Kreeka - Santorini kultuuri- ja puhkusereis

Kreeka - Santorini kultuuri- ja puhkusereis

25.09.19 - 02.10.19
Giid Ervin Org
Giid Siret Kalmström
 Hind al 549
Ooteleht
Ühel hetkel tajud end mõttelt, et seda saart pole olemas. Ei ole lõhkikäristatud kaljusid merre laskumas ega linnuparvedena valgeid linnasid kaljuserval. Pole vulkaani kirbet, ikka veel meelde tulevat lehka, pole laavatuhasel põllul hõljuvaid korvideks keeratud viinapuu vääte. Pole tõrksaid eesleid ja kortsulise palgega veinimüüjat lubivalge küla väravas. On ainult teadmine, et oled millegi ootamatu ja sõbralikuga kokku puutunud. On tunne, et nii ilusas maailmas võidab headus!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-SANTORINI
Kogunemine kell 04:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Santorini kell 06:00-09:50 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
2014. aastal hääletasid maineka ajakirja Travel and Leisure lugejad Santorini maailma kauneimaks saareks! Lummavad vaated, haruldased värvilised rannad, sinivalged külad, mis otsekui ripuvad lääneranniku kõrge kaldeera kohal või on tagasihoidlikult peitunud peateedest kõrvale, et oma rahulikus rütmis toimida. Tõrksad eeslid ja muulad astumas käänulisi teid. Bugenvilledesse uppunud tänavad ja glamuurihõngulised rannapromenaadid täis restoranide ja tavernide võrgutavaid lõhnu. Majutus seitsmel ööl Santorinil hotellis (hotellivalik reisikava lõpus).
 
2. päev  THIRA – OIA – MAAILMA KAUNIM PÄIKESELOOJANG

Bussituur Santorinil. Santorini (Thira) asub Egeuse meres Küklaadide saarestiku lõunaosas. Saare pindala on ainult 96 ruutkilomeetrit ja tema suurim pikkus kõigest 18 km. Saare pealinn Fira elab ootamatus, otsekui  mitte kuhugi tõttavas rütmis. Valgeks võõbatud majad ja tänavad, lugematul hulgal stiilseid söögikohti ja hingematvad vaated merele ning vulkaanile. Edasi sõit Oia linna, mis lebab otsekui valge pruudiloor lääneranniku järsul nõlval. Valged ja pastelsed ümarakatuselised majad siniste ukse- ja aknaraamidega meenutavad hapraid linnupesi. Ja loomulikult päikeseloojang, mille värviderikkuse ülistamisega on isegi poeedid hätta jäänud. Merre vajuv päike värvib kaljud ja vee, tuulikud ja majad, isegi ahnelt seda vaatemängu talletada püüdvad inimesed haprasse kollakas-roosasse pillerkaari.  
 
3. päev AKROTIRI VÄLJAKAEVAMISED  - VÄRVILISED RANNAD
Esimene peatus on Santorini kõrgeimale mäele ehitatud prohvet Eelija kloostris, mis asutati 1711. a. Tee mäkke kulgeb läbi viinamarjaväljade ja pakub imelisi vaateid. Järgmine peatus on Akrotiris. Akrotiri varemed on ühed kuulsamad Kreekas ja annavad hea ülevaate Minose kultuuri aegsest elust-olust. Linn oli laava all peidus olnud üle 3500 aasta. 16. saj eKr enne katastroofi elas linnas umbes 30000 elanikku, kes olid sellest paigast teinud Egeuse mere ühe tähtsama keskuse ja sadama. Linnas olid kolmekorruselised majad, mille seinad olid ehitud freskodega. Arheoloogid on praegugi usinasti töös ja tahavad laava alt tulevikus välja kaevata veel vähemalt 300 maja. 
Santorinil saab nautida musta, punast ja valget rannaliiva. Tuntuimad rannad on Kamari, Perissa, Monolithos ja Punane rand. Enamasti on need kaetud musta vulkaanilist päritolu liivaga. Perissa lausa lõpmatusse kulgev rannariba hiigelsuure Mesa Vouno kalju jalamil. Punane rand on neist üks omapärasemaid oma kuju, päritolu ja värvirikkuse poolest. Punakaspruuni liivaga lahesoppi ilmestavad järsud rauaühenditest punakaks värvunud kaljud. Rand on väike ja asub Vana-Akrotiri lähedal ja aeg-ajalt kutsutakse seda ka Akrotiri rannaks. 

4. päev ARHEOLOOGILINE THIRA 
Pärast kohutavat vulkaanipurset 1550. aastal eKr jäi saar paariks sajandiks elaniketa. Esimesed saabujad olid doorlased ja nad valisid oma uue linna asukohaks järsu ja raskesti ligipääsetava kaljunuki. Legendaarse pealiku auks hakkas uus linn kandma nime Thira. Linn kasvas jõudsasti ning kogus kiiresti jõukust ja rikkust. Sellest annavad tänapäeval tunnistust erinevate hoonete säilinud varemed. Vana Thira asub kaljul Perissa ja Kamari vahel. Tõuseme mäele mikrobussidega mööda sillutatud munakiviserpentiini. Lisaks paeluvale ajaloorännakule on siit ülevalt võimalik nautida küllap Egeuse mere kõige kaunimaid vaateid.
 
5. päev RANNAPUHKUS või SOOVIJATELE LAEVAEKSKURSIOON VULKAANILE – KAMENI JA THIRASSIA SAAR – KUUMAVEEALLIKAD

Soovijatele pakume laevakruiisi (lisatasu eest). Bussisõit Athiniose sadamasse, kus asutakse laevale ja seilatakse punakaspruunile vulkaanilisele Nea Kameni saarele. Siin tuleb ette võtta väike matk saare sügavusse, et katsuda maapõue sügavusest tõusvat vulkaanilist kuumust ja nuusutada väävlilõhnalisi aure. Edasi sõidetakse järgmisele laavasaarele Palea Kameni, mille läheduses tõusevad veepinnale väävlised kuumaveeallikad. Vapramatel võimalus ette võtta suplus väävlirikkas vees. Reis jätkub Thirassia saarele. Võimalik on tõusta kaljuserval asuvasse Manolase külla. Kes ei viitsi retke mööda serpentiinteed ise kõndida, võib siinsamas rentida takso – eesli või muula. Võib ka lihtsalt nautida päikest mõnusal klibusel rannal või einestada tavernis. Tagasisõit sadamasse ja hotelli.

6. päev RANNAPUHKUS või SOOVIJATELE PÄIKESELOOJANGU KRUIIS - ÕHTUNE LAEVAKRUIIS ÜMBER KALDEERA, PÄIKESELOOJANG OIAS JA ÕHTUSÖÖK (lisatasu eest)
Meeleolukas õhtune kruiis algab Athiniose sadamast. Kapten ja meeskond tervitavad saabujaid. Algab vaatemänguline sõit ümber kaldeera, saatjaks vapustavad vaated kaljudel rippuvatele valgetele küladele. Kontrastiks vaated tumedatele vulkaanisaartele. Võimalus teha kogu puhkuse parimad pildid. Seejärel sõidetakse piki rannikut Oia linna alla, et osa saada päikeseloojangu suursugusest värvimängust. Pärast päikeseloojangut pakutakse õhtusööki. Reis lõpeb sadamas, kust sõidetakse tagasi hotelli.

7. päev SANTORINI KÜLAD – PYRGOS - EMPORIO - VEINIMUUSEUM
Saarel on kokku 14 küla. Panagia Episkopi on saare vanim kirik, mis on ehitatud 11. sajandil Bütsantsi valitseja Alexios Komninose ajal. Hoolimata saart tabanud paljudest maavärinatest on pühakoda kenasti säilinud ja meil on võimalik vaadata siinseid vanu freskosid ja ikoone. Mäenõlval asub Pyrgos, küla, mis oli pikka aega saare pealinnaks. Jalutuskäik kitsastel tänavatel tihedalt üksteise kõrvale surutud valgeks lubjatud majade vahel. 1956. aastal raputas Santorinit võimas maavärin ja Mesa Gonia küla jäi inimestest tühjaks. Alles pool sajandit hiljem on asustus hakanud taastuma. Jalutuskäigu saab pildistada maavärinas kannatada saanud elamuid ja kirikuid ning ühtlasi uurida põhjalikumalt, kuidas üks traditsiooniline Küklaadi maja välja näeb. Emporio on Santorini saare suuremaid külasid. Keskajal oli see üks viiest kindlustatud külast saarel. Majad ehitati tol ajal tihedalt üksteise kõrvale ja need moodustasid tõelise fortifikatsioonide süsteemi. Hubased külamaastikud ja vanade kindlustuste varemed. Kamari lähistel külastame Kreeka kõige sügavamat veinikeldrit ja veinimuuseumi. Perekond Koutsoyannopoulusele kuuluv veinikelder on üks kuulsamaid saarel ja muuhulgas valmistatakse siin ka Santorini legendaarset kerget Nyhteri ööveini ja kirbe-magusat dessertveini Vinsanto.
 
8. päev  OTSELEND SANTORINI–TALLINN
Transfeer lennujaama ja otselend Santorini–Tallinn kell 10:50-14:40 (kohalikud kellaajad).

Reisi hind

Reisi hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Santorini ja Santorini-Tallinn (Smartlynx tellimuslennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis
 • 7 ööd hotellis vastavalt valikule (2-in. toad), toitlustus vastavalt hotellile
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellis 
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Santorini arheoloogiamuuseum 3 €, al 65a., üliõpilased, alla 18 a. Euroopa Liidu kodanikud tasuta.
 • Santorini veinimuuseum 10 €
 • Akrotiri arheoloogiline ala 12 € 
 • Thira arheoloogia-ala pilet koos väikebussiga 15 €
 • Päikeseloojangu kruiis hind 45 € (tellimine ja tasumine reisi ajal, sisaldab õhtusöögi, joogid lisatasu eest)
 • Laevakruiis 35 € (tellimine ja tasumine reisi ajal)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Majutus

549
/
578
Külalistemaja Dimitris Villa 

Toitlustuseta, majutus kolmeses stuudios
Ooteleht
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Toitlustuseta
Konditsioneer
Kahese stuudio lisamaks, hind inimese kohta
50€
Supersoodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele kuni 09. august
Kamari, majutus  stuudiokorteris, toitlustuseta
Hubaselt ja heledates toonides sisustatud külalistemaja asub Kamari peateel, 15 minutilise jalutuskäigu kaugusel keskusest ja u 100 m kaugusel rannast. Väikese terassiga ja konditsioneeriga stuudios on kööginurk külmiku ja pliidiga. Külaliste kasutada on bassein ning pererahvas peab oma taverni. Külalistemajas on WIFI leviala.

799
/
841
Hotell Poseidon Beach Hotel 

Majutus kahese toas hommikusöökidega
Ooteleht
Rannas
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Ühese toa lisatasu
119€
Supersoodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele kuni 09. august
Kamari rand, majutus kaheses toas, hommikusöökidega
Hotell asub otse Kamari rannapromenaadi ja vulkaanilise liivaranna ääres. Väike ja hubane (vaid 34 tuba), heledates toonides detailiderohkelt ja vahemerelises stiilis sisustatud, familiaarne atmosfäär. Hotellil on bassein lamamistoolide ja päikesevarjudega. Hotellis pakutakse hommikusööki ja õhtuti on hotellis avatud à la carte restoran.
Kõik rõdudega toad on mugavalt sisustatud. Tubades on dušš/WC, föön, konditsioneer, lameekraanteler, väike külmik, minibaar, telefon, seif. Kolmene majutus toas võimalik. Germalo Reiside hinnang hotelliklassile on 3*.

799
/
841
Loteriimajutus 

Hommikusöökidega
Ooteleht
Hommikusöök hinnas
Supersoodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele kuni 09. august

829
/
873
Hotell Argo 

Majutus kahese toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.7 km merest
0.5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese majutuse lisatasu
245€
Supersoodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele kuni 09. august
Kamari, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Õdus ja rahulik hotell Argo asub rahulikus piirkonnas Kamaris u. 700 m kaugusel vulkaanilise liivaga rannast. Hotellis on 45 elegantselt sisustatud tuba pöörates tähelepanu väikestele detailidele ja autentsele küklaadide sisustusstiilile. Hotellil on merevaatega basseiniala lamamistoolide ja päikesevarjudega. Basseini ääres on baar, kus pakutakse värskendavaid jooke ja suupisteid. Hotellis on ka väike jõusaal ja saun. Hotellis on WIFI leviala. Hotelli tubades on WC/dušš, föön, rõdu, konditsioneer, telefon, väike külmik, seif, SAT-TV. Kahesed toad on ühe suure abieluvoodiga, eraldi vooditega majutus vaid järelepärimisel. Kolmene majutus toas võimalik. Lisatasu eest on võimalik tellida merevaatega tuba.
www.argo-santorini.com

888
/
935
Hotell Acqua Vatos 

Majutus kahese toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.15 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
289€
Superior klassi toa lisatasu (inimese kohta)
70€
Supersoodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele kuni 09. august
Kamari rand, majutus Standard klassi kaheses toas hommikusöökidega
Ühildades Kreeka saarte ainulaadse ja elegantselt modernse stiili, on hotell suurepärane valik igale puhkusenautlejale. Hotell asub Kamari linnakeses tumeda vulkaanilise liivaga ranna lähedal. Kõigi mugavustega šikk hotell on tõeline puhkuseoaas oma stiilse sisekujunduse, suure basseini ja mõnusate lamamistoolidega. Hotellis pakutakse kreekapärast buffet hommikusööki.
Majutus Standard tubades. Toad on suurusega 16 m². Kahesed toad on ühe suure abieluvoodiga. Rõdu ja aiavaatega standardklassi kahesed toad asuvad 1. korrusel. Tubades on TV, telefon, konditsioneer, föön, väike külmik, WIFI levi.
Superior klassi toad on avaramad 18 
m², võimalik tellida lisatasu eest.
Kolmene majutus ei ole võimalik.

888
/
935
Hotell Blue Waves 

Majutus kahese toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.03 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
319€
Supersoodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele kuni 09. august
Kamari keskus, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Hotell asub u 50 m kaugusel Kamari vulkaanilisest liivarannast. Traditsiooniline, samas moodne, hiljuti renoveeritud vahemerelises heledates toonides hotell asub restoranide ja poodide vahetus läheduses. Rõduga toad on mugavalt sisustatud. Tubades dušš, wc, föön, väike kööginurk külmikuga. Hotellil on oma bassein. Võimalik kolmene majutus. Germalo Reiside hinnang hotelliklassile on 3*.
www.bluewaveshotel.gr

888
/
935
Hotell Matina 

Majutus kahese toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.3 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Ühese majutuse lisatasu
280€
Supersoodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele kuni 09. august
Kamari rand, majutus kaheses toas koos hommikusöökidega
Ilus Santorini stiilis perehotell asub Kamari linnakeses liivaranna vahetus läheduses. Hotelli läheduses on ka rannapromenaad, hubased tavernid ja poekesed.
Hotelli kõikidel tubadel on rõdu, igas toas individuaalselt reguleeritav konditsioneer. Tubades on külmik, föön, seif, Sat-TV. Hommikusööki saab nautida hotelli verandal vaatega basseinile. Hotelli ümbritseb õdus aed koos basseini ja lamamistoolidega. Samuti on hotellis baar, kust saab osta värskendavaid jooke ja suupisteid. Hotellis wifi leviala. Hotelli läheduses hubased tavernid.
www.hotel-matina.com

 

Viisa ja dokumendid

Kreekasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.
Lennuki toitlustus
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibasid ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda tõenäoliselt kõigile reisijatele.
 
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida kuni hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi. 
 
Lennuki pagas 
Lennukis on lubatud äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mõõtmetega kuni 32x84x56 cm. Lennuki salongi tohib kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille kogukaal ei tohi ületada 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus ei tohi ületada mõõtmeid 55x45x25 cm.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

25.09.19 - 02.10.19
Giid Ervin Org
Giid Siret Kalmström
 Hind al 549
Ooteleht
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta
Giid
Siret Kalmström
Sireti reisipagasis on palju kogemusi ja elamusi, kultuuri ja ajalugu, mitmeid seiklusi ja palju toredaid avastamisi. Reisid neljal mandril ja üle viiekümnes riigis Euroopas, Aasias ja Aafrikas on andnud Siretile avatud maailmavaate ning laia silmaringi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Kreeka - Santorini kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  599
Kreeka kultuuri- ja puhkusereis Tolos
21.09.19 - 27.09.19
Giid Tea Reinvald
Vaata lähemalt
Hind al  499
Kreeka - Tolo puhkus
21.09.19 - 27.09.19
Vaata lähemalt
Hind al  449
Kreeka - Santorini puhkus
25.09.19 - 02.10.19
Vaata lähemalt
Hind al  899
Kreeka - Santorini, Mykonos, Paros, Naxos
18.09.19 - 25.09.19
Giid Argo Kasela
Vaata lähemalt