Itaalia - Apuulia ringreis gr 2

Itaalia - Apuulia ringreis gr 2

26.09.2020 - 03.10.2020
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 999
Broneeri
See reis viib teid tutvuma Lõuna-Itaalia pärliga - Apuuliaga. See on piirkond, kus tunnete ennast oodatud külalisena.
Turistide poolt väheavastatud Apuulia maakond, Itaalia „saapakonts“, pakub rohkelt omapärast arhitektuuri ja meelikõitvaid ajaloolisi rännakuid ning puhkust kaunil Aadria mere rannikul.
Kõige krooniks on itaalia köök hõrgutavate mereandidega ja apuulia pastaga, mil nimeks orecchiette. Jääb vaid üle hüüda joovastunult mamma mia…!

Vaata Apuuliat tutvustavat videot siit >
Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-NAPOLI
Kogunemine kell 04:55 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Hommikune otselend Tallinn-Napoli kell 06:55-09:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT7701).
Võtame suuna Apuuliasse ning sõidame ühelt saapasäärelt teisele. Jõuame Gargano piirkonda. Apuulia põhjaosas asuv lai kaljuneem on mägine (kõrgeim tipp 1065 m) ja kaetud tiheda metsaga. Nii avarad kui ka intiimsed valged liivarannad meelitavad puhkajaid. Siin asub Gargano Rahvuspark, kus kasvavad pöögid, türgi tammed, igihaljad iilekstammed, vahemere männid, mandli-, apelsini- ja oliivipuud ja palju teisi liike. Gargano on ka usu maa, kuhu inimesed tulevad avastama oma hinge ja vaimu. 
UNESCO maailmapärandi nimekirjas olev sugestiivne Monte Sant'Angelo mägilinnake asub 843 m kõrgusel omades imelisi avaraid vaateid põhja- ja idapoolsetele Gargano metsadele, läänepoolsetele Tavoliere tasandikele ja lõunapoolsele Manfredonia lahele. Linnakese minevik ja tänapäev on tihedalt seotud peaingel Miikaeli mitmekordse ilmumisega 5. sajandil ühes koopas  ja selle kohale püstitatud temale pühendatud pühamuga, millest sai keskajal üks kolmest olulisimast palverännu sihtkohast Santiago Compostela ja Püha Maa kõrval.
Edasi suundume Vieste rannikulinnakesse. Vieste asub Gargano idarannikul pikkade valgete liivarandade vahel. Kena vanalinn asub kõrgel kaljupangal, mis sirutub pikalt merre. Linna sümboliks on saanud valge ja kõrge monoliitrahn Pizzomunno, millega on seotud legend traagilisest armastusloost.  Majutume kahel järgneval ööl mereäärses hotellis Forte**** või sarnases.

2. päev LAEVAREIS TREMITI SAARESTIKULE
Hommikusöök. Gragano rannikust 22 km kaugusel Aadria meres asub Tremiti saarestik, mis koosneb viiest saarest. Saari kutsutakse ka Diomedese saarteks. Legendi järgi kreeka kangelane Diomedes võttis Troojast kaasa 3 suurt kaljurahnu ja heitis nad merre, millest hiljem tekkisid saared. Arvatakse, et Diomedes koos oma kaaslastega tuli saartele veetma oma vanaduspõlve ja kus ta ka suri. Siin pesitsevad saladuslikud Aves Diomedeae nimelised linnud, kes pimedatel öödel nutavad. San Domino ja San Nicola saartel on ca 450 elanikku.  Väiksemad saared Capraia, Cretaccio ja Pinosa on asustamata. Teeme toreda paadisõidu ümber saarte ja imetleme kauneid vaateid ja uudistame koopaid. Võimalus ka supelda. 
Õhtul jõuame tagasi mandrile ja tutvume Vieste vanalinnaga.

3. päev TRANI - CASTEL DEL MONTE - BARI - MATERA
Hommikusöök. Edasi suundume Tranisse, mis on olnud Apuulia kõige tähtsam sadamalinn. Tähtsa kaubandus- ja sadamalinnana omas Trani tihedaid sidemeid Itaalia merevabariikidega (Amalfi, Pisa, Venezia) ja Põhja-Euroopa linnadega. Siin leidsid omal ajal enesele pikema asupaiga ka Templirüütlite Ordu liikmed. Ordu kunagine kohalolek ja mõju on Tranis tunda tänaseni, teeme tutvust ka ordurüütlite Ognisanti kirikuga, mis asub Trani kuulsa katedraali kõrval.
Külastame UNESCO maailmapärandi nimekirjas olevat 8-tahulist imposantset kindlust -  Castel del Monte. Keset Le Murge platoo tasandikku kerkib ootamatult meie ette oktagonaalne kindlus – Itaalias sündinud Saksa-Rooma keisririigi valitseja Friedrich II alustas kindluse ehitamist 13. sajandi keskel. Palju pole teada selle matemaatiliselt nii täpse konstruktsiooniga ehitise eesmärgist, aga selle kaheksanurkne kuju on andnud aluse paljudele müstilistele oletustele. On arvatud isegi, et tegemist on teadusjanulise valitseja poolt ehitatud astroloogilise kalendriga. Arvatakse, et ta võis täita ka keskaegse teaduste templi funktsiooni, millele vihjavad ehitise geomeetria- ja astronoomiaalased seosed ja sümbolid.
Apuulia pealinna Bari - uuemast keskusest, näeme kuulsat Petruzzelli ooperiteatrit. See on barilastele väga südamelähedane ja suure tähendusega kultuuritempel, millel on kaks elu ja kaks lugu. Edasi jätkame ekskursiooni Bari vanalinnas, kus jalutuskäik viib meid teise barilaste sümboli juurde, milleks on kuulus San Nicola basiilika. See kultushoone on Apuulia üks võimsamaid romaani stiilis ehitisi 11. sajandist ja kus asub ka Apuulia maakonna kõige vanem altari kohal olev baldahhiin. Kirik on rikkalike dekoratsioonidega ja peidab oma krüpti rüpes ka püha Nicolausi säilmeid.
Sõidame nüüd edasi Basilicata maakonna idaserval mägede vahelise kuristiku nõlval paiknevas müstilisesse Materasse. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvas linnas loovad eri ajastute linnaosad lummava kooslise. Kuulsates koobaskvartalites elasid 8.-13. saj. bütsantsi mungad ja hilisematel sajanditel kohalik rahvas. Kaljudesse on rajatud üle saja kabeli ja kiriku, millest osasid kaunistavad bütsantsi freskod. Itaalia ja Hollywoodi režissöörid on siin vändanud üle 20 filmi.
Majutume Materas hotellis La Corte**** või sarnases.

4. päev KOOPALINN MATERA - LECCE
Hommikusöök hotellis. Materas pakuvad meile huvi erilised koobaselamud – sassod. Kaljukoobastesse rajati ka jumalakodasid, mis olid kasutuses veel 1950ndateni. Osade kaljukirikute vanimad freskod on säilinud suisa 13. sajandist. Külastame Casa Grotta koobaselamut, mis on taastatud perekonna abiga, kes siin varasemalt alaliselt elas, ning see annab meile võimaluse näha autentset sassot algupärase mööbli, majapidamistarvete ja isegi selle kunagiste elanike rõivastega. Koobaselamute piirkond on senini suhteliselt hõredalt asustatud, ent tänu UNESCO kaasamisele on Matera restaureerimine alanud ning täna leiame siit juba ka uusi meeleolukaid külalistemaju ja kohvikuid. Matera oli 2019. aastal ka Euroopa kultuuripealinn.
Võtame suuna Lõuna-Apuuliasse ja suundume Leccesse, mida hellitavalt kutsutakse ka Signora del Barocco – barokne daam või ka Puglia Firenzeks. Linn on ehitatud kohalikust kuldse tooniga Lecce kivist, mille soe toon muudab linna maaliliseks ja hubaseks. Lecce oli oluline roomlaste jaoks, kes on jätnud Leccesse oma amfiteatri ja vanad teed. Külastame linna ajaloolist keskust.
Majutume järgneval ööl väga ilusas mereäärses hotellis Piccolo Mondo**** või sarnases.

5. päev OTRANTO - TENUTE AL BANO - ALBEROBELLO
Hommikusöök hotellis. Oleme külastamas Puglia kõige lõunapoolsemat piirkonda – Salento poolsaart, mida üks poeet on kutsunud miraažide maaks. Silmipimestav päikesevalgus valitseb siin enamuse aastast saatjaks mere sinakasroheline peegeldus. Kaljune kooparikas merekallas ja karstiline maa peidavad endas iidse messapi rahva kultuuri jälgi. Vanad traditsioonid elavad edasi põlisrahva keskel.
Külastame võluvat rannikulinna Otrantot (UNESCO maailmapärandi nimistus). Selge ilmaga võib siit näha lausa Albaania rannikut. Kreeklaste rajatud Otranto oli Salento pealinnaks, säilitades oma tähtsuse ka bütsantslaste valitsuse ajal kaubandus- ja poliitilise keskusena. Just siin asuvad Apuulia Aadria mere äärsed kõige kaunimad rannad ja ka meil on võimalus väikeseks pealelõunase rannapuhkuseks.
Võimalusel külastame kuulsa Itaalia laulja Al Bano Carrisi veinimõisa.
Järgmiseks kolmeks ööks sõidame ööbima Alberobellosse. Fantastiline Alberobello on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Siinsed elamud on kohalikule piirkonnale tüüpilised trullid, mis olid algselt talupoegade elamud, mis ehitati kohalikust paekivist ilma mördita. Ruudukujulisel valgeks lubjatud elamul on koonusekujuline hallidest kivitahvlitest katus, mille tipus on valge tornike. Osadest traditsioonilistest trullidest on tänaseks aga kujundatud hotellid ning ühes sellistest on meie reisisetskonnal ka ainulaadne võimalus kolmel järgneval ööl ööbida.

6. päev ALBEROBELLO - POLIGNANO AL MARE - CASTELLANA KOOPAD
Hommikusöök Jätkame tutvumist Alberobelloga. Jalutus trullide vahel ja saame tuttavaks linna omapärase kujunemislooga.
Seejärel sõidame imelisse Polignano al Maresse. Just siin avaldub apuulialaste nostalgiline igapäevaelu, mis seotud kalurite, muusika ja poeesiaga. Suurest turismist puutumatu Apuulia kaljurahnu-linnake on suurepäraste vaadetega Aadria merele.
Päeva teisel poolel suundume Castellana maa-aluse koobastiku juurde. Sõidame liftiga maa alla 60 m sügavusel asuvasse La Grave koopasse ja võtame ette ringkäigu stalaktiitide ja stalagmiitide põnevas maailmas.

7. päev CISTERNINO – OSTUNI – OLIIVIÕLI DEGUSTEERIMINE
Hommikusöök hotellis. Ekskursioon jätkub ühte Apuulia romantilistesse väikelinna nimega Cisternino. Cisternino on tüüpiline Apuulia regiooni väikelinn. Siinne „spontaanne“ arhitektuur on kujundanud pisikesi tänavaid, õuesid ja treppe, mis meile oma saladusi avavad. 
Sõidame Ostunisse, mida tuntakse valge linnakese nimetuse all. Rahvasuus Città Bianca - „Valge linn“ asub Salento põhjapiiril oliiviväljade keskel kõrguval künkal 8 km kaugusel merest. Valged majad, kitsad munakivitänavad ja meeleolukas linnakeskus. Valgeks lubjatud majad annavad linnale erilise valge sära. Ning ülalt avanevad kaunid vaated all laiuvatele oliiviväljadele ja kauguses sinetavale merele. Teeme linnas jalutuskäigu. Soovijatel on võimalus külastada Ostuni arheoloogia muuseumi, kus saab tutvuda eelajaloolise perioodiga, mis on ilmavalgele toonud sajandite taguse maaema kultuse. Sõidame edasi tutvuma vana mõisahoone – masseria’ga. Masseria Brancati’s saame teada siinsete inimeste igapäevaelust täna ja minevikus ning loomulikult ei puudu meie degusteerimislaualt ka Apuulia kuulus oliiviõli.

8. päev OTSELEND BARI-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Aeg suunduda lennujaama! Otselend Bari-Tallinn kell 14:10-18:20 (lennunumber BT7702, kohalikud kellaajad). Tere tulemast koju!

Reisi hind

999 €* / 1052 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele 

Hind sisaldab
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Napoli ja Bari-Tallinn (Air Balticu ja Germalo Reiside tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • kerge eine lennukis (võileib, vesi, kohv või tee);
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus 2 ööd Viestes hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki;
 • majutus 2 ööd Alberobellos trullides (2-in toad), 2 hommikusööki;
 • majutus 2 ööd Salento rannikul hotellis**** (2-in toad), 2 hommikusööki 
 • majutus 1 öö Matera piirkonnas hotellis**** (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • eestikeelse giidi teenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
 • Ühene majutus hotellides 250€
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Castel del Monte 10 €
 • Grotte di Castellana 12 €
 • Bari teatro Petruzzelli visiit 8 € (võimalusel)
 • Matera koondpilet 10 €
 • Oliiviõli tootmisega tutvumine ja degustatsioon 6 €
 • Folkooriõhtu koos õhtusöögiga 35 €
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja reisidokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Itaalias pakutakse kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos jne.

Lennuinfo
Äraantav pagas Air Balticu tellimuslendudel:
 Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub kerge eine lennukis (võileib, vesi, kohv või tee).
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

26.09.2020 - 03.10.2020
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 999
Broneeri
Giid
Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva lugu...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Itaalia - Apuulia ringreis gr 2

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  855
Itaalia - Lõuna-Itaalia pärlid
19.09.2020 - 26.09.2020
Giid Ulve Kärpuk
Giid Mae Merusk
Vaata lähemalt
Hind al  899
Itaalia - Toscana romantilised paigad
12.09.2020 - 19.09.2020
Giid Triinu Borga
Vaata lähemalt
Hind al  879
Itaalia - Sitsiilia kultuuri- ja puhkusereis Taorminas
03.10.2020 - 10.10.2020
Giid Mae Merusk
Giid Triinu Borga
Vaata lähemalt
Hind al  999
Itaalia - klassikaline Grand Tour
12.09.2020 - 19.09.2020
Giid Ulve Kärpuk
Giid Mae Merusk
Vaata lähemalt

Kliendid meist

E
Erkki
Tänud asjatundliku, professionaalse ja hoolitseva reisikorralduse eest! Viibisin sellisel grupireisil esmakordselt ja see jättis mulle väga soodsa mulje, olen sellest jõudnud rääkida ka juba oma sõpradele, kes edaspidi tõsiselt sirvivad Germalo reisikalendrit, mitte ei otsi autojuhti, kes safarile viiks. Kindlasti tahaks tulla teiega reisile ka edaspidi. Tervitused ka Hannesele! Minu poolt 10 punkti 10 st! Tansaania, 2019.
L
Liivi
Hea Germalo, olen jälginud teie poolt eriolukorra ajal edastatud giidide tervitusi ja arutelusid ning vaatasin ka viimast välisgiidide videot. Tore on teada, et reisidest tunneme puudust kõik, nii kliendid kui teenuse osutajad- reisibürood. Tänan teid, et olete nii leidlikud selle tühimiku kasvõi väikese osakesega täitma. Loodan samas, et lähiajal ikkagi ka tõelisi reisielamusi nautida saame. Soovin teile kogu südamest vastupidamist ja uue hooga käivitumist!