Itaalia järved ja mäed – Euroopa eliitpaigad

Itaalia järved ja mäed – Euroopa eliitpaigad

04.09.19 - 11.09.19
Giid Ulve Kärpuk
 
Eelbroneering
Reis Põhja-Itaalia kauneimatesse piirkondadesse. Imelised järved ja kaunid järverannad, meeleolukad vaated nii vee pealt kui mägedest - lopsakas loodus, unikaalsed villad ja aiad. Kõigele raamiks hurmav Itaalia köök ja Itaalia tuntuimad veinid.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN–TRIESTE  – VERONA – SIRMIONE
Koguneme Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn–Trieste (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida lennuaega ka vahetult enne reisi. Saabume Trieste lennujaama.
Alustame sõitu Põhja-Itaalia kuulsate järvede juurde. Esimene peatuspaik on Verona, mida tunneme eelkõige Romeo ja Julia linnana. Läheme vaatama Julia kuulsat rõdu ja jalutame roosa marmoriga sillutatud tänavail. Linnas on ka suur amfiteater, kus korraldatakse iga-aastaseid kuulsaid ooperifestivale. Verona südameks on linna keskväljak – Piazza Erbe, mis on nime saanud keskaegse ürdituru järgi. Praegu  ääristavad piazzat ohtrad kohvikud, kunstigaleriid ja butiigid. Edasi jõuame maalilisse Sirmionesse. See luksuslik keskus kitsal Garda järve poolsaarekesel on eelkõige tuntud promeneerimise ja ostlemise paigana. Ajaloos oli see paik tähtis nii vanadele roomlastele kui ka Verona valitsejatele.  Ööbime Garda järve kaldal hotellis Hotel Oliveto**** või sarnases.  Puhkame rannas või hotelli basseini ääres ja õhtul külastame imeilusat Desenzano linnakest, mis on paljude lemmik puhkusepaik.
 
2. päev GARDA JÄRV
Hommikusöök hotellis. Täna avastame Garda järve ja tema kauneimaid paiku. Sõidame mööda maalilist teed Garda järve ääres. Tõuseme Monte Baldo mäele, et imetleda kauneid vaateid. Garda järve piirkond on tuntud ka oliiviistanduste ja sidrunipuude poolest. Garda läänekaldal näemegi sajanditevanuseid kasvuhooneid, sidrunite kasvatamiseks loodud limonaiasid, millest on Goethe oma reisikirjades ka jutustanud. Külastame ka ise üht kohalikku limonaiat. Naudime kauneid vaateid järvekaldal ja puhkame rannas. Õhtupoolikul võimalus degusteerida kohalikke õlisid. Sõidame edasi mägede poole ja õhtuks jõuame hotelli Europa*** või sarnasesse.

3. päev VÕIMAS DOLOMIITIDE MÄESTIK
Hommikusöök hotellis. Täna naudime võimsaid Dolomiite ja looduse ilu. Külastame lummavaid Vallesinella koski, millest suurim langeb mitme astme kaupa lausa 120 m. Matkame UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvates Dolomiitides. Dolomiite peetakse üheks kaunimaks mäestikuks. Võimsa mäeaheliku teevad erakordseks erikujulised püstloodis kaljurahnud justkui skulptuurid, ning kitsad ja sügavad orud.
Jätkame maalilist sõitu ja suundume Como järve äärde. Teeme esimese tutvuse Como järve ja ümbrusega. Peatume maalilises Varenna linnakeses järve kaldal. Sõidame laevaga Bellagiosse. Järgnevad kaks ööd veedame hotellis Fioroni Bellagio*** või sarnases.
 
4. päev COMO JÄRV
Hommikusöök hotellis. Edasi suundume Como linna ja tutvume selle vanalinna ja ajalooga. Liigume kaunite villade juurde.
Külastame üht Como järve kauneimat villat – Villa Carlottat. See paik on suurepärane näide looduse ja inimese harmoonilisest koostööst. Villa laiub koos muuseumite ning aedadega 70 000 ruutmeetril. Rahuliku arhitektuuriga villa on ümbritsetud aiaga, kus inimkäte loodud skulptuurid, trepid ja purskkaevud moodustavad muinasjutuliselt kauni pargi järve ja mägede vahel, taustaks hiiglaslikud Dolomiidid. Eelmisel sajandil on villa olnud Grand Touri kohustuslikuks peatuspaigaks ja siit on paljud kunstnikud saanud inspiratsiooni oma teoste loomiseks. Villas avaneb meil võimalus tutvuda Canova, Thorvaldseni ja Havezi loominguga.
Villa Balbianello asub Como ranniku kõrgeimas punktis. Lisaks villa ilule ja rikkusele avanevad siit kaunimad vaated järvele. Suundume järve kuulsaimasse piirkonda, mida tänu rohketele parkidele, mis jäävad järve kaldale, nimetatakse ka asaleade rannikuks.  Sõidame laevaga järvel Belaggiosse tagasi.
Õhtu saab veeta Bellagio linnakeses, mida tuntakse kui Como järve pärlit. Piirkond oli kuulus juba Vana-Rooma ajal.

5. päev LUGANO – LOCARNO
Hommikusöök hotellis. Külastame veel üht seitsmest järvest, mis paikneb Itaalia ja Šveitsi vahel – Lugano. Imetleme kauneid mägede- ja järvevaateid. Edasi suundume Alpide jalamil asuvasse väikelinna Locarnosse. Linna kuulsaim vaatamisväärsus on kaljude kohal kõrguv palverändurite pühamu Madonna del Sasso. Linn on tuntud ka olulise rahvusvahelise filmifestivali toimumispaigana. Järgneval kahel ööl majutume Maggiore järve kaldal asuvas Bavenos hotellis Hotel Alpi*** või sarnases.
 
6. päev LAGO MAGGIORE  – ORTA SAN GIULIO
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva pühendame Maggiore järvele ja tema kaunitele saartele. Alustame laevaga teekonda Lago Maggiorel. Kõigepealt suundume Isola Bella saarele. Sealne Borromini valdusesse kuuluv 17. sajandil ehitatud barokne palazzo vääriks oma aedadega rohkematki kui lihtsalt Ilusa Saare nime. Meie ees avanev saar on elegantne, väärikas ja pidulik ning rikas kunstivarade poolest. Pärast palazzo külastamist teeme lõõgastava jalutuskäigu aedades, mille eksootilised taimed pakuvad vaatajaile värve ja lõhnu märtsist oktoobrini. Edasi viib laevasõit meid Isola dei Pescatori ehk Kalurite saarele, kus on võimalik lõunastada mõnes oivalises kalarestoranis. Külastame ka järve suurimat saart, Isola Madret. Paik on kuulus asaleade, kameeliate, rododendronite ja visteeriatega ehitud paviljonide poolest. 200-aastased kašmiiri küpressid, mis siin kasvavad, on ühed võimsaimad omataolised Euroopas. Lisaks ehivad saart sidrunid ja hibiskused. Isola Madrel asuval palazzol näeme ka 17. sajandi teatriajaloo kollektsiooni. Lisaks uudistame Caterina del Sasso kloostrit, mis on rajatud kõrgele kaljule Lago Maggiore kohal.
Pärastlõunal suundume Orta järve juurde. Külastame lummavat Orta San Guilio järveäärset linnakest, mis võlub meid oma munakivitänavate, trepistike, traditsiooniliste poodide ja armsa peaväljakuga. 

7. päev MILANO – SOAVE
Hommikusöök hotellis. Sõidame suursugusesse Milanosse, kus meie pilku püüavad Duomo, La Scala ning Vittorio-Emmanueli galeriid. Soovijatele jääb aega poodlemiseks või Brera kunstigaleriiga tutvumiseks. Edasi sõidame Soavesse, kust on pärit kuulsad Itaalia valged veinid. Soovijatega saame veine ka degusteerida. Õhtuks jõuame Palmanova linna, mis on ideaalselt sümmeetriline ja tähekujuline. Selliseid kindluslinnasid hakati ehitama renessansiajal. Ööbime kesklinna hotellis Hotel Ai Dogi*** või sarnases.

8. päev LEND TRIESTE–TALLINN
Sõidame Trieste lennujaama ja meid ootab lend tagasi koju. Lend Trieste–Tallinn kell  07:10-10:50 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX608).

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel.
2018. a reisi hind al 855 €


Reisi hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Trieste ja Trieste-Tallinn
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavusega bussis
 • Majutus vastavalt programmile 7 ööd hotellides***/**** (2-in toad), 6 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis (hind täpsustamisel)
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis lisatasu eest pardamenüü alusel!
Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsud muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Oliiviõli muuseum 5 €
 • Monte Baldo tõstuk 20 €
 • Limonaia külastus 5 €
 • Villa Balbianello 21 € (rühmapilet koos kohaliku giidiga)
 • Villa Carlotta 9 € (rühmahind)
 • Laevapilet Lennost Bellaggiosse 5 €
 • Madonna del Sasso funikulöör Locarnos 7,20 CHF
 • Maggiore järve laev 20 €
 • Maggiore järve Isola Bella ja Isola Madre saarte paleed 21 € (rühmapilet)
 • La Scala teater 9 €
 • Duomo di Milano 3 €; koos terrasside külastusega 13 €
 • Veinidegustatsioon 15 €
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Lisainfo

Lennuki pagas: lennukis on lubatud äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mõõtmetega kuni 32x84x56 cm. Lennuki salongi tohib kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille kaal ei tohi ületada 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus ei tohi ületada mõõtmeid 55x45x25 cm.
Lennuki toitlustus: lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibasid ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda tõenäoliselt kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida kuni hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

04.09.19 - 11.09.19
Giid Ulve Kärpuk
 
Eelbroneering
Giid
Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva lugu...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte