Kambodža - Laos - Vietnam

Kambodža - Laos - Vietnam

09.11.2022 - 24.11.2022
Giid Raivo Haab
 Hind al 2699
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kolm eksootilist ja kauget maad ühe reisi jooksul!

Vietnam on imeline segu vanast kultuurist, looduse vapustavast ilust ja inimeste sõbralikkusest. Vietnamis on värvid värvilisemad, maastikud selgemad ja maitsed ning lõhnad aasiapäraselt teravad.
Laos on Kagu-Aasia rikkumata pärl. Elanud aastaid  eraldatuses, on see maa säilitanud oma iidse kultuuri rikkumatuna muu maailma mõjutustest. Siin elavad maailma kõige rahumeelsemad inimesed. Näha vanades kloostrites liikumas tuhandeid munkasid ja tunnetada palvete monotoonset rütmi on Kagu-Aasia üks suuremaid elamusi.
Kambodža – maa, mille ajalugu on täis inspiratsiooni ja kurbust. Maa, kus sajandite jooksul on ehitatud rohkem Buddhale pühendatud templeid kui üheski teises riigis, kus inimesed ikka veel võpatavad kuuldes nime Pol Poth ja kus mõistatuslik ja salapärane khmeeri kuningate linn Angkor jutustab lugu armastusest ja austusest maailma vastu.Lugege Kambodža kohta lähemalt siit >
Lugege Laose kohta lähemalt siit >
Lugege Vietnami kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid vahetult enne reisi!

2. päev LEND ISTANBUL-HANOI, SAABUMINE HANOISSE
Lend Istanbul-Hanoi (kellaajad täpsustamisel).
Sõidame kesklinna ning majutume kahel järgneval ööl Hanoi kesklinnas suurepärase asukohaga hotellis Hanoi Mon Regency**** või sarnases.
 
3. päev HANOI PÕHJALIK LINNAEKSKURSIOON - VEENUKUTEATER
Hommikusöök hotellis. Teeme esimese tutvuse Hanoi linnaga.
Vietnami pealinn on huvitav segu ida ja lääne kultuuridest, kus on tunda sajanditepikkust Hiina valitsejate ja prantsuse koloniaalajastu mõju. Hanoi kohta öeldakse, et see on segu Pariisi elegantsist ja Aasia kärarikkast elurütmist. Pealinna staatust on Hanoi nautinud juba üle tuhande aasta. Sajandite jooksul on linna korduvalt vallutatud ja hävitatud, ent ikka on see nagu fööniks tuhast tõusnud, et särada veelgi kirkamalt. Tänapäeva Hanoi on tõusmas tõeliseks Kagu-Aasia metropoliks – 7,5 miljoni elanikuga linn lummab laiade bulvarite, rohkete järvede ja kaunite parkidega.
Külastame Konfutsiusele pühendatud Kirjanduse templit, kus tegutses Kagu-Aasia vanimaid ülikoole juba 1070. aastal. Näeme Ho Chi Minhi mausoleumi, presidendipaleed ja Ühe samba pagoodi. Külastame kohalikku etnoloogiamuuseumi, milles on väljapanek Vietnami 54 etnilise grupi kohta.
Hanoi kõige ilusamaks järveks peetud Hoan Kiem ning järvesaarel asuv imekaunis Ngoc Soni (Jadeiidi mäe) tempel, mis on pühendatud Tran Hung Daole - Vietnami rahvuskangelasele, kes võitis mongolite 300 000 pealist väge, kelle Hubilai-khaan oli Vietnami vallutama saatnud (tempel hetkel renoveerimisel).
Naudime traditsioonilist veenukuteatri etendust. Seejärel vaba aeg, et uudistada Hanoi kesklinna kitsastel tänavatel, kus kaubitsetakse nii siidi kui ehetega - iga tänav on spetsialiseerunud teatud kaupadele.
 
4. päev KRUIIS HA LONGI LAHEL
Hommikusöök hotellis. Sõidame Hanoist välja Ha Longi lahe kruiisile.
Punase jõe delta-ala tõeline loodusime Ha Longi laht on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Legendi järgi pidavat just siin end varjama Vietnami kaitsev draakon. Rahvasuu jutustab, et draakon laskus taevast aitamaks kohalikke ning sülitas kalliskive ja jadeiiti merre. Nii tekkis lahesopp, mis kaitseb sissetungijate vastu loodusliku kindlusena. Laev lahkub sadamast ning näeme Vietnami kauneimaid vaateid. Ha Longi lahes asub enam kui tuhat imelist lubjakivikaljut ja palju erineva suurusega saari. Kaldaid ääristavad korallriffid, soometsad, grotid ja koopad, salapärased tiigisopid, kujutlusvõimet ergutavad kaljumoodustised ning kaunid liivarannad. Lõuna kruiisilaeval.
Soovijatel on võimalus osa võtta külastusest Sung Sot koopasse, kus on põnevate kujudega stalaktiidid ja stalagmiidid. Samuti on soovijatel võimalk supelda või teha kerge kanuuretk.
Õhtusöök ja majutus traditsioonilisel laeval Halong Phoenix Cruise või sarnasel.
 
5. päev HA LONG KRUIIS, ÕHTUNE HANOI
Hommikusöök laeval. Jätkub kruiis Ha Longi lahel. Kauneid loodusvaated, traditsioonilised veepealsed kalurikülad.
Majutus Hanois meile juba tuttavas hotellis Hanoi Mon Regency**** või sarnases. 
Õhtul vaba aeg Hanois - soovijad saavad suunduda mõnda hubasesse söögikohta, teha jalutuskäik Hoan Kiemi järve äärde või suunduda pulbitsevale ööturule.

6. päev LEND HANOI-LUANG PRABANG, LUANG PRABANGI EKSKURSIOON
Soovijad saavad nautida kaunist varahommikut Hoan Kiemi järve ääres või mõnes linnapargis vaadates kuidas kohalikud tai chid harrastavad. Lisaks kogunevad siin ka seltskonnad, kes koos võimlevad ja tegemist on suisa justkui tänava aeroobikaga.
Hommikusöök hotellis. Suundume lennujaama. Lahkume Vietnamist Laosesse. Lend Hanoi–Luang Prabang (lennuajad täpsustamisel).
Luang Prabang on Laose iidne pealinn. UNESCO maailmapärandisse kuuluv linn on Laose vaimne keskus, mis võlub prantsuse koloniaalarhitektuuri, theravada budismi templite ja erilise maagilise atmosfääriga. Luang Prabang üllatab värviderikkusega. Lõhnavad küpsetised, lopsakad puud, oranžid mungarüüd ja kuldsetes ning punastes watides tütarlapsed. Värskelt röstitud kohvi lõhn, kärarikkad turud, vürtsikad toidud. Mägedest ümbritsetud 700 m kõrgusel merepinnast ja kahe jõe (Nam Khani ja Mekongi) ühinemiskohal asuv Luang Prabang on populaarsemaid turistide sihtpunkte Laoses.
Tutvumist linnaga alustame uhke Sri Lanka stiilis That Makmo stuupa külastamisega. Seejärel jalutame lähedalasuvasse Vat Ahami templisse, mis on linna peamise kaitsejumaluse pühamu. Külastame 16. sajandil rajatud Wat Xieng Thongi kloostrit, mida peetakse kõige kaunimaks Luang Prabangis. See esindab ka klassikalist Luang Prabangi omapärast arhitektuuristiili – ehitise kihiline katus ulatub peaaegu maani. Siin asub ka kuninglik matusekabel, kus on muljetavaldav 12-meetrine matusevanker ja kõigi kuningliku pere liikmete urnid. Külastame endises kuningapalees asuvat muuseumi, kus on välja pandud kuninglikule perekonnale kuulunud esemed. Muuhulgas asub siin ka kuulus Pha Bang Buddha (Kuldne Buddha) koopia. Soovijad saavad tõusta mööda treppi Vat Phousi mäekünkale ning nautida kaunist vaadet linnale. Õhtuks saab Luang Prabangi peatänavast elav ööturg, kuhu tulevad Laoses elavad erinevad vähemusrahvad müüma oma kaupa.
Majutus kahel järgneval ööl Luang Prabangis hotellides Villa Chidtara ja Ancient Luang Prabang Inn või sarnases.

7. päev LUANG PRABANG – LAO KÜLAD
Hommikusöök hotellis. Varahommikul võimalik näha munkade igapäevast leiva palumise ringkäiku. Võtame ette sõidu traditsioonilisel jõepaadil, et jõuda mööda Mekongi jõge ülesvoolu sõites kuulsatesse Pak Ou koobastesse. Koobaste nimed on Tham Ting ja Tam Phum ja siin asuvad tuhanded Buddha kujud. Sõidame linnast välja Kuangsi (Kwang Xi) kose juurde, mis moodustab üle lubjakivi voolates ujumiseks ideaalsed basseinid. Tagasiteel möödume riisiterassidest ja külastame traditsioonilisi Lao külasid, kus tegeldakse kohaliku riisiveini ja siidi tootmisega. Käime ka Ban Xan Khongi külas, et näha, kuidas valmistatakse traditsioonilist sa-paberit.
Soovijatel on võimalik õhtul külastada kuningapalee teatris etendust kohalike tantsudega (lisatasu eest).

8. päev LEND LUANG PRABANG-SIEM REAP, TONLE SAPI JÄRV
Hommikusöök hotellis. Lend Luang Prabang-Siem Reap (lennuajad täpsustamisel). Tere tulemast Kambodžasse!
Päikeseloojanguks sõidame metsadest ja põllumaadest ümbritsetud Tonle Sapi järvel ning vaatame kohalike kalurite elu.
Majutus kahel järgneval ööl Siem Reapis hotellis Angkor Holiday Hotel**** või sarnases.

9. päev UNIKAALNE ANGKOR
Hommikusöök hotellis. Terve päev Angkori varemete vahel. 
Angkor oli rikka ja arenenud kultuuri keskuseks 9.-13. sajandil. Sajandite jooksul unustuste hõlma vajunud muistne linn avastati taas džungli sügavustest alles 19. sajandil. Näeme lopsakast džungliloodusest ümbritsetud tohutuid kivimonumente, majesteetlikke sammaskäike ja väravaid. Alustame tutvumist selle maailmakuulsa khmeri kuningate pealinnaga. Vaatame Angkori peatemplit, Angkor Thomi lõunaväravat, Bayon Baphouni, Elevantide ja pidalitõbise kuninga terrassi. See muistne linn on ühtlasi maailma suurimaid pühamuid, mille tohutud mõõtmed ja ideaalsed proportsioonid on hämmastavad. Angkorist valitsesid khmeeri kuningad tohutut territooriumi Vietnamist Bengali laheni. Varemetelinnas on säilinud rohkem kui 100 templit, mis annavad tunnistust kunagise linna hiilgusest. Siin kogeme hinduismi ja budismi maailma harmooniat ja täiuslikkust. Takeo, Thommanon ja Chau Say Tevoda, Prasat Kravan, Ida Mebon, Pre Rup ja Angkori suur ring.
Õhtul on võimalik veeta vaba aega Siem Reapi linnasüdames, kus on külastajatele mitmeid kohvikuid, restorane, meelelahutust. Soovijatele pakume õhtusööki koos tantsuliste etteastetega (lisatasu eest).

10. päev ANGKOR – PHNOM PENH
Hommikusöök hotellis. Hommikupoolikul jätkame Angkori templitega tutvumist.
Pärastlõunal sõidame edasi Phnom Penhi. Kambodža pealinn Phnom Penh asub kahe jõe - Mekongi ja Tonle Sapi - ühinemiskohas. See linn on täis aasiapärast sagimist: tuk-tukid, rikšad, tänavakaubanduse melu. Linnamaastike dominandiks on kaasaegsed hooned.
Majutus Phnom Penhis hotellis Cardamom Hotel**** või sarnases.
 
11. päev PHNOM PENH, LEND PHNOM PENH-HO CHI MINH
Hommikusöök hotellis. Linnaekskursioon: rahvusmuuseum, Hõbedane pagood ja Wat Phnomi mägi koos templiga. Wat Phnom on linna kõrgeim tempel, ta on ehitatud kunstlikule mäele ning on ümbruskonna keskpunktiks erinevate pidustuste aegu. Soovijatega külastame Tuol Slengi vanglamuuseumi. Punaste khmeride valitsuse aegne vangla annab ülevaate Kambodža rahva hiljutisest verisest minevikust.
Lahkume Phnom Penhist ja lendame Lõuna-Vietnami (kellaajad täpsustamisel).
Umbes kolmetunnine bussisõit viib meid Lõuna-Hiina mere äärde Mũi Né kuurortisse.
Majutus kolmel järgneval ööl suurepärases mereäärses resort hotellis****.
 
12.-13. päev PUHKUS MUI NÉ RANNAS
Hommikusöögid hotellis. 
Pärast peadpööritavat Phnom Penhi tervitavab teid rand, troopilised saared, väikesed suveniiripoed.
 
14. päev SUUNDUME HO CHI MINH CITYSSE, LINNAEKSKURSIOON 
Hommikusöök. Saabume Ho Chi Minh citysse ehk endise iseseisva Lõuna-Vietnami Vabariigi ajaloolisesse pealinna Saigoni. Ho Chi Minh on Vietnami kõige suurem linn ja ööpäevaringselt oma metropoliitset rütmi tiksuv kaasaegse elu tuiksoon.
Lühikese väljasõidu kaugusel keskusest pakuvad meile huvi Cu Chi sõjatunnelid.
Sõidame kesklinna ja majutume järgneval ööl hotellis Sunrise Central Hotel*** või sarnases. 

15. päev HO CHI MINH EKSKURSIOON, LEND HO CHI MINH-ISTANBUL
Hommikusöök hotellis. Vaba aeg puhkuseks. Võimalus külastada Ben Thanh turgu.
Teeme jalutuskäigu linnas ja tutvume Saigoni kuulsaimate vaatamisväärsustega. Vaatame Vietnami taasühinemise paleed, ooperimaja, Notre Dame katedraali.
Lend Ho Chi Minh-Istanbul (kellaajad täpsustamisel).
 
16. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Saabume Istanbuli. Jätkulend Istanbul-Tallinn (kellaajad täpsustamisel). Tere tulemast tagasi Tallinnasse!

Reisi hind

2699 €* / 2841 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Hanoi (vahemaandumisega Ho Chi Minh'is) ja Ho Chi Minh-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis;
 • kolm siselendu vastavalt programmile;
 • lennujaamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
 • mugavustega konditsioneeriga bussi kasutamine reisi vältel Vietnamis ja Kambodžas, väikebussid Laoses;
 • majutus 3 ööd Hanois hotellis****, 3 hommikusööki;
 • majutus 1 öö Ha Longi lahe traditsioonilisel kruiisilaeval (2-in. kajutid), 1 hommikusöök;
 • majutus 2 ööd Luang Prabangis hotellis (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • majutus 2 ööd Siem Reapis hotellis**** (2-in. toad), 2 hommikusööki;
 • majutus 1 öö Phnom Penhis hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • majutus 3 ööd Mui Né kuurortis hotellis**** (2-in. toad), 3 hommikusööki
 • majutus 1 öö Ho Chi Minhis hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök;
 • 2 lõunasööki ja 1 õhtusöök Ha Longi kruiisilaeval;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused.
Lisakulud
 • Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsupiletid tasulistele objektidele! Sissepääsude tasumiseks palume arvestada 155 USD sularahas! See summa kogutakse reisijuhi poolt reisi alguses ühtse summana ning seda kasutatakse vastavalt kõikide sissepääsude tasumiseks reisi jooksul.
+ Vietnam: ~US$ 37/in - veenukuteater, etnograafiamuuseum, Kirjanduse tempel, presidendipalee, Halongi lahe koondpilet, Cu Chi sõjatunnelid, Vietnami taasühinemise palee
+ Laos: ~US$ 18/in - Phousi mägi, Pakou koobas, Khouangsi kosk
+ Kambodža: ~US$ 100/in - Tonle Sap, Angkori kahe päeva pilet, Tuol Slengi vanglamuuseum, rahvusmuuseum
 • Jootraha andmise komme on laialt levinud. See moodustab osa teenindaja palgast ja seetõttu ootavad jootraha kõik teenindajad. Restoranides sisaldub jootraha tavaliselt juba arves, kuid meeldiva teeninduse eest oodatakse lauale ikka lisaks 5-10% arvest.
  Reisi hinnas ei sisaldu jootrahad kohalikele saatjatele ja bussijuhtidele. Palume arvestada jootrahadeks 1-2 USD päeva kohta bussijuhile ja 2-3 USD päeva kohta kohalikule giidile. Jootrahasid korjatakse ja tasutakse reisi ajal vastavalt iga reisietapi lõpus. Jootrahad on kohaliku teeninduskultuuri traditsiooniline osa ning selle eest ollakse väga tänulikud. Siiski ei ole jootrahade maksmine reisijale kohustuslik, vaid näitab rahulolu ja tänulikkust saadud reisikogemuse ning teeninduse suhtes.
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus hotellides 550 €;
 • tervisekindlustus al 24,78 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • soovijatele õhtusöök koos apsara tantsuetendusega Siem Reapis u 15 USD.

Viisa ja reisidokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on kehtiv pass. Pass, peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu. Passis peab olema kõigi viisade vormistamiseks vähemalt 4 vaba lehte.
Seoses Vietnami viisade eelvormistamisega, palume Germalo Reiside kontorisse saata oma passikoopia kaks kuud enne reisi. Viisad vormistatakse riikidesse sisenemisel riigipiiril.
 • Vietnami viisa hind koos vormistamisega 70 € (makstakse Eestis koos reisi lõpliku tasumisega)
 • Laose viisa vormistamine piiril. Hind 30+1 USD – võib muutuda (maksmine piiril).
 • Kambodža kuni 30 päevast ühekordse turismiviisat on võimalik taotleda Siem Reapi lennujaamas Kambodžas. Viisa hind 30 USD - võib muutuda (maksmine piiril).
Viisade vormistamiseks palume reisile kindlasti kaasa võtta 3 värvilist passifotot (4x6cm) ja lisaks mõned varufotod. Samuti palume teha reisidokumentidest koopiad.

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlinesi lendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg.  Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. NB! Siselendudel on lubatud äraantav pagas siiski kuni 20kg/ühik/inimese kohta.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 
Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
09.11.2022 - 24.11.2022
Giid Raivo Haab
 Hind al 2699
Broneeri
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kambodža - Laos - Vietnam

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kaie
Suured tänud Kreetele, kes tegi kõik ära, endal polnud vaja millegi pärast muretseda. Itaalia on ilus igast kandist. Eriti meeldis Alberobello, Ostuni ja Polignano al mare. Hotellid olid väga head, buss ja bussijuht tasemel. Ulve väga erudeeritud ja väga emotsionaalne. Veel kord tänud kogu Germalo perele. Reisin ka edaspidi teiega. Edu teile!
G
Gerda
Parimad reisikorraldajad, kellega oleme reisinud! Eestikeelne teenindus, korralikud hotellid, läbimõeldud programmid. Aastaid tagasi külastasime Lapimaad ning selle reisi meenutamine annab alati meeldiva nostalgilise tunde. Hommikuti bussi sisenedes oli alati päkapikk kommi toonud.Kui olukord paraneb, siis viin ka oma tütre sellele reisile. Meie teine reis viis meid puhkusele Kreekasse, Tolo linnakesse. Armas väike linnake Vahemere ääres. Ekskursioon giid Erviniga Ateenasse oli väga huvitav ja põnev. Kvaliteetne ja usaldusväärne reisikorraldaja ning mis põhiline - eestikeelne! Julgen soovitada!