Itaalia järved ja mäed – Euroopa eliitpaigad

Itaalia järved ja mäed – Euroopa eliitpaigad

30.08.20 - 05.09.20
 
Eelbroneering
Reis Põhja-Itaalia kauneimatesse piirkondadesse. Imelised järved ja kaunid järverannad, meeleolukad vaated nii vee pealt kui mägedest - lopsakas loodus, unikaalsed villad ja aiad. Kõigele raamiks hurmav Itaalia köök ja Itaalia tuntuimad veinid.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-RIIA JA RIIA-MILANO

Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Riia ja lend Riia-Milano (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega ka vahetult enne reisi!
Alustame sõitu Põhja-Itaalia kuulsate järvede juurde.
Järgneval kahel ööl majutume Maggiore järve kaldal asuvas hotellis Villa Carlotta*** või sarnases.

2. päev LAGO MAGGIORE – ORTA SAN GIULIO
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva pühendame Maggiore järvele ja tema kaunitele saartele.
Alustame laevaga teekonda Lago Maggiorel. Kõigepealt suundume Isola Bella saarele. Sealne Borromini valdusesse kuuluv 17. sajandil ehitatud barokne palazzo vääriks oma aedadega rohkematki kui lihtsalt Ilusa Saare nime. Meie ees avanev saar on elegantne, väärikas ja pidulik ning rikas kunstivarade poolest. Pärast palazzo külastamist teeme lõõgastava jalutuskäigu aedades, mille eksootilised taimed pakuvad vaatajaile imelisi värve ja lõhnu. Edasi viib laevasõit meid Isola dei Pescatori ehk Kalurite saarele, kus on võimalik lõunastada mõnes oivalises kalarestoranis. Külastame ka järve suurimat, Isola Madre saart. Paik on kuulus asaleade, kameeliate, rododendronite ja visteeriatega ehitud paviljonide poolest. 200-aastased kašmiiri küpressid, mis siin kasvavad, on ühed võimsaimad omataolised Euroopas. Lisaks ehivad saart sidrunid ja hibiskused. Isola Madrel asuvas palazzos näeme ka 17. sajandi teatriajaloo kollektsiooni. Laevasõidul näeme ka Caterina del Sasso kloostrit, mis on rajatud kõrgele kaljule Lago Maggiore kohal.
Pärastlõunal suundume Orta järve juurde. Külastame lummavat Orta San Guilio järveäärset linnakest, mis võlub meid oma munakivitänavate, trepistike, traditsiooniliste poodide ja armsa peaväljakuga. 

3. päev LOCARNO - LUGANO
Hommikusöök hotellis. Edasi suundume Alpide jalamil asuvasse väikelinna Locarnosse. Linna kuulsaim vaatamisväärsus on kaljude kohal kõrguv palverändurite pühamu Madonna del Sasso. Linn on tuntud ka olulise rahvusvahelise filmifestivali toimumispaigana. Külastame veel üht seitsmest järvest, mis paikneb Itaalia ja Šveitsi vahel – Lugano. Imetleme kauneid mägede- ja järvevaateid. Jõuame Como järve äärde. Ööbime järgneval kahel ööl hotellis Fioroni Bellagio*** või sarnases.

4. päev COMO JÄRV
Hommikusöök hotellis. Suundume Como linna ja tutvume selle vanalinna ja ajalooga. Liigume kaunite villade juurde.
Külastame üht Como järve kauneimat villat – Villa Carlottat. See paik on suurepärane näide looduse ja inimese harmoonilisest koostööst. Villa laiub koos muuseumite ning aedadega 70 000 ruutmeetril. Rahuliku arhitektuuriga villa on ümbritsetud aiaga, kus inimkäte loodud skulptuurid, trepid ja purskkaevud moodustavad muinasjutuliselt kauni pargi järve ja mägede vahel, taustaks hiiglaslikud Dolomiidid. Eelmisel sajandil on villa olnud Grand Touri kohustuslikuks peatuspaigaks ja siit on paljud kunstnikud saanud inspiratsiooni oma teoste loomiseks. Villas avaneb meil võimalus tutvuda Canova, Thorvaldseni ja Havezi loominguga.
Villa Balbianello asub Como ranniku kõrgeimas punktis. Lisaks villa ilule ja rikkusele avanevad siit kaunimad vaated järvele. Suundume järve kuulsaimasse piirkonda, mida tänu rohketele parkidele, mis jäävad järve kaldale, nimetatakse ka asaleade rannikuks.  Sõidame laevaga järvel Belaggiosse tagasi.
Õhtu saab veeta Bellagio linnakeses, mida tuntakse kui Como järve pärli. Piirkond oli kuulus juba Vana-Rooma ajal.

5. päev TEEKOND DOLOMIITIDESSE
Hommikusöök hotellis. Hommikul  teeme tutvuse Varenna linnakesega.
Seejärel aga sõidame mägedesse ja naudime võimsaid Dolomiite ja looduse ilu.  Dolomiite peetakse üheks kaunimaks mäestikuks. Võimsa mäeaheliku teevad erakordseks erikujulised püstloodis kaljurahnud justkui skulptuurid, ning kitsad ja sügavad orud.
Majutume Madonna di Campiglio suusakuurortis hotellis***.

6. päev DOLOMIIDID - GARDA JÄRV
Hommikusöök hotellis. Külastame lummavaid Vallesinella koski, millest suurim langeb mitme astme kaupa lausa 120 m. Matkame UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvates Dolomiitides.
Jõuame Garda järve äärde ning edasi sõidame mööda maalilist teed Garda järve ääres. Garda järve piirkond on tuntud ka oliiviistanduste ja sidrunipuude poolest. Garda läänekaldal näemegi sajanditevanuseid kasvuhooneid, sidrunite kasvatamiseks loodud limonaiasid, millest on Goethe oma reisikirjades ka jutustanud. Külastame ka ise üht kohalikku limonaiat. 
Ööbime Riva del Garda linnakeses Garda põhjakaldal hotellis La Perla*** või sarnases. 

7. päev GARDA JÄRV - MONTE BALDO - VERONA
Hommikusöök hotellis. Täna avastame Garda järve ja tema kauneimaid paiku. 
Naudime kauneid vaateid järvekaldal ja puhkame rannas. Seejärel tõuseme Monte Baldo mäele, et imetleda kauneid vaateid. Edasi jõuame maalilisse Sirmionesse. See luksuslik keskus kitsal Garda järve poolsaarekesel on eelkõige tuntud promeneerimise ja ostlemise paigana. Ajaloos oli see paik tähtis nii vanadele roomlastele kui ka Verona valitsejatele.  
Järgmine peatuspaik on Verona, mida tunneme eelkõige Romeo ja Julia linnana. Läheme vaatama Julia kuulsat rõdu ja jalutame roosa marmoriga sillutatud tänavail. Linnas on ka suur amfiteater, kus korraldatakse iga-aastaseid kuulsaid ooperifestivale. Verona südameks on linna keskväljak – Piazza Erbe, mis on nime saanud keskaegse ürdituru järgi. Praegu ääristavad piazzat ohtrad kohvikud, kunstigaleriid ja butiigid.
Sõidame Veneto maakonda ja peatume väikeseks jalutuskäiguks Palmanova linnas, mis on ideaalselt sümmeetriline ja tähekujuline. Selliseid kindluslinnasid hakati ehitama renessansiajal. Ööbime hotellis***.

8. päev OTSELEND TRIESTE–TALLINN
Sõidame Trieste lennujaama ja meid ootab lend tagasi koju. Otselend Trieste-Tallinn  (kellaajad täpsustamisel).

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel.

2019 a oli reisi hind 
879 €* / 925 €

Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele.

Reisi hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Milano ja Trieste-Tallinn (Air Baltic tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis;
 • majutus vastavalt programmile 7 ööd hotellides***/**** (2-in toad), 6 hommikusööki;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis täpsustamisel
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis lisatasu eest pardamenüü alusel!
Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsud muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Monte Baldo tõstuk 20 €
 • Limonaia külastus ja degusteerimine al. 5 €
 • Villa Balbianello 21 € (rühmapilet koos kohaliku giidiga)
 • Villa Carlotta 9 € (rühmahind)
 • Laevapilet Villa Carlotta-Villa Balbianello-Bellagio 12 €
 • Madonna del Sasso funikulöör Locarnos 7,20 CHF
 • Maggiore järve laev 20 €
 • Maggiore järve Isola Bella ja Isola Madre saarte paleed 21 € (rühmapilet)
 • La Scala teater 9 €
 • Duomo di Milano 3 €; koos terrasside külastusega 13 €
 • Marmolada köisraudtee pilet edasi-tagasi 24 € (rühmapilet Malga Ciapela 1450m-Marmolada Punta Rocca 3265m)))
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Lisainfo

Lennuinfo
Äraantav pagas: 
reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

30.08.20 - 05.09.20
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte