Island - suur ringreis

Island - suur ringreis

10.07.2023 - 17.07.2023
 
Eelbroneering
Islandi saar asub kaugel maailma ääres, Euroopa ja Ameerika vahel Gröönimaa lähedal. Lisaks põhjamaa päikeses sillerdavatele liustikele on seal tulemäed ja kuumaveeallikad, mistõttu kutsutakse Islandit ka jää ja tule maaks. Ja puhas Islandi õhk on eriline ja tervistav.

Kvaliteetne reisiteenindus, sisutihedad reisipäevad ja asjatundlikud giidid - meil on hea meel tutvustada Teile ühte omapärasemat paika maailmas, mille karm ilu jääb Teie südamesse kogu eluks.

Parim aeg Islandile minna on... praegu!
Askur Alas, Germalo Islandi giid alates 2004.a.
Tihti küsitakse minult, millal on parim aeg minna Islandile. Vastan sellele erinevalt – muidugi on soe suvi hea aeg, kuid omad võlud on ka varasügisel ja miks mitte ka teistel aastaaegadel. Kui aga küsiksite minult seda praegu – vastaksin: praegu!
Kohe põhjendan. Loe lisaks siit >
Lugege Islandi kohta lähemalt siit >
Alates 25.02.2022 ei kehti Islandile sisenemisel enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu. Samuti on lõpetatud reisijate suhtes karantiinikohustus.

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-RIIA-KEFLAVIK, BORGARNES - GRABROK

Kogunemine kell 08:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 10:45-11:35 ja lend Riia-Keflavik kell 13:25-14:20 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT312 ja BT169). Tere tulemast Islandile!
Alustame oma ringsõitu sellel eksootilisel saarel nautides vaateid ümbritsevale kuumaastikule, kohati võib isegi tunduda, nagu oleksite saabunud teisele planeedile.
Sõidame edasi Põhja-Islandi suunas. Meie tee kulgeb mööda saare suurt ringteed. Borgarnesis peatume Islandi saagakeskuses, tutvume huvitava väljapanekuga ning sööme kohalikus kohvikus õhtusööki (lisatasu eest).
Järgmisena peatume Grabrokis ja võtame ette kerge matka Islandi karges looduses, tõuseme kustunud Grabroki vulkaani kraatri servale ning teeme ringi ümber kraatri.
Sõit jätkub ning majutume järgneval ööl hotellis Huni või sarnases.
Õhtul on soovijatel võimalik proovida juba kümblemist Islandile nii iseloomulikus termaalvees - kuumaveeallikas otse hotelli kõrval pakub võimalust soojendusega välibasseiniks ja kuuma mullivanni otse hotelli kõrval. Hotellis Huni on dušš/WC ühiseks kasutamiseks mitme toa peale.
 
2. päev VATSNESI POOLSAAR - GLAUMBAERI VABAÕHUMUUSEUM – AKUREYRI - HUSAVIK JA VAALAVAATLUS
Pärast hommikusööki jätkame siit teekonda edasi põhja poole.
Vatsnesi poolsaarel, Hvitserkuris, näeme põnevat, merest 15 m kõrgusele kerkivat, draakonikujulist kaljuformatsiooni. Kohaliku legendi kohaselt muutus kaljuks aga hoopis troll, kes vett juues unustas ennast ning ehavalguse saabudes kivistus.
Glaumbaeri vabaõhumuuseumis pakuvad meile huvi vanad mätaskatustega majad.
Põhja-Islandi pealinn Akureyri. Eyjafjörduri idarannikult avanevad meile suurepärased vaated Akureyri linnakesele. Teeme Akureyrist väljasõidu Husaviki, mis on imetabane nukumajadega linnake, kus elab vaid 2500 inimest ja mida tihti on nimetatud ka “kõige tüüpilisemaks Islandi linnakeseks”. Uudistame linnas ja sadamapiirkonnas ning külastame ka küla vaalamuuseumi.
Husavik on Euroopa vaalavaatluspealinn, soovijatega suundumegi õhtusele vaalavaatlusele.
Majutus kahel järgneval ööl Akureyris hotellis Edda või sarnases. Hotellis Edda on dušš/WC ühiseks kasutamiseks mitme toa peale.

3. päev GODAFOSS - SKUTUSTADIR - DIMMUBORGIR - MYVATN LAGUUN
Hommikusöök.  Seejärel suundume ringsõidule põhjaranniku kuulsaimate vaatamisväärsuste juurde. Goðafossi kose juures teeme peatuse, paik ei ole tuntud mitte ainult oma loodusliku ilu, vaid ka saagades kajastatud ajalooliste sündmuste poolest.
Jõuame Myvatni järve äärde, mis on kuulus nii kaunite vaadete kui omapärase ökoloogia poolest. Sõidame Skútustaðiri farmi juurde ning uudistame vulkaanilisi pseudokraatreid. Meile paistab suurepärane vaade Myvatni järvele ja hea ilma korral ka keskmaa mägistele tippudele.
Suundume Dimmuborgiri laavaformatsioonide juurde, kus võtame ette mõnusa jalutuskäigu ja lõunasöögi (lisatasu eest).
Soovijatel võimalik kümmelda vulkaanilistes termaalvetes Myvatni laguunis. Tegemist on põhjaranniku „sinise laguuniga“.
Suundume tagasi Akureyrisse.

4. päev NAMAFJALL – DETTIFOSS - ISLANDI IDARANNIK
Hommikusöök. Namafjall on geoloogiliselt väga kõrge maasisese temperatuuriga piirkond, kus vaid tuhande meetri sügavusel maapinnas tõuseb kuumus juba mitmesaja kraadini. Maapinna õhukesele koorikule spetsiaalselt paigaldatud laudteedel on võimalik jalutada keevate sulfaadikraatrite vahel. Seejärel vaatame Islandi ja tegelikult kogu Euroopa võimsaimat koske Dettifossi, mida kutsutakse ka Koletiseks. 
Suundume edasi Islandi idarannikule. Tee peal käime Stuðlagili kanjonit vaatamas – Grundi kandis on rajatud trepid ja vaateplatvormid, kust avanevad maalilised vaated kanjonile ja võimsatele basaltsammastele, mida on siin kõige rohkem Islandil – 500meetri pikkune kanjon on ääristatud 20-30meetriste sammastereaga kummalgi pool jõge, mille värv muutub vastavalt aastaajale ja veetasemele tammi taga.
Idarannikul käime Seyðisfjörðuri linnakeses, kus toimus ka ETVs näidatud Islandi krimisari „Lõksus“ – lumelaviin sulges linnakesse lõksu. Majutume Ida-Islandil hotellis Austur ja hotellis Eskifjördur või sarnases.

5. päev SÕIT LÕUNARANNIKULE - JÄÄLAGUUN 
Hommikusöök. Jätkame teekonda lõunarannikule. Egilstadurist ära sõites möödume Lagarfljóti järvest, kus kuuldavasti elab Islandi Loch Nessi koletis, Lagarfljótsormur. Teel peatume Petra kivimite muuseumis, mida peetakse märkimisväärseks mineraalide koguks rahvusvaheliselt tasemel. Petra Sveinsdóttir hakkas kivimeid koguma juba 1946. aastal ja nüüd on tema kogu üks Islandi pärlitest.
Vestrarhorni mäed Islandi kagunurgas on ühed pildistatuimad Islandil. Neid hüütakse ka Batmani mägedeks, sest paljudele meenutavad nad Batmani logo.
Sõidame jäälaguuni juurde ning võtame aega, et imetleda sügavat seda vaimustavat loodusnähtust. Siin asub ka Islandi madalaim koht. Sageli võib laguunil näha hulpimas suuri jääkamakaid, mis on eraldunud Vatnajökullist ja liiguvad nüüd ookeani poole. Jökulsárlóni laguun hakkas moodustuma 1920ndatel aastatel, kasvades iga aastaga suuremaks. Võtame ette paadisõidu laguunil liustikult murdunud jääpankade vahel ja uudistame jäälaguunist ookeani ujunud ja ookeani poolt taas rannikule paisatud looduslikke jääskulptuure.
Majutume hotellis Smyrlabjörg või sarnases.
Siin asub Islandi suurim 8200 km² suurune liustik (kuni 900 m paks) Vatnajökull Skaftafelli rahvuspargi jalamil. Soovijatel on sobiva ilma korral võimalik ette võtta retk Vatnajökull’i liustikule mootorsaanidega (lisatasu eest). Päike on laskunud madalale, ent pole loojunud. Sõidame liustiku jalamile ning peale lühikest koolitust on soovijatel võimalik ette võtta meelierutav mootorsaanituur, mis on igaühele jõukohane. Meie ees avaneb liustik oma täies hiilguses - valge lumekõrbe erinevad varjundid.

6. päev VIK ja DYRHÓLAEY RAND - SKOGAR - SELJALANDSFOSS ja SKOGAFOSS
Hommikusöök. Alustame päeva paaritunnise matkaga Skaftafellis Svartifossi kose juurde. Siinkandis arvatekse olevat parim ilm Islandil ja samuti on siin ühes kohas koos paljutki, mida Islandil pakkuda on – liustikud, mäed, kosed, sandur ehk vulkaaniline liivik, hunnitud vaated.
Jätkame sõitu piki rannikut ja jõuame Skeiðarársanðuri. See on suurim musta liiva kõrb, mis on moodustunud aja jooksul liustiku jõgedest ja Skeiðarárjökulli liustiku vetest. Imetleme kauneid vaateid mägedele, jõgedele, mustale liivale ja liustikule. Jättes Mýrdalsjökulli selja taha, muutub meile avanev maastik dramaatiliselt – meie ees on Eldhrauni laavaväljad.
Jõuame Viki piirkonda ja imetleme Islandi lõunapoolseima tipu kuulsaid linduderohkeid kaljusid ja jalutame piki musta liivaga kaetud Dyrhólaey randa.
Suundume edasi Skógari vabaõhumuuseumisse ja saame ettekujutuse islandlaste muistsest elust.
Peatume võimsa ja maalilise 60 meetrit kõrge Skógafossi kose juures. Järgmisena ootab meid Seljalandsfossi kosk.
Majutume kahel järgneval ööl Reykjavikis hotellis Cabin või sarnases.

7. päev REYKJAVIK JA KULDSE RINGI VAATAMISVÄÄRSUSED
Hommikusöök. Jätkame oma uudistamist Islandil ning tutvume Islandi Kuldse ringi vaatamisväärsustega.
Kõnnime Islandi muistse parlamendi Altingi majesteetlikel väljadel, kus aastal 930 sai kokku maailma esimene parlament. Lisaks ajaloolisele ja kultuurilisele tähtsusele on piirkond ka looduslikult põnev, sest asume kahe mandrilaama ühinemispaigas ning looduslikud kinnitused sellele on silmapaistvad. Edasi sõidame geisrite alale, kus näeme Geysiri ja Strokkuri geisreid - neist esimene andis nime kõigile maailma geisritele. Peatume Islandi kõige ilusamaks peetava Gullfossi kose juures, kus kolossaalsed „Valge jõe” Hvitá veemassid kukuvad kanjoni sügavusse.
Päeva teisel poolel teeme ülevaatliku lühiekskursiooni Reykjavikis: Hallgrímskirkja peakirik, suurejooneline Harpa kontserdimaja, vana sadamapiirkond ning linna peatänav.

8. päev VABA HOMMIKUPOOLIK REYKJAVIKIS, LEND REYKJAVIK-RIIA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Mõnus vaba hommikupoolik Reykjavikis.
Tagasilend Islandilt Eestisse. Lend Keflavik-Riia kell 15:05-21:45 ja lend Riia-Tallinn kell 23:15-00:05 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT170 ja BT361).

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel.

2022 a. oli reisi hind:
1599 €* / 1683 €

Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupilet Air Baltic lendudele Tallinn-Riia-Keflavik ja Keflavik-Riia-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis;
 • majutus Islandil hotellides hommikusöökidega vastavalt programmile (2-in. toad). Osades Islandi hotellides on dušš/WC kasutamiseks mitme toa peale. Meie reisil on sellisteks hotellideks esimese öö majutus hotellis Huni ja majutus Põhja-Islandil Akureyris. Hotellis Huni on kõikides tubades kasutamiseks hommikumantlid (basseini kasutamiseks). Võimalusel on nendes hotellides lisatasu eest võimalik tellida privaatse dušši/WCga tuba;
 • reisiprogramm ja eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus 350 €;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Muuseumide ja muude objektide piletite hinnad:
 • Landnams saagakeskus Borgarnesis 1 300 ISK (üks näitus, rühmahind);
 • õhtusöök Borgarnesi saagakeskuse restoranis reisi 1. päeval 5 100 ISK (supp, vege pearoog, salat);
 • Glaumbaeri vabaõhumuuseum 1 500 ISK (rühmahind);
 • vaalamuuseum Husavikis 1 800 ISK (rühmahind koos kohaliku giidiga), lapsed 10-16 a. tasuta;
 • vaalavaatlus Husavikis 78 €, lapsed 7-15 a. 28 € (ettetellimisel, tasumisel reisil);
 • Myvatni laguun 5 900 ISK, noored 13-15a. 2 900 ISK, seeniorid 65+ 3 900 ISK / rätiku laenutus 850 ISK;
 • mootorsaanisafari 24 500 ISK (ca 175€ in);
 • laevasõit Jäälaguunil 6 000 ISK;
 • Skógari vabaõhumuuseum 2 300 ISK, tudengid/seeniorid 65+ 1 800 ISK, lapsed 12-17 a. 1 400 ISK, alla 12a tasuta;
 • lõunasöögid erinevatel ekskursioonipäevadel u 2 500 ISK (erinevad supid nt mereannisupp, Islandi lampalihasupp jne, sai, kohv/tee).
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Muuseumide ja muude objektide eest palume tasuda kohapeal samas vääringus kui ülal toodud!

Lisainfo

 • Islandi krooni vahetuskurss on orienteeruvalt 1 € = 160 ISK (Islandi kroon). Raha on võimalik vahetada juba Eestis, samuti on võimalik kohapeal raha välja võtta sularahaautomaatidest. 
 • Väljas liikumiseks soovitame tuule- ja vihmakindlaid riideid ning mugavaid matkajalanõusid. 
 • Sinise Laguuni jaoks soovitame kaasa võtta ujumisriided. 
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas
: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja reisidokumendid

Islandile reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Dokument peab kehtima veel vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu.
10.07.2023 - 17.07.2023
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Liina
Käisin Germaloga Norras ja Santorinil ning jäin mõlema reisiga väga rahule. Hotellid olid väga hästi valitud ja giidid tasemel. Uskumatu, kui hästi giidid neid riike ja riikide omapärasid ja isegi pisikesi detaile peensusteni teavad. Norra meeldis isegi nii väga, et tahaks selle reisi uuesti läbi teha. Olen teiste bussireisikorraldajate kohta õuduslugusid kuulnud, aga Germalol on kõik alati väga hästi korraldatud.
H
Hiie ja Koit
Täname Germalo meeskonda sisuka ja meeldejääva reisi eest meie kolmandal reisil Itaaliasse, seekord Toscanasse. Eraldi palume edastada tänusõnad meid saatnud giidile Ulve Kärpukile, kes säras meile need seitse reisipäeva sama eredalt kui Toscana päike ning kelle elukogemus ja teadmised aitavad meil veelgi paremini mõista seda imelist maad ja seal elavaid inimesi. Jääme ootama uusi reisielamusi koos Germaloga.