Island - põhjaranniku saladused

Island - põhjaranniku saladused

03.08.19 - 07.08.19
Giid Askur Alas
 Hind al 1139
Broneeri
Islandi saar asub kaugel maailma ääres, Euroopa ja Ameerika vahel Gröönimaa lähedal. Lisaks põhjamaa päikeses sillerdavatele liustikele on seal tulemäed ja kuumaveeallikad, mistõttu kutsutakse Islandit ka jää ja tule maaks. Ja puhas Islandi õhk on eriline ja tervistav.
Otselennud Tallinnast, kvaliteetne reisiteenindus, sisutihedad reisipäevad ja asjatundlikud giidid - meil on hea meel tutvustada Teile ühte omapärasemat paika maailmas, mille karm ilu jääb Teie südamesse kogu eluks.
Sellel reisil kõik ekskursioonid reisi hinnas!

Lugege Islandi kohta lähemalt siit Island >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-KEFLAVIK, BORGARNES - GRABROK
Koguneme kell 08:45 Tallinna lennujaamas lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 10:45-11:35 ja lend Riia-Keflavik kell 12:55-14:00 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT312 ja BT169). Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Tere tulemast Islandile!
Alustame oma ringsõitu sellel eksootilisel saarel nautides vaateid ümbritsevale kuumaastikule, kohati võib isegi tunduda, nagu oleksite saabunud teisele planeedile.
Möödume Reykjavikist ning sõidame edasi Põhja-Islandi suunas. Meie tee kulgeb mööda saare suurt ringteed. Borgarnesis peatume Islandi saagakeskuses, tutvume huvitava väljapanekuga ning sööme kohalikus kohvikus õhtusööki. Järgmisena peatume Grabrokis ja võtame ette kerge matka Islandi karges looduses, tõuseme kustunud Grabroki vulkaani kraatri servale ning teeme ringi ümber kraatri.
Majutume hotellis Hotel Laugarbakki või sarnases.

2. päev GODAFOSS - SKUTUSTADIR - NAMAFJALL - MYVATN LAGUUN
Hommikusöök hotellis. Jätkame teekonda põhja suunas.
Eyjafjörduri idarannikult avanevad meile suurepärased vaated Akureyri linnakesele. Seejärel suundume ringsõidule põhjaranniku kuulsaimate vaatamisväärsuste juurde. Goðafossi kose juures teeme peatuse, paik ei ole tuntud mitte ainult oma loodusliku ilu, vaid ka saagades kajastatud ajalooliste sündmuste poolest.
Jõuame Myvatni järve äärde, mis on kuulus nii kaunite vaadete kui omapärase ökoloogia poolest. Sõidame Skútustaðiri farmi juurde ning uudistame vulkaanilisi pseudokraatreid. Meile paistab suurepärane vaade Myvatni järvele ja hea ilma korral ka keskmaa mägistele tippudele. 
Namafjall on geoloogiliselt väga kõrge maasisese temperatuuriga piirkond, kus vaid tuhande meetri sügavusel maapinnas tõuseb kuumus juba mitmesaja kraadini. Maapinna õhukesele koorikule spetsiaalselt paigaldatud laudteedel on võimalik jalutada keevate sulfaadikraatrite vahel. Soovijatel võimalik kümmelda vulkaanilistes termaalvetes Myvatni laguunis. Tegemist on põhjaranniku „sinise laguuniga“.
Peale mõnusat kümblust on hea suunduda juba tagasi Myvatni järve äärde, kus majutume külalistemajades Hlid, Elda või Hotel Gigur by Keahotels või sarnases.
 
3. päev DIMMUBORGIR - DETTIFOSS - ASBYRGI - HUSAVIK JA VAALAVAATLUS -AKUREYRI
Hommikusöök. Suundume Dimmuborgiri laavaformatsioonide juurde, kus võtame ette mõnusa jalutuskäigu. Seejärel vaatame Islandi ja tegelikult kogu Euroopa võimsaimat koske Dettifossi.
Uudistame Ásbyrgi kanjonit Jökulsárgljúfuri rahvuspargis: kolm ja pool kilomeetrit pikk ja üle kilomeetri lai hoburauakujuline kanjon, mille keskel paikneb 25 meetri kõrgune kaljupank nimega Eyjan, mis tõlgituna eesti keelde tähendab saart. Legendi kohaselt olevat peajumala Odini kaheksajalgne hobu Sleipnir, liikudes tavapäraselt õhulaeva kombel, just siin sattunud korra ühega oma kapjadest maad toksama. 
Sõidame mööda põhjarannikut edasi Husaviki, mis on imetabane nukumajadega linnake, kus elab vaid 2500 inimest ja mida tihti on nimetatud ka “kõige tüüpilisemaks Islandi linnakeseks”. Uudistame linnas ja sadamapiirkonnas ning külastame ka küla vaalamuuseumi. Husavik on Euroopa vaalavaatluspealinn, soovijatega suundumegi vaalavaatlusele.
Sõidame edasi Akureyrisse, kus majutume järgneval ööl Akureyri kesklinnas hotellis Edda või sarnases. Soovijatel on võimalus teha mõnus jalutuskäik linnas või külastada maailma põhjapoolseimat botaanikaaeda, mis paikneb hotelli vahetus läheduses. 

4. päev GLAUMBAERI VABAÕHUMUUSEUM - VATSNESI POOLSAAR - REYKJAVIK
Hommikusöök hotellis.
Jätkame siit teekonda tagasi lõuna poole. Glaumbaeri vabaõhumuuseumis pakuvad meile huvi vanad mätaskatustega majad.
Vatsnesi poolsaarel näeme Hvitserkuris põnevat merest 15 m kõrgusele kerkivat draakonikujulist kaljuformatsiooni. Kohaliku legendi kohaselt muutus kaljuks aga hoopis troll, kes vett juues unustas ennast ning ehavalguse saabudes kivistus.
Majutume järgneval ööl Islandi pealinnas Reykjavikis hotellis Cabin või sarnases.
Õhtune jalutuskäik Islandi Reykjavikis - Hallgrímskirkja peakirik, suurejooneline Harpa kontserdimaja, vana sadamapiirkond ning linna peatänav paljude äride ja kohvikutega.

5. päev KULDSE RINGI VAATAMISVÄÄRSUSED, LEND KEFLAVIK-RIIA-TALLINN
Varane hommikusöök hotellis. Varahommikul jätkame oma uudistamist Islandil ning tutvume Islandi Kuldse ringi vaatamisväärsustega.
Kõnnime Islandi muistse parlamendi Altingi majesteetlikel väljadel, kus aastal 930 sai kokku maailma esimene parlament. Lisaks ajaloolisele ja kultuurilisele tähtsusele on piirkond ka looduslikult põnev, sest asume kahe mandrilaama ühinemispaigas ning looduslikud kinnitused sellele on silmapaistvad. Edasi sõidame geisrite alale, kus näeme Geysiri ja Strokkuri geisreid - neist esimene andis nime kõigile maailma geisritele. Peatume Islandi kõige ilusamaks peetava Gullfossi kose juures, kus kolossaalsed „Valge jõe” Hvitá veemassid kukuvad kanjoni sügavusse.
Tagasilend Islandilt Eestisse. Lend Keflavik-Riia kell 14:45-21:35 ja lend Riia-Tallinn kell 23:10-23:59 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT170 ja BT361). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

1139 €* / 1199 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.2018.
 • Lennupiletid Air Balticu lendudele Tallinn-Riia-Keflavik ja Riia-Keflavik-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis;
 • ekskursioonid ja eestikeelne giiditeenus vastavalt programmile;
 • 1 öö kõigi mugavustega tubades (2-in toad) Laugarbakki piirkonnas hotellis, 1 hommikusöök;
 • 1 öö Myvatni piirkonnas külalistemajades (2-in toad), 1 hommikusöök. Külalistemajades on mitme toa peale ühine dušš/WC. Lisatasu eest võimalik tellida privaatse duši ja WC-ga majutus;
 • 1 öö Akureyris hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök. Hotellis on mitme toa peale ühine dušš/WC. Privaatse duši ja WCga majutust eraldi tellida ei ole võimalik;
 • 1 öö kõigi mugavustega tubades Reykjavikis hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 269 €
 • Privaatse duši ja WCga majutus Myvatni järve ääres 39 € / in.
 • Tervisekindlustus al 5,21 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja muude objektide piletite hinnad:
 • Landnams saagakeskus Borgarnesis 1 500 ISK (rühmahind)
 • Õhtusöök Borgarnesis u 5 000 ISK (pearoog ja dessert)
 • Lõunasöök Myvatni päeval u 2 000 ISK (supp, sai, kohvi)
 • Myvatni laguun 5 000 ISK, noored 13-15a. 2 000 ISK, seeniorid 65+ 3 000 ISK
 • Vaalamuuseum Husavikis 1 500 ISK (rühmahind)
 • Vaalavaatlus Husavikis 10 500 ISK
 • Glaumbaeri vabaõhumuuseum 1 500 ISK (rühmahind)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Islandile reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Dokument peab kehtima veel vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu.
 

Lisainfo

 • Islandi krooni vahetuskurss on orienteeruvalt 1 € = 140 ISK (Islandi kroon). Raha on võimalik vahetada juba Eestis, samuti on võimalik kohapeal raha välja võtta sularahaautomaatidest. 
 • Väljas liikumiseks soovitame tuule- ja vihmakindlaid riideid ning mugavaid matkajalanõusid. 
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

03.08.19 - 07.08.19
Giid Askur Alas
 Hind al 1139
Broneeri
Giid
Askur Alas
Askur Alas on tõsine Islandi ja muinaspõhja fanaatik. Olles elanud kolm aastat Islandil ja õppinud 90ndatel Islandi ülikoolis islandi keelt ja Tartu ülikoolis skandinavistikat, ning jätkates pidevalt oma teadmiste täiendamist, on ta valdkonna tunnustatud spetsialist...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Island - põhjaranniku saladused

Vaata reisist pilte