Itaalia - La Dolce Vita Roomas

Itaalia - La Dolce Vita Roomas

21.10.2024 - 25.10.2024
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 1099
Broneeri
Reisides Rooma, köidavad meie meeli nii selle iidse linna kütkestav ajalugu kui ka tänapäevane kultuur ja gurmee.
Alustame oma reisi legendaarsest Colosseumist, seejärel kulgeme suursugusel antiikse Rooma foorumi alal ning uudistame Caracalla terme. Sööme ja joome seal, kus kohalikud.
Barokses Roomas võluvad meid hingemattev Trevi purskkaev ja aukartust äratav Pantheon, väiksemad ja suuremad kirikud ning imposantsete purskkaevudega linnaväljakud. Tutvume Galleria Borghese kunstiväärtustega.
Avastame elavat Mercato di Testaccio turgu. Pühendame aega Vatikani ja Vatikani muuseumide külastusele ning teeme Roomast väljasõidu Tivolisse Villa d'Estesse.

Reisikava

​1. päev LEND TALLINN-RIIA-ROOMA, ANTIIK-ROOMA EKSKURSIOON
Kogunemine kell 07:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis, kus reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Riia kell 09:10-10:00 ja lend Riia-Rooma kell 11:30-13:35 (lennunumbrid BT312/BT633).
 
Oleme saabunud Fiumicino rahvusvahelisse lennujaama ja võtame siit edasi suuna juba antiikse Rooma keskusesse.
Alustame oma Rooma avastamistega möödudes bussiga hiiglaslikest Caracalla termidest. Tegemist oli antiikse Rooma suurima avaliku kümblusasutusega, siin oli kõik vajalik selleks, et vana roomlane saaks oma ihu ja hinge eest hoolitseda.
Jõuame Colosseumi juurde, kus sukeldume iidse gladiaatorite võitluse ajalukku ja imetleme Rooma impeeriumi insenerivõimeid.
Seejärel suundume Rooma foorumile, arheoloogilisele alale, mis pakub pilguheitu Vana-Rooma poliitilisele ja sotsiaalsele südamele. Sukeldume antiikse Rooma kütkestavasse ajalukku, jalutame keset kunagiste uhkete templite ja valitsushoonete varemeid. Tutvume aukartust äratava arhitektuuriga ja kujutame ette elavat elu, mis kunagi selles iidse linna poliitilises ja sotsiaalses südames õitses.
Tutvume Piazza Veneziaga, seal asuva hiiglasliku Vittoriano monumendiga ja romantilise akropoliga - Kapitooliumi küngas. Antiikse Rooma seitsmest künkast on just Kapitooliumi mägi olnud linna religioosne keskus. St Maria Aracoeli kirik, Kapitooliumi väljak ja Marcus Aureliuse uhke ratsamonument.
Majutume kolmel järgneval ööl hotellis***.

2. päev IGAVENE LINN ROOMA
Meie reisi teine päev viib meid barokse Rooma tuntuimate vaatamisväärsuste juurde.
Esmalt külastame muljetavaldavat Galleria Borgheset, mis on tõeline kunsti- ja kultuurivaramu, Galleria asub Villa Borghese pargi lopsakas roheluses. Galeriisse sisenedes leiame end ümbritsetud erakordsetest skulptuuridest ja maalidest, mille on loonud mõned ajaloo kuulsamad kunstnikud. Imetleme Gian Lorenzo Bernini hingematvaid skulptuure, sealhulgas tema ikoonilisi meistriteoseid "Apollo ja Daphne" ja "David".
Seejärel alustame oma jalgsiekskursiooni Roomas. Imeline Hispaania väljak ja kuulsad trepid - uurime, milest selline nimetus ja kuidas Rooma üks kuulsamatest kohtumispaikadest on läbi aja muutunud. Suundume Rooma kuulsaima, Trevi purskkaevu, juurde. See on tõeline barokkstiilis meistriteos. Purskkaevu lähemalt uurides võluvad meid keerukad skulptuurid, millel on kujutatud merejumal Neptunus koos kahe triitoniga.  Suurepärane fassaad on kaunistatud müütiliste kujundite ja keerukalt nikerdatud reljeefidega, mis kõik näitavad barokiajastu suursugusust ja kunstilist sära.
Seejärel külastame aukartust äratavat Pantheoni – arhitektuurilist imet, mis on ajaproovile vastu pidanud üle kahe aastatuhande. Sisse astudes võlub meid ruumi suur ulatus ja ilu. Pantheoni interjööri täiuslikult sümmeetriline ja harmooniline kujundus annab tunnistust iidsete roomlaste erakordsest meisterlikkusest.
Üks ajaloopilt järgneb teisele. Piazza Navonal uurime teist Rooma kuulsaimat purskkaevu ja siit edasi suundume juba üle Campo dei Fiori väljaku Trasteveresse. Nimi Trastevere on tuletatud ladina keelest trans Tiberium, "teispool Tiberit". Sellesse naabruskonda ehitasid villad mitmed olulised roomlased, sealhulgas Julius Caesar. Piirkonna tänane võluv õhkkond oma kitsa ja käänulise tänavarägastikuga pärineb keskajast. See keskaegsete majadega vana töölislinnaosa on vägagi meeleolukas, siin on on palju restorane ja trattoriasid, meeleolukate terrassidega kohvikuid.

3. päev MERCATO DI TESTACCIO, POOLEPÄEVANE VÄLJASÕIT ROOMAST TIVOLISSE VILLA D'ESTE KÜLASTUSEGA
Alustame oma päevast ekskursiooni elaval Mercato di Testaccio'l - see on vilgas turg, kus uurime kohalikke hõrgutisi ja proovime kogeda Rooma autentseid maitseid. Suhtleme sõbralike müüjatega, maitseme erinevaid juuste, värskeid tooteid ja suussulavat tänavatoitu, muutes jalutuskäigu kulinaarseks seikluseks.
Teeme väljasõidu Roomast ja suundume külastama imelist 16. sajandil rajatud Villa d'Estet Rooma külje all Tivolis (UNESCO). Villa on tuntud oma vapustava renessansarhitektuuri, kaunite aedade ja muljetavaldavate purskkaevude poolest. Villa rajamise tellis omal ajal kardinal Ippolito II d'Este, kes oli Tivoli kuberner ja paavst Aleksander VI pojapoeg.
Villa on ümbritsetud keerukate aedadega, mida peetakse Itaalia ilusaimateks. Aed on segu klassikalisest Itaalia renessansist ja ametlikest aedadest, kus on terrassid, teed ja purskkaevud. Siin on ka ulatuslik purskkaevude ja kaskaadide süsteem. Villa terrassilt aga avaneb hingemattev vaade ümbritsevale maastikule.

4. päev VATIKAN JA VATIKANI MUUSEUMID
Külastades Roomat ei saa mööda vaadata sellest, et just siin asub katoliikliku maailma süda – Vatikan. Vatikan on riik riigis, linn linnas – tal on oma raha, kirjamargid, päevaleht ja oma kordaloov üksus. Pärast hommikusööki suundume soovijatega Vatikani muuseumi, mille kunstiväärtuste hulgas leiab ka maailmakuulsad Rafaeli toad, Michelangelo ning teiste maailmakuulsate Itaalia kunstnike poolt maalitud Sixtuse kabel. Külastuse teeb eriliselt paeluvaks kohaliku giidi selgitused rikkalike kunstiväärtuste näidete varal. 
Peale muuseumikülastust peatume Püha Peetruse väljakul ja edasise vaba aja jooksul on võimalik külastada Püha Peetruse basiilikat.

5. päev LEND ROOMA-RIIA-TALLINN
Hommikul jääb meil paar tundi vaba aega.
Seejärel suundume lennujaama. Lend Rooma-Riia kell 14:20-18:20 ja lend Riia-Tallinn kell 20:05-20:55 (lennunumbrid BT634/BT1361).

Majutus

Hotel California 

Majutus kahekohalises toas hommikusöökidega
Hotell asub Via Principe Amedeo'l, mis on Rooma südames Termini raudteejaama, Santa Maria Maggiore basiilika, Via Cavouri ja ooperiteatri vahel.
Hotelli ümbruses on suur valik teatreid, kohvikuid, restorane ja pitsabaare, kus saate maitsta tüüpilisi Rooma ja Itaalia köögi roogasid.
Hotel California asub ajaloolises hoones, mis on täielikult renoveeritud. Avarat ja valgusküllast õhkkonda iseloomustab funktsionaalne ja mugav sisustus.
Toad on lihtsalt ja mugavalt sisustatud. Tubades on dušš/WC, käterätikud, lameekraanteleviisor. Hotellis on tasuta WIFI.
Hommikuti pakutakse kontinentaalset hommikusööki.

Reisi hind

1099 €* / 1157 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupilet lendudele Tallinn-Riia-Rooma ja Rooma-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • 4 ööd Roomas hotellis*** (2-in. toad), 4 hommikusööki;
 • eestikeelse giidi teenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus 269€;

 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Colosseumi ja Rooma foorumite koondpilet ca 16€ + broneerimistasud;
 • Galleria Borghese 13€;
 • Pantheon 5€;
 • Vatikani muuseumide pääse ja ekskursioon ca 30€;
 • Villa d'Este 15€.
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Itaalias pakutakse kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos jne.
Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele vabastatakse hotelli toad ärasõidupäeval kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. 

Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille maksimaalne suurus (laius + kõrgus + sügavus) võib olla mõõtudega kuni 158 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) mõõtudega 30x40x10 cm. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 1000 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja reisidokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
21.10.2024 - 25.10.2024
Giid Ulve Kärpuk
 Hind al 1099
Broneeri
Giid
Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva lugu...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Itaalia - La Dolce Vita Roomas

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

H
Heidi
Osalesin 10.-17. septembril Portugali ringreisil. Reisi kava oli väga hästi läbi mõeldud ja planeeritud. Meie giid Mirjam Somelar oli lihtsalt suurepärane. Aitäh Mirjamile ja Germalole. Obrigado!
L
Liina
Käisin Germaloga Norras ja Santorinil ning jäin mõlema reisiga väga rahule. Hotellid olid väga hästi valitud ja giidid tasemel. Uskumatu, kui hästi giidid neid riike ja riikide omapärasid ja isegi pisikesi detaile peensusteni teavad. Norra meeldis isegi nii väga, et tahaks selle reisi uuesti läbi teha. Olen teiste bussireisikorraldajate kohta õuduslugusid kuulnud, aga Germalol on kõik alati väga hästi korraldatud.