Kolumbia

Kolumbia

11.11.2022 - 28.11.2022
Giid Ester Laansalu
 Hind al 3333
Broneeri
Kahe ookeani vahele jäävad lauskmaad, vihmamets, kõrb ja mäed. Pealinn Bogota, koloniaalarhitektuuri pärl Cartagena ning muusikast pulbitsev Medellin. Kolumbia rikkus ning samas äärmine vaesus, lopsakas loodus ja põlisasukate valdused. Kutsume Teid nobelist Gabriel Garcia Marquezi ja poppstaar Shakira maale!


Lugege Kolumbia kohta lähemalt siit >

12. augusti seisuga on reisil osalemiseks vaja esitada

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. 
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:55-17:20 (kohalikud kellaajad, lennunnumber TK1422).  Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Majutume Istanbulis mugavas hotellis****.

2. päev LEND ISTANBUL-BOGOTA, BOGOTA
Varahommikul suundume tagasi lennujaama. Jätkulend Istanbul-Bogota kell 09:55-15:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK801).
Maandume Kolumbia pealinna Bogota lennuväljal. Siinsed inimesed on külalislahked ja naeratavad. Rõõmustamiseks on põhjust - jalgpallil läheb hästi ning popstaar Shakira loodud heategevusfond Pies Descalzos (eesti keeles “paljasjalgsed”) pakub haridust tuhandetele lastele.
Ööbimine kolmel järgneval ööd hotellis GHL Hotel Hamilton****.
 
3. päev BOGOTA EKSKURSIOON
Hommikusöök. Kolumbia pealinn Bogota on 7 miljoni elanikuga linn 2600 meetri kõrgusel üle merepinna. Naudime vaateid 3 km taeva poole kõrguvalt Monserrate´i mäelt ning tutvume selle tipus paikneva palverändurite meka – Senor Caido kirikuga. Jalutame koloniaalaegses Bogota vanalinnas ehk La Candelarias ning ärirajoonis - Plaza Bolivari ümbruses. Lõunatame kohalikus restoranis. Seejärel külastame kullamuuseumi ehk Museo del Oro't, mis annab põhjaliku ülevaate kulla ajaloost ja tootmisest. Kohalikud indiaanlased kaevandasid ja töötlesid kulda juba ammu enne hispaanlaste tulekut. Kollektsiooni pärliks on El Dorado müüdi aluseks olev muiskade indiaanihõimu kuldparv. Kahekorruselises valges koloniaalhoones paiknevas Botero muuseumis näeme Kolumbia kuulsaima kunstniku Fernando Botero 208 taiesest koosnevat kunstikogu: 123 tema enda loomingust ning 85 teiste kunstnike omi, muuhulgas Picasso and Monet' tööd. 
 
4. päev BOGOTA - ZIPAQUIRA - BOGOTA
Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist Bogota piirkonnaga.
Zipaquira maa-alune Rooma-Katoliku kirik asub 200 m sügavusel maapõues, kunagise soolakaevanduse tunnelites. Soolakatedraali peetakse üheks Kolumbia arhitektuuri tähelepanuväärseimaks ehitiseks. Tee hiiglasliku pealöövi ning maailma suurima maa-aluse risti juurde viib läbi 14 marmorina sätendava soolakabeli, mis sümboliseerivad Jeesuse viimaseid samme enne ristilöömist.
Seejärel tutvume Zipaquira koloniaalarhiektuuri ja linnaväljakutega.
 
5. päev LEND BOGOTA-PEREIRA- COCORA ORG - SALENTO
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Lend Bogota-Pereira  (lennunumber AV8511). Sõidame järskude kaljudega raamitud Cocora oru rohelusse, Kolumbia rahvuspuu, vahapalmi, koju. See maailma kõrgeim liik võib kasvada kuni 60 m kõrguseks ning näeb välja nagu palmimaailma supermodell - pikk, sale ja nõtke. Ühine lõunasöök.
Hiljem imetleme pisikeses Salento linnas värvilisi hooneid ning naudime väikelinna
rahulikku elutempot.
Ööbime  kohviistanduses Hacienda Venézia järgneval ööl. 
 
6. päev HACIENDA VENECIA - PEREIRA KOHVIISTANDUSED  - TIERRA VIVA TERMALES
Hommikusöök. Pereira on Quindio kohvipiirkonna süda. Iga istandus on justkui riik riigis, kus teatakse täpselt, millised kohvipuu sordid annavad parima kvaliteediga ube. Kohvitööstus on peamine sissetulekuallikas ligi 200 miljonile inimesele ning seda aromaatset jooki toodetakse maailmas ligi 8,8 miljonit tonni aastas. Siinsed istandused on romantilised – valged suurte rõdude ja värviliste akendega kohvilõhnalised haciendad. Ühine lõunasöök. Külastame üht kohviistandust ning kuuleme ja näeme, mida on vaja selleks, et kohvimarjast saaks lõpuks  kohv. Kohvi kasvatamine ja korjamine on raske töö. Hoolas korjaja nopib päevas 50–100 kg marju, millest saab ainult 10–20 kg ube.
Külastame Tierra Viva Termalest. 

7. päev HACIENDA VENECIA- MEDELLIN
Hommikusöök. Hommikul sõidame bussiga Medellini. Kunagine Pablo Escobari kodulinn ning narkokartellide lahingutander kuulus 1990ndate alguseni maailma ohtlikumate linnade hulka. Tänapäeva Medellin on populaarne turismisihtkoht, mille tänavaid kaunistavad Fernando Botero omapärased trullakad skulptuurid. Külastame Museo de Antioquiat, mis paikneb suurejoonelises art deco stiilis Palacio Municipali hoones. See on üks Kolumbia vanimaid muuseume, kus eksponeeritakse üht riigi olulisimat kunstikollektsiooni. Püsiväljapanekus on teosed 19. sajandist kuni kaasaegse Kolumbia kunstini, samuti taieseid ajast enne eurooplaste saabumist. Kolmandal korrusel asuvad kogu tähtteosed – Fernando Botero maalid ja skulptuurid. Tähelepanuväärsed on ka Pedro Nel Gómezi seinamaalingud. 
Ööbime kahel järgneval ööl hotellis Park10*****.

 

8. päev MEDELLIN-GUATAPE-MEDELLIN
Hommikusöök. Külastame Guatape väikelinna maalilise järve kaldal, jalutame munakivisillutisega tänavatel ja imetleme värviliste fassaadidega hooneid. Peatume Lõuna-Ameerika suuruselt teise monoliidi - El Peñoni juures, mille tippu viib 740 trepiastet. 200 m kõrguse graniitkalju tipust avaneb imeline panoraamvaade ümbruskonnale, allolevale tehisjärvele ning smaragdrohelistele saarekestele.
 
9. päev MEDELLIN, LEND MEDELLIN-CARTAGENA
Hommikusöök. Transfeer lennujaama, lend Medellin-Cartagena  (lennunumber LA4222).
Sõidame Kariibide kauneimasse linna - Cartagenasse, mis on tuntud võluva koloniaalarhitektuuri, gurmeerestoranide ja kireva ööelu poolest. Cartagena vanalinn on üks Ladina-Ameerika paremini säilinud koloniaallinnu.   Külastame San Felipe de Barajase kindlust, mille hispaanlased  rikka Cartagena kaitseks piraatide rünnakute eest rajasid. Ööbime kahel järgneval ööl kesklinna hotellis 3Banderas***.

10. päev CARTAGENA VANALINN
Hommikusöök. Imetleme vanalinna kitsastel tänavatel jalutades värvikirevaid koloniaalhooneid, bugenvilleadest tulvil rõdusid ja rahvarohkeid väljakuid, kus Kolumbia lipuvärvides kleitidega naised maiustusi müüvad. Linnas ladustati Peruust ja Boliiviast toodud kuld- ja hõbeaardeid, mis siit laevadega Mandri-Hispaaniasse viidi. Käime Cartagena kõrgeimas punktis - 150 m kõrgusel La Popa mäekünkal. Siin asub augustiinide ordu poolt rajatud Nuestra Señora de La Candelaria klooster ja kirik ning avaneb panoraamvaade allolevale linnale. Peale Cartagena linnaekskursiooni jääb vaba aega iseseisvaks linnaga tutvumiseks. Selles linnas saab tõeliselt hästi süüa – pakutakse mitmesugseid mereande, muuhulgas ka värsket ceviche'i ehk kala-carpacciot, erinevaid grilliroogi. 

11. päev CARTAGENA - VULKAAN DEL TOTUMA - SANTA MARTA
Hommikusöök. Bussisõit Santa Martasse. Teel näeme Totuma vulkaani. Seejärel jõame Santa Martasse. 16. sajandil hispaania kolonisaatorite poolt asutatud Santa Marta on Kolumbia vanim linn Kariibi mere kaldal. Just siin veetis oma viimased elupäevad Ladina-Ameerika revolutsiooni juht Simón Bolívar (1783-1830). Külastame Santa Marta lähistel põneva ajalooga haciendat Quinta de San Pedro Alejandrinot.  Majutus hotellis Casa Verano**** hotellis või sarnane järgnevatel öödel.
 
12. päev SANTA MARTA - TAYRONA RAHVUSPARK - SANTA MARTA
Hommikusöök. Päevane väljasõit puutumata troopilise loodusega Tayrona rahvusparki, mis laiub 15000 hektari suurusel maa-alal ning on koduks 300 linnu- ja imetajaliigile. Kuldseid liivarandu ääristavad kookospalmid ja tihe džungel, taamal maailma kõrgeim rannikuäärne mäeahelik – Sierra Nevada de Santa Maria. Päeva sisse kuulub lõunasöök kohalikus restoranis.
 
13.-15. päev RANNAPUHKUS KARIIBI MERE ÄÄRES SANTA MARTAS
Hommikusöök hotellis. Vabad päevad Santa Martas. Majutus hommiku- ja õhtusöökidega. 
 
16. päev LEND SANTA MARTA-BOGOTA ja LEND BOGOTA-ISTANBUL
Hommikusöök. Transfeer lennujaama ja lend Santa Marta-Bogota kell  (lennunumber AV9541). Lend Bogota-Istanbul kell 16:00-16:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK801).
 
17. päev SAABUMINE ISTANBULI
Pärastlõunal kell 16:55 saabume Istanbuli. Saabudes Istanbuli, suundume lennujaamast puhkama mugavasse hotelli****.

18. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Lend Istanbul-Tallinn kell 09:30-12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421).

Reisi hind

3333 €* / 3508 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
  • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Bogota ja Bogota-Istanbul-Tallinn, tagasilennul Bogota-Istanbul lend vahemaandumisega Panamas/PTY);
  • lennujaamamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
  • lennupiletid siselendudele vastavalt programmile;
  • majutus vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid hotellides vastavalt programmile;
  • ringreisi päevadel 5 lõunasööki ning 3 õhtusööki rannahotellis;
  • giidi/grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel;
  • sisaldab sissepääsumakse tasulistele objektidele, mis programmis mainitud.
Lisakulud:
  • reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile. Bussijuht u 1 USD päevas ja kohalik giid u 3 USD päevas.
Lisatasu eest on võimalik:
  • ühese majutuse lisamaks 599 €;
  • tervisekindlustus + reisitõrkekindlustus, tervisekindlustuse maksumus sõltuvalt vanusest al  46,42 € (kuni 69a, 70-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo kontorist).

Viisa ja dokumendid

Eesti passiga on viisavaba  turismireisi korral kuni 90 päeva aasta jooksul.
Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi.
Soovitav on tervise- ja reisikindlustus kogu viisa perioodiks.
 

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Siselennul lubatud pagasimäär : 1 äraantav kott kogukaalus 23kg 

Jätame endale õguse teha muudatusi reisiprogrammis.

11.11.2022 - 28.11.2022
Giid Ester Laansalu
 Hind al 3333
Broneeri
Giid
Ester Laansalu
Ester on tegelenud giiditööga üle 23 aasta, mille jooksul on maailmale tiir peale tehtud alates Norrast lõpetades Kuuba, Peruu, Mehhiko, Vietnami või Uus-Meremaaga...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kristine ja Kristjan
Oleme väga tänulikud Marttile ja Piretile. Kevadine Jaapani reis oli midagi sellist, mida veel praegugi vaimustusega meenutame. Kõik oli lihtsalt vapustav. Polnud küsimust millele Martti vastata ei osanud. Ja muidugi armas Piret, tänu kellele, tundsime ennast väga turvaliselt. Kindlasti kohtume veel. Jaapan 2018
K
Kaja
Tahtsin tänada väga huvitava Jordaania reisi eest! Eriline tänu giid Ervin Orgule! Saime palju põnevat kuulda ja ta abistas igati hädasolijaid! Programm oli huvitav ja mitmekesine- eriti huvitavad olid UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Petra varemed ja Wadi Rumi kõrbe safari. Jõudu ja jaksu uute reisiprogrammide koostamisel ja loodame varsti jälle kohtuda! Aprill 2021.