Itaalia - Toscana romantilised paigad

Itaalia - Toscana romantilised paigad

14.06.2024 - 21.06.2024
 
Eelbroneering
Reis Itaalia südamesse neile, kes on juba avastanud või soovivad avastada selle ammendamatult rikka Vahemere-äärse maa võlusid.

Itaalia olemust võib kõige vahetumalt tajuda Toscanas, mida peetakse itaalia keele ja kultuuri hälliks. Siit leiate kõige itaalialiku koosluse. Ajaloolistes Kesk-Itaalia linnakestes, kus sõbralikult segunevad minevik ja tänapäev, võib nautida arvukaid kunsti– ja ajalooväärtusi, parimat itaalia kööki ning kuulsaid veine. Reisiprogramm lisab nii mõnegi ereda killu mosaiikpilti, mis ühtekokku moodustab Itaalia.
 
Reis on üles ehitatud nii, et kosutatud ja hellitatud saaksid nii ihu kui hing. Reisi alguses peatume Liguuria mere ääres Viareggio ajaloolises kuurordis majutusega rannaäärses hotellis. Seejärel suundume Toscana südamesse majutusega San Gimignano ja Siena läheduses, et veeta sumedaid õhtuid Toscana kaunites väikelinnades.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-RIIA-PISA, PISA IMEDE VÄLJAK - CASTELLO OLIVETO
Kogunemine kell 03:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 05:40-06:30 ja lend Riia-Pisa kell 09:40-11:30 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT362 ja BT647). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega ka vahetult enne reisi!
Benvenuti in Italia! Oleme juba otse Toscanas ning kuna meie lennusihtkoht sellel reisil on kaunis Pisa linn, suundume siit lennujaamast Pisa kuulsale Imede väljakule, et uudistada ja tutvuda selle unikaalse vaatamisväärsusega.
Jätkame teekonda. Meid ootab külastusele ja veinide ning kohalike spetsialiteetide degusteerimisele Castello di Oliveto - iidne 15. sajandist pärit kastell, mille ehitas Pucci aadliperekond. See on üks Toscana kauneimaid losse, mis on läbi sajandite majutanud silmapaistvaid isiksusi nagu näiteks kolme paavsti Leo X Medici, Clement VII Medici, Paul III Farnese ja Itaalia kuningat Vittorio Emmanuele III.
Majutume neljal järgneval ööl Siena lähistel, maamõisa tüüpi hotellis La Loggia Villa Gloria*** või sarnases.

2. päev SIENA - VAL D’ORCIA VAATED - BAGNO VIGNONI – PIENZA
Hommikusöök hotellis. Alustame tutvumist selle Itaalia ühe kauneima piirkonnaga. Külastame Firenze keskaegset rivaali - Sienat. Kolmele künkale ehitatud iidse ülikoolilinna kaunis, merekarbikujuline peaväljak on igasuvise palio areeniks. Terrakota-toonides keskaegse linnasüdame aktsendiks on mitmevärvilise marmoriga kaunistatud katedraal. Ei ole juhus, et just siit on pärit nii Toscana parimad maiustused, kuulsaimad pühakud, kui ka maailma vanim tegutsev pank.
Sõidame Sienast lõuna poole ja imetleme Crete Senesi väga omapärast kuumaastikku ning Orcia oru klassikaliselt toskaanalikku ilu. Teeme peatuse Bagno Vignonis väikeses linnakeses, kus peaväljaku asemel on aurav kuumaveebassein ning kus Tarkovski filmis oma kuulsa linateose “Nostalgia”.
Pienza linnas (UNESCO) tutvume paavst Pius II Piccolomini utoopialinna planeeringuga. Arhitekt Bernardo Rossellino kaasabil suutis paljulapselisest ja vaesunud aadliperest pärit paavst muuta oma tagasihoidliku sünnipaiga Corsignano renessansiaja ideaallinnaks, kus järgiti ja viidi ellu tollase linnaplaneeringu põhimõtted. Väga hinnatud on pika ajalooga kohalik lambajuust il Cacio Pecorino di Pienza.
 
3. päev RENESSANSI HÄLL FIRENZE - STRADA „CHIANTIGIANA“ - CHIANTI VEINID
Hommikusöök hotellis. Sõidame Toscana pealinna Firenzesse.
Jalutuskäik vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik, Piazza della Signoria koos Firenze raekoja – Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Põikame sisse ka Firenze turule – siin müüakse ning pakutakse ka proovida erinevaid hõrgutavaid spetsialiteete, mis on toscana köögi niivõrd kuulsaks teinud. Soovijatega läheme naudime unustamatut panoraamvaadet
linnale Michelangelo väljaku vaateplatvormil. Firenzes hea võimalus teha sisseoste või nautida firenze steiki - kuulsat bistecca fiorentinat mõnes kohalikus trattorias.
Tagasitee kulgeb läbi Chianti piirkonna Toscana südames. Meie teele jäävad traditsioonilised keraamikatöökojad ja musta kukega märgistatud Chianti Classico viinamäed Strada Chiantigiana kaunite vaadetega veiniteel. Naudime vaateid, teeme peatusi väikestes külakestes.
 
4. päev MONTERIGGIONI - VOLTERRA - SAN GIMIGNANO
Hommikusöök hotellis. Peatume 13. sajandist suurepäraselt säilinud linnamüüriga miniatuurses Monteriggionis. Sienalaste kantsi kaitsev 2 värava ja 14 massiivse torniga müürikroon avaldas sügavat muljet juba Dante Alighierile.
Üle kauni Toscana kuppelmaastiku lookleb tee Volterra poole – kerges vines lainjaid mäenõlvu kaunistavad küpresside read ja oliivisalud.
 Müstilise ilmeline Volterra keskaegne linn kõrgub kaljunukil dramaatiliselt lõhestunud maastiku kohal. Koos linnaga sündis ka alabastri töötlemise traditsioon, mis on Volterrale juba aastatuhandeid kuulsust toonud. Arvukad alabastritöökojad ja -ärid kitsail tänavail annavad tunnistust iidse kunsti elujõust. Siin asub ka üks ülevaatlikumaid etruski muuseume Itaalias.
Õhtupoolikul külastame “ilusate tornide linna” San Gimignanot, mis keskajal oli Rooma siirduvate ja sealt tulevate palverändurite kohtumiskoht. Keskajal ehtis linnasiluetti tervelt 72 torni- üks kõrgem kui teine, sest rivaalitsevad jõukad patriitsipered püüdsid üksteist elamu kõrgusega pidevalt üle trumbata, kuni sellele seadusega piir pandi. Kuigi torne on tänaseks alles vaid 14, pakub keskaegne linn veel nüüdki uhket vaatepilti ja uhked on ka vaated ümbritsevale maastikule.
Seejärel suundume ühisele õhtusöögile kohalikus talumajapidamises (lisatasu), kus saab uudistada pererahva eluolu ja nautida õhtusööki mahetalu toodetest. Lisaks sellele saab nautida imepärast vaadet kaunilt valgustatud San Gimignano linnale.
 
5. päev VINCI MÄGIKÜLA - LUCCA - AJALOOLINE VIAREGGIO KUURORT
Hommikusöök hotellis. Sõidame renessansiajastu geeniuse Leonardo da Vinci sünnipaika. Anchiano mägikülas õlimägede keskel näeme tulevase suurkuju tagasihoidlikku sünnimaja Vincis, kus väike Leonardo ka ristiti. Muuseumis saab näha tema lennukaid ideid arhitekti, inseneri ja teadlasena.
Külastame ühte omapärasemat Toscana linna Luccat. Liguuride rajatud linna ehitasid välja roomlased, frankide ajal sai temast kogu Tuscia ehk tollase Toscana margi pealinn. Jalutame ajaloo keerdkäikudes hästi vastu pidanud keskaegse vanalinna tänavail, näeme ovaalset väljakut antiikse amfiteatri kohal ning Puccini sünnimaja.
Jätkame teekonda läbi Toscana maastiku.
Õhtuks jõuame Viareggio ajaloolisse kuurorti Liguuria rannikul. Selle supluspaiga võlud avastas Napoleoni õde Pauline Borghese. Tema eeskujul kerkisid esimesed villad juba 19. sajandi alguses, hiljem lisandusid hotellid ja rannapaviljonid - elegantseimad neist 19.-20. sajandi vahetusel levinud juugendstiilis, mida on Itaalias tuntakse Liberty nime all.
Majutume kolmel järgneval ööl rannaäärses kuurordis Viareggios hotellis***.

6. päev VÄLJASÕIT ELBA SAARELE
Hommikusöök hotellis. Sõidame Piombino sadamasse. Lühikene laevasõit viib meid Toscana saarestiku suurimale saarele (laevapilet lisatasu eest).
Võluva Elba saare karm ja kidur makjataimestik vaheldub maaliliste külade, kutsuvate randade ja eriti dramaatiliste vaadetega kõrgetelt kaldakaljudelt säravsinise mere kohal. Villa dei Mulini muuseumis Portoferraio ülalinnas saame ettekujutuse Napoleon I Bonaparte elust pagenduses Elbal. Mägedes asuv Marciana küla on saare vanim asustuspaik ning üks veetlevamaid külasid, mille järsud ja käänulised tänavad on justkui tänapäevast puutumata jäänud ning vaateplatvormidelt avanevad suursugused vaated saarele ja Liguuria merele.
 
7. päev VABA PÄEV VIAREGGIO RANNAS
SOOVIJATELE LAEVAEKSURSIOON CINQUE TERRE RAHVUSPARKI (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva saab veeta Viareggio kuurordis ja rannas.
Soovijatega sõidame külastama UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Cinque Terre rahvusparki (lisatasu eest).
Karmiilmeliste mägede varju peitub ligi viieteist kilomeetri pikkune hambuline ja järsk rannajoon. Inimkäsi on lisanud mäenõlvadelt laskuvad terrasspõllud viina- ja õlipuudega ning viis üliarmast linnakest- Cinque Terre, tõlgituna „viis maad” - viis pärlit merekarbis. Tulemus on maaliline: ahtale rannaribale surutud või mere kohale kaljunukkidele klammerdunud nukulinnade valdavalt soojades toonides hõõguv koloriit loob vaimustava kontrasti eresinise mere, hallide rannakaljude, roheliste viinamägede ja hõbedaste oliivisaludega. Kitsad tänavad laskuvad sadamasse või juhivad pühakodadeni kõrgemal mägedes. Rannikuga paralleelselt kulgevad matkarajad linnade vahel. Külastame erinevaid linnakesi ning naudime ainulaadset olustikku. Vaba aeg lõunatamiseks.

8. päev LEND PISA-RIIA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Aeg öelda arrivederci Italia! Lend Pisa-Riia kell 12:10-16:00 ja lend Riia-Tallinn kell 20:05-20:55 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT648 ja BT317).

Reisi hind

999 €* / 1052 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • lennupiletid Tallinn-Riia-Pisa ja Pisa-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • 4 ööd Toscanas hotellis***, (2-in. toad), 4 hommikusööki;
 • 3 ööd Viareggios hotellis***, (2-in. toad), 3 hommikusööki;
 • ekskursioonid vastavalt programmile, eestikeelse giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel.
Lisatasu eest on võimalik:
 • Elba laevapilet ca 35€ (ettetellimisel ja tasumisel);
 • Cinque Terre ekskursioon laevaga 59 € (ettetellimisel ja tasumisel);
 • ühene majutus hotellides 249 €;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse ja reisitõrke lisariski!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Pisa ristimiskabel 7 €, vana kalmistu camposanto 7 €, Opera del Duomo muuseum 7 €
 • Kindlus-lossi külastus ja Chianti veini degusteerimine 22 €
 • Siena katedraal 8 € (grupihind)
 • Guarnacci etruski muuseum Volterras 14 €, sooduspilet 6-16 a 12 €
 • Õhtusöök talumajapidamises 45 €
 • Leonardo muuseumide ühispilet (Vinci muuseum + Leonardo sünnimaja + näitus) 8 € (grupipilet)
 • Napoleoni residents Villa Mulini Elba saarel 5 €; 18-25 a 2,50 €; alla 18 a tasuta
Võimalikud külastused Firenzes vabal ajal (ajaliselt jõuab külastada 1-2 objekti):
 • Medicite kabel Firenzes 12 €, soodushind 18-25a 6 €
 • Bargello muuseum Firenzes 10 €, soodushind 18-25a 6 €
 • Santa Maria del Fiore toomkirik tasuta, kompleksi kuuluvate Giotto kellatorni, S.Giovanni ristimiskabeli ja kirikukupli (kupli külastus ainult kellaajalise ettetellimisega), Santa Reparata varemete ja Toomkiriku krüpti ning muuseumi ühispilet al 20 €
 • Santa Groce kirik Firenzes 8 €, sooduspilet 6 € lapsed 11-17a
 • Palazzo Vecchio Firenzes 12,50 €, Torre di Arnolfoga 12,50 €
 • Palazzo Pitti 16 €, sooduspilet 18-25a 8 € - sisaldab maaligaleriid, kuninglikke apartamente, moodsa kunsti galeriid, hertsogi varakambrit ja moemuuseumi.
Riiklikes muuseumides tasuta piletid alla 18 a vanustele EL kodanikele ja soodushinnad 18-25 a vanustele EL kodanikele.
Piletite hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast!
 
Riiklikes muuseumides tasuta piletid alla 18 a vanustele EL kodanikele ja soodushinnad 18-25 a vanustele EL kodanikele.
Piletite hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Itaaliasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo Air Balticu lendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

14.06.2024 - 21.06.2024
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

J
Jelena
Tubli Germalo team, kiidusõnad Türgi suure ringreisi kalendrisse võtmise eest! Helen on võrratu giid! Kõigest oli huvitav kuulata – nii sellest, mis toimus mitu tuhat aastat enne Kristust, kui ka Heleni rikkalikest isiklikest Türgiga ja türklastega seotud kogemustest! Koos Mehmetiga moodustasid nad toreda tandemi. Sõbralikud, rõõmsad ja heatahtlikud asjatundjad: kõik sujus justkui iseenesest, kõik oli põnev ja kõigile (sõltumata vanusest) ka jõukohane. Saime hamba verele – ootame reisi Ida-Türki! Jelena ja Olga TÜRGI - SUUR RINGREIS 24.04 - 02.05.2023
J
Juhan
Käisime abikaasaga Kreeka kultuurireisil. Hästi organiseeritud reis ja imeline giid Ester Laansalu, kelle teadmised Kreeka kohta olid võrratud. Aitäh!