Island - põhjaranniku saladused

Island - põhjaranniku saladused

17.07.2024 - 22.07.2024
Giid Askur Alas
 Hind al 1329
Ooteleht
Islandi saar asub kaugel maailma ääres, Euroopa ja Ameerika vahel Gröönimaa lähedal. Lisaks põhjamaa päikeses sillerdavatele liustikele on seal tulemäed ja kuumaveeallikad, mistõttu kutsutakse Islandit ka jää ja tule maaks. Ja puhas Islandi õhk on eriline ja tervistav.
Otselennud Tallinnast, kvaliteetne reisiteenindus, sisutihedad reisipäevad ja asjatundlikud giidid - meil on hea meel tutvustada Teile ühte omapärasemat paika maailmas, mille karm ilu jääb Teie südamesse kogu eluks.
Sellel reisil kõik ekskursioonid reisi hinnas!

Lugege Islandi kohta lähemalt ka siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-KEFLAVIK, REYKJAVIK - KULDNE RING
Kogunemine kell 03:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:35-06:25 ja lend Riia-Keflavik kell 07:05-08:05 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT362 ja BT169). Palume kontrollida lennuajad meie kodulehelt veel vahetult enne reisi!
Tere tulemast Islandile! Alustame oma ringsõitu sellel eksootilisel saarel nautides vaateid ümbritsevale kuumaastikule, kohati võib isegi tunduda, nagu oleksite saabunud teisele planeedile.
Tutvume Islandi kõige klassikalisemate vaatamisväärsustega. Kõnnime Islandi muistse parlamendi Altingi majesteetlikel väljadel, kus aastal 930 sai kokku maailma esimene parlament. Lisaks ajaloolisele ja kultuurilisele tähtsusele on piirkond ka looduslikult põnev, sest asume kahe mandrilaama ühinemispaigas ning looduslikud kinnitused sellele on silmapaistvad. Ühine lõunasöök (lisatasu eest). Edasi sõidame geisrite alale, kus näeme Geysiri ja Strokkuri geisreid - neist esimene andis nime kõigile maailma geisritele. Peatume Islandi kõige ilusamaks peetava Gullfossi kose juures, kus kolossaalsed „Valge jõe” Hvitá veemassid kukuvad kanjoni sügavusse.
Alustame oma teekonda Põhja-Islandi suunas. Meie tee kulgeb mööda saare suurt ringteed.
Majutume järgneval ööl hotellis Hotel A*** või sarnases. Soovijatel on võimalik õhtustada hotelli hubases restoranis (lisatasu).

2. päev BARNAFOSS - DEILDARTUNGUHVER - GRABROK - GLAUMBAER - AKUREYRI 
Hommikusöök hotellis.
Barnafoss. Euroopa võimsaim kuumaveeallikas Deildartunguhver. Reykholti saagamuuseum.
Meie teele jääb kustunud Grabroki vulkaan. Tõuseme vulkaani kraatri servale ning teeme ringi ümber kraatri.
Glaumbaeri vabaõhumuuseumis pakuvad meile huvi vanad mätaskatustega majad.
Jätkame teekonda põhja suunas ja kaunite vaadete saatel jõuamegi Põhja-Islandi pealinna Akureyrisse. 
Majutus kolmel järgneval ööl Akureyris valikuliselt hotellis Hotel Edda Akureyri või hotellides Hotel Akureyri Dynheimar/Hotel Akureyri Skjaldborg.
Palun tutvuge hotellikirjeldustega reisikava lõpus. 

3. päev HUSAVIK - VAALAVAATLUS - ASBYRGI KANJON
Hommikusöök. Eyjafjörduri idarannikult avanevad meile suurepärased vaated Akureyri linnakesele.
Sõidame Husaviki, mis on imetabane nukumajadega linnake, kus elab vaid 2500 inimest ja mida tihti on nimetatud ka “kõige tüüpilisemaks Islandi linnakeseks”. Uudistame linnas ja sadamapiirkonnas ning külastame ka küla vaalamuuseumi.
Seejärel suundume vaalavaatlusele. Hea õnne korral on näha rohkem kui üks sealsest 18 vaalaliigist.
Uudistame Ásbyrgi kanjonit Jökulsárgljúfuri rahvuspargis: kolm ja pool kilomeetrit pikk ja üle kilomeetri lai hoburauakujuline kanjon, mille keskel paikneb 25 meetri kõrgune kaljupank nimega Eyjan, mis tõlgituna eesti keelde tähendab saart. Legendi kohaselt olevat peajumala Odini kaheksajalgne hobu Sleipnir, liikudes tavapäraselt õhulaeva kombel, just siin sattunud korra ühega oma kapjadest maad toksama.
Õhtuks suundume tagasi Akureyrisse. Soovijatel on võimalik külastada Euroopa põhjapoolseimat botaanikaaeda.

4. päev DETTIFOSS - NAMAFJALL - MYVATNi LAGUUN - DIMMUBORGIR - SKUTUSTADIR - GODAFOSS
Hommikusöök. Seejärel suundume ringsõidule põhjaranniku kuulsaimate vaatamisväärsuste juurde.
Oleme jõudnud Myvatni järve äärde, mis on kuulus nii kaunite vaadete kui omapärase ökoloogia poolest. Skútustaðiri juures uudistame vulkaanilisi pseudokraatreid. Meile paistab suurepärane vaade Myvatni järvele ja hea ilma korral ka keskmaa mägistele tippudele. Suundume Dimmuborgiri laavaformatsioonide juurde, kus võtame ette mõnusa jalutuskäigu.
Seejärel vaatame Islandi ja tegelikult kogu Euroopa võimsaimat koske Dettifossi. 
Namafjall on geoloogiliselt väga kõrge maasisese temperatuuriga piirkond, kus vaid tuhande meetri sügavusel maapinnas tõuseb kuumus juba mitmesaja kraadini. Maapinna õhukesele koorikule spetsiaalselt paigaldatud laudteedel on võimalik jalutada keevate sulfaadikraatrite vahel.
Soovijatel võimalik kümmelda vulkaanilistes termaalvetes Myvatni laguunis. Tegemist on põhjaranniku „sinise laguuniga“.
Tagasiteel Akureyrisse teeme peatuse Goðafossi kose juures, paik ei ole tuntud mitte ainult oma loodusliku ilu, vaid ka saagades kajastatud ajalooliste sündmuste poolest.

5. päev SÕIT REYKJAVIKKI
Hommikusöök ja seejärel jätkame siit teekonda tagasi lõuna poole. 
Pärastlõunane ekskursioon ja vaba aeg Reykjavikis: Hallgrímskirkja peakirik, suurejooneline Harpa kontserdimaja, vana sadamapiirkond ning linna peatänav paljude äride ja kohvikutega.
Majutume järgneval ööl Islandi pealinnas Reykjavikis hotellis Cabin.

6. päev LEND KEFLAVIK-RIIA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Aeg suunduda lennujaama. Tagasilend Islandilt Eestisse.
Lend Keflavik-Riia kell 12:30-19:05 ja lend Riia-Tallinn kell 20:05-20:55 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT170 ja BT317).

Reisi hind

Hotel Edda Akureyri
Hotell Edda Akureyri on turistidele populaarne peatuspaik suvistel Islandi reisidel. Islandil on tavapärane lähenemine, et suveperioodil kasutatakse külastajate majutamiseks talveperioodil õpilaskodudena kasutatavaid hooneid üle terve saare. Hotel Edda Akureyri  on ruumikas ja mugav. Hotellis on suur fuajee ja vastuvõtt, kohvik ja restoran. Restoranis pakutakse buffet hommikusööki (hinnas) ja ka õhtul on võimalik kohapeal einestada (lisatasu eest).
Toad on valgusküllased ja lihtsalt, ent mugavalt, sisustatud. Tubades on üks lai või kaks eraldi voodit. Hotellitubades ei ole televiisorit. Toas on kraanikauss, riidekapp, kirjutuslaud. WC ja duširuum on koridoris ning ühiseks kasutamiseks mitme toa peale. Hotel Edda Akureyri on mugavaks ööbimiskohaks reisijale, kes ootab mõnusat öömaja ja head hommikusööki, ent kelle jaoks ei ole nii olulised disainteenused ja eriline majutuskogemus.
https://www.icelandhotelcollectionbyberjaya.com/en/hotels/north/akureyri

Hotel Akureyri Dynheimar/Hotel Akureyri Skjaldborg
Mõlema ülaltoodu hotelli hooned on tõelise kohaliku iseloomuga ning räägivad meile lugusid Akureyri ajaloost. Hotell Akureyri Dynheimar on omapärane pärl Islandi arhitektuuriloos. Hoone algne nimi oli "Lón" ja hoone oli Islandi esimene kino. Hiljem ostis Akureyri meeskoor Geysir selle praktika- ja klubihooneks. 80ndatel sai sellest edasi juba Akureyri noorte koosviibimise paik. Hotell Akureyri Skjaldborg on aga üks Akureyri väärikamaid hooneid. Ehitatud 1924. a Akureyri 'templirüütlite' poolt, mis oli kainususele pühendunud sotsiaalne rühmitus. Hoone muudeti hiljem trükitehaseks, kus trükiti ja avaldati Islandi oluliseimat kirjandust.
Toad on boutique stiilis, mugavustega tubades on dušš/WC, toad võivad olla erineva suurusega ja vaadetega. Serveeritud hommikusööki (ei ole buffet) pakutakse lähedalasuvas kohvikus või partnerhotellis.
https://www.hotel-akureyri.com/

Reisi hind
Majutusega Akureyris hotellis Hotel Edda Akureyri
1329 €* / 1399 €

Majutusega hotellis Hotel Akureyri Dynheimar/Hotel Akureyri Skjaldborg
1599 €* / 1683 €

* Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Air Balticu lendudele Tallinn-Riia-Keflavik ja Riia-Keflavik-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis;
 • ekskursioonid ja eestikeelne giiditeenus vastavalt programmile;
 • 1 öö Reykholti piirkonnas hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • 3 ööd Akureyris valitud hotellis (2-in toad), 3 hommikusööki;
 • 1 öö Reykjavikis hotellis (2-in toad), 1 hommikusöök.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 350 €;
 • tervisekindlustus al 5,21 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-69 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja muude objektide piletite hinnad:
 • lõunasöök 1. ekskursioonipäeval 2 500 ISK  (lihasupp, sai, kohv/tee);
 • soovijatele õhtusöök Reykholti hotellis (hind täpsustamisel)
 • Glaumbaeri vabaõhumuuseum 1 700 ISK (rühmahind);
 • vaalavaatlus 85 €, lapsed 7-15 a. 45 € (ettetellimisel, tasumisel reisil);
 • vaalamuuseum Husavikis 1 750 ISK, lapsed 10-16 a. tasuta;
 • lõunasöök 3. ekskursioonipäeval ca 2 500 ISK;
 • Myvatni laguun 45 €, noored 13-15a. 22 €, seeniorid 65+ 30 €;
 • lõunasöök 4. ekskursioonipäeval 2 500 ISK (supp, salat, sai, kohv/tee);
 • saagakeskus Reykholtis (hind täpsustamisel).
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Islandile reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Dokument peab kehtima veel vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu.

Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit 

Lisainfo

 • Islandi krooni vahetuskurss on orienteeruvalt 1 € = 150 ISK (Islandi kroon). Raha on võimalik vahetada juba Eestis, samuti on võimalik kohapeal raha välja võtta sularahaautomaatidest. 
 • Väljas liikumiseks soovitame tuule- ja vihmakindlaid riideid ning mugavaid matkajalanõusid.
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
17.07.2024 - 22.07.2024
Giid Askur Alas
 Hind al 1329
Ooteleht
Giid
Askur Alas
Askur Alas on tõsine Islandi ja muinaspõhja fanaatik. Olles elanud kolm aastat Islandil ja õppinud 90ndatel Islandi ülikoolis islandi keelt ja Tartu ülikoolis skandinavistikat, ning jätkates pidevalt oma teadmiste täiendamist, on ta valdkonna tunnustatud spetsialist...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Island - põhjaranniku saladused

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Helgi
Palju-palju Tänu Lugupeetud GERMALO. Hinge liigutav ettevõtmine! Tõesti parimad tunded ja lootused üle pikkade rusuvate nädalate! Sõprade tervitused eksootilistest maadest on tõesti super!. Kõik pole veel kadunud-elame ja REISIME!
K
Küllike ja Toomas
Käisime 20.-27.09.23 Sitsiilias kultuuri- ja puhkusereisil. See oli meie esimene reis Germaloga ja saime imelise kogemuse osaliseks! Reisiprogramm pakkus palju huvitavat, lisaks saime näha kohalikku elu, nautida head sööki ja õppida tundma selle maa omapärast kultuuri. Suured tänud giid Maele lahkuse, hoolivuse ning sisuka, meeleoluka ja väga hästi organiseeritud ekskursioonide eest! Suured tänud ka professionaalsele bussijuhile Tõnule!