Itaalia - Apuulia kultuuri- ja puhkusereis

Itaalia - Apuulia kultuuri- ja puhkusereis

26.09.2020 - 03.10.2020
Giid Mae Merusk
 Hind al 855
Broneeri
See ainulaadne reis viib teid tutvuma Lõuna-Itaalia pärliga - Apuuliaga. See on piirkond, kus tunnete ennast oodatud külalisena. Sellel aastal jälle tellimuslennud Lõuna-Itaaliasse Napolisse ja Barisse!
Turistide poolt väheavastatud Apuulia maakond, Itaalia „saapakonts“, pakub rohkelt omapärast arhitektuuri ja meelikõitvaid ajaloolisi rännakuid ning puhkust kaunil Aadria mere rannikul.
Kõige krooniks on itaalia köök hõrgutavate mereandidega ja apuulia pastaga, mil nimeks orecchiette. Jääb vaid üle hüüda joovastunult mamma mia…!


Vaata Apuuliat tutvustavat videot siit >
Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Eesti turismimaastikul uus sihtkoht
suhteliselt puutumata massiturismist
väga sõbralik Lõuna-Itaalia külalislahkus
mitmekülgsed ja väga huvitavad ekskursioonid
võrratu, juba tuntud Itaalia köögist veidi erinev, toidukultuur
kultuuri ja puhkuse hea tasakaal

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-NAPOLI
Kogunemine kell 04:55 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Hommikune otselend Tallinn-Napoli kell 06:55-09:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT7701).
Võtame suuna Apuuliasse ning sõidame ühelt saapasäärelt teisele. Majutume seitsmel  järgneval ööl mereäärses hotellis Eden Beach Club*** või sarnases (hotellikirjeldus reisikava lõpus).
Hotell paikneb Torre Canne väikeses rannikulinnakeses, mis on traditsiooniline valge ja vaikne kaluriküla; siin on kaunis liivarand, väikesed poekesed, jäätisekohvikud ja trattoriad. Eden Beach Club*** paikneb Torre Canne ajaloolises keskuses ning vaid 50 m kaugusel liivarannast. Hotelli Eden vahetus ümbruses on tüüpilise iidse Itaalia küla võluv õhkkond. Vaatame üheskoos veidi ringi, uurime, kus asuvad parimad söögikohad ja kohvikud.

2. päev BARI - TRANI - CASTEL DEL MONTE
Hommikusöök. Tänane ekskursioon viib meid Apuulia pealinna Barisse - alustame uuemast keskusest, näeme kuulsat Petruzzelli ooperiteatrit. See on barilastele väga südamelähedane ja suure tähendusega kultuuritempel, millel on kaks elu ja kaks lugu. Edasi jätkame ekskursiooni Bari vanalinnas, kus jalutuskäik viib meid teise barilaste sümboli juurde, milleks on kuulus San Nicola basiilika. See kultushoone on Apuulia üks võimsamaid romaani stiilis ehitisi 11. sajandist ja kus asub ka Apuulia maakonna kõige vanem altari kohal olev baldahhiin. Kirik on rikkalike dekoratsioonidega ja peidab oma krüpti rüpes ka püha Nicolausi säilmeid.
Edasi suundume Tranisse, mis on olnud Apuulia kõige tähtsam sadamalinn. Tähtsa kaubandus- ja sadamalinnana omas Trani tihedaid sidemeid Itaalia merevabariikidega (Amalfi, Pisa, Venezia) ja Põhja-Euroopa linnadega. Siin leidsid omal ajal enesele pikema asupaiga ka Templirüütlite Ordu liikmed. Ordu kunagine kohalolek ja mõju on Tranis tunda tänaseni, teeme tutvust ka ordurüütlite Ognisanti kirikuga, mis asub Trani kuulsa katedraali kõrval.
Külastame UNESCO maailmapärandi nimekirjas olevat 8-tahulist imposantset kindlust -  Castel del Monte. Keset Le Murge platoo tasandikku kerkib ootamatult meie ette oktagonaalne kindlus – Itaalias sündinud Saksa-Rooma keisririigi valitseja Friedrich II alustas kindluse ehitamist 13. sajandi keskel. Palju pole teada selle matemaatiliselt nii täpse konstruktsiooniga ehitise eesmärgist, aga selle kaheksanurkne kuju on andnud aluse paljudele müstilistele oletustele. On arvatud isegi, et tegemist on teadusjanulise valitseja poolt ehitatud astroloogilise kalendriga. Arvatakse, et ta võis täita ka keskaegse teaduste templi funktsiooni, millele vihjavad ehitise geomeetria- ja astronoomiaalased seosed ja sümbolid.

3. päev KOOPALINN MATERA
Hommikusöök hotellis.  Sõidame Basilicata maakonna idaserval mägede vahelise kuristiku nõlval paiknevas müstilisesse Materasse. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvas linnas loovad eri ajastute linnaosad lummava koosluse. Kuulsates koobaskvartalites elasid 8.-13. saj. bütsantsi mungad ja hilisematel sajanditel kohalik rahvas. Kaljudesse on rajatud üle saja kabeli ja kiriku, millest osasid kaunistavad bütsantsi freskod. Itaalia ja Hollywoodi režissöörid on siin vändanud üle 20 filmi.
Materas pakuvad meile huvi erilised koobaselamud – sassod. Kaljukoobastesse rajati ka jumalakodasid, mis olid kasutuses veel 1950ndateni. Osade kaljukirikute vanimad freskod on säilinud suisa 13. sajandist. Külastame Casa Grotta koobaselamut, mis on taastatud perekonna abiga, kes siin varasemalt alaliselt elas, ning see annab meile võimaluse näha autentset sassot algupärase mööbli, majapidamistarvete ja isegi selle kunagiste elanike rõivastega. Koobaselamute piirkond on senini suhteliselt hõredalt asustatud, ent tänu UNESCO kaasamisele on Matera restaureerimine alanud ning täna leiame siit juba ka uusi meeleolukaid külalistemaju ja kohvikuid. Matera oli 2019. aastal ka Euroopa kultuuripealinn.

4. päev OTRANTO - TENUTE AL BANO - LECCE
Hommikusöök hotellis. Oleme külastamas Puglia kõige lõunapoolsemat piirkonda – Salento poolsaart, mida üks poeet on kutsunud miraažide maaks. Silmipimestav päikesevalgus valitseb siin enamuse aastast saatjaks mere sinakasroheline peegeldus. Kaljune kooparikas merekallas ja karstiline maa peidavad endas iidse messapi rahva kultuuri jälgi. Vanad traditsioonid elavad edasi põlisrahva keskel.
Külastame võluvat rannikulinna Otrantot (UNESCO maailmapärandi nimistus). Selge ilmaga võib siit näha lausa Albaania rannikut. Kreeklaste rajatud Otranto oli Salento pealinnaks, säilitades oma tähtsuse ka bütsantslaste valitsuse ajal kaubandus- ja poliitilise keskusena. Just siin asuvad Apuulia Aadria mere äärsed kõige kaunimad rannad ja ka meil on võimalus väikeseks pealelõunase rannapuhkuseks.
Võimalusel külastame kuulsa Itaalia laulja Al Bane Cerrisi veinimõisa.
Suundume Leccesse, mida hellitavalt kutsutakse ka Signora del Barocco – barokne daam või ka Puglia Firenzeks. Linn on ehitatud kohalikust kuldse tooniga Lecce kivist, mille soe toon muudab linna maaliliseks ja hubaseks. Lecce oli oluline roomlaste jaoks, kes on jätnud Leccesse oma amfiteatri ja vanad teed. Külastame linna ajaloolist keskust.

5. päev VABA PÄEV
Hommikusöök hotellis. Täna on võimalik veeta vaba päev puhkuseks, nautlemiseks, ujumiseks, reisimeenete soetamiseks.

6. päev ALBEROBELLO - CISTERNINO – CASTELLANA KOOPAD
Hommikusöök. Fantastiline Alberobello on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Siinsed elamud on kohalikule piirkonnale tüüpilised trullid, mis olid algselt talupoegade elamud, mis ehitati kohalikust paekivist ilma mördita. Ruudukujulisel valgeks lubjatud elamul on koonusekujuline hallidest kivitahvlitest katus, mille tipus on valge tornike. Jalutus trullide vahel ja saame tuttavaks linna omapärase kujunemislooga. Ekskursioon jätkub ühte Apuulia romantilistesse väikelinna nimega Cisternino. Cisternino on tüüpiline Apuulia regiooni väikelinn. Siinne „spontaanne“ arhitektuur on kujundanud pisikesi tänavaid, õuesid ja treppe, mis meile oma saladusi avavad. 
Päeva teisel poolel suundume Castellana maa-aluse koobastiku juurde. Sõidame liftiga maa alla 60 m sügavusel asuvasse La Grave koopasse ja võtame ette ringkäigu stalaktiitide ja stalagmiitide põnevas maailmas.

7. päev OSTUNI – POLIGNANO AL MARE - OLIIVIÕLI DEGUSTEERIMINE
Hommikusöök hotellis.  Sõidame Ostunisse, mida tuntakse valge linnakese nimetuse all. Rahvasuus Città Bianca - „Valge linn“ asub Salento põhjapiiril oliiviväljade keskel kõrguval künkal 8 km kaugusel merest. Valged majad, kitsad munakivitänavad ja meeleolukas linnakeskus. Valgeks lubjatud majad annavad linnale erilise valge sära. Ning ülalt avanevad kaunid vaated all laiuvatele oliiviväljadele ja kauguses sinetavale merele. Teeme linnas jalutuskäigu. Soovijatel on võimalus külastada Ostuni arheoloogia muuseumi, kus saab tutvuda eelajaloolise perioodiga, mis on ilmavalgele toonud sajandite taguse maaema kultuse.
Seejärel sõidame imelisse Polignano al Maresse. Just siin avaldub apuulialaste nostalgiline igapäevaelu, mis seotud kalurite, muusika ja poeesiaga. Suurest turismist puutumatu Apuulia kaljurahnu-linnake on suurepäraste vaadetega Aadria merele.
Sõidame edasi tutvuma vana mõisahoone – masseria’ga. Masseria Brancati’s saame teada siinsete inimeste igapäevaelust täna ja minevikus ning loomulikult ei puudu meie degusteerimislaualt ka Apuulia kuulus oliiviõli.
 
8. päev OTSELEND BARI-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Aeg suunduda lennujaama! Otselend Bari-Tallinn kell 14:10-18:20 (lennunumber BT7702, kohalikud kellaajad). Tere tulemast koju!

Majutus

855
/
899
Eden Beach Club 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.05 km merest
0.3 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Õhtusöögid hotellis
49€
Ühene majutus
120€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Hotell Eden Beach Club*** asub Apuulia keskosa rannikul väikeses Torre Canne linnakeses. Hotellil on oma pikk lugu jutustada ning tänasel asukohal oli perekond Avantario poolt asutatud ka linna esimene külalistemaja. Perekonna järeltulijad võtsid ohjad enda kätte, kogusid kokku poole sajandi pikkuse kogemuse ning täna pakub hotell Eden Beach Club*** traditisoonilist Lõuna-Itaalia külalislahkust. Torre Canne ise on traditsiooniline valge ja vaikne kaluriküla; siin on kaunis liivarand, väikesed poekesed, jäätisekohvikud ja trattoriad.
Hotell paikneb Torre Canne ajaloolises keskuses ning vaid 50 m kaugusel liivarannast. Hotelli Eden vahetus ümbruses on tüüpilise iidse Itaalia küla võluv õhkkond. 
Hotelli Eden Beach Club toad on varustatud kõigi kaasaegsete mugavustega. Samuti on hotellis restoran, osaliselt kaetud katuseaed, panoraambassein. Hommikul pakutakse kontinentaalset hommikusööki, ent ei puudu ka juust, sink, muna, jogurt jne. Soovi korral on lisatasu eest võimalik ette tellida ka õhtusöögid hotellis valikmenüü alusel.
www.hoteledentorrecanne.it

Reisi hind

Hind sisaldab
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Napoli ja Bari-Tallinn (Air Balticu ja Germalo Reiside tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • kerge eine lennukis (võileib, vesi, kohv või tee).
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus 7 ööd hotellis*** (2-in toad), 7 hommikusööki;
 • eestikeelse giidi teenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 • Ühene majutus hotellides (täpsustamisel)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Castel del Monte 10 €
 • Grotte di Castellana 12 €
 • Bari teatro Petruzzelli visiit 8 € (võimalusel)
 • Matera koondpilet 10 €
 • Oliiviõli tootmisega tutvumine ja degustatsioon 6 €
 • Folkooriõhtu koos õhtusöögiga 35 €
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Itaalias pakutakse kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos jne.

Lennuinfo
Äraantav pagas Air Balticu tellimuslendudel: Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub kerge eine lennukis (võileib, vesi, kohv või tee). 
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
26.09.2020 - 03.10.2020
Giid Mae Merusk
 Hind al 855
Broneeri
Giid
Mae Merusk
Mae iseloomustamisel ei teagi, kas oleks õigem alustada sellest, et tegemist on eestlasega, kes on viimased 11 aastat elanud Sitsiilias või peaks ütlema, et tegu on eestlasega, kes oleks juba pidanud Sitsiilias sündima...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Itaalia - Apuulia kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  699
Itaalia - Apuulia puhkus
26.09.2020 - 03.10.2020
Vaata lähemalt
Hind al  855
Itaalia - Lõuna-Itaalia pärlid
19.09.2020 - 26.09.2020
Giid Ulve Kärpuk
Giid Mae Merusk
Vaata lähemalt

Kliendid meist

Ülo ja Pia
Täname toreda Ahvenamaa reisi eest! Reisijuht-giid Ervin Org on oma teadmiste poolest ja reisi korrapärase sujumise ja hoolitsemise eest super tasemel. Suured tänud temale!
M
Mark
Germalo Reiside töötajad on tublid ja huvitavad inimeesed. Olen nendega avastanud uusi maid ja tahan seda kindlasti teha veel mitmeid kordi.