Kreeka odüsseia - Mandri-Kreeka ja Korfu

Kreeka odüsseia - Mandri-Kreeka ja Korfu

14.09.2024 - 21.09.2024
 Hind al 999
Broneeri
Soojus ja mõnusalt lainetav meri ning vapustavad rännakud Euroopa kõrgkultuuri lätetel. Ainult Kreekas ja ei kusagil mujal on kaugete aegade side igapäevaeluga nii tajutav ja lihtne.
Maailm on Kreekalt saanud olümpiamängud, filosoofia, demokraatia, teatri – esimesed märksõnad, mis Kreeka peale mõeldes meenuvad. Ikka ja jälle tulevad inimesed kogu maailmast siia, kus rohkem  2500 aastat tagasi lõi õitsele kultuur, mis andis suuna järgnevatele ajastutele. 
Korfu üllatab vahelduvate maastike, kauni kaljuse ranniku ja valgete randadega. Korfu – Kerkyra on otsekui omaette maailm, kus puhkaja võib tunda end turvaliselt ja oodatult. Korfu on külalislahke ja jutustab meeleldi meile oma kordumatut lugu!

Reisikava

1. päev TALLINN-RIIA - ATEENA
Kogunemine kell 07:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 09:10-10:00 ja Riia-Ateena  kell 11:10-14:25 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT312 ja BT611). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
Tere tulemast Kreekasse! Sõidame kesklinna ja majutume kahel järgneval ööl hotellis***.

2. päev ATEENA
Ateena on linn, mida ei saagi ühegi teise linnaga maailmas võrrelda. See on unikaalne, kordumatu linn, mille linnamaastikes valitseb totaalne sasipundar erinevatest ajastutest ja stiilidest. Ateena on otsekui teatrietendus, kus domineerib ainult üks näitleja – linna südames Akropoli kaljul valendav Parthenoni tempel. Rohkem kui tuhat aastat on Akropol olnud Ateena sümbol - lüli, mis ühendab võimsa antiiktsivilisatsiooni tänapäevaga. Paik, kus on olnud nii tempel, kirik kui ka mošee, mõjub meile sama aukartust äratavalt kui selle hiilgeajal. Agoraa (turuplats) Akropoli jalamil ei olnud  mitte ainult linnriigi ärielu keskus, vaid ka poliitika-, kultuuri- ja usuelukeskus. Plaka on tänapäeva Ateena vanim ja kauneim piirkond, kus kitsaste trepp-tänavate labürint kulgeb väljakult väljakule.  Siin on võimalik jalutada ja suveniire osta  või lihtsalt puude varjus külma kohvijooki frappet nautida ning tunda ennast mõnusalt Euroopa kõige mittepealinnalikumas pealinnas.

3. päev EPIDAUROS - NAFPLIO - MÜKEENE - ARKAADIA
Alustame oma imelist teekonda mööda Mandri-Kreeka kuulsamaid paikasid.
Kitsuke Korintose maakitsus, mida uhuvad Joonia ja Egeuse mere lained moodustab looduslikku ühenduse Atika ja Peloponnesose poolsaare vahel. Sajandeid unistasid inimesed kahe mere ühendamisest, kuid alles 19. sajandi lõpul see unistus täitus. Aukartust äratav rajatis Korintose kanal ja vaated Egeuse ja Joonia merele.
Edasi kulgeb teekond Peloponnesose poolsaarel.
Peloponnesosel - Pelopsi saarel -  on müütide salapäraga varjutatud Kreeka mandriosa ajaloo algus. Antiiklegendidest tuttav maailm rullub rändaja ees lahti kildhaaval külastades selliseid paiku nagu Mükeene, Argos või kaunis Nafplio.  Siit on üle marssinud, ahhaialased, doorlased, makedoonlased, roomlased, bütsantslased, ristisõdijatest frangid, veneetslased, türklased. Kõik need tulijad on jätnud oma jälje ja nii võib tänagi poolsaarel ringi sõites leida paljudest paikadest veneetsiaaegseid kindlustusi, frankide poolt ehitatud losse ja kloostreid, Bütsantsi keisrite rajatud arvukaid kirikuid. Epidauros on väga eriline paik. Uimastavalt lõhnavad piiniad ja pea alati saadab siin viibijat kõrvulukustav tsikaadide sümfoonia. Ajaloos sõltumatu ja isepäine Epidauros  oli paigaks kus asus Vahemeremaade üks tähtsamaid asklepione,  mis oli pühitsetud arstikunsti jumalale Asklepiosele. See oli omamoodi ravitsemise paik, kuhu tulid tuhanded inimesed, et oma ihu- ja hingehädade vastu leevendust leida. Tänapäeval on siin tohutu arheoloogiaala, kus saab näha kunagiste templite varemeid, siin on päris kenasti säilinud staadion ja muidugi on siin suurejooneline marmorist ehitatud ja ligi 14 000 vaatajat mahutav teater. Epidaurose teatrit peetakse kauneimaiks ja parima akustikaga antiikteatriks kogu maailmas!. Unikaalne on teatri akustika tõepoolest: lava keskel sosistatu on kuulda ka kõige ülemistele pingiridadele. Väikeses muuseumis on välja pandud arheoloogilistelt kaevamistel leitu: skulptuurid, arstiriistad ja isegi marmorisse raiutud retseptid ja haiguslood. Juba veneetslased pidasid Nafphlio linna oma tähtsaimaks tugipunktiks Kreekas ja tegid sellest Peloponnesose kauneima linna, laristades mitmevärvilise marmoriga nii peaväljakul kui kitsastel mäkke keerlevatel tänavatel. Nafpliost saab 19. sajandil vaba Kreeka esimene pealinn. Sümpaatne ja paljude arvates kõige ilusam Kreeka linn võlub rahuliku meeleolu, soojade meretuulte ja võrgutavalt lõhnavate tavernide suminaga.
Kreeka ja kogu läänemaailma ajaloo tähtsamaid tunnistajaid Mükeene seisab vankumatult mäenõlval ja võimsad kükloopmüürid, ammuste intriigide tummad tunnistajad, kaitsevad ikka tema saladusi. Väärikad lõvid valvavad tsitadelli sissepääsu ja siin astub rändaja tänavatel, mis olid rahvarohked juba ligi 3000 aastat tagasi. Mükeene südames, kunagise valitsejapalee kohal seistes mõistad, et ajaloo ülikaugetel aegadel kaob reaalsuse ja müüdi piir. Siit võib isegi silmapiirist kaugemale näha! Kõik on siinsamas: Argos – üks vanimaid järjepanu asustatud linnu maailmas, Tiryns Heraklese sünnipaik, Assini – Mükeene merevärav ja Mükeene - atriidide pere traagilise saatuse kants. 
Sõit Peloponnesose poolsaare südames asuvasse Arkaadiasse. Suurematest teedest eemal on elugi siin sootuks teistsugune: rahulik, töine ja kogukonnakeskne. Vahelduvad maastikud ja meeleolukad külad.
Soovijaile ühine õhtusöök hubases peretavernis, kus pakutakse Kreekas väga armastatud rooga – arni sto fourno me patates – ahjupotis küpsetatud lambaliha kartulitega. Kali orexi – head isu!
Majutus väikeses Lagadia mägikülas hotellis Lagadia*** või sarnases.

4. päev OLÜMPIA - DELFI
Sõidame läbi Peloponnesose kaunite maastike Elise maakonda Olümpiasse. Siin Kronose mäe jalamil, pühaks peetud Altyse hiies oli üks kõige tähtsamaid antiikmaailma pühamuid, inimeste ja jumalate isale Olümpose Zeusile pühendatud. Siia kogunesid iga nelja aasta tagant atleedid, et osavus, sitkus ja vastupidavus pärjamängudel proovile panna. See on olümpiamängude sünnikoht. Olümpia pidustused olid antiikmaailmas niivõrd olulised, et ise aega hakati arvestama olümpiaadides. Arheoloogilisel alal näeme Hera ja Zeusi templit, gümnaasiumi, palestrat, suurmeister Pheidiase töökodasid ja palju muud põnevat. Olümpiastaadion oma täies hiilguses ja siin saab igaüks tõelises staadionjooksus jõudu proovida. Võrratu kollektsiooniga muuseum.
Jätame hüvasti Peloponnesosega ja ületame Korintose väina sõites üle  õhulise Rio-Antirio silla, mis on saanud moodsa Kreeka ehituskunsti sümboliks.  
Majutus Delfis hotellis Parnassos*** või sarnases.

5. päev DELFI ARHEOLOOGILINE ALA
Parnassose mäe jalamil asus üks kuulsamaid Vana-Kreeka kultuskohti. Kreeklaste jaoks eksisteeris elu enne ja elu pärast Delfis käiku ja siia Parnassose mäe jalamile jumal Apolloni pühamusse on ikka tuldud õigeid vastuseid saama. See oli kogu Kreeka maailma keskpunkt – omphalos ja siit saadud ennustus usuti olevat  alati eksimatu. Lummav ning salapärane  on selle paiga aura ja  looduski lisab sellele juurde  kaunimad vaated. Suurepäraselt säilinud rajatistega arheoloogiaala asub päikeselisel nõlval pea 800 meetri kõrgusel merepinnast. Kõnnime pühal teel, mis viib rändaja pühamu kõige olulisema templi juurde, kus kunagi istus kolmjalal loorberilehte närides püütia ja kõneles tõejumala endaga. Vaatame templite sihvakaid sambaid, ning püüame lugeda ammustel aegadel kivisse raiutud tekste. Küpresside ja loorberipuude meeli erutav lõhn jutustab koos vanade kividega selle paiga väga erilist lugu.  Tutvume muuseumi rikkaliku ekspositsiooniga, kus saab näha uskumatult kauneid skulptuure, ehitiste fragmente ja keraamikat, mis siitsamast Delfist leitud on. 
Sümpaatne Arachova mägiküla asub ligi 1000 meetri kõrgusel merepinnast ja uskumatu küll, aga see on Kreeka üks kuulsamaid suusakuurorte! Tavaliselt juba novembri keskpaigast  võib siin lund näha ja õhutemperatuurid langevad alla nulli. Ja siitsamast ainult ca tunni kaugusel on ikka veel soe meri! Niisuguseid kontraste pakub Kreeka. Jalutame küla peatänaval ja mekime kohalikke hõrgutisi – lambajuustu, mett ja erinevaid maiustusi.  
Alustame sõitu Meteorasse. Teekond kulgeb üle mägede ja läbi viljaka Tessaalia tasandiku. Majutume Meteora külje all Kalambakas hotellis Orfeas*** või sarnases.

6. päev METEORA - KORFU
Meteora on üks kõige hämmastavamaid kohti Kreekas, kui mitte kogu maailmas. Õhus hõljuvad kloostrid, sest just nii võiks Meteora nime tõlkida eesti keelde. See on tõepoolest imetlusväärne ja isegi salapärane paik: tohutud, kuni 600 meetrit kõrged kivisambad tõusevad praktiliselt püstloodis Pineiose jõest uhutud tasandiku kohale ja valvavad tummalt Tessaalia tasandiku loodepiiri. Esimesed vagad mehed jõudsid siia Pindose mägede ja tasandiku piirile juba pea 1000 aastat tagasi ja alustasid siia eraklate rajamist. Ligipääsmatud püstloodsete seintega kaljusambad andsid varjupaika võõraste vallutajate ja teeröövlite eest, siin hoiti alles vaimupärand ja kristlikud traditsioonid. Meteora  tähendust õigeusklikus maailmas võib võrrelda legendaarse Athose mäega. Veel 20. sajandi alguses pääses paljudesse kloostritesse ainult korvtõstukitega või ronides mööda kitsaid käänulisi kaljusse treppe. Ammustel aegadel tavatseti Meteoras öelda mungale, kes tõstukile astus: „Vaata ette, ma ei tõsta sind mitte ainult üles, vaid lausa taevasse!“  Alles 1921. aastal lubati Meteora kloostritesse siseneda esimesel naisel… Kunagi oli siin ligi 20 kloostrit, millest tänapäeval tegutseb ainult kuus. Need on asustatud vaid väheste munkade ja nunnadega, kuid pakuvad sellegipoolest harukordse elamuse  ortodokssest kloostrielust ka üürikeseks ajaks siia tulnud rändajale.
Edasi aga suundume juba Ladochori sadamasse nind sõidame laeva Korfu saarele.
Kreeka saartel on tihti nii, et saarel ja selle pealinnal on sageli üks nimi. Ja ega kohalikud palju Korfu nime kasutagi, sest kreeka keeles on selle saare nimi hoopis Kerkyra. 
Majutume kahel järgneval ööl Kerkyras hotellis***.

7. päev VABA PÄEV KORFUL
SOOVIJATELE 
PALEOKASTRITSA - LAKONES (lisatasu eest)
Täna päeval sõidame saare läänerannikule Paleokastritsasse, kus kõrge kaljune rannik vaheldub liivaste lahesoppidega. Vanad külad, mis on peitunud hõberoheliste oliivisalude rüppe ja imeliselt sillerdav Joonia meri. Antiikmütoloogia järgi paiskas tormav meri siinsele rannikule Odysseuse laeva ja siit leidis Trooja sõja kangelase faiaakide printsess Nausikaa. Veel praegugi näeb lahesopis pisikest kaljusaart Odysseuse laeva.  Kaunite vaadetega kaljukõrgendikul külastame 13. sajandil rajatud kloostrit. Õitesse uppunud väikeses kloostris hoolitsevad mungad muuseumi eest, kus saab näha vana õlipressi, rituaalseid esemeid ja preestrirüüsid.  Vaba aeg Paleokastritsa keskuses. Lõunapaus kaunite vaadetega tavernis (lisatasu eest).
Paleokastritsa piirkonnas on mitmeid maalilisi külasid, kus elu kulgeb vana harjumuspärase rütmiga. Sõidame piki käänulisi teid  Lakonese külla 200 meetri kõrgusele merepinnast, kust avanevad ilusad vaated lahesoppidele. 
Makradese küla asub merepinnast 318 meetri kõrgusel. Vaatame ringi kohalike toodete turul, kus müüakse oliiviõli, veini, maitsetaimi jms. Piirkonna põllumehed ja käsitöölised on siia koondanud lausa kohalike toodete supermarketi, kus ikka enne ostmist saab pakutavat proovida ka!

8. päev KORFU LINN - VLACHERNA, ÕHTUNE LEND KORFU-RIIA-TALLINN
Tutvume Korfu linna  ja selle lähiümbrusega. Spilia väljak on väidetavalt suurimaid Euroopas ja siit alustamegi oma jalutuskäiku vanalinna kitsukestel tänavatel. Vana kindlus ja veneetslaste ehitatud raekoda ning Joonia ülikool.  Vanalinna tänavate labürint viib meid püha Spiridoni kiriku juurde, kus on  alati rahvarohke, sest saare kaitsepühak on üks kõige armastatumaid kristlikke pühakuid maailmas ja ikka tulevad rändajad pühaku juurde. Glamuurne  kohvikutega ääristatud Liston on küllap kõige kuulsam tänav vanalinnas. Mõnus paik väikeseks kohvipausiks!
Sõidame Kanonisse ja imetleme Korfu kuulsamaid vaateid Vlacherna kloostrile. Pisikesel kaljusaarel asuv miniatuurne klooster on rajatud 12. sajandil. Siinsamas lähedal asub ka maaliline Pontikonisi saar. Korfu tuntuimaid vaatamisväärsusi on Gastouri kõrgendikul asuv Achillioni palee, mille lasi ehitada Austria keisrinna Elisabeth, kes püüdis siin leida pelgupaika Viini õukonna intriigide eest. Hiljem kuulus palee Saksa keiser Wilhelm II-le, kes oli saarel sage külaline kuni I maailmasõjani. Imetleme paleed väljast (2022 aastal suletud seoses renoveerimisega). Gastouris on ka võimalus degusteerida kinkapuu (kumquat) viljadest valmistatud likööri.
Õhtul on aeg suunduda aga lennujaama kodulennule.
Lend Korfu-Riia kell 19:20-22:20 ja jätkulend 23:15-00:05 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT644/BT361).

Reisi hind


999 €* / 1051 €
 

*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele 

Reisi hind sisaldab:
 • lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Ateena ja Korfu-Riia-Tallinn (Air Balticu liinilennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugava bussiga vastavalt programmile;
 • 7 ööd hotellides vastavalt reisikavale (2-in toad), 7 hommikusööki;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • ühene majutus hotellis 250 €
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse;
 • valikekskursioon Paleokastritsa - Lakones 49 € (ettetellimisel ja tasumisel)

Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
2024.aasta hinnad täpsustamisel
 • Ateena Akropol 20 € / pensionärid 12 € (ettetellimisel ja tasumisel)(2024.a. hind täpsustamisel)
 • Mükeene arheoloogiline ala ja muuseum 12 €, al 65 a 6 €
 • Epidaurose teater ja muuseum 12 €, al 65 a 6 €
 • Olümpia arheoloogiline ala ja muuseum 12 €, al 65 a 6 €
 • Delfi arheoloogiline ala ja muuseum 12 €, al 65 a 6 €
 • Mon Repo loss Korful
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! EU liikmesriikide pensionäridele  vastava tunnistuse esitamisel riiklikes muuseumides soodsamad hinnad.

Viisa ja reisidokumendid

Kreekasse (Korfule) reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo liinilennul:
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
14.09.2024 - 21.09.2024
 Hind al 999
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Kreeka odüsseia - Mandri-Kreeka ja Korfu

Kliendid meist

L
Leo
Reisisin 10.-17 sept Portugali. Meie giidiks oli Mirjam Somelar. Olen oma elu jooksul palju reisinud ja maailma näinud,kuid nii fantastilist giidi pole varem kohanud. Ta tegi giiditööd südamega - kogu reisiprogramm oli täidetud, isegi ületatud. Tema Porugali teadmised olid täiuslikud, sain heas mõttes kutuurišoki. Kogu reis kulges tema tänelepaneliku pilgu all sujuvalt lennujaamadest hotellideni, bussireisid, jalgsimatkad - super! Õhtuti, meie vabal ajal, andis soovitusi, kus on paremad söögikohad või vaatamisväärsused väljaspool reisiprogammi, mõnikord viis meid ka ise kohale kui oli keerulisem minna. Südamlikud tänud toreda reisi eest! Parimate soovidega, Leo
A
Annika
Soovin kiita meie Dubai reisi imelist giidi Triinu Borgat, tema sujuv reisikorraldus ja imelised teadmised on muljetavaldavad, väga äge reis oli.