Kolumbia

Kolumbia

01.12.20 - 16.12.20
 
Eelbroneering
Kahe ookeani vahele jäävad lauskmaad, vihmamets, kõrb ja mäed. Pealinn Bogota,  koloniaalarhitektuuripärl Cartagena ning muusikast pulbitsev Medellin. Kolombia rikkus ning samas äärmine vaesus, lopsakas loodus ja põlisasukate valdused. Kutsume Teid Gabriel Garcia Marquezi ja Shakira maale!

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-BOGOTA
Kogunemine kell  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell  ja Istanbul-Bogota (kohalikud kellaajad, lennunumbrid). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

2. päev SAABUMINE BOGOTA LENNUJAAMA, BOGOTA EKSKURSIOON
Hommikul  saabumine Kolumbia pealinna Bogota lennujaama. Siinsed inimesed on külalislahked ja naeratavad.  Rõõmustamiseks on põhjust -   jalgpallil läheb hästi ning popstaari Shakira loodud heategevusfondi Pies Descalzos (eesti keeles “paljasjalgsed”) pakub haridust tuhandetele lastele. 
Transfeer vanalinna hotelli***.  Kolumbia pealinn Bogota on 7 miljoni elanikuga linn, mis asub 2600 meetri kõrgusel. Naudime vaateid Monserrate´i mäelt, tutvume sealse kirikuga. Jalutuskäigul näeme erinevaid linnaosasid - La Candelaria ja Plaza Bolivari ümbritsevad hooned. Külastame kullamuuseumi.  Museo del Oro annab põhjaliku ülevaate kulla ajaloost ja tootmisest.  Juba ammu enne hispaanlaste tulekut, tegeleti siin kullaga.  Kollektsiooni pärliks on El Dorado müüdi aluseks olev muiskade kuldparv. 

3. päev BOGOTA- ZIPAQUIRA-BOGOTA
Hommikusöök. Zipaquira maa-alune kirik, mis on ehitatud kunagise soolakaevanduse tunnelitesse asub 200 meetri sügavusel. Kaevurid alustasid  1991. aastal  praeguse katedraali ehitamist. Sisenemisel minnakse läbi 15 väikese kabeli, mis esindavad samme, mida Jeesus astus teel ristile ja enne ülestõusmist. Soolakatedraali peetakse Kolumbia arhitektuuri üheks kõige tähelepanuväärsemaks ehitiseks. Seejärel tutvume Zipaquira linnaväljakutega. Pärastlõunal naaseme Bogotasse. 

4. päev BOGOTA-PEREIRA
Hommikusöök. Transfeer lennujaama ja lend Bogota-Pereira. Pereira on Quindio kohviistanduste südameks. Iga istandus on justkui omaette riik, siin teatakse täpselt, millised kohvipuu sordid annavad parimat kvaliteeti.   Seda aromaatset jooki toodetakse maailmas ligi 8,8 miljonit tonni aastas.  Siinsed sstandused on  romantilised – valged hacienda’d suurte rõdudega, värvilised aknad ning kõikjal kohvilõhn. Kohvitööstus on peamine sissetulekuallikas ligi 200 miljonile inimesele. 

5. päev COCORA ORG- SALENTO
Hommikusöök.   Sõidame Cocora orgu, mis on Kolumbia rahvuspuu  vahapalmi ehk Kokora palmi koduks. Puu kasvab 70 meetri kõrguseks. Seejärel külastame Salento linna, et imetleda sealseid värvilisi ehitisi. 

6. päev  KOHVIMÕISA KÜLASTUS
Hommikusöök. Täna kuuleme ja näeme, mida on vaja selleks, et kohvimarjast saaks lõpuks  kohv.  Kohvi kasvatamine ja korjamine on raske töö. Näiteks hoolas korjaja nopib päevas 50–100 kg marju, millest saab  ainult  10–20 kg ube.

7. päev TEEKOND MEDELLINI
Hommikusöök. Sõidame bussiga Kolumbia suuruselt teise linna Medellini. Meie teekond viib üle maalilise Kolumbia maastiku, ületame mägesid, kiirevoolulisi jõgesid ja armsaid väikseid külasid,  põlde, lugematuid avokaadosalusid, mangopuid ja banaaniistandusi. Majutume hotellis*** kolmel järgneval ööl Medellinis. 

8. päev MEDELLIN
Hommikusöök. Kunagine Pablo Escobari kodulinn, kus tänavatel seisavad Fernando Botero omapärased, paisutatud vormidega kujud, on muutunud populaarseks sihtkohaks välisturistide hulgas. Seoses narkokartellide tegutsemisega, kuulus Medellin 1990 algusaastateni maailma ohtlikumade linnade hulka. 

9. päev MEDELLIN-GUATAPE- MEDELLIN
Hommikusöök. Külastame Guatape väikelinna, jalutame munakivi tänavatel ja imetleme värviliste fassaadidega hooneid. Peatume  Lõuna-Ameerika teise suurima monoliidi El Peñoli juures, kus soovijatel on võimalus tõusta 740 trepiastet, et nautida imelisi vaateid ümbruskonnale. 

10. päev LEND MEDELLIN- SANTA MARTA, VABA AEG SANTA MARTAS 
Hommikusöök. Transfeer lennujaama, lend Santa Martasse. Majutus hotellis*** kahel järgneval ööl. Santa Marta on kena rannikulinn, millele on toonud kuulsust  Simón Bolívar. Just siin  veetis oma viimased päevad Simón Bolívar (1783 –1830), Venezuelas sündinud sõjaline ja poliitiline juht. 

11. päev SANTA MARTA-TAYRONA RAHVUSPARK-SANTA MARTA
Hommikusöök.  Päevane väljasõit Tayrona rahvusparki. Park katab 15000 hektari suurust maa-ala, olles koduks  300 linnu- ja imetajaliigile.  

12 .päev SANTA MARTA-CARTAGENA
Hommikusöök. Alustame teelkonda  Cartagenasse, sageli nimetatakse linna Kariibi pärliks. Cartagenas on ühendatud koloniaalarhitektuur, rannad ja restoranide kultuur.

13. päev CARTAGENA
Hommikusöök. Cartagena peaväljakul müüvad maiuseid kohalikud naised, seljas Colombia lipuvärvides kleidid. Nende ees on uhke kellatorn ning päevinäinud hooned. Seejärel külastame San Felipe de Barajase kindlust nind La Candelaria kirikut. Vaba aeg. Selles linnas saab tõeliselt hästi süüa – mereannid, värske ceviche ning mitmed grillikohad. Või soovite hoopis proovida suurima närilise chigüire (kapibaara) liha koos soolaste banaanidega, mille juurde sobib joogiks Aguila õlu.

14. päev VABA HOMMIK, LEND CARTAGENA-BOGOTA
Hommikusöök. Transfeer lennujaama ja lend Bogotasse. Majutus hotellis. 

15. päev LEND BOGOTA-ISTANBUL 
Transfeer lennujaama. Lend Bogota-Istanbul.

16. päev  ISTANBUL-TALLINN LEND
Lend Istanbul-Tallinn. 

Reisi hind

  • Lennupiletid Tallinn-Istanbul-Bogota-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis
  • Sisaldab lennujaamamakse. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
  • Lennupiletid siselendudele vastavalt programmile 
  • Majutus vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid hotellides vastavalt programmile
  • Giidi/grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel
  • Sisaldab sissepääsumakse tasulistele objektidele, mis programmis mainitud.

Lisakulud:
  • Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile. Bussijuht u 1 USD päevas ja kohalik giid u 3 USD päevas.
Lisatasu eest on võimalik:
  • Ühese majutuse lisamaks 500€ 
  • Tervisekindlustus + reisitõrkekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest al  € (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo kontorist).

Viisa ja dokumendid

Eesti passiga on viisavaba  turismireisi korral kuni 90 päeva aasta jooksul
Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi
Soovitav on tervise- ja reisikindlustus kogu viisa perioodiks
 

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi ületada 23 kg.
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
01.12.20 - 16.12.20
 
Eelbroneering

Vaata reisist pilte