Itaalia - Toscana romantilised paigad

Itaalia - Toscana romantilised paigad

18.09.2022 - 25.09.2022
 Hind al 899
Broneeri
Reis Itaalia südamesse neile, kes on juba avastanud või soovivad avastada selle ammendamatult rikka Vahemere-äärse maa võlusid.

Itaalia olemust võib kõige vahetumalt tajuda Toscanas, mida peetakse itaalia keele ja kultuuri hälliks. Siit leiate kõige itaalialiku koosluse. Ajaloolistes Kesk-Itaalia linnakestes, kus sõbralikult segunevad minevik ja tänapäev, võib nautida arvukaid kunsti– ja ajalooväärtusi, parimat itaalia kööki ning kuulsaid veine. Reisiprogramm lisab nii mõnegi ereda killu mosaiikpilti, mis ühtekokku moodustab Itaalia.
 
Reis on üles ehitatud nii, et kosutatud ja hellitatud saaksid nii ihu kui hing. Reisi alguses peatume Liguuria mere ääres Viareggio ajaloolises kuurordis majutusega rannaäärses hotellis. Seejärel suundume Toscana südamesse majutusega San Gimignano ja Siena läheduses, et veeta sumedaid õhtuid Toscana kaunites väikelinnades.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-ROOMA
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia  ja lend Riia-Rooma (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega ka vahetult enne reisi!
Benvenuti in Italia! Võtame suuna siit, Lazio maakonnast, meie reisi sihtkohta Toscanasse. 
Majutume neljal järgneval ööl Siena lähistel, maamõisa tüüpi hotellis La Loggia Villa Gloria*** või sarnases. 

2. päev SIENA - VAL D’ORCIA VAATED - BAGNO VIGNONI - PIENZA
Hommikusöök hotellis. Alustame tutvumist selle Itaalia ühe kauneima piirkonnaga. Külastame Firenze keskaegset rivaali - Sienat. Kolmele künkale ehitatud iidse ülikoolilinna kaunis, merekarbikujuline peaväljak on igasuvise palio areeniks. Terrakota-toonides keskaegse linnasüdame aktsendiks on mitmevärvilise marmoriga kaunistatud katedraal. Ei ole juhus, et just siit on pärit nii Toscana parimad maiustused, kuulsaimad pühakud, kui ka maailma vanim tegutsev pank.
Sõidame Sienast lõuna poole ja imetleme Crete Senesi väga omapärast kuumaastikku ning Orcia oru klassikaliselt toskaanalikku ilu. Teeme peatuse Bagno Vignonis väikeses linnakeses, kus peaväljaku asemel on aurav kuumaveebassein ning kus Tarkovski filmis oma kuulsa linateose “Nostalgia”.
Pienza linnas (UNESCO) tutvume paavst Pius II Piccolomini utoopialinna planeeringuga. Arhitekt Bernardo Rossellino kaasabil suutis paljulapselisest ja vaesunud aadliperest pärit paavst muuta oma tagasihoidliku sünnipaiga Corsignano renessansiaja ideaallinnaks, kus järgiti ja viidi ellu tollase linnaplaneeringu põhimõtted. Väga hinnatud on pika ajalooga kohalik lambajuust il Cacio Pecorino di Pienza.

3. päev RENESSANSI HÄLL FIRENZE - STRADA „CHIANTIGIANA“ - CHIANTI VEINID
Hommikusöök hotellis. Sõidame Toscana pealinna Firenzesse.
Jalutuskäik vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik, Piazza della Signoria koos Firenze raekoja – Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Põikame sisse ka Firenze turule – siin müüakse ning pakutakse ka proovida erinevaid hõrgutavaid spetsialiteete, mis on toscana köögi niivõrd kuulsaks teinud. Soovijatega läheme naudime unustamatut panoraamvaadet linnale Michelangelo väljaku vaateplatvormil. Firenzes hea võimalus teha sisseoste või nautida firenze steiki - kuulsat bistecca fiorentinat mõnes kohalikus trattorias.
Tagasitee kulgeb läbi Chianti piirkonna Toscana südames. Meie teele jäävad traditsioonilised keraamikatöökojad ja musta kukega märgistatud Chianti Classico viinamäed Strada Chiantigiana kaunite vaadetega veiniteel. Jõuame kuulsusrikka ajalooga veinimõisa - tõelisesse castellosse, mille keldreis valmis vein juba 16. sajandil. Tutvume veinivalmistamise saladustega ja degusteerime kuulsat Chianti veini selle sünnikohas.

4. päev VOLTERRA – MONTERIGGIONI - SAN GIMIGNANO
Hommikusöök hotellis. Üle kauni Toscana kuppelmaastiku lookleb tee Volterra poole – kerges vines lainjaid mäenõlvu kaunistavad küpresside read ja oliivisalud. Külastame oliivõli tootmise majapidamist ja degusteerime oliivõli.
Müstilise ilmeline Volterra keskaegne linn kõrgub kaljunukil dramaatiliselt lõhestunud maastiku kohal. Koos linnaga sündis ka alabastri töötlemise traditsioon, mis on Volterrale juba aastatuhandeid kuulsust toonud. Arvukad alabastritöökojad ja -ärid kitsail tänavail annavad tunnistust iidse kunsti elujõust. Siin asub ka üks ülevaatlikumaid etruski muuseume Itaalias.
Peatume 13. sajandist suurepäraselt säilinud linnamüüriga miniatuurses Monteriggionis. Sienalaste kantsi kaitsev 2 värava ja 14 massiivse torniga müürikroon avaldas sügavat muljet juba Dante Alighierile.
Õhtupoolikul külastame “ilusate tornide linna” San Gimignanot, mis keskajal oli Rooma siirduvate ja sealt tulevate palverändurite kohtumiskoht. Keskajal ehtis linnasiluetti tervelt 72 torni- üks kõrgem kui teine, sest rivaalitsevad jõukad patriitsipered püüdsid üksteist elamu kõrgusega pidevalt üle trumbata, kuni sellele seadusega piir pandi. Kuigi torne on tänaseks alles vaid 14, pakub keskaegne linn veel nüüdki uhket vaatepilti ja uhked on ka vaated ümbritsevale maastikule.
Soovijatel on võimalik ühineda õhtusöögile kohalikus talumajapidamises, kus saab uudistada pererahva eluolu ja nautida õhtusööki mahetalu toodetest. Lisaks sellele saab nautida imepärast vaadet kaunilt valgustatud San Gimignano linnale.

5. päev VINCI - LUCCA - AJALOOLINE VIAREGGIO KUURORT
Hommikusöök hotellis. Sõidame renessansiajastu geeniuse Leonardo da Vinci sünnipaika. Anchiano mägikülas õlimägede keskel näeme tulevase suurkuju tagasihoidlikku sünnimaja Vincis, kus väike Leonardo ka ristiti. Muuseumis saab näha tema lennukaid ideid arhitekti, inseneri ja teadlasena.
Külastame ühte omapärasemat Toscana linna Luccat. Liguuride rajatud linna ehitasid välja roomlased, frankide ajal sai temast kogu Tuscia ehk tollase Toscana margi pealinn. Jalutame ajaloo keerdkäikudes hästi vastu pidanud keskaegse vanalinna tänavail, näeme ovaalset väljakut antiikse amfiteatri kohal ning Puccini sünnimaja.
Jätkame teekonda läbi Toscana maastiku.
Õhtuks jõuame Viareggio ajaloolisse kuurorti Liguuria rannikul. Selle supluspaiga võlud avastas Napoleoni õde Pauline Borghese. Tema eeskujul kerkisid esimesed villad juba 19. sajandi alguses, hiljem lisandusid hotellid ja rannapaviljonid - elegantseimad neist 19.-20. sajandi vahetusel levinud juugendstiilis, mida on Itaalias tuntakse Liberty nime all.
Majutume kolmel järgneval ööl rannaäärses kuurordis Viareggios hotellis Liberty*** või sarnases.

6. päev VÄLJASÕIT ELBA SAARELE
Hommikusöök hotellis. Lühikene laevasõit viib meid Toscana saarestiku suurimale saarele (laevapilet lisatasu eest, hind täpsustamisel). Võluva Elba saare karm ja kidur makjataimestik vaheldub maaliliste külade, kutsuvate randade ja eriti dramaatiliste vaadetega kõrgetelt kaldakaljudelt säravsinise mere kohal. Villa dei Mulini muuseumis Portoferraio ülalinnas saame ettekujutuse Napoleon I Bonaparte elust pagenduses Elbal. Mägedes asuv Marciana küla on saare vanim asustuspaik ning üks veetlevamaid külasid, mille järsud ja käänulised tänavad on justkui tänapäevast puutumata jäänud ning vaateplatvormidelt avanevad suursugused vaated saarele ja Liguuria merele.

7. päev VABA PÄEV VIAREGGIO RANNAS
SOOVIJATELE LAEVAEKSURSIOON CINQUE TERRE RAHVUSPARKI (lisatasu eest)

Hommikusöök hotellis. Tänase päeva saab veeta Viareggio kuurordis ja rannas.
Soovijatega sõidame külastama UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Cinque Terre rahvusparki (lisatasu eest).
Karmiilmeliste mägede varju peitub ligi viieteist kilomeetri pikkune hambuline ja järsk rannajoon. Inimkäsi on lisanud mäenõlvadelt laskuvad terrasspõllud viina- ja õlipuudega ning viis üliarmast linnakest- Cinque Terre, tõlgituna „viis maad” - viis pärlit merekarbis. Tulemus on maaliline: ahtale rannaribale surutud või mere kohale kaljunukkidele klammerdunud nukulinnade valdavalt soojades toonides hõõguv koloriit loob vaimustava kontrasti eresinise mere, hallide rannakaljude, roheliste viinamägede ja hõbedaste oliivisaludega. Kitsad tänavad laskuvad sadamasse või juhivad pühakodadeni kõrgemal mägedes. Rannikuga paralleelselt kulgevad matkarajad linnade vahel. Külastame erinevaid linnakesi ning naudime ainulaadset olustikku. Vaba aeg lõunatamiseks.

8. päev LEND ROOMA-RIIA-TALLINN, BOLGHERI
Hommikusöök hotellis. Alustame sõitu tagasi Rooma ja suundume Fiumicino lennujaama. 
Teel külastame väikest Bolgheri linnakest. Bolgherisse viivat kitsast teed palistab väärikate kõrgete küpresside allee, mis on inspireerinud kirjanikke ja filmitegijaid ning pakub nii silmailu kui äratundmisrõõmu meilegi.
Peatume mõnusaks lõunasöögiks kohalikus tavernas ja seejärel on aeg juba öelda arrivederci Italia! Lend Rooma-Riia ja lend Riia-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

Reisi hind

899 €* / 941 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Tallinn-Riia-Rooma ja Rooma-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis (bussis konditsioneer, WC, video);
 • 4 ööd Toscanas hotellis***, (2-in. toad), 4 hommikusööki;
 • 3 ööd Viareggios hotellis***, (2-in. toad), 3 hommikusööki;
 • ekskursioonid vastavalt programmile, eestikeelse giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ETTETELLIMISEL ja tasumisel laevapiletid Elba saarele (Piombino-Portoferraio-Piombino). Hind 35 €. Palume oma soovist sõita Elba saarele kindlasti teada anda reisi broneerides! Laevapiletite hind võib muutuda broneerimisperioodi vältel olenemata reisikorraldajast;
 • Cinque Terre ekskursioon laevaga 59 €;
 • ühene majutus hotellides 180 €;
 • tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Leonardo muuseumide ühispilet (Vinci muuseum + Leonardo sünnimaja + näitus) 8 € (grupipilet), lastele 6-13 a 6 €
 • Napoleoni residents Villa Mulini Elba saarel 5 €; 18-25 a 2,50 €; alla 18 a tasuta
 • Guarnacci etruski muuseum Volterras 14 €, sooduspilet 6-16 a 12 €
 • Oliivõli degusteerimine 5 €
 • Õhtusöök talumajapidamises u. 35 €
 • Kindlus-lossi külastus ja Chianti veini degusteerimine u. 20 €
 • Siena katedraal 9 € (grupihind)
Võimalikud külastused Firenzes vabal ajal (ajaliselt jõuab külastada 1-2 objekti):
 • Medicite kabel Firenzes 8 €, soodushind 18-25a 4 €
 • Bargello muuseum Firenzes 9 €, soodushind 18-25a 4,50 €
 • Santa Maria del Fiore toomkirik tasuta, kompleksi kuuluvate Giotto kellatorni, S.Giovanni ristimiskabeli ja kirikukupli (kupli külastus ainult kellaajalise ettetellimisega), Santa Reparata varemete ja Toomkiriku krüpti ning muuseumi ühispilet 18 €
 • Santa Groce kirik Firenzes 8 €, sooduspilet 6 € lapsed 11-17a
 • Palazzo Vecchio Firenzes 10 €, koos Torre di Arnolfoga 14€. Sooduspilet 18-25a vastavalt 8 € ja 12 €
 • Palazzo Pitti 16 €, sooduspilet 18-25a 8 € - sisaldab maaligaleriid, kuninglikke apartamente, moodsa kunsti galeriid, hertsogi varakambrit ja moemuuseumi.
Riiklikes muuseumides tasuta piletid alla 18 a vanustele EL kodanikele ja soodushinnad 18-25 a vanustele EL kodanikele.
Piletite hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu lendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub kerge eine lennukis (võileib, vesi, kohv või tee).

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

18.09.2022 - 25.09.2022
 Hind al 899
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Itaalia - Toscana romantilised paigad

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Maire Lahtmets
Portugali 10.-17. juuli reisi korralduses ei olnud ühtegi kitsaskohta. Korralikud olid nii hotellid, bussid, bussijuhid. Hästi oli planeeritud reisi marsruut, mida oludest lähtuvalt ja reisijate huvides veidi kohandas giid Mirjam Somelar. Eriline tänu giidile, kelle isiklik vahetu seos Portugaliga, oma kogemustel tuginev lisainfo ning armastus selle maa vastu andsid unustamatu elamuse. Reisigrupp oli tore, korrektne ja abivalmis, Aitäh!!!
M
Merle ja Meelis
Suur tänu väga toreda reisi korraldamise eest (Egiptus Niiluse kruiis 20.-27.03.2021)!