Itaalia - klassikaline Grand Tour

Itaalia - klassikaline Grand Tour

11.09.2020 - 18.09.2020
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 949
Broneeri
Võib-olla sai tänapäevane turism alguse just 17.-18. sajandi Grand Tourist Itaaliasse – ükski Lääne-Euroopa aristokraat ega noor haritlane ei saanud lugeda oma haridusteed täiuslikuks, käimata ära Itaalias. Rooma, Veneetsia, Firenze ja Napoli... lõputud arhitektuuri- ja kunstirikkused, millele võrdset ei leia üheltki teiselt maalt. Kui lisada juurde veel Vahemere maa võrratu loodus, päike, meri ja mäed ning itaallaste endi elurõõm, suurepärased Itaalia veinid... Kõike ei jõuakski loetleda – parem juba tulla ja kogeda ise.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

Ulve Kärpuk Roomast kirjutab:
"Armsad reisijad! Nii imeline Itaalia, nagu on Teid ees ootamas praegu, ei tule enam kunagi tagasi. Praegu on ainulaadne võimalus näha selle maa rikkusi, mis säravad ainult Teile, sest kultuuriparadiis ei ole uppunud rahvamassidesse ja see muudab meie kulgemise Itaalias lausa maali sisse minemiseks. Ruum ja Aeg teevad täna nägemise vaatamiseks ja see omakorda elustab ilu. Romantiline Veneetisa ongi selline, nagu Te olete unistanud näha. Capri piazzettal kokteili juues, võite end tunda filmitähena. Muuseume saate nautida kunstiteadlastena ning restoranides on võimalik kogeda privaatset teenindust. Reis Itaaliasse on täna luksuslikult privaatne ning seda enam saab tähendust Goethe kuulutus “Me kõik oleme reisijad ja otsime Itaaliat“.

1. päev LEND TALLINN-RIIA-ROOMA
Kogunemine kell 08:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 10:20-11:10 ja lend Riia-Rooma kell 14:50-16:50 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT312 ja BT633). Palume kontrollida lennuki väljumise aega vahetult enne reisi!
Benvenuti in Italia! Oleme jõudnud "igavesse linna" - Rooma. Sõidame kesklinna ja majutume kahel järgneval ööl hotellis Romoli*** või sarnases.
Soovijatega suundume ühisele õhtusöögile mõnda Rooma traditsioonilisse trattoriasse. Olgu toiduks pizza või pasta, mõni liha- või kalaroog - hea emotsioon ja hõrk maitseelamus on kindel.

2. päev IGAVENE LINN ROOMA - VATIKAN ja VATIKANI MUUSEUMID
Hommikusöök. Meid ootab ees põnev päev Roomas.
Veneetsia väljak on linnaliikluse üheks sõlmpunktiks. Piazza Navona, kuulus Pantheon, S. Maria Sopra Minerva kirik, Piazza Colonna – üks ajaloopilt järgneb teisele. Jalutame Hispaania väljakul, selle kuulsal trepil ning samuti läheme vaatama Trevi purskkaevu, kus igaühel on võimalus heita traditsiooniliselt münt purskkaevu, selleks, et kunagi kindlasti Rooma tagasi tulla.
Külastades Roomat ei saa mööda vaadata sellest, et just siin asub katoliikliku maailma süda – Vatikan. Vatikan on riik riigis, linn linnas – tal on oma raha, kirjamargid, päevaleht ja oma kordaloov üksus. Külastame Püha Peetruse väljakut ja basiilikat. Soovijail on võimalik külastada Vatikani muuseume, mille kunstiväärtuste hulgas leiab ka maailmakuulsad Raffaeli toad ja Michelangelo maalitud Sixtuse kabeli.

3. päev ANTIIKNE ROOMA, SÕIT  VENETOSSE
Hommikusöök hotellis. 
Jätkame tutvumist Roomaga ning suundume linna sümboli, Flaviuse amfiteatri ehk Colosseumi juurde. Edasine jalutuskäik viib meid juba Rooma foorumite – Foro Romano – varemete juurde. See on koht, kus on alguse saanud Rooma riik. Antiikse Rooma seitsmest künkast on just Kapitooliumi mägi olnud linna religioosne keskus ja akropolis. St Maria Aracoeli kirik, Kapitooliumi väljak ja Marcus Aureliuse uhke ratsamonument.
Lahkume Roomast ja võtame suuna Veneto maakonnale. Majutume kahel järgnval ööl Brenta kanali ääres romantilises Miras hotellis Riviera Dei Dogi**** või sarnases. Armsa sisehooviga hubane hotell on ümberehitatud Veneetsia stiilis palazzost.

4. päev UNIKAALNE VENEETSIA
Hommikusöök. Veneetsia iseloomustamiseks jääb puudu omadussõnadest. Sada saart, umbes sama palju kanaleid, nelisada silda ja üks piazza – Veneetsia on ühtaegu tõeliselt ebareaalne ja samas äärmiselt reaalne. Linn mere ja taeva vahel. Ka Veneetsia elanikud ja elustiil erinevad suuresti harjumuspärasest ettekujutusest Itaaliast. Soovijatega sõidame veetaksodega mööda Veneetsia üht sümbolit – Canal Grandet. Teeme Veneetsias jalgsiekskursiooni: Markuse plats ja Püha Markuse kirik kellatorniga, uhke Doodžide Palee, Rialto sild ja palju muud. Vaatame sildadelt võrratuid vaateid Suurele Kanalile ja seda ääristavatele palazzodele. Soovijatel on võimalik sõita uhke gondliga kanalitel. Teile jääb ka vaba aega, mille jooksul on võimalus külastada Veneetsia muuseume või lihtsalt jalutada mööda kitsaid tänavaid nautides Veneetsia ainulaadset olustikku.
Suundume Toscanasse ja majutus kahel järgneval ööl Montecatini Terme kesklinnas hotellis Ambrosiano*** või sarnases.

5. päev PISA IMEDE VÄLJAK - FIRENZE
Hommikusöök. Hommikul imetleme Pisas Imede Väljakut: vaatame maailmakuulsat toomkirikut oma veelgi kuulsama viltuse kellatorniga, samuti baptisteeriumi.
Sõidame Firenzesse. Jalutuskäik Firenze vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik, Piazza della Signoria koos Firenze raekoja, Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Vabal ajal on teil võimalik külastada Firenze muuseume. Samuti soovitame külastada Firenze turgu, kus saab põhjaliku ülevaate kuulsatest Toscana toitudest – prosciutto ja erinevad salaamid, seened ja värsked juurviljad, veinid, juustud ning kümneid ja kümneid erinevaid sorte pastatooteid. Michelangelo väljaku vaateplatvormil naudime unustamatut panoraami linnale. 

6. päev VESUUV - NAPOLI
Hommikusöök hotellis. Jätkame oma teekonda Lõuna-Itaaliasse. Teel läbime Lazio ja Campania maakonnad.
Suur Vesuvius, Il Vulcano, kõrgub otse Pompei varemete kohal ning sõidame meiegi vulkaani jalamile, kust avaneb imeline vaade Napoli lahele. Võttes ette väikese matka, on soovijail võimalus vaadata ka vulkaanikraatri sügavusse.
Napoli südalinnas teeme üheskoos väikese jalutuskäigu ning uurime siinseid vaatamisväärsusi. 
Õhtuks jõuame Sorrentosse. Majutume kahel järgneval ööl Sorrento piirkonnas hotellis Girasole*** või sarnases.

7. päev VABA PÄEV, SOOVIJATELE EKSKURSIOON CAPRI SAARELE
Hommikusöök hotellis. Täna külastame soovijatega kaunist Capri saart (lisatasu eest).
Võtame ette paadisõidu piki Capri saare rannikut ja vaatame, kuidas loodus on kujundanud seda kaljust saart. Näeme Faraglioni rahnusid, väikeseid grotte, kaljukujusid, mida loodus on vorminud. Väikeste „Capri bussidega“ sõidame Capri linna. Jalutame Augustuse aedades. Vaatame, kuidas elu keeb Capri väikesel peaväljakul, mida hellitavalt kutsutakse piazzettaks. Sõidame ka Anacapri linna, naudime San Michele villa panoraami, soovijail võimalik sõita funikulööriga kõrgele Mount Solaro tippu. Aega jääb ka väikeseks supluseks rannas.
Õhtu poole sõidame laevaga tagasi Sorrentosse ja suundume tagasi hotelli. Hotelli basseini ääres on mõnus reisikaaslastega päevaseid reisimuljeid vahetada ning miks mitte teha ka veel üks värskendav suplus. Soovijad võivad siiski jääda ka veel Sorrentosse, et nautida võrratut lõunamaa õhtut ja ehtitaallaslikku saginat südalinnas ning seejärel iseseisvalt hotelli naasta.

8. päev POMPEI, LEND ROOMA-RIIA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Külastame Pompei linna varemeid, mis on ainulaadne võimalus tutvuda maailmakuulsa antiiklinnaga. Linn, mis 79. aastal mattus 6-7 meetrise tuhakihi alla, on tänaseks saanud ainsaks tunnistajaks vanade roomlaste elust. Jalutuskäik minevikku toob üllatavalt hästi välja sajanditetaguse maailma: elamud, saunad, teatrid, ärid, hotellid, tänavavalgustid, liiklusmärgid.
Suundume Rooma Fiumicino lennujaama. Aeg öelda arrivederci Italia!
Lend Rooma-Riia kell 17:50-21:45 ja lend Riia-Tallinn kell 23:15-00:05 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid BT634 ja BT631).

Reisi hind

949 €* / 999 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Reisi hind sisaldab:
 • lennupiletid liinilendudele Tallinn-Riia-Rooma ja Rooma-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis (wc, video, konditsioneer);
 • 2 ööd Roomas hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • 1 öö Veneto maakonnas hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • 2 ööd Montecatini Termes hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • 2 ööd Sorrento piirkonnas hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • audio-giidi kõrvaklappide kasutamine suurlinnade ekskursioonidel;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 159 €
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest.
 • Ekskursioon "Capri saar" 79 € (Ettetellimisel ja tasumisel kuu aega enne reisi. Sisaldab edasi-tagasi laevasõitu Capri saarele, ekskursiooni bussiga ja jalgsi, paadisõitu Capri saare rannikul, giidi teenust). 
 • Vatikani muuseumide pilet 21 € (täiskasvanud) ja 12 € 6-18 a lastele ja kuni 26 a õpilastele/tudengitele (ettetellimisel ja tasumisel; hinnas broneerimistasu 4 €; pileti hind võib muutuda).
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Vesuuvi kraatrisse vaatamine 10 €
 • Minibuss Vesuuvi jalamile 7 €
 • Ühine lõunasöök Capri saarel 16 €
 • Pompeij arheoloogia-ala külastus giidiga - pilet 15 €, kuni 18 a tasuta, noortele 18-25 a 9 €. Hinnale lisandub kohaliku giidi tasu 4 € (kõigile).
 • Pisa bussipilet 2 €
 • Laevasõit Veneetsiasse ja tagasi koos veetaksode sõiduga Suurel Kanalil ehk Canal Grandel 22 €
 • Gondlisõit Veneetsias 16 €/in
 • Veneetsia muuseumide pääse 20 €, 6-25 a 13 €. Pilet kehtib Markuse väljaku 4 tähtsamas muuseumis, sh Doodžide palees. Lisaks võimalus külastada üht Musei Civici Veneziani muuseumidest.
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Lisainfo

Itaalias pakutakse paljudes hotellides kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos.
 
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Lugemissoovitus
Soovitame mõnusat eestikeelset reisikirjandust lugemiseks reisiootuses või miks mitte ka kohvrisse reisile kaasa:
P.P.Rognoni "Isemoodi Itaalia." Kunst 1998
A.Beekmann "Plastmassist südamega madonna." Eesti Riiklik Kirjastus 1963
A. Laikmaa "Teelt. Maailmakodaniku reisikirjad..." Kunst 1996
Fr.Tuglas "Esimene välisreis. Pagulasmälestusi Prantsusmaalt ja Itaaliast 1909-1910." Ilukirjandus ja Kunst 1945
A.Rommel "Lonrenzo Medici. Itaalia salakuningas." Kunst 1996
A.Giardina "Vana-rooma inimene." Avita 2004
K.Praakli "Minu Itaalia." Petrone Print 2009
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikele viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
11.09.2020 - 18.09.2020
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 949
Broneeri
Giid
Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva lugu...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

T
Tiia ja Ants
Tere Germalo rahvas! Täname hästi tehtud reisi eest Ahvenamaale 25-28. juuni 2020.
A
Aive ja Liia
Täname toreda ja meeldejääva reisi eest! Jäime väga rahule. Omaan pakub tõesti igale maitsele midagi! Edu, õnnelikke reise ja aega enda puhkuse jaoks ka! Heade soovidega!