Kreeka saared - Mykonos, Paros, Naxos, Santorini

Kreeka saared - Mykonos, Paros, Naxos, Santorini

18.09.2024 - 24.09.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 1299
Broneeri
Maalilised Kreekale kuuluvad Küklaadide saared: Mykonos, Paros, Naxos ja Santorini asetsevad sõõrina paljude legendidega seotud väikese Delose saare ümber Egeuse meres. Suurim on Naxose saar, mis on pindalalt peaaegu võrdne Muhuga. Kreeka pakub avastamisrõõmu kõikidele, kes on kuulnud vanu müüte ja legende siinsetest jumalatest ja sangaritest.  Aga mitte ainult sellepärast ei ole Kreeka külastamist väärt. Kreeka pakub elamusi kõikidele meeltele: näed oma silmaga sinirohelist merd ja sinivalgeid maju, katsud tuhandete aastate vanust sammaste marmorit. Õhus on tunda kiusatusse viivaid tavernide lõhnu, keelel püsib  kauakestev vaiguveini maitse ja tuul toob kuskilt kurvapoolse rembetiko või elurõõmsa buzuki meloodiaid...

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ATEENA-MYKONOS
Koguneme kell 01:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Ateena kell 03:20-07:00 ja lend Ateena-Mykonos kell 10:45-11:25 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid A3-771 ja A3-374).
Mykonos asub Egeuse meres Tinose ja Naxose saare vahel. Mykonose linna suhkrutükke meenutavad majaderead laskuvad amfiteatrina sadamasse. Lumivalge linna kohale kerkivad kirikute värvilised kuplid ja pitsilised kellatornid. Saare sümboliks saanud tuulikute rivi tervitab saarele saabujaid juba kaugelt. Teeme bussiga ringsõidu Mykonose saarel. Sõidame Ano Merasse, mis on Mykonose üks vanimaid külasid. See on vaikne küla, kus kohalikud naudivad oma igapäevast elu suurtest turistide hulgast segamata. Seejärel hotellis aeg lõõgastumiseks. Õhtul sõidame vesitaksoga Mykonose Horasse ja teeme ringkäigu selles imelises linnas. Hotelli tagasi sõidame taas vesitaksoga.
Majutus: hotell Olia*** või sarnane
 
2. päev MYKONOS - SOOVIJATELE DELOSE SAAR JA PÜHAMU
Soovijatele võimalusel Delose saare külastus. (Sõltub ilmast, laevapilet ja arheoloogilise ala pilet lisatasu eest.) Antiikmaailma püha saar Delos andis omal ajal nime kogu Küklaadide saarterühmale. Nii hakati kutsuma saari, mis asuvad ringis (kyklos) ümber Delose. Apollo ja Artemise sünnipaik oli üks kolmest tähtsamast kultuskeskusest antiikmaailmas. Vanimad templid püstitati siia juba 8. sajandil eKr. Hiljem saab Delos ka antiikmaailma tähtsaimaks äri- ja kaubanduskeskuseks. See oli otsekui maailma keskpunkt. Tänane Delos annab vaid kerge ettekujutuse antiikmaailma suurlinnast – saarel pole tänapäeval isegi püsielanikke. Arheoloogilisel alal saab ülevaate erinevate ajastute arhitektuurist. Templid, kaubalaod, teater ja elamud. Ikka ootavad itta vaadates päikesetõusu esikäppadele tõusnud lõvid – Delose saare valvurid. Mykonose sadamakail võib tihti promeneerimas näha kahte pelikani, kes uudishimulikult saabujaid jälgivad. Väikeseks Veneetsiaks kutsutud mereäärsel tänaval on lugematul hulgal kohvikuid ja restorane. Kitsukesed kosmopoliitset suminat täis tänavad viivad meid vapustava Panagia Paraportiani kirikuni, mis seisab väikesel väljakul. Õhtu Mykonose linnas, kus igaüks saab leida meeldiva taverni, et nautida head toitu ja mõnusat seltskonda.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Olia*** või sarnane

 
3. päev LAEV MYKONOS-PAROS, PAROSE RINGSÕIT PARIKIA – NAOUSSA
Sõidame sadamasse ja edasi viib laev meid Parose saarele (laev kell 9:50-10:40). Ringsõit Parosel. Külastame lummavat traditsioonilist neoklassikalise arhitektuuriga Lefkase küla oma kitsaste tänavatega. Sümpaatne Naoussa, mis on kunagisest vaiksest kalurikülast muutunud väga populaarseks kuurordiks. Siin asuvad väidetavalt parimad mereandide tavernid Küklaadidel. Parose pealinn Parikia võlub rahuliku rütmiga. Jalutame vanalinna valgetel tänavatel ja naudime kauneid vaateid vana kindluse juurest. Parikias asub Kreeka ja kogu õigeuskliku maailma üks olulisemaid pühamuid Panagia Ekatontapiliani (sajaukseline Jumalaema kirik). Pärimuse järgi lasi pühakoja ehitada keisrinna Helena pärast seda kui oli Parosel tormivarju leidnud oma teekonnal Palestiinasse, et otsida üles püha rist. Tõenäoliselt juba 4. sajandil ehitatud kirikus on säilinud vanu freskokatkeid, siin hoitakse vanu hinnalisi ikoone ja reliikviaid.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Galinos*** või sarnane

 
4. päev LAEV PAROS-NAXOS, NAXOSE SAAR
Hommikul vaba aeg Parikias. Hommikusel sadamapromenaadil kauplevad merelt tulnud kalurid, siinsamas pakuvad oma kaupa kohalikud põllumehed. Jalutame hotellist sadamasse ja sõidame laevaga Paroselt Naxosele (laev kell 12:30-13:00). Naxos on Küklaadide saarestiku saartest suurim. Ühtlasi on siinne Mt. Zeusi mäetipp 1003 m ü.m.p. saarestiku kõrgeim. Jalutame saare pealinna muinasjutulistel tänavatel, külastame Portarat - Apollo lõpetamata templi hiiglaslik marmorist värav 530 aastast e.Kr. on saare embleem ja maamärk.  
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: rannakuurortis Plakas hotell Aegean Palace**** või sarnane

 
5. päev PUHKUS RANNAS, LAEV NAXOS-SANTORINI
Vaba hommikupoolik rannas. Enne saarelt lahkumist külastame Naxose kõige maalilisemat küla - Apeiranthose marmorküla. Pärastlõunal laev Naxoselt Santorinile (laev kell 14:15-15:35). Maineka ajakirja Travel and Leisure lugejad on korduvalt Santorini hääletanud maailma kümne kaunima saare hulka. Planeedi üks vapustavamaid vaateid on pilguheit sügavsinistest vetest ümbritsetud Santorini vulkaanile. Lummavad vaated, haruldased värvilised rannad, sinivalged külad, mis otsekui ripuvad lääneranniku kõrge kaldeera kohal või on tagasihoidlikult peitunud peateedest kõrvale, et oma rahulikus rütmis toimida. Tõrksad eeslid ja muulad astumas käänulisi teid. Bugenvilleadesse uppunud tänavad ja glamuurihõngulised rannapromenaadid täis restoranide ja tavernade lõhnu.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Kamaris ranna lähedal hotell Makarios*** või sarnane

 
6. päev SANTORINI, THIRA – OIA – MAAILMA KAUNEIM PÄIKESELOOJANG
Päeva esimene pool on puhkuseks rannas. Pärastlõunal alustame Santorini ekskursiooni. Santorini (Thira) asub Egeuse meres Küklaadide saarestiku lõunaosas. Saare pindala on ainult 96 ruutkilomeetrit ja tema suurim pikkus kõigest 18 km. Saare pealinn Fira elab ootamatus, otsekui  mitte kuhugi tõttavas rütmis. Valgeks võõbatud majad ja tänavad, lugematul hulgal stiilseid söögikohti ja hingematvad vaated merele ning vulkaanile. Edasi sõit Oia linna, mis lebab otsekui valge pruudiloor lääneranniku järsul nõlval. Valged ja pastelsed ümarakatuselised majad siniste ukse- ja aknaraamidega meenutavad hapraid linnupesi. Ja loomulikult päikeseloojang, mille värviderikkuse ülistamisega on isegi poeedid hätta jäänud. Merre vajuv päike värvib kaljud ja vee, tuulikud ja majad, isegi ahnelt seda vaatemängu talletada püüdvad inimesed haprasse kollakas-roosasse pillerkaari.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Kamaris ranna lähedal hotell Makarios*** või sarnane

 
7. päev  SANTORINI KÜLAD MESA GONIA – PYRGOS - EMPORIO, LEND SANTORINI-ATEENA-TALLINN
Päeva esimene pool on nautimiseks rannas. Seejärel jätkame tutvumist imelise Santorini saarega. Mäenõlval asub Pyrgose küla, mis oli pikka aega saare pealinnaks. Jalutuskäik kitsastel tänavatel tihedalt üksteise kõrvale surutud valgeks lubjatud majade vahel. 1956. aastal raputas Santorinit võimas maavärin ja Mesa Gonia küla jäi inimestest tühjaks. Alles pool sajandit hiljem hakkas asustus taastuma ning tänaseks on see muutunud taas elavaks külaks. Jalutuskäigul saab pildistada maavärinas kannatada saanud elamuid ja kirikuid ning ühtlasi uurida põhjalikumalt, kuidas üks traditsiooniline Küklaadi maja välja näeb. Külastame kuulsat Panagia Episkopi kirikut. Emporio on Santorini saare suuremaid külasid. Keskajal oli see üks viiest kindlustatud külast saarel. Majad ehitati tol ajal tihedalt üksteise kõrvale ja need moodustasid tõelise fortifikatsioonide süsteemi. Hubased külamaastikud ja vanade kindlustuste varemed.
Lend Santorini-Ateena kell 18:40-19:30 ja lend Ateena-Tallinn 22:50-02:35 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid A3-359 ja A3-770). Tallinnasse saabume 25. septembri varahommikul.
Söögikorrad: hommikusöök

Reisi hind

1299 €* / 1367 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Reisi hind sisaldab:
 • Lennupilet lendudele Tallinn-Ateena-Mykonos ja Santorini-Ateena-Tallinn (Aegean Airlines liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Laevapiletid Mykonos-Paros, Paros-Naxos ja Naxos-Santorini
 • Sõit mugavustega bussis
 • 6 ööd hotellis (2-in. toad), hommikusöök hinnas
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus 

Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 380 €
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel

Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Laevapilet Mykonos-Delos-Mykonos edasi-tagasi 20 €
 • Delose arholoogiline ala 12 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Kreekasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Lisainfo

Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.

Lennuinfo liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
18.09.2024 - 24.09.2024
Giid Ervin Org
 Hind al 1299
Broneeri
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 27 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kreeka saared - Mykonos, Paros, Naxos, Santorini

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

T
Tiina ja Olavi
Kevadine Jaapan pakkus kuhjaga erilisi ja meeldivaid emotsioone. Oma osa reisi õnnestumiseks andsid giidid Raivo ja Isao ning kogu meie tore reisiseltskond. Aitäh kõigile, loodetavasti kohtume jälle.
Ülle Kriiva
Aitäh Germalo ja suured tänud giid Helenile ja Mehmetile suurepärase huvitava Istanbuli reisi eest! Tahaks Türki tagasi. Plaan 2023 suur Türgi ringreis ette võtta. Astrid ja Ülle