond. Võtke enda jaoks aega basseini ääres või ujuge infinity 'lõpmatuse' basseinis. Hotellis on väike spa keskus, kus saab nautida erinevaid hoolitsusi.
Mugavad hotellitoad tagavad täieliku mugavuse ja meelerahu. Tubades on konditsioneer, kohvi ja tee valmistamise võimalus, minibaar, seif, tasuta WiFi-ühendus, laeventilaator, kaabeltelevisioon (rahvusvahelised ja kohalikud kanalid), telefon, sussid ja kimonod, föön. Tervislikule hommikusöögile on olulist rõhku asetatud.
www.adiwanahotels.com

Sol by Melia Benoa Bali 

Majutus SOL Junior Suite või SOL kategooria toas hommikusöökidega
Eelbroneering
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Lõõgastav rannaäärne kuurort asub Nusa Duas – Tanjung Benoas. Intiimne erarand maagilises sinises India ookeanis. Hotell on rajatud Bali stiilis inspireeritud arhitektuuriga, milles peegeldab selle kultuuri ilu. Hiljuti kujundatud toad loovad täiusliku tasakaalu Bali traditsioonide ja kaasaegsuse vahel luues täiuslikult lõõgastava õhkkonna. Hotellis on Body and SOL Spa, kus saab nautida traditsioonilisi Bali massaaže, siin on sise- ja välibassein, rannaala. 
SOL juuniorsviit on kaasaegne ja stiilse kujundusega tuba, mis on mõeldud nii kaheseks majutusejs kui ka peredele, toad on suurepäraselt integreeritud kauni looduskeskkonnaga. Tubades on lameekraanteler, kliimaseade, kaabelkanalid, triikimisvahendid, föön, minibaar.
Hotelli mitmed restoranid ja baarid toovad Bali paradiisi maitsemaailma. Restoranis The Kitchen on meeleolu rõõmsameelne ja vaba, serveeritakse hommikusööki Rootsi lauas ning 24-tunnist à la carte menüüd rahvusvaheliste, Indoneesia ja Aasia menüüdega. Aia ja ranna vahel asuv restoran Menega pakub lõõgastavat troopilist õhkkonda igapäevaseks lõuna- ja temaatiliseks õhtusöögiks Rootsi lauas. Mugavuse ja ainulaadse interjööriga restoranis Amarta pakutakse Vahemere stiilis õhtusööki. Ayodya baar on ideaalne koht kohtumiseks ja suhtlemiseks, pakkudes imporditud ja kohalikke jooke. Basseinibaar Nelayan ja Ayodya baar on ideaalsed paigad kohtumiseks ja suhtlemiseks.
www.melia.com

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel.
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Reisi hind sisaldab:
 • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Denpasar-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • toitlustamine lennukis;
 • majutus hotellides**** vastavalt valikule (2-in toad), 8 hommikusööki;
 • kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused ja eestikeelne reisiteenindus kogu reisi jooksul;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule).
Lisatasu eest võimalik:
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a, vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ühene majutus hotellidel 390 €;
 • valikekskursioon ULUN DANU JA BATUR - RIISIPÕLLUD 59€
 • valikekskursioon UBUDI PIIRKONNA PÜHAD TEMPLID 59€
 • reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootrahasid kohalikele saatjatele ja bussijuhtidele.

Viisa ja reisidokumendid

Eesti kodaniku pass - viisa on vajalik. Piiriületuse kiirendamiseks paluksime vormistada e-viisa lehel https://molina.imigrasi.go.id/#e-voa. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud. Viisa hind 500 000 IDR (35 USD/35 EUR), tasumine online süsteemis krediitkaardiga. Reisijal peab olemas olema kehtiv tagasilennupilet. Juhul kui soovite, et Teie e-viisa vormistaks Germalo Reisid, paluksime, et annaksite sellest teada samuti hiljemalt 07. märtsil. Samuti tuleb alla laadida rakendus Peduli Lindungi https://www.pedulilindungi.id/. Vajalik on vaktsineerimistõend, mis tõendab vaktsineeritust vähemalt 2 doosiga. Viimasest doosist peab olema möödunud vähemalt 14 päeva. Tõhustusdoos ei ole nõutud. Vaktsineerimissertifikaat peab olema nii inglise keeles kui ka sertifikaadi väljastanud riigi keeles. Soovitame tõend kaasa võtta ka paberkandajal. Balile ei saa reisida vaktsineerimata reisijad. Erandiks on vaid reisija meditsiiniline vastunäidustus vaktsineerimise suhtes, mida tuleb tõendada arsti poolt väljastatud tõendiga. Vaktsineerimissertifikaati ei pea esitama alla 18 aastased reisijad.

Lisainfo

Keskmine temperatuur jääb 20-35 C vahele. Reisil soovitame kanda mugavat riietust ja jalanõusid. Igaks juhuks tuleks valmis olla ka võimalikeks hoovihmadeks.  Kaasa soovitame võtta kindlasti ujumisriided, päikesekreem, peakate. Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Lisainfo Indoneesia kohta:
https://www.germalo.ee/riigid/indoneesia/
26.12.2023 - 05.01.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

V
Veinika ja R
Tere! Viibisime kultuurireisil Fääri saartel 4.-09.8.2021. Jäime väga rahule. Olime veidi kahtlevad, kuna ei teadnud Fääridest eriti midagi, aga otsustasime siiski minna, see tundus põnev. Meie grupi giidiks oli Heigo Sahk, kes on suurepärane, asjalik, sõbralik, huumorimeelne, tähelepanelik. Kogu reis kulges sujuvalt, kõik oli väga hästi korraldatud. Fääri saared üllatasid meid väga ja reis jättis väga head ja sügavad muljed. Soovitame siiralt külastada Fääri saari - üllatusi jätkub terveks reisiks! :) Aitäh, Germalo!
M
Meelis
Horvaatia reis oli üle ootuste kena. Jäin väga rahule reisijuht Raivo väga huvitavate selgituste ja ajaloo ülevaatustega. Tema teadmistepagas on sügav ning avab paljud reisil nähtu tagapõhjad. Reisiprogramm oli samuti väga huvitav ja balansseeritud linnade külastamise, rahvusparkides matkamise ja lõpuks ka laevasõiduga.