Itaalia - klassikaline Grand Tour

Itaalia - klassikaline Grand Tour

23.09.2024 - 01.10.2024
 
Eelbroneering
Võib-olla sai tänapäevane turism alguse just 17.-18. sajandi Grand Tourist Itaaliasse – ükski Lääne-Euroopa aristokraat ega noor haritlane ei saanud lugeda oma haridusteed täiuslikuks, käimata ära Itaalias. Rooma, Veneetsia, Firenze ja Napoli... lõputud arhitektuuri- ja kunstirikkused, millele võrdset ei leia üheltki teiselt maalt. Kui lisada juurde veel Vahemere maa võrratu loodus, päike, meri ja mäed ning itaallaste endi elurõõm, suurepärased Itaalia veinid... Kõike ei jõuakski loetleda – parem juba tulla ja kogeda ise.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-RIIA-VENEETSIA, UNIKAALNE VENEETSIA
Lend Tallinn-Riia kell 05:40-06:30 ja lend Riia-Veneetsia kell 07:20-09:00 (lennunumbrid BT362 ja BT627).
Benvenuti in Italia!  Alustame oma Itaalia avastusretke. Sõidame laevaga Veneetsia südamesse.
Veneetsia iseloomustamiseks jääb puudu omadussõnadest. 117 saart, 800 km kanaleid, nelisada silda ja üks piazza - Veneetsia on ühtaegu tõeliselt ebareaalne ja samas äärmiselt reaalne. Linn mere ja taeva vahel. Ka Veneetsia elanikud ja elustiil erinevad suuresti harjumuspärasest ettekujutusest Itaaliast.
Jalgsieksursiooniga alustame Akadeemia silla lähedalt  - Akadeemia galerii, Vivaldi muusikamuuseum, Fööniksi teater ning imeline Contarini trepp. Jõuame Veneetsia kuulsaima silla - Ponte Rialto - juurde. Siit avanevad võrratud vaateid Suurele Kanalile ja seda ääristavatele palazzodele. Vaba aeg Ponte Rialto piirkonnas meenete ostmiseks ja kergeks suupisteks.
Pärast pausi suundume juba linna poliitilisse keskusesse - Püha Markuse väljak ja kirik kellatorniga.
Soovijad saavad ette võtta klassikalise gondlisõidu kanalitel (lisatasu eest).
Seejärel juba vaba aeg Doodžide palee, Correri muuseumi, kellatorni või Püha Markuse basiilika külastamiseks.
Pärast ekskursiooni ja vaba aega kulgeme veetaksodega mööda mööda linna üht sümbolit ja unikaalset tuiksoont – valgustatud Canal Grandet. Meile avanevad võrratud vaated aristokraatsetele Veneetsia palazzodele.
Majutume järgneval ööl Brenta kanali ääres romantilises Miras hotellis Riviera Dei Dogi**** või sarnases. Armsa sisehooviga hubane hotell on ümber ehitatud Veneetsia stiilis palazzost.

2. päev FIRENZE EKSKURSIOON
Hommikusöök. Suundume edasi Toscana maakonna suunas. Jõuame Firenzesse ja alustame tutvumist. Jalutuskäik Firenze vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik, Piazza della Signoria koos Firenze raekoja, Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Samuti soovitame külastada Firenze turgu, kus saab põhjaliku ülevaate kuulsatest Toscana toitudest – prosciutto ja erinevad salaamid, seened ja värsked juurviljad, veinid, juustud ning kümneid ja kümneid erinevaid sorte pastatooteid.
Majutume järgneval ööl Montecatini Termes hotellis Tuscany Inn**** või sarnases.

3. päev PISA - ROOMA COLOSSEUM JA FORO ROMANO
Hommikusöök. Sõidame Pisasse, kus imetleme Imede Väljakut: vaatame maailmakuulsat toomkirikut oma veelgi kuulsama viltuse kellatorniga, samuti baptisteeriumi.
Sõidame edasi Rooma. Täna keskendume antiikse Rooma vaatamisväärsustele ning esmalt suundumegi linna sümboli, Flaviuse amfiteatri ehk Colosseumi, juurde. Edasine jalutuskäik viib meid juba Rooma foorumite – Foro Romano – varemete juurde. See on koht, kus on alguse saanud Rooma riik.
Tutvume  Piazza Veneziaga, seal asuva hiiglasliku Vittoriano monumendiga ja romantilise akropoliga - Kapitooliumi küngas. Antiikse Rooma seitsmest künkast on just Kapitooliumi mägi olnud linna religioosne keskus. St Maria Aracoeli kirik, Kapitooliumi väljak ja Marcus Aureliuse uhke ratsamonument.
Majutume kahel järgneval ööl Roomas hotellis***/****.

4. päev IGAVENE LINN ROOMA - VATIKAN - VATIKANI MUUSEUMID
Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist Rooma linnaga.
Külastades Roomat ei saa mööda vaadata sellest, et just siin asub katoliikliku maailma süda – Vatikan. Vatikan on riik riigis, linn linnas – tal on oma raha, kirjamargid, päevaleht ja oma kordaloov üksus. Pärast hommikusööki suundume soovijatega Vatikani muuseumi, mille kunstiväärtuste hulgas leiab ka maailmakuulsad Rafaeli toad, Michelangelo ning teiste maailmakuulsate Itaalia kunstnike poolt maalitud Sixtuse kabel. Külastuse teeb eriliselt paeluvaks kohaliku giidi selgitused rikkalike kunstiväärtuste näidete varal. 
Peale muuseumikülastust peatume Püha Peetruse väljakul ja edasise vaba aja jooksul on võimalik külastada Püha Peetruse basiilikat.
Jätkame tutvumist Igavese Linnaga. Suundume väikeste huvitavate tänavate kaudu Pantheoni, Rooma kõige paremini säilinud antiikse monumendi, juurde. 
Pärast väikest pausi jätkame ekskursiooni Piazza Navonale, vaatame miniatuurset Santa Maria della Pace kirikut, mida on dekoreerinud ka Raffael ning Bramante kuulsat kloostrit - üks ajaloopilt järgneb teisele.
Teeme õhtuse eksursiooni Rooma kuulsamatesse paikadesse - valgustatud Piazza Di Spagna ja imeline Fontana di Trevi, kus igaühel on võimalus heita traditsiooniliselt münt purskkaevu selleks, et kunagi kindlasti Rooma tagasi tulla.

5. päev NAPOLI - VESUUV - POMPEI
Hommikusöök hotellis. Jätkame oma teekonda ja sõidame Roomast edasi lõuna poole.
Napoli südalinnas teeme üheskoos väikese jalutuskäigu ning uurime siinseid  vaatamisväärsusi - piazza Plebiscito, Umberto Galerii, San Carlo ooperiteater ja kuningapalee. Pärast seda vaba aeg lõunatamiseks.
Suur Vesuvius, Il Vulcano, kõrgub otse Napoli linna ja Pompei varemete kohal. Sõidame meiegi vulkaani jalamile, kust avaneb imeline vaade Napoli lahele. Võttes ette väikese matka, on soovijail võimalus vaadata ka vulkaanikraatri sügavusse.
Külastame ka Pompei linna varemeid. See on ainulaadne võimalus tutvuda maailmakuulsa antiiklinnaga, mis 79. aastal mattus 6-7 meetrise tuhakihi alla ja on tänaseks saanud ainsaks tunnistajaks vanade roomlaste elust. Jalutuskäik kaugesse minevikku toob üllatavalt hästi välja sajanditetaguse maailma: elamud, saunad, teatrid, ärid, hotellid, tänavavalgustid, liiklusmärgid.
Majutume kahel järgneval ööl Sorrento piirkonnas hotellis Dania*** või sarnases.
 
6. päev VABA PÄEV, SOOVIJATELE EKSKURSIOON CAPRI SAARELE
Hommikusöök hotellis. Täna külastame soovijatega kaunist Capri saart (lisatasu eest).
Võtame ette paadisõidu piki Capri saare rannikut ja vaatame, kuidas loodus on kujundanud seda kaljust saart. Näeme Faraglioni rahnusid, väikeseid grotte, kaljukujusid, mida loodus on vorminud.  Edasi sõidame väikeste bussidega Capri linna, kus on võimalik külastada ka kauneid Augustuse aedasid kuulsate Capri vaadetega (lisatasu). Vaatame, kuidas elu keeb Capri väikesel peaväljakul, mida hellitavalt kutsutakse piazzettaks. Sõidame bussidega Anacapri linna. Soovijatele ühine lõunasöök (lisatasu). Peale lõunasööki on soovijatel võimalik külastada Axel Munthe San Michele villat või hoopis sõita funikulööriga kõrgele Monte Solaro tippu. Aega jääb ka väikeseks supluseks rannas.
Õhtul sõidame laevaga tagasi Sorrentosse ja suundume tagasi hotelli.
Soovijad võivad siiski jääda ka veel Sorrentosse, et nautida võrratut lõunamaa õhtut ja ehtitaallaslikku saginat südalinnas ning seejärel iseseisvalt hotelli naasta.

7. päev LEND NAPOLI-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Aeg suunduda lennujaama ja aeg öelda arrivederci Italia!
Lend Napoli-Riia 10:10-14:05 ja lend Riia-Tallinn kell 20:05-20:55 (lennunumbrid BT646 ja BT317).

Reisi hind

2024. aasta programm ja hind täpsustamisel

2023. aasta hind:

1199 €* / 1262 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Reisi hind sisaldab:
 • lennupilet Tallinn-Riia-Veneetsia ja Napoli-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis (wc, video, konditsioneer);
 • 1 öö Veneto maakonnas hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • 1 öö Montecatini Termes hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • 2 ööd Roomas hotellis**** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • 2 ööd Sorrento piirkonnas hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • audio-giidi kõrvaklappide kasutamine suurlinnade ekskursioonidel;
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 229€;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest;
 • ekskursioon "Capri saar" 79 € (Ettetellimisel ja tasumisel kuu aega enne reisi. Sisaldab edasi-tagasi laevasõitu Capri saarele, ekskursiooni bussiga ja jalgsi, paadisõitu Capri saare rannikul, giidi teenust);
 • Vatikani muuseumide külastus (ainult ettetellimisel) - muuseumi külastus koos kohaliku giidiga 39€. Pilet tuleb reisi broneerides ette tellida.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Laevasõit Veneetsiasse ca 10€
 • Veetaksosõit Suurel Kanalil ehk Canal Grandel 15€
 • Gondlisõit Veneetsias 20€/in - (5 inimest gondlis)
 • Veneetsia muuseumide pääse 31€, 6-14a ja üle 65a 16€. Pilet kehtib nii Doodžide paleesse, kui ka linna ajaloomuuseumisse Corrier. Pilet tuleb reisi broneerides ette tellida. Hinnale lisandub 1€ broneerimistasu.
 • Basilica di San Marco 6€ + 1€ broneerimistasu. Pilet tuleb reisi broneerides ette tellida.
 • Pisa torni külastus 20€  + 1€ broneerimistasu. Pilet tuleb reisi broneerides ette tellida.
 • Vesuuvi kraatrisse vaatamine 12€ + 1€ broneerimistasu. Pilet tuleb reisi broneerides ette tellida.
 • Pompeij arheoloogia-ala külastus giidiga - pilet 19,50€, kuni 18 a tasuta, noortele 18-25a 3,50€. Hinnale lisandub kohaliku giidi tasu 4€ (kõigile).
 • Ühine lõunasöök Capri saarel 16€ (Capri salat, kolmest valikust üks soe roog, magustoit, vein ja vesi)
 • Augustuse aiad Capril 1,50€
 • Axel Munthe San Michele villa 10€
 • Monte Solaro tõstuk 12€
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikele viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Itaalias pakutakse paljudes hotellides kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos.
 
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas
: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Lugemissoovitus
Soovitame mõnusat eestikeelset reisikirjandust lugemiseks reisiootuses või miks mitte ka kohvrisse reisile kaasa:
P.P.Rognoni "Isemoodi Itaalia." Kunst 1998
A.Beekmann "Plastmassist südamega madonna." Eesti Riiklik Kirjastus 1963
A. Laikmaa "Teelt. Maailmakodaniku reisikirjad..." Kunst 1996
Fr.Tuglas "Esimene välisreis. Pagulasmälestusi Prantsusmaalt ja Itaaliast 1909-1910." Ilukirjandus ja Kunst 1945
A.Rommel "Lonrenzo Medici. Itaalia salakuningas." Kunst 1996
A.Giardina "Vana-rooma inimene." Avita 2004
K.Praakli "Minu Itaalia." Petrone Print 2009
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!
23.09.2024 - 01.10.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!
S
Saima & Tiina
Suur tänu Mirjam Somelar! Reis Portugali 21.-28.04.23 ületas kõik ootused. Näha ja kuulda saime palju, palju uut ja huvitavat. Ilusad üllatused, mida kogesime, teevad ikka ja jälle südame soojaks. Mirjami juhatusel tahaks kindlasti veel reisida.