Itaalia - Sitsiilia ringreis

Itaalia - Sitsiilia ringreis

10.10.2021 - 17.10.2021
 Hind al 879
Broneeri
Vahemere suurimal saarel on igale maitsele palju pakkuda – Kreeka templitest, bütsantsi, normannide ja araabia pärandist barokklinnadeni, Taormina turistiparadiisist kontrastiderohke Palermo suurlinna ja ranniku kaluriküladeni. Lisaks mahlakad Sitsiilia sidrunid-apelsinid, magus cassata siciliana ning küllaga päikest ja kutsuvaid randu.
Sitsiillaste iseteadev olek, kombed ja kõnepruuk ning traditsioonid veenavad, et tegemist pole lihtsalt Itaalia kauge ääremaa, vaid täiesti omaette ja väga erilise maa ja rahvaga.

Pakume Teile põnevat rännakut mööda paeluvaid Sitsiilia kultuurimaastikke. Ringreis on üles ehitatud nii, et piisavalt tähelepanu saaksid nii Sitsiilia põhja-, lääne- kui ka idarannik.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-CATANIA

Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia ja lend Riia-Catania  (kellaajad täpsustamisel).
Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi! 

Benvenuti in Sicilia! Alustame oma tutvumist selle põneva Vahemere saarega ning suundume oma ringreisile. Võtame suuna Cefalù väikelinnale, mis on tänapäeval armas kuurortlinn mere ääres, ent siin säilinud ka ajalooline linnasüda, sealhulgas linna kuulus keskaegne katedraal. Aga siin on säilinud ka vana kaluriküla hõng linna keskaegsetel tänavatel vana sadama kohal.
Majutume kolmel järgneval ööl Cefalù vanalinna ja ranna vahetus läheduses hotellis***.

2. päev MONREALE – PALERMO EKSKURSIOON
Hommikusöök hotellis. Palermo lähedal asuvas Monreale linnakeses vaatame Santa Maria la Nuova kiriku mosaiike ja romantilist kirikuõue.
Palermo on eriline – üksi külaskäik Sitsiiliasse ei ole täiuslik ilma Palermos viibimiseta, sest just selle linna külastus aitab mõista kogu Sitsiilia hingeelu. Palermo on läbi ajaloo olnud linn, kus ida kohtus läänega, põhi lõunaga. Foiniiklased ja kartaagolased, kreeklased ja roomlased, maurid ja normannid – kõik on sellesse linna oma jälje jätnud. Palermo iidne ja keskaegne ala on suurem kui pea ühelgi teisel linnal Itaalias (välja arvata Rooma ja ehk Napoli). Linnaekskursioon Palermos – Capella Palatina Katedraal, kirev tänavaelu, Pretoria purskkaev, kuulus katedraal, suurepäraste mosaiikidega bütsantsi stiilis lossikabel. Vaba aeg lõunastamiseks ja turu külastamiseks.
Raudse närviga reisilistel on võimalik külastada kuulsaid Kaputsiinide ordu katakombe.
 
3. päev SEGESTA – TRAPANI – ERICE
Hommikusöök hotellis. Sõidame uudistama Sitsiilia lääneserva, kus asuvad Trapani ja Erice linnad.
Trapani lähistel vaatame Segesta templit. Trapani on regiooni keskus, mis keskajal olnud rikas kaubasadam suunal Aafrikasse. Trapani on ka soola tootmise keskus – vaatame, kus asuvad soolavannid ning pilkupüüdvad tuuleveskid.
Trapanist võtame ette lühikese funikulöörisõidu Erice mägilinnakesse. Vaated, mis siit avanevad Trapani linnale ja Egadi saartele (Isole Egadi) on hingematvad.

4. päev AGRIGENTO - PIAZZA ARMERINA - ENNA
Hommikusöök hotellis. Alustame oma teekonda Sitsiilia idarannikule poole. 
Külastame Agrigentot, jalutame Templiteorus, kus leiame väga hästi säilinud Heraklese, Zeusi ja Hera templid. Lõunapeatus San Leone rannas Agrigento lähistel. 
Külastame Piazza Armerina linna, kus asub kuulus Vana-Rooma aegne villa – Villa Romana del Casale (UNESCO). See antiikvaatamisväärsus on kuulus oma hästi säilinud põrandamosaiikide poolest.
Naudime vaateid 800 m kõrgusel asuvale Enna linnale. Ennat kutsutakse hellitavalt ka kogu Sitsiilia vaateplatvormiks.
Majutume neljal järgneval ööl Letojannis mereäärses hotellis***.
Õhtusöök hotellis.

5. päev ETNA VULKAAN – TAORMINA
Hommikusöök hotellis. Tutvume tänaseni aktiivse Etna vulkaaniga ning päeva teise poole veedame kaunis Taorminas.
Bussiga sõidame Etna jalamile, kus asuvad mitmed kõrvalkraatrid. Need, kes soovivad tõusta kõrgemale ning jätkata peakraatri vallutamist, saavad tõusta tõstukiga 1923 m kõrgusele (pilet eraldi tasu eest). Sealt omakorda on võimalik jätkata maastikubussidega kuni 2900 m kõrguseni, kust selge ilma korral avaneb eriti avar vaade ning näeb päris lähedalt ühe peakraatri nõlvasid. Kohaliku Etna giidi juhatuste saatel saab jalutada viimastel aastatel lisandunud uutel kraatritel.
Päeva teisel poolel külastame Taorminat, linna Etna vulkaani jalamil: hästisäilinud Vana-Kreeka aegne teater, katedraal ja katedraali väljak, vanad kirikud ja paleed, ilusad vaated ja võimalus veeta meeldivat õhtut. Õhtusöök hotellis.
 
6. päev CATANIA - SÜRAKUUSA - NERO D’AVOLA VEIN - NOTO
Hommikusöök hotellis. Tänane ekskursioon viib meid Kagu-Sitsiilia rannikule. Val Di Noto hilisbarokklinnad, nagu näiteks ka Catania ja Noto on võetud kogumina ka UNESCO maailmapärandi nimekirja paistes silma oma barokiliku arhitektuuriühtsuse poolest, mis tuleneb nende linnade samaaegsest taastamisest peale 1693. a maavärinat.
Sõidame Cataniasse, mis on Sitsiilia suuruselt teine linn. Tihti peetakse Cataniat ka Sitsiilia kirjanduse ja muusika sünnipaigaks. Ioonia mere rannikul asuv Catania on ümbritsetud tsitrusesaludest ning linna valvab suur Etna. Linna peaväljaku Piazza Duomo tänane ilme pärineb 18. sajandist, mil linnakeskus taas kujundati. Siin paiknevad võrratu barokkfassaadiga Sant Agata katedraal ning toretsev Egiptuse obeliskiga purskkaev Fontana dell’Elefante.
Meri annab kohalikele elanikele nii tööd kui leiva lauale. Külastame Catania kalaturgu ning võib lausa öelda, et siin näeb Sitsiiliat tema kõige ehedamas variandis - ülikülluslik mereannivalik, tõeliselt meisterlikud ning musikaalsed kaupmehed, linnaprouad sisseoste tegemas. See on tõeline tänavateater.
Seejärel külastame rohkem kui 2500 aasta vanust Sürakuusa linna Neapolise arheoloogiaparki (UNESCO): amfiteatri ja Kreeka teatri varemed, Archimedese haud ja suured koopad, millest kuulsaim on Dionysose Kõrv. Teeme jalutuskäigu ka Sürakuusa linnas, mis on tuntud kui linn, kus sündis ja elas Vana-Kreeka teadlane Archimedes. Sürakuusa oli Vana-Kreeka üks tähtsamaid paiku ja Rooma konsuli Cicero arvates suisa kõige kaunim linn maailmas. Linna algne asustus oli sadam Ortygia saarel, mida ühendas maismaaga teetamm.
Avola linnakese lähedal degusteerime Sitsiilia kuulsaimat veini, mis tehtud Nero d’Avola viinamarjasordist, mis on Sitsiilia populaarseim mari ja müüdavaim vein ning marjasorti peetakse oma iseloomu poolest müstiliseks nii marja kui ka veinina. Tõlkes tähendab nimi Avola linna musta, mis iseloomustab ka kuulsa punaveini maitset - täidlane ja intensiivne, paks ja moosine, aroomilt soe.
Hilisel pärastlõunal jalutame maalilises barokklinnas Notos. Õhtusöök hotellis.

7. päev VABA PÄEV RANNAS
SOOVIJATELE VALIK EKSKURSIOON LIPARI SAARED – LIPARI JA VULCANO
Hommikusöök hotellis. Võimalus veeta lõõgastav päev rannas.
Soovijatega veedame tänase päeva aga türkiissinistel vetel ning sõidame laevaga tulejumal Aeoluse järgi nimetatud Aeoli ehk Lipari saarestiku (UNESCO) põnevatele saartele (laevapilet ja ekskursioon lisatasu eest).
Lipari saarestik koosneb seitsmest vulkaanilisest saarest: Alicudi, Filicudi, Lipari, Panarea, Salina, Stromboli ja Vulcano. Kõrgeim on Salina 962 meetriga. Saartel elab kokku 13 000 inimest, neist 10 000 Lipari saarel. Lipari on vulkaanilise saarestiku seitsmest saarest enim asustatud ning populaarseim. Külastame ka Vulcano saart, mis on tuntud oma kuumaveeallikate poolest. Puhkame musta vulkaanilise liivaga rannas ja naudime kauneid vaateid. Siin on ka looduslik väävlilõhnaline mudavann, kus julgemad saavad mudavanne võtta. Tagasiteel uurime pardalt rannikul olevaid grotte ja uhkelt veest kõrguvaid kaljusambaid. Õhtusöök hotellis.

8. päev LEND CATANIA-RIIA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama.
Lend Catania-Riia ja lend Riia-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

Reisi hind

879 €* / 925 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupilet lendudele Tallinn-Riia-Catania ja Catania-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • majutus 3 ööd Cefalù piirkonnas hotellis*** (2-in. toad), 3 hommikusööki;
 • majutus 4 ööd Letojannis mereäärses hotellis*** (2-in. toad), 4 hommikusööki ja 4 õhtusööki;
 • ekskursioonid ja reisiteenindus eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ekskursioon Aeoli saared Lipari ja Vulcano u 69 € (ettetellimisel Eestis, tasumine kohapeal). Hind sisaldab transfeeri sadamasse ja tagasi, laevapiletit ja laevaekskursiooni saartele ja eestikeelset giiditeenust.
 • Ühene majutus hotellides 140 € 
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Monreale 8 € / 4 € 18-25 a. / tasuta kuni 17 a.
 • Capella Palatina Normannide palees 10 € / 8 € 18-25 a. / 8 € al 65 a. / tasuta kuni 17 a.
 • Kaputsiinide Ordu katakombid 3 €
 • Segesta tempel 9 € / 4,50 € 18-25 a / tasuta kuni 17 a
 • Kohalik buss Segestas 1,50 €
 • Erice funikulöör 5,50 €
 • Villa Romana del Casale 14 € / 7 € 18-25 a / tasuta kuni 18 a
 • Etna vulkaanile sõit funikulööriga + maastikubussidega 66 €
 • Vana-Kreeka teater Taorminas 10 € / 5 € 18-25 a. / tasuta kuni 17 a.
 • Templiteorg Agrigentos 12 € / 7 € 18-25 a. / tasuta kuni 17 a.
 • Sürakuusa varemed 10 € / 5 € 18-25 a. / tasuta kuni 17 a.
 • Maratona kirik 2 € (individuaalpilet); 1 € (grupipilet)
 • San Cataldo 2,50 € (individuaalpilet); 1,50 € (grupipilet)
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikele viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

 • Ekskursioonipäevade järjestus reisiprogrammis võib muutuda.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele kell 10:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Lennuinfo Air Balticu lendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
10.10.2021 - 17.10.2021
 Hind al 879
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Merike Visnapuu
Juulikuu Portugali reis. Oli super reis. Suured tänud giid Mirjamile, kes oma sõbralikkuse ja erudeeritusega tegi selle reisi nii meeldejäävaks. Tahan tänada ka kogu Germalo meeskonda- olete parim meie Eesti reisifirmadest. Edu teile ka järgmisteks aastateks. Merike
P
Pilvi
Oleme Teile väga tänulikud kõikide unustamatute reisielamuste eest ja soovime jätkata ka järgmisel aastal. Olen Teie bürooga reisinud alates 2000. aastast ja reisin kuni tervist jätkub. Loodan, et elame üle need rasked ajad ja huvitavad reisid seisavad jälle ees.