Kreeka - Kos

Kreeka - Kos

09.09.19 - 16.09.19
Giid Ervin Org
 Hind al 445
Ooteleht
Tegemist on reisiga, mis võlub ühtlasi oma eksootilisuse kui ka oma harukordsusega.

Lugege Kreeka kohta lähemalt siit Kreeka >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-KOS
Kogunemine kell 14:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Kos kell 15:50-19:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX503). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Kreekale kuuluv Kosi saar asub Türgi ranniku läheduses Egeuse meres ning Dodekaneesi saarerühmas on Kos peale Rhodost ja Karpathost suuruselt kolmas saar. Siinsed rannad, arheoloogilised vaatamisväärsused, kaunis Kosi vanalinn ja meeleolukas atmosfäär on suurepäraseks sihtkohaks meie reisiseltskonnale. Vaatamisväärsusi on Kosi saarel mitmeid ning enamjaolt on need seotud Kosi kireva ajalooga. Kosi ajalugu ning inimesi on mõjutanud nii Kreeka, Türgi kui ka Itaalia kultuurid. Majutume Kosil seitsmel ööl hotellis Astron *** või sarnases.

2. päev KOSI LINN
Alustame tutvumist Kosi linnaga. Kosi linn on ajaloos olnud kogu Egeuse mere kaubanduse sõlmpunktiks. Täna asub siis saare administratiivne keskus, saare peamine jahisadam ja ajalooline linnasüda. Kosi uhke vanalinna paelub meid oma kitsaste käänuliste tänavate ja kaunite, ehkki tihti ka kreekalikult veidi unarusse jäetud, fassaadidega. Lisaks vanalinnale uudistame ka peale 1933. a. maavärinat itaallaste juhendamisel ehitatud Art Decò stiilis arhitektuuri. Uurime, kus asus vana plataanipuu, mille all Hippokratesele meeldis oma jüngritele õpetuse jagada.


3. päev VABA PÄEV
Vaba päev rannamõnude nautimiseks. 

4. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE  VULKAANISAAR NISSYROS (lisatasu eest)

41,2 km² suurune Nissyros on tegutsev vulkaan, mille ligi 4 kilomeetrise ulatusega kaldeera on kujunenud viimase 150 000 aasta jooksul. Kuigi vulkaan pole aktiivne, annavad tema elujõulisusest  tunnistust fumaroolid, mida võib kraatrites näha. Nissyrose sadamast viib buss meid pea 700 meetri kõrgusele merepinnast vulkaanile kraatrite juurde, kus saame tutvuda „kuumaastikega“. Saare pealinn Mandraki on sümpaatne sadamalinnake Kreeka saartele iseloomuliku tänavate labürindiga, mida ääristavad sinivalged majad. Sadama kohal kaljunukil asub saare tähtsaim pühamu Panagia Spiliani klooster.  Vaba aeg ja lõunapaus Mandrakis.

5. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE KOLME SAARE TUUR (lisatasu eest)

Meeleolukas päev, mis viib teid mereretkele traditsioonilise laevaga. Laeval on võimalus nautida päikest, avatud on baar. Päeva jooksul lõuna laeval. Plati on pisike kaljune asustamata saar, mille kristallselgete vetega lahesopis on võimalus supluseks ja snorgeldamiseks. Kalymnose saar on tuntud eelkõige merekäsnade kogumise paigana. Siinsed käsnasukeldujad pole veel tänagi oma oskusi unustanud ja sadamas võib külastada käsnade töötlemise töökodasid. Pserimos on pisike saar, kus elab 80 inimest, kes põhiliselt tegelevad kalapüügiga. Kaunid liivarannad meelitavad siia üha rohkem ka turiste.

6. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE BODRUM (lisatasu eest)

Kosi sadamast algav laevreis viib meid Türgi rannikule Bodrumisse.
Bodrum, iidne Halikarnassos asub 7 meremiili kaugusel Kosi linnast ja laevasõit kestab 45 – 50 minutit. Panoraamvaated linnale ja merele Tuulikute mäelt ning antiikne teater. Halikarnassoses asus kunagi üks 7 maailmaimaimest – kuningas Mausolose hauakamber. 4. sajandil eKr. ehitatud hiigelrajatis on aga aja jooksul hävinenud ning ainult õige tagasihoidlik arheoloogiline ala märgib kunagise maailmaime asupaika. Vaba aeg lõunapausiks ja jalutuskäikudeks Bodrumi jahisadamas või värvikireval vanalinna turul. Soovijatel võimalus külastada iseseisvalt Bodrumi kindlust, mille ehitamist alustas 15. sajandi alguses johaniitide ordu ja mis kujunes Ottomani impeeriumi ajal oluliseks merekindluseks.
NB! Reisidokumendina vajalik pass! ( kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi)) 

7. päev KOSI SAARETUUR
Teeme ringsõidu saarel, mille jooksul tutvume Kosi olulisemate vaatamisväärsustega ning saame ülevaate kohalikust elu-olust. Kosi saart tituleeritakse tihti ka Hippokratese saareks, sest kaasaegse meditsiini isa Hippokrates sündis, õppis ja praktiseeris just siin. Saare tähtsaim vaatamisväärsus on maailmakuulus Asklepioni pühamu. Teatavasti on just see paik, kus kõlas esimest korda Hippokratese vanne.Kosi rannikuveed on kristallselged, vesi on reeglina mõnusalt soe ja pehme ning leebe briis merelt hellitab keha. Lõuna- ja puhkepeatus Kamari lahe ääres. Oma ringsõidul peatume ka väikeses mägikülas Pili, mis asub 300 meetri kõrgusel merepinnast, samuti vaatame  Zia küla.

8. päev LEND KOS-TALLINN
Transfeer lennujaama, otselend Kos-Tallinn kell 08:55-12:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX504).

majutus

559
709*
/
746
Paradis 

Majutus kaheses toas kontinentaalse hommikusöögiga
Ooteleht
0.5 km merest
Keskuses
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese majutuse lisatasu
155€
Lisavoodi soodustus
30€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele kuni 20.08.

Suurepärase asukohaga hotell paikneb Kosi linna keskuses, rannast u 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel. 
Hotellis on 24 h avatud vastvõtulaud, baar, lift, tasuta wifi. 
Toas konditsioneer, lame-ekraaniga TV, minikülmik, seif, vann või dušš, föön. Osad toad rõduga.

http://paradise-hotel.kos.top-hotels-gr.com/en/

445
659*
/
694
Pantheon 

Majutus neljases stuudios söökideta
Ooteleht
0.3 km merest
Keskuses
Wi-Fi
Toitlustuseta
Konditsioneer
Ühese majutuse lisatasu
155€
Kolmese stuudio lisamaks, hind inimese kohta
40€
Kahese stuudio lisamaks, hind inimese kohta
80€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele kuni 20.08.

Majutus neljases stuudiotoas, söökideta

Suurepärase asukohaga apartementhotell asub Kosi linna keskuses, sadamast ja kindlusest u 5-minutulise jalutuskäigu kaugusel. Hotelli ümbruses leidub nii restorane, baare kui kauplusi. Hotellis on seifid, tasuta wifi. 

Lihtsa sisustusega stuudiotes on konditsioneer, dušinurk, WC, föön. Kööginurgas külmkapp, veekeetja.

https://pantheon-apartments.hotelskosisland.com/en/

759
/
799
Hotell Astron 

Majutus kaheses toas hommikusöögiga
Ooteleht
0.3 km merest
Keskuses
Bassein
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese majutuse lisatasu
139€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele kuni 20.08.
Hotell Astron*** asub Kosi kesklinnas mere ääres. Rand on vaid 300 m kaugusel. Ümbruses on poode ja söögikohti.
Hotellikülaliste kasutuses on bassein, mullivann ja lastebassein. Basseiniala ümbritsevad eksootilised taimed, mis muudavad selle tõeliselt mõnusaks lõõgastusalaks.
Hotellitoad on sisustatud lihtsalt ja mugavalt. Tubades on rõdu, privaatne dušš/WC, konditsioneer, mini-baar (lisatasu eest), TV, föön.
www.astron-hotel-kos.gr
 

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Kos-Tallinn (Smartlynx tellimuslennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis
 • 7 ööd  hotellis*** vastavalt programmile (2-in. toad), 7 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 9,44 € (maksumus kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse.
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele
 • Kameiros 6 €
 • Asklepion  4 € 
 • 3 saare ekskursioon 40 € (tellitakse ja tasutakse reisil)
 • Bodrum 30 € (tellitakse ja tasutakse reisil)
 • Vulkaanisaar Nissyros 40 €  (tellitakse ja tasutakse reisil)
Pensionäridele ja üliõpilastele vastava tunnistuse esitamisel osadel objektidel odavamad hinnad.
Lisaekskursioonid - Bodrum ning päev merel- tellitakse ja tasutakse kohapeal.
Laevaga väljasõidud (saared, Bodrum,Nissyros) toimuvad individuaalreisina, kui on vähem kui 10 soovijat.

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Lennuinfo 
Smartlynxi tellimuslendudel kehtivad alljärgnevad pagasiveo reeglid:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Lennuki toitlustus: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt telli>. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Kreekasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Kaart:

09.09.19 - 16.09.19
Giid Ervin Org
 Hind al 445
Ooteleht
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kreeka - Kos

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  899
Kreeka - Santorini, Mykonos, Paros, Naxos
18.09.19 - 25.09.19
Giid Argo Kasela
Vaata lähemalt
Hind al  689
Kreeka - Rhodose kultuuri- ja puhkusereis
10.10.19 - 17.10.19
Giid Ervin Org
Vaata lähemalt
Uus
Hind al  385
Kreeka - Kosi puhkus
09.09.19 - 16.09.19
Vaata lähemalt