Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London

Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London

13.07.2024 - 20.07.2024
Giid Tea Reinvald
 Hind al 1499
Broneeri
4 vaba kohta
Reis viib meid skottide maale ehk Caledoniasse nagu vanad-roomlased seda paika kutsusid. See on maailma suuruselt kaheksanda saare, Suurbritannia, kõige põhjapoolsem osa. Mägine, kanarbikuline, peidetud losside ja suitsuse viski maa, kus mehed käivad ringi kiltides ja inglise keelt kõnelevad tugevasti r-i põristades või kasutavad suhtlemiseks hoopis tavaeurooplase kõrvale hiina keelena tunduvat gaeli keelt, nagu näiteks Skye saarel. Kas Nessie on olemas? Vastuse saame reisides 96 km pikkuse Caledonia kanali osa, Loch Ness`i järve voogudes. Lisaks pakume võimalust käia sepikojas abielutõotust värskendamas, maitsta rahvusrooga haggist, kuulata mürisevat torupilli, piiluda kildi alla, kus on peidus Šotimaa tulevik ning ühendada käed, laulmaks Šotimaa rahvuspoeedi Robert Burnsi sõnadele kirjutatud "Auld Lang Syne`i".


Lugege Ühendkuningriigi kohta lähemalt siit >
Lugege meie giididega kohta siit >

Reisikava

 1. päev LEND TALLINN-RIIA-ABERDEEN
Kogunemine kell 13:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 15:20-16:10 ja lend Riia-Aberdeen kell 16:55-17:30 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid BT314/ BT659). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!   Siit Aberdeeni lennujaamast sõidame Lossimouthi. Hotell asub  otse Moray lahe ääres, selle vastas on ajalooline Moray golfiklubi ja 350 m  kaugusel on Lossiemouthi keskus. 
Majutus hotellis Stotfield*** või sarnane. 

2. päev LOCH NESS - FORT WILLIAMS
Hommikusöök. Esmalt külastame 15. sajandist pärit müstilist, legendidest pakatavat Cawdori lossi, mida on seostatud isegi Shakespeare`i poolt kuulsaks kirjutatud kuningas Mcbethiga. Kindlust ümbritsevad imelised aiad.Seejärel sõidame Loch Nessi järve äärde. Peatume ajalookeeristes korduvalt kannatada saanud Urquharti kindluse varemete juures ning matkajate meelisasulas Drumnadrochitis, kus tegutseb Loch Nessi koletise keskus. Fort Augustuses näeme Kaledoonia kanali lüüse ja külastame kohalikku rahvuskeskust (Clansman Centre), kus läbi värvika etenduse saame teada, kuidas Šoti klannid vanasti elasid, kuidas traditsioonilisi kehakatteid selga panid ja mõõka käsitsesid.Loch Nessi järvel sõidame kaasaegse tehnikaga varustatud laevaga, et uurida kurikuulsa järvekoletise Nessie elupaika. Nessie on olnud nii tõsiteaduslike ekspeditsioonide innustaja, kui ka viimasel ajal hiiglasliku suveniirimajanduse käivitaja. Viimasena olevat Nessiet oma ihusilmaga näinud pühamees Columba 563. a. kui ta Šotimaad ristiusku tuli pöörama. Elupõlised laevnikud aga teavad asjast rohkem.
Ööbimine Fort Williamis Travellodge hotellis või sarnane.

3. päev FORT WILLIAMS - GLEN COE - ARROCHAR
Hommikusöök. Täna hommikul tõuseme Šotimaa kõrgeima mäe Ben Nevise (1343 m) kõrval asuva Aonach Mori tippu, et nautida karge mägismaa lummavaid vaateid. Soovijatele kerge matk.Nüüd on aeg minna maitsma kohalikku eluvett – viskit. Meid ootab Ben Nevis Distillery. Siin saame teada šotlaste rahvusjoogi valmistamise saladused ja soovi korral seda kaasagi osta. Aeg lõunastada Fort Williamis. Vaba aeg järve ääres jalutamiseks või suveniiride ostuks. Dramaatilises Glen Coe orus on ühendatud nii silmailu kui ajalootraagika. Siin kalpsavad ringi punahirved ja lendlevad kaljukotkad, vulisevad mägiojad, aga seisab ka mälestussammas neile, kes 1692.a. veresaunas oma elu kaotasid. Jätkub maaliline teekond Loch Lomondi järve äärde.
Ööbimine hotellis Oak*** või sarnane. 
 
4. päev LOCH LOMOND - LUSS - EDINBURGH 
Hommikusöök. Munro mäeahelikku java Ben Lomondi ilu saame nautida järve kaldal asuvas lillelises Lussi linnakeses. Sõit jätkub Trossachsi rahvuspargis, mööda Suurbritannia saare suurima järve Loch Lomondi kallast.  Sõidame Šotimaa pealinna Edinburghi. Panoraamtuur viib meid Edinburghi nn uude linnaossa, samuti ronime Calton Hilli tippu. Georgiaanlik uuslinn kerkis põhiliselt 18. sajandil, et parandada ülerahvastatud ja kahe linnamüüriga ümbritsetud Edinburghi vanalinna kodanike elamistingimusi. Uue ja vana linnaosa piiril hakkab silma Sir Walter Scotti ausammas Princes Streetil, maailma vanim lillekell ning linnapark endise Nor Lochi süvendis.   Edinburghi vanalinna kesksel kohal on Kuninglik Miil, mis lõpeb barokkstiilis Holyroodi Püha Risti paleega. See on kuninganna ametlik residents lisaks Balmoralile. Vanalinna peatänavalt leiame veel St Giles’i katedraali koos Karuohakaordu kabeliga, hulgaliselt kitsaid põiktänavaid, raekojahoone, arvukaid suveniiripoode ja mitmeid muuseume. Mainimata ei saa jätta pompöösset parlamendihoonet. Edinburghi vanalinn on UNESCO kultuuripärandi nimistus. Majutus hotellis Travellodge või sarnane Edinburghis. 

5. päev EDINBURGH - YORK
Hommikusöök. Nüüd ootab meid ajaloolise Edinburghi kindluse külastamine Kuningliku Miili ülemises otsas. 5. sajandil tegutsesid siin piktid, 626.a. asutas kindluse Edwin Northumbriast. Tema järgi sail inn ka oma nime. Sõjaväegarnison on siin olnud  aastast 900. Kolmest küljest on kindlus kaitstud järskude kaljudega, neljandal küljel on esplanaad, millel peetakse iga-aastast vigurmarssimise festivali Miltary Tattood. Kindluses hoiustatakse valitsuskeppe, kroone, mõõkasid ja Šotimaa “saatusekivi”. Siinsamas tõi Maria Stuart ilmale tulevase ühendatud Šotimaa ja Inglismaa kuninga James I ning siinsamas pidas Šoti parlament istungeid kuni Inglismaaga ühinemiseni aastal 1707.  Peatume Gretna Greenis. Piiri ühtse kuningriigi kahe osa vahel on võimatu mitte märgata, sest kõikjal lehvivad Šotimaa kaitsepühaku Püha Andrease lipud. Sõidame edasi Yorki. 
Jalutuskäik Yorki müüriga ümbritsetud vanalinnas: kõver lihunike tänav Shambles, lühim põiktänav Whip-ma-Whop-ma-Gate, Stonegate ning House of the Trembling Madness („Telirium Tremensi“ pubi), pisikesed harutänavad snickelways. Majutume Yorkis hotellis Hedley*** või sarnane. 

6. päev YORK - CAMBRIDGE - LONDON 
Hommikusöök. Teeme peatuse auväärses ülikoolilinnas, teaduslinnaku Silicon Fen keskuses Cambridge’is. Cambridge’i akadeemikud on võitnud rohkem Nobeli preemiaid kui ükski teine ülikool maailmas. Jalutuskäigul läbi linna näeme nn matemaatilist silda, erinevaid ülikooli kolledžihooneid, laevnikke Cami jõel, ühte vähestest säilinud ümarkirikutest Inglismaal. Jalutuskäik õhtuses Londonis: viie peatänava kohtumispaik Piccadilly Circus, meelelahutuskeskus Leicesteri väljak, idamaise hõnguga Chinatown, restoranide ja teatrite kvartal  Soho ning endine turuväljak Covent Garden.
Majutus hotellis Crowne*** või sarnane Londonis kahel järgneval ööl. 

7. päev LONDON  
Hommikusöök. Alustame päeva Londoni Toweri külastusega. Kindluse juurde jõuame ületades ülestõstetava gooti stiilis Toweri silla. Kindluse rajas William Vallutaja 11. sajandil. Läbi pika ajaloo on siin olnud nii kindlus, monarhide residents,rahapada, kuninglikud arhiivid, kuninglik loomaaed kui ka vangla. Täna hoiustatakse siin kroonijuveele. Siin elavad ka legendaarsed kaarnad,kelle hea käekäik peaks tagama kuningriigi püsimise ning saab näha Toweri valvureid beefeatereid, kes juba rohkem kui 700 aastat igal õhtul pidulikult Toweri lukku on keeranud. Edasi liigume läbi Londoni City Püha Pauli katedraali juurde, mida soovijad saavad ka külastada. Endine turuväljak Covent Garden ja veidi aega lõunatamiseksning vaba aeg. Järgneb jalutuskäik läbi West Endi Trafalgari väljakule, kus näeme kuulsat Admiral Nelsoni sammast ning Inglise Rahvusgaleriid
( National Gallery). Sealt kulgeme edasi busiga: Piccadilly tänav, Wellington Arch, Albert Hall, Albertopolise muuseumid, Harrodsi kaubamaja, Buckinghami palee. Järgneb jalutuskäik läbi St Jamesi pargi White Halli Downing Street 10 asuvat Briti peaministri residentsi vaatama, Big Beni kellatorni ja parlamendipaleed ning Westminster Abbey kloostrikirikut uurima. 
 
8. päev WINDSOR - LEND LONDON-TALLINN
Hommikusöök. Sõidame Londonist mõnekümne kilomeetri kaugusel asuvasse hubasesse ning lilledega kaunistatud Windsori linnakesse. Siin külastame kõige vanemat, kõige suuremat, kõige väärikamat lossi maailmas, mis siiani tegutseva kuningliku residentsina oma elu elab - kuninganna Elizabeth II lemmikut Windsori. Guinnessi rekordite raamat, muide, teab väita, et siin, Windsoris, on Inglismaa kõige lühem tänav – Queen Charlotte Street ( 51 jalga ja 10 tolli). Peale lossikompleksi külastust jääb veidi vaba aega, et süüa lõunat ning jalutada mööda tillukest Windsori linnakest ja teha sisseoste. Siit leiab nii kuulsat “English Rose” (Inglise Roos) parfüüme kui ka vahvaid väikesi nipsasjakesi, suveniirtaldrikutest värvikirevate küpsisekarpideni. Suundume lennujaama. Lend London-Tallinn kell 17:45-22:30 (kohalikud kellaajad, BT872).

Reisi hind

1499 €* / 1577 €

 * Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.


Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-London-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisijuhi teenused;
 • majutus seitsmel ööl hotellides vastavalt programmile (2-in toad) ja 7 hommikusööki.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 350 €:
 • tervisekindlustus  € maksumus sõltuvalt vanusest (-69 a, 69-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustus;
 • toitlustus lennukis pardamenüü alusel.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad.

Hinnad inglise naelades (täiskasvanud / lapsed / seeniorid):
Cawdori kindlus £ 15.50 / £14.00 ( al 60a) / £ 8.50 ( laps 6- 15)  
Clansman Center (Klanni maja Fort Augustuses) £ 7,00 (grupihind) Edinburgh’i loss £ 21,00 / £ 17 (al 60 a) / £ 12,50 (laps 5-15 a) ( ettetasumisel eurodes)
Toweri kindlus 32 € / 26 €(al 65 a) /alla 15 a 16 € (ettetasumisel eurodes)
Windsori loss 30 € / 5-17 a 18 €/ 18-24a 20 € (ettetasumisel eurodes)
Loch Nessi laevasõit (Royal Scott) £ 17/ £ 11 (lapsed 5-16 a) 
Aonach Mor £ 18,50 / / £ 10,50 (lapsed 5-17 a)  seeniore enam pole!! 
Cambridge Holy Trinity kolledž £5,00
Rosslyni kabel   £ 10.50 / £ 9.00
Viskitehas  £ 6,00
William Wallace monument £11,30  / £ 9,20 ( al 60 a) / £ 7,10 ( lapsed 5 - 15.a.)
Balmorali kindlus  £ 17.50 / £ 9,00  ( laps 5- 16 a
Traditsiooniline õhtusöök hotellis Oak 24  £
 Hinnad inglise naelades (täiskasvanud / lapsed / seeniorid):

Lisainfo

 • Briti saartel on Eestist erinevad pistikupesad, vajalik on adapter. 
 • Tuleb arvestada, et alates 1. jaanuarist 2021 võivad UKs mobiilteenustele kehtestuda senist suuremad rändlustasud.
 • Alates 01.01.2021 ELi ravikindlustuskaart enam Suurbritannias ei kehti.

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 

Kuulamiseks ja lugemiseks

Soovitame kuulata Germalo Reiside giidi Lea Kreinini saateid Šotimaa keeltest ja eestlastest Suurbritannias. Lisaks võite lugeda ERMi blogist eestlaskonnast Šotimaal.


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Reisides on ID-kaardi asemel kohustuslik kaasa võtta kehtiv Eesti Vabariigi pass

NB! Vene kodaniku passi (elamisluba Eestis) ja Eesti halli välismaalase passi (elamisluba Eestis) omanikel pole võimalik reisibüroo kaudu viisat taotleda! Taotleja peab isiklikult pöörduma esinduse poole! Viisa vormistamiseks täpsema informatsiooni leiate siit.
13.07.2024 - 20.07.2024
Giid Tea Reinvald
 Hind al 1499
Broneeri
4 vaba kohta
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

J
Juhan
Käisime abikaasaga Kreeka kultuurireisil. Hästi organiseeritud reis ja imeline giid Ester Laansalu, kelle teadmised Kreeka kohta olid võrratud. Aitäh!
K
Kristin
Käisime Sardiinia-Korsika reisil. Reis oli tore. Eraldi kiidaksin giid Triinu Borgat. Uskumatu - endiselt hea, lihtsalt parim! Olen temaga mitmeid reise teinud, soovitan teda kōigile.