Itaalia - Apuulia kultuuri- ja puhkusereis

Itaalia - Apuulia kultuuri- ja puhkusereis

25.09.2021 - 02.10.2021
 Hind al 855
Broneeri
See ainulaadne reis viib teid tutvuma Lõuna-Itaalia pärliga - Apuuliaga. See on piirkond, kus tunnete ennast oodatud külalisena. Sellel aastal jälle tellimuslennud Lõuna-Itaaliasse Napolisse ja Barisse!
Turistide poolt väheavastatud Apuulia maakond, Itaalia „saapakonts“, pakub rohkelt omapärast arhitektuuri ja meelikõitvaid ajaloolisi rännakuid ning puhkust kaunil Aadria mere rannikul.
Kõige krooniks on itaalia köök hõrgutavate mereandidega ja apuulia pastaga, mil nimeks orecchiette. Jääb vaid üle hüüda joovastunult mamma mia…!


Vaata Apuuliat tutvustavat videot siit >
Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Eesti turismimaastikul uus sihtkoht
suhteliselt puutumata massiturismist
väga sõbralik Lõuna-Itaalia külalislahkus
mitmekülgsed ja väga huvitavad ekskursioonid
võrratu, juba tuntud Itaalia köögist veidi erinev, toidukultuur
kultuuri ja puhkuse hea tasakaal

Reisikava

1. päev LEND TALLINNAST NAPOLISSE
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinnast Napolisse (lennuajad täpsustamisel, lend toimub vahemaandumisega).
Võtame suuna Apuuliasse ning sõidame ühelt saapasäärelt teisele. Majutume seitsmel  järgneval ööl mereäärses hotellis Eden Beach Club*** või sarnases (hotellikirjeldus reisikava lõpus).

2. päev BARI - TRANI - CASTEL DEL MONTE
Hommikusöök. Tänane ekskursioon viib meid Apuulia pealinna Barisse - alustame uuemast keskusest, näeme kuulsat Petruzzelli ooperiteatrit. See on barilastele väga südamelähedane ja suure tähendusega kultuuritempel, millel on kaks elu ja kaks lugu. Edasi jätkame ekskursiooni Bari vanalinnas, kus jalutuskäik viib meid teise barilaste sümboli juurde, milleks on kuulus San Nicola basiilika. See kultushoone on Apuulia üks võimsamaid romaani stiilis ehitisi 11. sajandist ja kus asub ka Apuulia maakonna kõige vanem altari kohal olev baldahhiin. Kirik on rikkalike dekoratsioonidega ja peidab oma krüpti rüpes ka püha Nicolausi säilmeid.
Edasi suundume Tranisse, mis on olnud Apuulia kõige tähtsam sadamalinn. Tähtsa kaubandus- ja sadamalinnana omas Trani tihedaid sidemeid Itaalia merevabariikidega (Amalfi, Pisa, Venezia) ja Põhja-Euroopa linnadega. Siin leidsid omal ajal enesele pikema asupaiga ka Templirüütlite Ordu liikmed. Ordu kunagine kohalolek ja mõju on Tranis tunda tänaseni, teeme tutvust ka ordurüütlite Ognisanti kirikuga, mis asub Trani kuulsa katedraali kõrval.
Külastame UNESCO maailmapärandi nimekirjas olevat 8-tahulist imposantset kindlust -  Castel del Monte. Keset Le Murge platoo tasandikku kerkib ootamatult meie ette oktagonaalne kindlus – Itaalias sündinud Saksa-Rooma keisririigi valitseja Friedrich II alustas kindluse ehitamist 13. sajandi keskel. Palju pole teada selle matemaatiliselt nii täpse konstruktsiooniga ehitise eesmärgist, aga selle kaheksanurkne kuju on andnud aluse paljudele müstilistele oletustele. On arvatud isegi, et tegemist on teadusjanulise valitseja poolt ehitatud astroloogilise kalendriga. Arvatakse, et ta võis täita ka keskaegse teaduste templi funktsiooni, millele vihjavad ehitise geomeetria- ja astronoomiaalased seosed ja sümbolid.

3. päev KOOPALINN MATERA
Hommikusöök hotellis.  Sõidame Basilicata maakonna idaserval mägede vahelise kuristiku nõlval paiknevas müstilisesse Materasse. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvas linnas loovad eri ajastute linnaosad lummava koosluse. Kuulsates koobaskvartalites elasid 8.-13. saj. bütsantsi mungad ja hilisematel sajanditel kohalik rahvas. Kaljudesse on rajatud üle saja kabeli ja kiriku, millest osasid kaunistavad bütsantsi freskod. Itaalia ja Hollywoodi režissöörid on siin vändanud üle 20 filmi.
Materas pakuvad meile huvi erilised koobaselamud – sassod. Kaljukoobastesse rajati ka jumalakodasid, mis olid kasutuses veel 1950ndateni. Osade kaljukirikute vanimad freskod on säilinud suisa 13. sajandist. Külastame Casa Grotta koobaselamut, mis on taastatud perekonna abiga, kes siin varasemalt alaliselt elas, ning see annab meile võimaluse näha autentset sassot algupärase mööbli, majapidamistarvete ja isegi selle kunagiste elanike rõivastega. Koobaselamute piirkond on senini suhteliselt hõredalt asustatud, ent tänu UNESCO kaasamisele on Matera restaureerimine alanud ning täna leiame siit juba ka uusi meeleolukaid külalistemaju ja kohvikuid. Matera oli 2019. aastal ka Euroopa kultuuripealinn.

4. päev OTRANTO - TENUTE AL BANO - LECCE
Hommikusöök hotellis. Oleme külastamas Puglia kõige lõunapoolsemat piirkonda – Salento poolsaart, mida üks poeet on kutsunud miraažide maaks. Silmipimestav päikesevalgus valitseb siin enamuse aastast saatjaks mere sinakasroheline peegeldus. Kaljune kooparikas merekallas ja karstiline maa peidavad endas iidse messapi rahva kultuuri jälgi. Vanad traditsioonid elavad edasi põlisrahva keskel.
Külastame võluvat rannikulinna Otrantot (UNESCO maailmapärandi nimistus). Selge ilmaga võib siit näha lausa Albaania rannikut. Kreeklaste rajatud Otranto oli Salento pealinnaks, säilitades oma tähtsuse ka bütsantslaste valitsuse ajal kaubandus- ja poliitilise keskusena. Just siin asuvad Apuulia Aadria mere äärsed kõige kaunimad rannad ja ka meil on võimalus väikeseks pealelõunase rannapuhkuseks.
Võimalusel külastame kuulsa Itaalia laulja Al Bane Cerrisi veinimõisa.
Suundume Leccesse, mida hellitavalt kutsutakse ka Signora del Barocco – barokne daam või ka Puglia Firenzeks. Linn on ehitatud kohalikust kuldse tooniga Lecce kivist, mille soe toon muudab linna maaliliseks ja hubaseks. Lecce oli oluline roomlaste jaoks, kes on jätnud Leccesse oma amfiteatri ja vanad teed. Külastame linna ajaloolist keskust.

5. päev VABA PÄEV
Hommikusöök hotellis. Täna on võimalik veeta vaba päev puhkuseks, nautlemiseks, ujumiseks, reisimeenete soetamiseks.

6. päev ALBEROBELLO - CISTERNINO – CASTELLANA KOOPAD
Hommikusöök. Fantastiline Alberobello on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Siinsed elamud on kohalikule piirkonnale tüüpilised trullid, mis olid algselt talupoegade elamud, mis ehitati kohalikust paekivist ilma mördita. Ruudukujulisel valgeks lubjatud elamul on koonusekujuline hallidest kivitahvlitest katus, mille tipus on valge tornike. Jalutus trullide vahel ja saame tuttavaks linna omapärase kujunemislooga. Ekskursioon jätkub ühte Apuulia romantilistesse väikelinna nimega Cisternino. Cisternino on tüüpiline Apuulia regiooni väikelinn. Siinne „spontaanne“ arhitektuur on kujundanud pisikesi tänavaid, õuesid ja treppe, mis meile oma saladusi avavad. 
Päeva teisel poolel suundume Castellana maa-aluse koobastiku juurde. Sõidame liftiga maa alla 60 m sügavusel asuvasse La Grave koopasse ja võtame ette ringkäigu stalaktiitide ja stalagmiitide põnevas maailmas.

7. päev OSTUNI – POLIGNANO AL MARE - OLIIVIÕLI DEGUSTEERIMINE
Hommikusöök hotellis.  Sõidame Ostunisse, mida tuntakse valge linnakese nimetuse all. Rahvasuus Città Bianca - „Valge linn“ asub Salento põhjapiiril oliiviväljade keskel kõrguval künkal 8 km kaugusel merest. Valged majad, kitsad munakivitänavad ja meeleolukas linnakeskus. Valgeks lubjatud majad annavad linnale erilise valge sära. Ning ülalt avanevad kaunid vaated all laiuvatele oliiviväljadele ja kauguses sinetavale merele. Teeme linnas jalutuskäigu. Soovijatel on võimalus külastada Ostuni arheoloogia muuseumi, kus saab tutvuda eelajaloolise perioodiga, mis on ilmavalgele toonud sajandite taguse maaema kultuse.
Seejärel sõidame imelisse Polignano al Maresse. Just siin avaldub apuulialaste nostalgiline igapäevaelu, mis seotud kalurite, muusika ja poeesiaga. Suurest turismist puutumatu Apuulia kaljurahnu-linnake on suurepäraste vaadetega Aadria merele.
Sõidame edasi tutvuma vana mõisahoone – masseria’ga. Masseria Brancati’s saame teada siinsete inimeste igapäevaelust täna ja minevikus ning loomulikult ei puudu meie degusteerimislaualt ka Apuulia kuulus oliiviõli.
 
8. päev LEND NAPOLIST TALLINNASSE
Hommikusöök hotellis. Aeg suunduda lennujaama! 
Lend Napolist Tallinnasse (kellaajad täpsustamisel, lend toimub vahemaandumisega). Tere tulemast koju!

Majutus

855
/
899
Eden Beach Club 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.05 km merest
0.3 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Ühene majutus
120€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell Eden Beach Club*** asub Apuulia keskosa rannikul väikeses Torre Canne linnakeses. Hotellil on oma pikk lugu jutustada ning tänasel asukohal oli perekond Avantario poolt asutatud ka linna esimene külalistemaja. Perekonna järeltulijad võtsid ohjad enda kätte, kogusid kokku poole sajandi pikkuse kogemuse ning täna pakub hotell Eden Beach Club*** traditisoonilist Lõuna-Itaalia külalislahkust. Torre Canne ise on traditsiooniline valge ja vaikne kaluriküla; siin on kaunis liivarand, väikesed poekesed, jäätisekohvikud ja trattoriad.
Hotell paikneb Torre Canne ajaloolises keskuses ning vaid 50 m kaugusel liivarannast. Hotelli Eden vahetus ümbruses on tüüpilise iidse Itaalia küla võluv õhkkond. 
Hotelli Eden Beach Club toad on varustatud kõigi kaasaegsete mugavustega. Samuti on hotellis restoran, osaliselt kaetud katuseaed, panoraambassein. Hommikul pakutakse kontinentaalset hommikusööki, ent ei puudu ka juust, sink, muna, jogurt jne. Soovi korral on lisatasu eest võimalik ette tellida ka õhtusöögid hotellis valikmenüü alusel.
www.hoteledentorrecanne.it

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinnast Napolisse ja tagasi (lennujaad täpsustamisel, lend toimub vahemaandumisega);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus 7 ööd hotellis*** (2-in toad), 7 hommikusööki;
 • eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 • Ühene majutus hotellides (täpsustamisel)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Castel del Monte 10 €
 • Grotte di Castellana 12 €
 • Bari teatro Petruzzelli visiit 8 € (võimalusel)
 • Matera koondpilet 10 €
 • Oliiviõli tootmisega tutvumine ja degustatsioon 6 €
 • Folkooriõhtu koos õhtusöögiga 35 €
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Itaalias pakutakse kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos jne.
Lennu- ja pagasiinfo täpsustamisel. 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
25.09.2021 - 02.10.2021
 Hind al 855
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kaie
Suured tänud Kreetele, kes tegi kõik ära, endal polnud vaja millegi pärast muretseda. Itaalia on ilus igast kandist. Eriti meeldis Alberobello, Ostuni ja Polignano al mare. Hotellid olid väga head, buss ja bussijuht tasemel. Ulve väga erudeeritud ja väga emotsionaalne. Veel kord tänud kogu Germalo perele. Reisin ka edaspidi teiega. Edu teile!
M
Mari-Ann ja Marje
Lugupeetud Germalo reisipere! Täname südamest Teid kultuurireiside eest, mis sellel väga keerulisel aastal on olnud võimalik korraldada. Sai käidud augustis Norras ja oktoobris Küprosel. Mõlemad reisid olid ootuspäraselt huvitavad, giidid Triinu ja Ervin oma tuntud kvaliteediga. Soovime kiita ka kõiki kontoritöötajaid, kes on alati olnud mõistvad ja vastutulelikud igasuguste ümbertõstmistega. Loodame väga, et järgmisel aastal maailm natukenegi avaneb, et saame oma silmaringi veelgi laiendada. Seniks soovime Teile kõigile kindlat meelt ja optimistlikku vaadet tulevikku!