Kreeka - Rhodose kultuuri- ja puhkusereis

Kreeka - Rhodose kultuuri- ja puhkusereis

04.10.2024 - 11.10.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 899
Broneeri
Päikeseküllane Rhodos on Dodekaneeside saarterühma suurim saar, mis asub sooja Vahemere rüpes Väike-Aasia ranniku lähistel.  Rhodose saar on üks kõige päikselisemaid paiku kogu Euroopa Liidus ja see on saar, mis pakub suurepärast puhkust väga erinevate huvidega reisijale.  Siit leiab suurepäraseid randu igale maitsele, võib ette võtta põnevust pakkuvaid rännakuid ajaloo radadel, tutvuda saare unikaalse ja kauni loodusega või hoopis uudistada saarerahva igapäevaelu traditsioonilistes külades.  See on paik särtsaka ööelu nautijale ja ka rahulikuks perepuhkuseks. 
Rhodose saar on  juba aastakümneid armastatud sihtkoht ja viimastel aastatel pakkunud ikka kauneid reisi- ja puhkuseelamusi ka Eestimaa inimestele.  

Lugege Kreeka kohta lähemalt siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

 

Vapustavad maitseelamused – Kreeka köök on võrratu!
Stabiilne kliima. Mõnus paik puhkuseks nii kevadel kui sügisel
Lühikesed vahemaad võimaldavad saarega põhjalikult tutvuda
Germalo Reiside rikkalik ekskursiooniprogramm
Rikkalik ajaloopärand ja vaheldusrikas loodus
Väga mitmekesised ja hästi korrastatud rannad
Pika traditsiooniga ja armastatud sihtkoht

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-RHODOS
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusleti juures kell 05:00, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. 
Otselend Tallinn-Rhodos kell 07:10-11:15 (kohalikud kellaajad, lend BT885). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Tere tulemast kaunile Rhodose saarele, mis asub Väike-Aasia edelaranniku lähedal. 
Majutus seitsmel järgneval ööl Rhodosel vastavalt valikule (hotellivalik reisikava lõpus).

2. päev RHODOSE LINN
Juba rohkem kui 2500 aastat tagasi oskasid saare elanikud oma uuele linnale ja sadamale suurepärase koha valida. Meri kaisutab Rhodose linna idast ja läänest ning päike hellitab seda peaaegu kogu aasta.  Antiikajal oli linnas ühtekokku 5 sadamat ja meri ning mereteed on alati olulised olnud. Siit kulgesid kaubateed, siin peatusid palverändurid teekonnal pühale maale. Rhodos üllatab vormide ja varjundite küllusega: kaasaegsed euroopalikud linnaosad, keskaegne karmiilmeline arhitektuur, vanad Bütsantsi kirikud ja  kõrgele linna kohale küünituvad minaretid. Iga ajastu, iga valitseja on siia jätnud oma jälje! Siin  võib leida kärarikkaid turge ning  varjulisi võlvialuseid ja imetleda keskaegsetele müüridele klammerdunud bugenvilleate värve.   
Tutvume Rhodose antiikse akropolisega.  Kunagise linna hiilgusest annavad tunnistust osaliselt rekonstrueeritud Apolloni tempel, väike teater ja ülihästi säilinud staadion. 
Jalutame kaitsemüüridega ümbritsetud Rhodose vanalinnas, mis keskajal oli jaotud kaheks: rüütlite kvartal Collakio ja linnakodanike Hora. Rüütlite kvartal koondub Rüütlite tänava (Ippoton) ümber ja siin asuvad  suurmeistri palee, kunagine hospidal ja katedraal, rüütlite esindused nn “keeled”.  Suurmeistri palees asub praegu võrratu ekspositsiooniga muuseum.  Hora oli juba keskajal paljude rahvaste, kultuuride ja religioonide segapundar ning mõnes mõttes on need meeleolud siin tajutavad tänagi. Kitsaste tänavate labürint viib jalutaja pulbitsevatele väljakutele, kust leiab kauplusi, kunstnike töökodasid, restorane ja mõnusaid kohvikuid. Ka tänapäeval on vanalinn koduks ligi 6000 inimesele ja jalutuskäigud turistitänavatest kaugemal pakuvad kordumatu elamuse. 
Peatume ka kaunite vaadetega Mandraki sadamas, kus vana sadama sissepääsu valvavad linna sümboliks saanud graatsilised hirvekujud. Just seda kohta on peetud ka paigaks, kus kunagi tervitas sadamasse saabujaid päikesejumal Helios -Rhodose koloss.  
 
3. päev - 4.  päev VABAD PÄEVAD PUHKUSEKS RHODOSEL
Päike, rand ja meri! Rannapuhkus Rhodose randadel on parim võimalus lasta end päikesel ja meretuultel hellitada ja supelda puhtas meres. Lisaks linnarandadele on võimalik külastada ka lähistel asuvaid randu kasutades liikumiseks hästi toimivat ühistransporti.  Ka linnas saab suurepäraselt aega sisustada – siin  on palju vahvaid kohvikuid ja poode; kindlasti tasub külastada mõnda muuseumi (arheoloogiamuuseum, linnagalerii, akvaarium).  Sadamas pakutakse erinevaid laevakruiise. 

5. päev RHODOSE SAARETUUR: PETALOUDES – KAMEIROS – EMBONA
Tänane väljasõit viib meid Rhodose saare läänerannikule, kus naudime kaunist loodust, jalutame ajaloo radadel ja näeme, kuidas kulgeb elu väikestes vanades külades. 
Petaloudes (Liblikate org) on nime saanud tõepoolest liblikarohkuse pärast. Tavaliselt maist septembrini  koguneb siia lopsaka loodusega niiskesse sälkorgu sadu tuhandeid liblikaid karuslaste sugukonnast (Euplagia quadripunctaria), et siin leida endale partner paaritumisperioodil.  See paik on ka ilma liblikateta külastamist väärt, sest Rhodose looduse mitmekesisus ja liigirikkus on hämmastav. Mõnus jalutuskäik varjulises orus kulgeb lopsaka looduse keskel mööda korrastatud matkarada ja  laudteesid. Edasi kulgeb teekond Sianna Akramitise mäe jalamile, kus asub Kameirose arheoloogia-ala. Üks kolmest tähtsast antiiksest linnast saarel, mille hiilgeperiood algas 6. saj eKr. Suursugune mälestis annab meile võimaluse mõista, kuidas rajati linnu hellenismi perioodil: linn rajati looduslikule nõlvale kolmele tasandile. See on kaunite vaadetega paik, kus pole kunagi liiga palju turiste. Liigume piki kaunist rannikut. 
Panoraamvaated Monolithose kaljule ja vanale kindlusele. Ümberringi laiuvad lõhnavad männimetsad ja lõputud oliivisalud – nii nagu antiikajal on ka tänapäeval selles piirkonnas tähtis põllumajandus. Siin kasvatatakse oliive, magusaid viigimarju, karjamaadel võib näha kitse- ja lambakarju. Juba aastasadu on kuulsad ka selle piirkonna veinid. Embona on traditsiooniline külake, mis on tähtsaim veinikasvatuse keskus. Teeme siingi peatuse ja  maitseme kohalikku veini, kirbemaitselist piiniamett või hoopis kohalikku kangemat kärakat, mida kutsutakse suma!  

6. päev RHODOSE SAARETUUR: FILERIMOS - LINDOS - THARRI
Sõidame Filorimose mäele, mis asub Trianta küla lähedal, samas paigas, kus kunagi õitses dooria linn Ialyssos. Kui doorialased saabusid umbes 1100 eKr, sai Ialyssos Dorian Hexapolise nime all tuntud liidu liikmeks. 1876. a väljakaevamised tõid päevavalgele Mükeene keraamika, dooria vundamendi ja hellenistliku templi, mis on tõendiks linna õitsengust kuni Rhodose linna asutamise ajani 408 eKr. Keskajal kasutasid Ialissose ala Püha Johannese rüütlid. Hiljem läks see edasi osmanite ja lõpuks itaallaste kätte.
Teel mööda iidset teed Filerimose Akropoli juurde, jäävad meie teele Zeusi ja Ateena templite vundamendid. Mäel paikneb kaunis Püha Maarjale pühendatud kirik. Klooster hävitati ottomani perioodil ent itaallased lasid kaputsiini munkadel siia uue pühakoja rajada.
Edasi liigume Rhodose idarannikut pidi Lindose külla, mis on saare üks kõige külastatavamaid kohti. Siia tõepoolest tasub tulla, sest Lindos pakub kauneid vaateid ja mõnusat meeleolu. Lindose ajalugu ulatub tagasi antiikaega, mille kohta annavad tunnistust siinsed arheoloogilised objektid: vana teater, sadam ja loomulikult küla kohal kõrguval kaljul paiknev akropolis. Teekond akropolise kaljule on kaunis pikk (trepid!), kuid sellest hoolimata tasub see ette võtta – kaunimaid vaated sellel kaunil saarel annab otsida. Lisaks on arheoloogia-alal võimalik tutvuda erinevatel aegadel rajatud templite ja ühiskondlike hoonetega.  
Seejärel sõidame saare siseossa ning külastame  Tharri kloostrit Laerma küla lähedal. 12. sajandist  pärineva kloostri kiriku interjöörid on kirjatud vapustavalt kaunite freskodega, millest vanimad pärinevad samuti 12. sajandist. Siin valitseb alati rahulik ja harras meeleolu. 

7. päev SOOVIJATELE VÄLJASÕIT SYMI SAARELE
Võib osaleda päevasel laevaretkel Symi saarele (lisatasu eest). Pisike Symi saar (58,1 km² ) asub ca 25 meremiili kaugusel Rhodose sadamast ja ainult 9 km kaugusel Türgi rannikust. Saar on mägine ning väga liigendatud rannajoonega, mille kaunid lahesopid meelitavad siia hooajal sadu puhkajaid. Saare ligi 2500 asukat elavad põhiliselt  saare keskuses Symi linnakeses.  Symi on olnud koduks laevaehitajatele, kaptenitele ja vapratele käsnasukeldujatele. Symi linnake asub astangutel vana sadama kohal. Uhked 18. Ja 19. sajandi häärberid uhkeldavad erksavärviliste fassaadide ja lopsakate aedadega. Symi saarel tuleks kindlasti proovida siinseid mereande – eriti hinnatud on pisikesed krõbedaks grillitud krevetid. Symi saarel on ühtekokku ligi 200 kirikut ja kabelit, kõige tuntum on aga siinsetest pühamutest peaingel Miikaelile pühitsetud Panormitise klooster. 

8. päev OTSELEND RHODOS-TALLINN
Transfeer lennujaama. Otselend Rhodos-Tallinn 11:55-16:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT886).

Majutus

899
1049*
/
1104
Hotell Arte 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.1 km merest
1.2 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisamaks
130€
Soodustus kolmandale inimesele toas
65€
Õhtusöögid
120€
Supersoodushind kehtib uutele broneeringutele kuni 10. august. Hinnale ei rakendu lisasoodustused
Rhodose linn, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Rhodoses vaiksemas piirkonnas asetsev hea tasemega hotell Agla**** asub jalutuskäigu kaugusel rannast. Hotellis on restoran, baar ja bassein (basseinirätikud lisatasu eest). Hotellis on 110 hiljuti renoveeritud rõdu ja konditsioneeriga tuba, kus on dušš, WC, külmik, TV, föön, külmik. Hommikusööki serveeritakse Rootsi lauas. Võimalik kolmene majutus. Sobilik hotell lastega peredele.
https://www.artehotel.gr/

1049
/
1104
Hotell Rhodos Horizon Blu 

Hommikusöökidega
Broneeri
0.1 km merest
0.9 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisamaks
130€
Õhtusöögid
120€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell Horizon (endise nimega Kipriotis) asub Rhodose linnas, hotelli vahetus läheduses on lai valik hubaseid restorane ja poode. Hotell on hiljuti renoveeritud. Rand on lühikese jalutuskäigu kaugusel. Sobilik hotell nii linna- kui rannapuhkuseks. Hotellis on 250 maitsekalt pastelsetes toonides sisustatud ning värskelt renoveeritud, konditsioneeri ja rõduga tuba. Tubades on dušš, WC, föön, külmik, seif. Hotellis on WIFI. Hotellis on bassein, jacuzzi, saun, restoran ja baar. Hotell on niiöelda adults only ega majuta alaealisi lapsi.
www.rhodoshorizonblu.gr

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • lennupilet otselendudele Tallinn-Rhodos-Tallinn (Air Balticu liinilend);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavustega bussis;
 • 7 ööd  hotellis*** vastavalt programmile (2-in. toad), 7 hommikusööki;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus (maksumus kuni 69a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • toitlustus lennukis pardamenüü alusel;
 • väljasõit Symi saarele 45 € (tellitakse ja makstakse kohapeal, väljasõidu toimumine sõltub ilmastikuoludest, minimaalne osavõtjate arv 20);
 • ühene majutus hotellis.
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele
 • Kameiros 6  €
 • Lindose akropol 12 €
 • Filerimos 6 €
 • Liblikaorg 5 €
 • Suurmeistrite palee 10 €
 • NB! Pensionäridele ja üliõpilastele vastava tunnistuse esitamisel osadel objektidel odavamad hinnad!

Viisa ja dokumendid

Kreekasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Lisainfo

 • Rannas ja basseini ääres viibimiseks palume kaasa võtta käterätiku, toa rätiku kasutamine ei ole lubatud.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval toimub tubade vabastamine kell 11:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. 
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille maksimaalne suurus (laius + kõrgus + sügavus) võib olla mõõtudega kuni 158 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) mõõtudega 30x40x10 cm. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 1000 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.


Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
04.10.2024 - 11.10.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 899
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 27 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kreeka - Rhodose kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kaja
Tahtsin tänada väga huvitava Jordaania reisi eest! Eriline tänu giid Ervin Orgule! Saime palju põnevat kuulda ja ta abistas igati hädasolijaid! Programm oli huvitav ja mitmekesine- eriti huvitavad olid UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Petra varemed ja Wadi Rumi kõrbe safari. Jõudu ja jaksu uute reisiprogrammide koostamisel ja loodame varsti jälle kohtuda! Aprill 2021.
L
Liivi
Hea Germalo, olen jälginud teie poolt eriolukorra ajal edastatud giidide tervitusi ja arutelusid ning vaatasin ka viimast välisgiidide videot. Tore on teada, et reisidest tunneme puudust kõik, nii kliendid kui teenuse osutajad- reisibürood. Tänan teid, et olete nii leidlikud selle tühimiku kasvõi väikese osakesega täitma. Loodan samas, et lähiajal ikkagi ka tõelisi reisielamusi nautida saame. Soovin teile kogu südamest vastupidamist ja uue hooga käivitumist!