• banner

Island - eksootiline lõunarannik

11.07.20 - 15.07.20
Giid Askur Alas
 Hind al 1189
Broneeri

Üldinfo

Islandi saar asub kaugel maailma ääres, Euroopa ja Ameerika vahel Gröönimaa lähedal. Lisaks põhjamaa päikeses sillerdavatele liustikele on seal tulemäed ja kuumaveeallikad, mistõttu kutsutakse Islandit ka jää ja tule maaks. Lisaks on puhas Islandi õhk eriline ja tervistav. 

Otselennud Tallinnast, kvaliteetne reisiteenindus, sisutihedad reisipäevad ja asjatundlikud giidid - meil on hea meel tutvustada Teile ühte omapärasemat paika maailmas, mille karm ilu jääb Teie südamesse kogu eluks.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-KEFLAVIK
Kogunemine kell 08.45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 10:45-11:35 ja lend Riia-Keflavik kell 13:40-14:35 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT312 ja BT169). Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Tere tulemast Islandile! Selge ilma korral on juba lennuki maandudes võimalik lennuki aknast jälgida Islandi laavaväljasid, kustunud kraatreid ja kuumaastikku. Island on eriline ja kütkestav ning Islandisse ja tema elanikesse on kerge kiinduda.
Avastame Reykjanesi poolsaart, mis on tuntud oma seismilise aktiivsuse poolest. Jälgime sinise veega Kleifarvatni järve peegeldust ja geotermaalset aktiivsust Krisuvikis. Peatume Bessastadiris, kus asub presidendi residents. Sealsamas on ka kivistunud laavaga ümbritsetud Hafnarfjorduri linnake. 
Sõidame Reykjavikki ja teeme ekskursiooni kesklinnas - Hallgrímskirkja peakirik, suurejooneline Harpa kontserdimaja, vana sadamapiirkond ning linna peatänav paljude äride ja kohvikutega.
Majutume järgneval ööl Reykjavikis hotellis Cabin.

2. päev  SKÓGARI MUUSEUM - SKÓGAFOSS - ELDHRAUN - VATNAJÖKULL
Hommikusöök. Täna alustame tutvumist Islandi lõunaranniku kauni loodusega.
Külastame Hellisheiði geotermaalset elektrijaama, mis on äärmiselt informatiivne, põnev ja õpetlik vaatamisväärsus. 
Suundume edasi Skógari vabaõhumuuseumisse ja saame ettekujutuse islandlaste muistsest elust. Peatume võimsa ja maalilise 60 meetrit kõrge Skógafossi kose juures. Imetleme Islandi lõunapoolseima tipu kuulsaid linduderohkeid kaljusid ja jalutame piki musta liivaga kaetud Dyrhólaey randa.
Jättes Mýrdalsjökulli selja taha, muutub meile avanev maastik dramaatiliselt – meie ees on Eldhrauni laavaväljad. Järgmine peatus külas nimega Kirkjubæjarklaustur. 12.-16. sajandini asus külas klooster, seega meenutavad paljud kohanimed kristlikku traditsiooni (näiteks õdede kosk Systrafoss). Jätkame sõitu piki rannikut ja jõuame Skeiðarársanðuri. See on suurim musta liiva kõrb, mis on moodustunud aja jooksul liustiku jõgedest ja Skeiðarárjökulli liustiku vetest. Imetleme kauneid vaateid mägedele, jõgedele, mustale liivale ja liustikule.
Jõuame jäälaguuni lähistele. Siin asub Islandi suurim 8200 km² suurune liustik (kuni 900 m paks) Vatnajökull Skaftafelli rahvuspargi jalamil. Majutume hotellis Smyrlabjörg.
Soovijatel on sobiva ilma korral võimalik ette võtta hilisõhtune retk Vatnajökull’i liustikule mootorsaanidega (lisatasu eest). Päike on laskunud madalale, ent pole loojunud. Sõidame liustiku jalamile ning peale lühikest koolitust on meelierutav mootorsaanituur igale soovijale jõukohane. Meie ees avaneb liustik oma täies hiilguses - valge lumekõrbe erinevad varjundid.
 

3. päev JÄÄLAGUUN - SKAFTAFELL - VIK - SELJALANDSFOSS

Hommikusöök. Sõidame jäälaguuni juurde ning võtame aega, et imetleda sügavat seda vaimustavat loodusnähtust. Siin asub ka Islandi madalaim koht. Sageli võib laguunil näha hulpimas suuri jääkamakaid, mis on eraldunud Vatnajökullist ja liiguvad nüüd ookeani poole. Jökulsárlóni laguun hakkas moodustuma 1920ndatel aastatel, kasvades iga aastaga suuremaks. Võtame ette paadisõidu laguunil liustikult murdunud jääpankade vahel ja uudistame jäälaguunist ookeani ujunud ja ookeani poolt taas rannikule paisatud looduslikke jääskulptuure.
Tagasisõidul võtame Skaftafelli rahvuspargis ette kerge matka maalilise Svartifossi kose juurde. Jätkates oma teekonda võime hea ilma korral imetleda Hekla vulkaani ideaalset koonust. Järgmisena ootab meid Seljalandsfossi kosk.
Majutus Hella piirkonnas hotellis Stracta.

4. päev EKSKURSIOON „KULDNE RING” – REIS TÄIS ISLANDI TUNTUMAID VAATAMISVÄÄRSUSI, VAALAVAATLUS

Hommikusöök. Suundume edasi Islandi tuntuimate vaatamisväärsuste suunas. Peatume Keriði kraatrijärve ääres. Näeme Islandi peapiiskopi vana residentsi Skálholti. Kõnnime Islandi muistse parlamendi Altingi majesteetlikel väljadel, kus aastal 930 sai kokku maailma esimene parlament. Näeme Geysiri ja Strokkuri geisreid, neist esimene andis nime kõigile maailma geisritele. Peatume Islandi kõige ilusamaks peetava Gullfossi kose juures, kus kolossaalsed „Valge jõe” Hvitá veemassid kukuvad kanjoni sügavusse.  
Sõidame taas Reykjaviki ja majutume järgneval ööl Reykjavikis hotellis Cabin.
Vaba aeg linnas või soovijatel on hilisõhtul võimalus minna laevaga merele vaalasid vaatama. Hea õnne korral on näha rohkem kui üks sealsest 18 vaalaliigist.

5. päev SININE LAGUUN, LEND KEFLAVIK-RIIA-TALLINN
​Varane hommikusöök hotellis.  Sõidame saare ühte kuulsamasse kohta, Sinise Laguuni juurde (pilet tuleb ettetellida ja tasuda). Kuumas ja tervislikus mineraalsoolarikkas vees ujumine ja lõõgastumine garanteerivad unustamatult meeldiva elamuse, et rahuliku meeleoluga suunduda lennujaama.
Tagasilend Islandilt Eestisse. Lend Keflavik-Riia kell 15:20-22:00 ja lend Riia-Tallinn kell 23:15-00:05(kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT170 ja BT361).

Reisi hind

1189 €* /1252 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele 

Hind sisaldab:

 • Lennupilet Air Baltic lendudele Tallinn-Riia-Keflavik ja Keflavik-Riia-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis;
 • ekskursioonid ja eestikeelne giiditeenus vastavalt programmile;
 • majutus 1 öö Reykjavikis hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • majutus 1 öö lõunarannikul hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • majutus 1 öö Hella piirkonnas hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • majutus 1 öö Reykjavikis hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök.
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus 280 €
 • Tervisekindlustus al 5,21 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Sinine Laguun täiskasvanu 74 €, laps 2-13 a tasuta (ettetellimisel ja tasumisel, k.a tasuta lapsed). Hinnas sisaldub rätiku kasutus, 1 jook, 1 mudamask. Vajalik on kaasa võtta enda ujumisriided.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja muude objektide piletite hinnad:
 
 • Hellisheidi elektrijaama külastus 1 300 ISK;
 • Skógari vabaõhumuuseum 1 700 ISK, lapsed 12-17 a. 1 000 ISK;
 • lõunasöök Lõunaranniku ekskursioonipäeval u 2 000 ISK (Islandi lambalihasupp, sai, kohv/tee);
 • mootorsaani safari ca 20 500 ISK/in hind sisaldab transporti hotellist liustikule, koolitust, mootorsaanisõit liustikul (2-in saanil). Soodushinna kehtimiseks on vajalik vähemalt 10 inimeseline seltskond. Miinimum osalejate arv on 6 inimest ja hind siis ca 26 500 ISK/in (ettetellimisel, tasumine kohapeal);
 • jäälaguuni paadisõit 8 500 ISK;
 • Keriði kraatrijärv 350 ISK;
 • lõunasöök ekskursioonipäeval Kuldne ring u 2 000 ISK  (lihasupp, sai, kohv/tee).
 • vaalavaatlus 10 990 ISK, lapsed 7-15 a. 5 495 ISK (ettetellimisel, tasumine kohapeal).
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Muuseumide ja muude objektide eest palume tasuda kohapeal samas vääringus kui ülal toodud!

Lisainfo

 • Islandi krooni vahetuskurss on orienteeruvalt 1 € = 140 ISK (Islandi kroon). Raha on võimalik vahetada juba Eestis, samuti on võimalik kohapeal raha välja võtta sularahaautomaatidest. 
 • Väljas liikumiseks soovitame tuule- ja vihmakindlaid riideid ning mugavaid matkajalanõusid. 
 • Sinise Laguuni jaoks soovitame kaasa võtta ujumisriided. 

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas
: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Islandile on eesti kodanikule reisimine viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Reisidokument peab kehtima vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu.

Kaart:

11.07.20 - 15.07.20
Giid Askur Alas
 Hind al 1189
Broneeri
Giid
Askur Alas
Askur Alas on tõsine Islandi ja muinaspõhja fanaatik. Olles elanud kolm aastat Islandil ja õppinud 90ndatel Islandi ülikoolis islandi keelt ja Tartu ülikoolis skandinavistikat, ning jätkates pidevalt oma teadmiste täiendamist, on ta valdkonna tunnustatud spetsialist...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Island - eksootiline lõunarannik

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  949
Island - tule ja jää maa
06.07.20 - 10.07.20
Giid Askur Alas
Vaata lähemalt
Hind al  999
Fääri saared
03.07.20 - 07.07.20
Giid Triinu Borga
4 vaba kohta
Vaata lähemalt
Hind al  1189
Island - põhjaranniku saladused
18.07.20 - 22.07.20
Giid Askur Alas
Vaata lähemalt
Hind al  855
Norra - kesköine päike ja Nordkapp
08.07.20 - 16.07.20
Giid Ester Laansalu
2 vaba kohta
Vaata lähemalt