Kolumbia

Kolumbia

01.12.2021 - 16.12.2021
 Hind al 3333
Broneeri
Kahe ookeani vahele jäävad lauskmaad, vihmamets, kõrb ja mäed. Pealinn Bogota, koloniaalarhitektuuri pärl Cartagena ning muusikast pulbitsev Medellin. Kolumbia rikkus ning samas äärmine vaesus, lopsakas loodus ja põlisasukate valdused. Kutsume Teid nobelist Gabriel Garcia Marquezi ja poppstaar Shakira maale!


Lugege Kolumbia kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT-BOGOTA
Kogunemine kell 05:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:50-08:20 (kohalikud kellaajad) ning Frankfurt-Bogota kell 13:10-19:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH542). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Maandume Kolumbia pealinna Bogota lennuväljal. Siinsed inimesed on külalislahked ja naeratavad. Rõõmustamiseks on põhjust - jalgpallil läheb hästi ning popstaar Shakira loodud heategevusfond Pies Descalzos (eesti keeles “paljasjalgsed”) pakub haridust tuhandetele lastele.
Ööbimine 2 ööd hotellis Casa Deco*** või sarnases.
 
2. päev BOGOTA EKSKURSIOON
Hommikusöök. Kolumbia pealinn Bogota on 7 miljoni elanikuga linn 2600 meetri kõrgusel üle merepinna. Naudime vaateid 3 km taeva poole kõrguvalt Monserrate´i mäelt ning tutvume selle tipus paikneva palverändurite meka – Senor Caido kirikuga. Jalutame koloniaalaegses Bogota vanalinnas ehk La Candelarias ning ärirajoonis - Plaza Bolivari ümbruses. Lõunatame kohalikus restoranis. Seejärel külastame kullamuuseumi ehk Museo del Oro't, mis annab põhjaliku ülevaate kulla ajaloost ja tootmisest. Kohalikud indiaanlased kaevandasid ja töötlesid kulda juba ammu enne hispaanlaste tulekut. Kollektsiooni pärliks on El Dorado müüdi aluseks olev muiskade indiaanihõimu kuldparv. Kahekorruselises valges koloniaalhoones paiknevas Botero muuseumis näeme Kolumbia kuulsaima kunstniku Fernando Botero 208 taiesest koosnevat kunstikogu: 123 tema enda loomingust ning 85 teiste kunstnike omi, muuhulgas Picasso and Monet' tööd. 
 
3. päev BOGOTA-PEREIRA
Hommikusöök. Transfeer lennujaama ja lend Bogota-Pereira (kohalikud kellaajad, lennunumber AV9805).
Pereira on Quindio kohvipiirkonna süda. Iga istandus on justkui riik riigis, kus teatakse täpselt, millised kohvipuu sordid annavad parima kvaliteediga ube. Kohvitööstus on peamine sissetulekuallikas ligi 200 miljonile inimesele ning seda aromaatset jooki toodetakse maailmas ligi 8,8 miljonit tonni aastas. Siinsed istandused on romantilised – valged suurte rõdude ja värviliste akendega kohvilõhnalised haciendad. Külastame üht kohviistandust ning kuuleme ja näeme, mida on vaja selleks, et kohvimarjast saaks lõpuks  kohv. Kohvi kasvatamine ja korjamine on raske töö. Hoolas korjaja nopib päevas 50–100 kg marju, millest saab ainult 10–20 kg ube. Lõunatame kohalikus restoranis.
Ööbime kahel järgneval ööl hotellis El Bosque del Saman Alcala*** või sarnases. 
 
4. päev COCORA ORG - SALENTO
Hommikusöök. Sõidame järskude kaljudega raamitud Cocora oru rohelusse, Kolumbia rahvuspuu vahapalmi koju. See maailma kõrgeim liik võib kasvada kuni 60 m kõrguseks ning näeb välja nagu palmimaailma supermodell-pikk, sale ja nõtke. Hiljem imetleme pisikeses Salento linnas värvilisi hooneid ning naudime väikelinna rahulikku elutempot. Sööme õhtust.
 
5. päev TEEKOND MEDELLINI
Hommikusöök. Sõidame bussiga Kolumbia suuruselt teise linna Medellini. Meie teekond kulgeb mööda maalilist Kolumbia maastiku - ületame mägesid, kiirevoolulisi jõgesid ja põlde, näeme lugematuid avokaadosalusid, mangopuid ja banaaniistandusi ning armsaid väikseid külasid. Lõunatame kohalikus restoranis. Kunagine Pablo Escobari kodulinn ning narkokartellide lahingutander kuulus 1990ndate alguseni maailma ohtlikumate linnade hulka. Tänapäeva Medellin on populaarne turismisihtkoht, mille tänavaid kaunistavad Fernando Botero omapärased trullakad skulptuurid.
Ööbime kahel järgneval ööl hotellis Park10***** või sarnases.

 

6. päev MEDELLIN-GUATAPE-MEDELLIN
Hommikusöök. Külastame Guatape väikelinna maalilise järve kaldal, jalutame munakivisillutisega tänavatel ja imetleme värviliste fassaadidega hooneid. Peatume Lõuna-Ameerika suuruselt teise monoliidi - El Peñoni juures, mille tippu viib 740 trepiastet. 200 m kõrguse graniitkalju tipust avaneb imeline panoraamvaade ümbruskonnale, allolevale tehisjärvele ning smaragdrohelistele saarekestele.
Külastame Museo de Antioquiat, mis paikneb suurejoonelises art deco stiilis Palacio Municipali hoones. See on üks Kolumbia vanimaid muuseume, kus eksponeeritakse üht riigi olulisimat kunstikollektsiooni. Püsiväljapanekus on teosed 19. sajandist kuni kaasaegse Kolumbia kunstini, samuti taieseid ajast enne eurooplaste saabumist. Kolmandal korrusel asuvad kogu tähtteosed – Fernando Botero maalid ja skulptuurid. Tähelepanuväärsed on ka Pedro Nel Gómezi seinamaalingud. 
 
7. päev MEDELLIN, LEND MEDELLIN-SANTA MARTA 
Hommikusöök. Transfeer lennujaama, lend Santa Martasse (kohalikud kellaajad, lennunumber LA4220). 16. sajandil hispaania kolonisaatorite poolt asutatud Santa Marta on Kolumbia vanim linn Kariibi mere kaldal. Just siin veetis oma viimased elupäevad Ladina-Ameerika revolutsiooni juht Simón Bolívar (1783-1830). Ööbimine kahel järgneval ööl Santa Marta hotellis Hilton Garden Inn Santa Marta**** või sarnases.

 

8. päev SANTA MARTA - TAYRONA RAHVUSPARK - SANTA MARTA
Hommikusöök. Päevane väljasõit puutumata troopilise loodusega Tayrona rahvusparki, mis laiub 15000 hektari suurusel maa-alal ning on koduks 300 linnu- ja imetajaliigile. Kuldseid liivarandu ääristavad kookospalmid ja tihe džungel, taamal maailma kõrgeim rannikuäärne mäeahelik – Sierra Nevada de Santa Maria. Päeva sisse kuulub lõunasöök kohalikus restoranis.
 
9. päev SANTA MARTA-CARTAGENA, RANNAPUHKUS
Hommikusöök. Alustame teekonda Kariibi mere äärde, kus saame järgneval neljal päeval rannamõnusid nautida.
Majutus hommiku- ja õhtusöökidega neljal järgneval ööl Cartagena piirkonna rannahotellis Hilton Conrad Cartagena***** või sarnases. Õhtusöögi hinnas on ka üks jook/inimese kohta (ilma alkoholita).
 
10.-12. päev RANNAPUHKUS
Rannapuhkus Cartagena kuurortpiirkonna rannahotellis hommiku- ja õhtusöökidega. 
 
13. päev CARTAGENA
Hommikusöök. Sõidame Kariibide kauneimasse linna - Cartagenasse, mis on tuntud võluva koloniaalarhitektuuri, gurmeerestoranide ja kireva ööelu poolest. Cartagena vanalinn on üks Ladina-Ameerika paremini säilinud koloniaallinnu. Imetleme vanalinna kitsastel tänavatel jalutades värvikirevaid koloniaalhooneid, bugenvilleadest tulvil rõdusid ja rahvarohkeid väljakuid, kus Kolumbia lipuvärvides kleitidega naised maiustusi müüvad. Külastame San Felipe de Barajase kindlust, mille hispaanlased  rikka Cartagena kaitseks piraatide rünnakute eest rajasid. Linnas ladustati Peruust ja Boliiviast toodud kuld- ja hõbeaardeid, mis siit laevadega Mandri-Hispaaniasse viidi. Käime Cartagena kõrgeimas punktis - 150 m kõrgusel La Popa mäekünkal. Siin asub augustiinide ordu poolt rajatud Nuestra Señora de La Candelaria klooster ja kirik ning avaneb panoraamvaade allolevale linnale. Peale Cartagena linnaekskursiooni jääb vaba aega iseseisvaks linnaga tutvumiseks. Selles linnas saab tõeliselt hästi süüa – pakutakse mitmesugseid mereande, muuhulgas ka värsket ceviche'i ehk kala-carpacciot, erinevaid grilliroogi. Miks mitte proovida maailma suurima närilise chigüire (veesea) liha koos soolaste banaanidega, mille juurde sobib joogiks Aguila õlu. Ööbime kesklinna hotellis 3Banderas*** või sarnases. 
 
14. päev VABA HOMMIK, LEND CARTAGENA-BOGOTA
Hommikusöök. Vaba aeg ning pärastlõunal transfeer lennujaama ja lend Bogotasse kell 15:08-16:33 (kohalikud lennuajad, lennunumber LA101).  Majutume hotellis Casa Deco*** või sarnases. 
 
15. päev BOGOTA - ZIPAQUIRA - BOGOTA, LEND BOGOTA-FRANKFURT
Hommikusöök. Zipaquira maa-alune Rooma-Katoliku kirik asub 200 m sügavusel maapõues, kunagise soolakaevanduse tunnelites. Soolakatedraali peetakse üheks Kolumbia arhitektuuri tähelepanuväärseimaks ehitiseks. Tee hiiglasliku pealöövi ning maailma suurima maa-aluse risti juurde viib läbi 14 marmorina sätendava soolakabeli, mis sümboliseerivad Jeesuse viimaseid samme enne ristilöömist. Lõunatame kohalikus restoranis ning tutvume seejärel Zipaquira koloniaalarhiektuuri ja linnaväljakutega.
Transfeer lennujaama. Lend Bogota-Frankfurt kell 21:20-14:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH543).
 
16. päev LEND FRANKFURT-TALLINN
Lend Frankfurt-Tallinn kell 20:35-23:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH884).

Reisi hind

3333 €* / 3508 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn-Frankfurt-Bogota-Frankfurt-Tallinn (lennugraafik seisuga 27.02.21)
 • Sisaldab lennujaamamakse. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Lennupiletid siselendudele vastavalt programmile 
 • Majutus vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid hotellides vastavalt programmile
 • Ringreisi päevadel 5 lõunasööki ja 1 õhtusöök ning 4 õhtusööki rannahotellis
 • Giidi/grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel
 • Sisaldab sissepääsumakse tasulistele objektidele, mis programmis mainitud.
Lisakulud:
 • Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile. Bussijuht u 1 USD päevas ja kohalik giid u 3 USD päevas.
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühese majutuse lisamaks 599 € 
 • Tervisekindlustus + reisitõrkekindlustus, tervisekindlustuse maksumus sõltuvalt vanusest al  24.78 € (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo kontorist).

Viisa ja dokumendid

Eesti passiga on viisavaba  turismireisi korral kuni 90 päeva aasta jooksul.
Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.
Soovitav on tervise- ja reisikindlustus kogu viisa perioodiks.
 

Lisainfo

Lennuinfo Lufthansa liinilendudel:
Äraantav pagas:  reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). 
Toitlustus lennul: Pardamenüü alusel lisatasu eest
 

Enne reisile minekut on soovitav konsulteerida lähima reisimeditsiini kabinetiga, milliseid vaktsineerimisi eelnevalt teha ja kuidas vältida võimalikke terviseriske. Üldisi nõuandeid tervena reisimiseks leiate Vaktsiin.ee kodulehelt. 

01.12.2021 - 16.12.2021
 Hind al 3333
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Kolumbia

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kaja
Suur tänu väga huvitava Islandi reisi eest! Suured tänud veel kord Triinu Borgale ja Askur Alasele! Jään ootama jälle uusi reisi pakkumisi! Kõige paremat!
U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!