Kreeka - lummav Santorini kultuuri- ja puhkusereis

Kreeka - lummav Santorini kultuuri- ja puhkusereis

11.09.2021 - 18.09.2021
Giid Ervin Org
 Hind al 799
Broneeri
Ühel hetkel tajud end mõttelt, et seda saart pole olemas. Ei ole lõhkikäristatud kaljusid merre laskumas ega linnuparvedena valgeid linnasid kaljuserval. Pole vulkaani kirbet, ikka veel meelde tulevat lehka, pole laavatuhasel põllul hõljuvaid korvideks keeratud viinapuu vääte. Pole tõrksaid eesleid ja kortsulise palgega veinimüüjat lubivalge küla väravas. On ainult teadmine, et oled millegi ootamatu ja sõbralikuga kokku puutunud. On tunne, et nii ilusas maailmas võidab headus!

Lugege Kreeka kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem. Kuidas reisime?
* Kõik Kreekasse saabuvad reisijad peavad esitama negatiivse PCR või antigeeni meetodil läbi viidud koroonatesti tulemuse (inglise keeles), mis ei tohi olla vanem kui 48 tundi. Lisainfo testi tegemise võimaluste kohta reisi broneerides - Germalo Reiside kliendid saavad soodushinnaga testi teha meie koostööpartnerite juures.
* Koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati negatiivse testi kohta ei pea esitama reisijad, kellel on täielikust vaktsineerimisest möödas 14. päeva (saadud dooside arv sõltub vaktsiinist,  vaata ka millised on aktsepteeritavad vaktsiinid). Vaktsineerimist peab tõestama vakstineerimist teostanud asutuse tõendi või dokumendiga.
* Kõik Kreekasse reisijad peavad hiljemalt 24h enne saabumist täitma Passenger Locator Form’i. Soovi korral abistab dokumentide vormistamisel Germalo. 
* Kreekas on hetkel maskikohustus avalikus ruumis välitingimustes; kõikides avalikes siseruumides; hotellide ja restoranide ühiskasutatavates ruumides, samuti baarides ja kohvikutes, välja arvatud söömise ajal.

 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-SANTORINI
Kogunemine kell 07:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Riia kell 09:35-10:25 ja Riia-Santorini kell 14:30-17:55  (kohalikud kellaajad, lennud BT312, BT623). Palume kontrollida lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi! Lühikese 15- minutilise transfeeri kaugusel asub Santorini kuulsaim kuurort Kamari. Ajakirja Travel and Leisure lugejad on hääletanud Santorini maailma kauneimaks saareks! Lummavad vaated, haruldased värvilised rannad, sinivalged külad, mis otsekui ripuvad lääneranniku kõrge kaldeera kohal või on tagasihoidlikult peitunud peateedest kõrvale, et oma rahulikus rütmis toimida. Tõrksad eeslid ja muulad astumas käänulisi teid. Bougainvilleadesse uppunud tänavad ja glamuurihõngulised rannapromenaadid täis restoranide ja tavernide võrgutavaid lõhnu. Majutus seitsmel ööl Santorinil hotellis (hotellivalik reisikava lõpus).
 
2. päev THIRA – OIA – MAAILMA KAUNEIM PÄIKESELOOJANG

Bussituur Santorinil. Santorini (Thira) asub Egeuse meres Küklaadide saarestiku lõunaosas. Saare pindala on ainult 96 ruutkilomeetrit ja tema suurim pikkus kõigest 18 km. Saare pealinn Fira elab ootamatus, otsekui  mitte kuhugi tõttavas rütmis. Valgeks võõbatud majad ja tänavad, lugematul hulgal stiilseid söögikohti ja hingematvad vaated merele ning vulkaanile. Edasi sõit Oia linna, mis lebab otsekui valge pruudiloor lääneranniku järsul nõlval. Valged ja pastelsed ümarakatuselised majad siniste ukse- ja aknaraamidega meenutavad hapraid linnupesi. Ja loomulikult päikeseloojang, mille värviderikkuse ülistamisega on isegi poeedid hätta jäänud. Merre vajuv päike värvib kaljud ja vee, tuulikud ja majad, isegi ahnelt seda vaatemängu talletada püüdvad inimesed haprasse kollakas-roosasse pillerkaari.

3. päev SANTORINI KÜLAD – PYRGOS - EMPORIO - VEINIMUUSEUM
Saarel on kokku 14 küla. Panagia Episkopi on saare vanim kirik, mis on ehitatud 11. sajandil Bütsantsi valitseja Alexios Komninose ajal. Hoolimata saart tabanud paljudest maavärinatest on pühakoda kenasti säilinud ja meil on võimalik vaadata siinseid vanu freskosid ja ikoone. Mäenõlval asub Pyrgos, küla, mis oli pikka aega saare pealinnaks. Jalutuskäik kitsastel tänavatel tihedalt üksteise kõrvale surutud valgeks lubjatud majade vahel. 1956. aastal raputas Santorinit võimas maavärin ja Mesa Gonia küla jäi inimestest tühjaks. Alles pool sajandit hiljem on asustus hakanud taastuma. Jalutuskäigu saab pildistada maavärinas kannatada saanud elamuid ja kirikuid ning ühtlasi uurida põhjalikumalt, kuidas üks traditsiooniline Küklaadi maja välja näeb. Emporio on Santorini saare suuremaid külasid. Keskajal oli see üks viiest kindlustatud külast saarel. Majad ehitati tol ajal tihedalt üksteise kõrvale ja need moodustasid tõelise fortifikatsioonide süsteemi. Hubased külamaastikud ja vanade kindlustuste varemed. Kamari lähistel külastame Kreeka kõige sügavamat veinikeldrit ja veinimuuseumi. Perekond Koutsoyannopoulusele kuuluv veinikelder on üks kuulsamaid saarel ja muuhulgas valmistatakse siin ka Santorini legendaarset kerget Nyhteri ööveini ja kirbe-magusat dessertveini Vinsanto.

4. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
Vabal päeval võib ette matka vanasse Thirasse, mis asub kaljul Perissa ja Kamari vahel. Lisaks paeluvale ajaloorännakule on siit ülevalt võimalik nautida küllap Egeuse mere kõige kaunimaid vaateid. Pärast kohutavat vulkaanipurset 1550. aastal eKr jäi saar paariks sajandiks elaniketa. Esimesed saabujad olid doorlased ja nad valisid oma uue linna asukohaks järsu ja raskesti ligipääsetava kaljunuki. Legendaarse pealiku auks hakkas uus linn kandma nime Thira. Linn kasvas jõudsasti ning kogus kiiresti jõukust ja rikkust. Sellest annavad tänapäeval tunnistust erinevate hoonete säilinud varemed.   
 
5. päev RANNAPUHKUS
SOOVIJATELE LAEVAEKSKURSIOON VULKAANILE: KAMENI JA THIRASSIA SAAR – KUUMAVEEALLIKAD (lisatasu eest)

Soovijatele pakume laevakruiisi (lisatasu eest). Bussisõit Athiniose sadamasse, kus asutakse laevale ja seilatakse punakaspruunile vulkaanilisele Nea Kameni saarele. Siin tuleb ette võtta väike matk saare sügavusse, et katsuda maapõue sügavusest tõusvat vulkaanilist kuumust ja nuusutada väävlilõhnalisi aure. Edasi sõidetakse järgmisele laavasaarele Palea Kameni, mille läheduses tõusevad veepinnale väävlised kuumaveeallikad. Vapramatel võimalus ette võtta suplus väävlirikkas vees. Reis jätkub Thirassia saarele. Võimalik on tõusta kaljuserval asuvasse Manolase külla. Kes ei viitsi retke mööda serpentiinteed ise kõndida, võib siinsamas rentida takso – eesli või muula. Võib ka lihtsalt nautida päikest mõnusal klibusel rannal või einestada tavernis. Tagasisõit sadamasse ja hotelli.

6. päev RANNAPUHKUS
SOOVIJATELE PÄIKESELOOJANGU KRUIIS - ÕHTUNE LAEVAKRUIIS ÜMBER KALDEERA, PÄIKESELOOJANG OIAS JA ÕHTUSÖÖK (lisatasu eest)

Meeleolukas õhtune kruiis algab Athiniose sadamast. Kapten ja meeskond tervitavad saabujaid. Algab vaatemänguline sõit ümber kaldeera, saatjaks vapustavad vaated kaljudel rippuvatele valgetele küladele. Kontrastiks vaated tumedatele vulkaanisaartele. Võimalus teha kogu puhkuse parimad pildid. Seejärel sõidetakse piki rannikut Oia linna alla, et osa saada päikeseloojangu suursugusest värvimängust. Pärast päikeseloojangut pakutakse õhtusööki. Reis lõpeb sadamas, kust sõidetakse tagasi hotelli.

7. päev AKROTIRI VÄLJAKAEVAMISED  - VÄRVILISED RANNAD
Esimene peatus on Santorini kõrgeimale mäele ehitatud prohvet Eelija kloostris, mis asutati 1711. a. Tee mäkke kulgeb läbi viinamarjaväljade ja pakub imelisi vaateid. Järgmine peatus on Akrotiris. Akrotiri varemed on ühed kuulsamad Kreekas ja annavad hea ülevaate Minose kultuuri aegsest elust-olust. Linn oli laava all peidus olnud üle 3500 aasta. 16. saj eKr enne katastroofi elas linnas umbes 30000 elanikku, kes olid sellest paigast teinud Egeuse mere ühe tähtsama keskuse ja sadama. Linnas olid kolmekorruselised majad, mille seinad olid ehitud freskodega. Arheoloogid on praegugi usinasti töös ja tahavad laava alt tulevikus välja kaevata veel vähemalt 300 maja. 
Santorinil saab nautida musta, punast ja valget rannaliiva. Tuntuimad rannad on Kamari, Perissa, Monolithos ja Punane rand. Enamasti on need kaetud musta vulkaanilist päritolu liivaga. Perissa lausa lõpmatusse kulgev rannariba hiigelsuure Mesa Vouno kalju jalamil. Punane rand on neist üks omapärasemaid oma kuju, päritolu ja värvirikkuse poolest. Punakaspruuni liivaga lahesoppi ilmestavad järsud rauaühenditest punakaks värvunud kaljud. Rand on väike ja asub Vana-Akrotiri lähedal ja aeg-ajalt kutsutakse seda ka Akrotiri rannaks. 
 
8. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS, LEND SANTORINI–RIIA-TALLINN
Vaba päev puhkuseks Santorinil. Transfeer lennujaama ja lend Santorini-Riia kell 18:40-22:10 ja Riia-Tallinn 23:15-00:05 (kohalikud kellaajad, lennud BT624 ja BT361).

Reisi hind

Reisi hind sisaldab:
 • Lennupilet lendudele Tallinn-Riia-Santorini ja Santorini-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis
 • 7 ööd hotellis vastavalt valikule (2-in. toad), toitlustus vastavalt hotellile
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
 • Reisieelne PCR test
 • Covid 19 QR koodi ja sertifikaadi vormistamine 15
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Santorini arheoloogiamuuseum 3 €, al 65a., üliõpilased, alla 18 a. Euroopa Liidu kodanikud tasuta.
 • Santorini veinimuuseum 10 €
 • Akrotiri arheoloogiline ala 12 € 
 • Päikeseloojangu kruiis hind al 45 € (tellimine ja tasumine reisi ajal, sisaldab õhtusöögi, joogid lisatasu eest)
 • Laevakruiis al 35 € (tellimine ja tasumine reisi ajal)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Majutus

999
1099*
/
1156
Hotell Acqua Vatos 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Müüdud
0.15 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Ühese toa lisatasu
289€
Supersoodushind kehtib kiiretele broneerijatele kuni 30.06.21 ja supersoodushinnale ei rakendu lisasoodustused
Kamari rand, majutus Standard klassi kaheses toas hommikusöökidega
Ühildades Kreeka saarte ainulaadse ja elegantselt modernse stiili, on hotell suurepärane valik igale puhkusenautlejale. Hotell asub Kamari linnakeses tumeda vulkaanilise liivaga ranna lähedal. Kõigi mugavustega šikk hotell on tõeline puhkuseoaas oma stiilse sisekujunduse, suure basseini ja mõnusate lamamistoolidega. Hotellis pakutakse kreekapärast buffet hommikusööki.
Majutus Standard tubades. Toad on suurusega 16 m². Kahesed toad on ühe suure abieluvoodiga. Rõdu ja aiavaatega standardklassi kahesed toad asuvad 1. korrusel. Tubades on TV, telefon, konditsioneer, föön, väike külmik, WIFI levi.
Superior klassi toad on avaramad 18 
m², võimalik tellida lisatasu eest.
Kolmene majutus ei ole võimalik.

899
999*
/
1051
Hotell Poseidon Beach Hotel 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
Rannas
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Ühese toa lisatasu
119€
Supersoodushind kehtib kiiretele broneerijatele kuni 30.06.21 ja supersoodushinnale ei rakendu lisasoodustused
Kamari rand, majutus kaheses toas, hommikusöökidega
Hotell asub otse Kamari rannapromenaadi ja vulkaanilise liivaranna ääres. Väike ja hubane (vaid 34 tuba), heledates toonides detailiderohkelt ja vahemerelises stiilis sisustatud, familiaarne atmosfäär. Hotellil on bassein lamamistoolide ja päikesevarjudega. Hotellis pakutakse hommikusööki ja õhtuti on hotellis avatud à la carte restoran.
Kõik rõdudega toad on mugavalt sisustatud. Tubades on dušš/WC, föön, konditsioneer, lameekraanteler, väike külmik, minibaar, telefon, seif. Kolmene majutus toas võimalik. Germalo Reiside hinnang hotelliklassile on 3*.

799
899*
/
941
Külalistemaja Dimitris Villa 

Toitlustuseta, majutus kaheses stuudios
Müüdud
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Toitlustuseta
Supersoodushind kehtib kiiretele broneerijatele kuni 30.06.21 ja supersoodushinnale ei rakendu lisasoodustused
Kamari, majutus  stuudiokorteris, toitlustuseta
Hubaselt ja heledates toonides sisustatud külalistemaja asub Kamari peateel, 15 minutilise jalutuskäigu kaugusel keskusest ja u 100 m kaugusel rannast. Konditsioneeriga tubades on dušš, wc, tasuta tualetitarbed, külmik, veekeetja, föön. Külaliste kasutada on bassein ning pererahvas peab väikest baari. Külalistemajas on WIFI leviala.

Viisa ja dokumendid

Kreekasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.
Lennuki pagas 
Lennukis on lubatud äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mõõtmetega kuni 32x84x56 cm. Lennuki salongi tohib kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille kogukaal ei tohi ületada 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus ei tohi ületada mõõtmeid 55x45x25 cm.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
11.09.2021 - 18.09.2021
Giid Ervin Org
 Hind al 799
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

E
Eliise ja Heli
17.-24.07 Santorini reis. Soovime tänada kogu Germalo reisibürood väga läbimõeldud ja hästi korrektselt läbiviidud reisi eest. Eriline tänu meie giidile Ervin Org'le, kelle teadmised ja jutustamisladusus olid lihtsalt hämmastavad. Saime tükk maad targemaks. Aitäh! Hotell Sunshine Kamari ranna ääres oli puhas ja kena. Bussijuht väga kogenud. Kogu reis oli igati turvaline ja giidi poolt väga hästi korraldatud. Germalo on PARIM! Tänades Eliise ja Heli
M
Mary ja Mart
Reis Hiinasse oli väga tore. Hiina reisiprogramm oli väga hästi koostatud. Selle reisi tegi imeliseks  suurte teadmistega ja meie kõigiga arvestav giid Raivo. Tandemina Siret ja Raivo olid lihtsalt super. Soovitame seda reisi kõigile. Suur-suur aitäh veel kord giididele meie poolt. Sügis, 2019.