Kahe ilma veere pääl - Setomaa Seto kuningriigi päev

Kahe ilma veere pääl - Setomaa Seto kuningriigi päev

06.08.2022 - 07.08.2022
 Hind al 139
Broneeri
Tänapäeva Setomaa tähtsündmus, setode suurim kokkutulek ja võimas seto identiteedi demonstratsioon. Võib öelda, et kuningriigi päevale koguneb setosid ja seto sõpru kogu maailmast! Kõlab seto hümn, seto sõjavägi näitab oma jõudu ja tarmukust, sel päeval tuleb võõrastel osta viisa ja maksab seto oma raha! See on rõõmus ja värvikirev rahvapidu, kus valitakse parimad meistrid mitmest vallast, oskused panevad proovile pillimehed, tantsijad ja lauljad. Seto pärimuse järgi on setodel oma kuningas Peko, kes legendi järgi puhkab Petseri kloostri koopas ega saa ise kuningriiki valitseda. Seetõttu hoiab setosid ja kostab nende eest tema nimel ülembsootska, kes valitakse ülimalt demokraatlikul viisil: igaühel on voli oma meeliskandidaadi ette ritta võtta. Kelle rida kõige pikem, see on valitud!

Reisikava

1. päev SETO KUNINGRIIGI PÄEV LUHAMAA KÜLAS
Väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas asuvast parklast kell  7.30.
Väljasõit Tartust AHHAA-keskuse parklast kell 10.00

Sõit Setomaale Luhamaale, mis on üks kaheteistkümnest Setomaa nulgast (nulk on Setomaal traditsiooniline väiksem piirkond). Seto Kuningriigi väljakuulutamise traditsioon sai alguse 1994. aastal ja sestsaadik kuulutavad setod igal aastal üheks päevaks välja oma sõltumatu kuningriigi. Kombe kohaselt kuulutatakse kuningriik välja erinevais Setomaa paikades ja sel aastal toimub see Poloda nulgas Lobotka külas. Seto kuningriik kuulutatakse välja keskpäeval ja toredaid ettevõtmise jätkub terveks pikaks päevaks.
Ööbima sõidame Setomaa pealinna Värskasse. Õhtul saavad soovijad veekeskuses lõõgastuda või jalutada värskelt lõhnava männimetsa all!
Majutume Värskas hotellis Värska Spa.

2. päev VÄRSKA – SAATSE – JUMALAMÄGI KOLOSSOVA KÜLAS - OBINITSA
Hommikusöök. Päeva alustuseks soovijaile meeleolukas laevaretk Värska lahel. 
Podmotsa küla ja tsässon.  Eesti – Vene piiril asuv vana küla ja kalmistu asub tõenäoliselt muistse hiiemetsa kohal. Liivi sõja aegsed kiviristid ja Kolmainupühale pühitsetud tsässon. 
Värska on kujunenud Setumaa üheks tähtsamaks keskuseks. Siin toodetakse üle Eesimaa kuulsat Värska mineraalvett ja siin saab sanatooriumis ka tervist kosutada või veekeskuses lõõgastuda. Värska Setu talumuuseumis saab näha, kuidas elati siinkandis 80 aastat tagasi. Hubane talutare, aidad, laudad, suitsusaun, savikoda ja palju muud. 
Saatse külla Satserinna nulka jõudmiseks tuleb meil läbi sõita kurikuulsast „Saatse saapast“. Saatse Püha Paraskeva õigeusu kirik ja selle ümber paiknev vana kalmistu. Kirikus on säilinud polükroomne puunikerdus 18. sajandist. Kunstimälestisena on kaitse all  ikoon Paraskeva Pjatnitsa lugu. 
Kolossova küla serval kõrgendikul asuv Jumalamägi on üks setode põlistest pühapaikadest. Siia tuldi ikka abi paluma vinduvate vihmade ja pikaleveninud põua ajal.  See vana tava on jälle ellu äratatud ja tee kõrgendikule ei rohtu. Tulija toob miskit meelehead kaasa ja jätab selle Setomaalt pärit skulptori Renaldo Veeberi loodud Peko kuju juurde.  
Obinitsa on Setomaa kultuuripealinn. Vanad kääpad ja lauluema Hilana Taarka haud külakalmistul. Räägime leelost ja paasapäevast ja lauluemadest. Külastame Seto galeriid Hal’as Kunn. Räägime Setomaast ja kohalikust kultuurielust. Obinitsa vanad külamaastikud, muuseum ja tsässon. 
Obinitsast algab teekond läbi Seto- ja Eestimaa Tallinnasse. Tallinnas orienteeruvalt kell 21.00.

Reisi hind

139 €* / 146 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hind sisaldab:
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused;
 • majutus Värskas (2-in toas), 1 hommikusöök.
Lisakulud
Ühese majutuse lisamaks 20 €
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.​
Muuseumipääsmete hinnad:
 • Seto kuningriigi viisa 8 €, õpilane ja seenior 5 €
 • Setomaa muuseumid (Värska, Obinitsa, Saatse ja kindral Reegi maja Värskas) 15 €, seeniorid ja õpilased 10 €
 • Laevaretk Värskas 20 € 
 • Galerii Hal’as Kunn 5 €
 • Pakutrüki töötuba galeriis Hal’as Kunn 7€ 
 • Annetus Saatsõ kirikus
 • Lõunasöök Obinitsas Taarka tarõs 15 € (ettetellimisel, tasumisel kohapeal)

Lisainfo

Kuidas reisime
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Tagamaks klientide heaolu, lähtume oma ekskursioonide käigus kõigist turvalisuse tagamiseks antud suunistest. Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
 • Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
MEELDEJÄÄVAT REISI!
06.08.2022 - 07.08.2022
 Hind al 139
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kersti ja Urmas
Tere, Germalo Reisid! Täname ootusi ületanud Egiptuse reisi eest! Olge hoitud ja terved!
H
Helgi
Palju-palju Tänu Lugupeetud GERMALO. Hinge liigutav ettevõtmine! Tõesti parimad tunded ja lootused üle pikkade rusuvate nädalate! Sõprade tervitused eksootilistest maadest on tõesti super!. Kõik pole veel kadunud-elame ja REISIME!