Küprose kultuuri- ja puhkusereis

Küprose kultuuri- ja puhkusereis

09.10.2024 - 16.10.2024
Giid Siret Kalmström
 Hind al 1049
Broneeri
Aphrodite saar Küpros ootab kõiki külla!
Vaadates igatsevalt Vahemere saarte poole, on Küpros kahtlemata üks põnevamaid sihtkohti. Kümme tuhat aastat kultuuri ja tsivilisatsiooni – nii reklaamib Küpros end ise. Oma vaheldusrikka olustiku poolest on Küpros kummaline segu läänelikust ja idamaisest kultuurist, samuti on isegi Aafrika suhteline lähedus saareelu arengule mõju avaldanud. Samas on tegemist siiski ka väga vahemereliku saarega ehk kõik see, mida Te armastate näiteks Kreeka saarte puhul, on siin olemas. 

See reis on ka kontrastide reis, sest tegemist on ju saarega, mis vaid poolenisti kuulub Euroopa Liitu, mis on tuntud ühelt poolt oma metsiku ja imekauni looduse, teisalt lõbusa ja metsiku ööelu poolest. Aga kui uudishimu juhib Teid sügavamale ja kaugemale, leiate end paigast, mis jääb kahtluseta Teie südamesse pikaks ajaks. Gooti kindlused, kunagise Küprose linnriigi Salamise arheoloogia-ala, maailma viimane kaheks jagatud ja lõhestatud pealinn Nikosia, Paphos, kaunis rand – head uudistamist!

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

mõnus atmosfäär ja kaasaegne linnakuurort
reisiprogramm sisaldab palju olulisi kultuurimälestisi ja meeleolukaid mägikülasid
ilusad rannad ja puhas meri
väga suur valik erinevaid söögikohti
puutumata loodus Troodose mägedes
üks lõunapoolsemaid Euroopa sihtkohti, kus saab ilusat ilma nautida ka hilissügisel

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-LARNACA
Kogunemine kell 13:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside infoletis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Larnaca kell 15:00-19:30 (lennunumber HN3491), kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Majutus 7 ööl valitud hotellis Paphoses (hotellikirjeldused reisikava lõpus).

2. päev PAPHOS
Hommikusöök. Tänases kuurortlinnas Paphoses ja selle lähistel on säilinud mälestisi alates eelajaloolistest perioodist kuni keskajani.
„Petra Tou Romiou“ – Küpros on tuntud armastuse ja ilu jumalanna Aphrodite saarena, sest just siin asub kaunis rannik ja kalju, mille lähedal Aphrodite olevat laineist tõusnud. Imetleme kauneid vaateid rannikule ja peatume rannas, kus on võimalik teha mõnus jalutus. Vaatame, kus asus Aphrodite pühamu ja näeme Apollo templi sambaid.
Kato Paphose monumentaalsed kuningate hauakambrid on kalju sisse raiutud ning osaliselt on säilinud ilusad dooria sambad. Pigem maeti siia küll ülikuid mitte kuningaid, ent haudade suursugusus on neile ka kuningliku nime andnud.
Põnevaimad vaatamisväärsused jäävad Rooma ajajärku. Tänu Aphrodite kultusele õitses ka Paphos. Imetleme Dionysose, Orpheuse ja Aioni koja ning Theseuse villa kauneid mosaiike. Paphose väike odeon on 2. sajandist ning ka täna võib siin nautida kontserte ja etendusi.
Vaba aeg Paphose sadamapromenaadil ja südalinnas.

3. päev NIKOSIA - LEFKARA
Hommikusöök. Küprose pealinn Nikosia asub saare keskosas ühendades endas ajaloolise mineviku ning kaasaegse modernse linna melu. Veidi üle veerandmiljonilise 16. sajandil rajatud Veneetsia linnamüüride keskele jääb chora ehk linna keskus, kus on palju muuseume, vanu kirikuid ja keskaegseid ehitisi. Väljaspool vanu linnamüüre aga pulseerib linn kosmopoliitses rütmis.
Küprose arheoloogiamuuseumi külastus annab hea ülevaate saare arengust läbi ajaloo neoliitikumist varabütsantsini. Jalutame Laiki Geitonia linnaosas, mis on saare linnaarhitektuuri parimaks näiteks. Kaunilt restaureeritud hoonetes kitsaste ja meeleolukate tänavate ääres on restoranid, käsitöökeskused ja poekesed. Küprose traditsiooniliste käsitööliikide hulka kuuluvad korvipunumine, keraamika valmistamine, kudumine, puutöö jne.
Peatume kaunis Lefkara käsitöökülas, kus kohalikud prouad on meistrid pitsikudumises ja tikkimises.

4. päev TROODOS - KRASSOCHORIA
Hommikusöök. Suure osa saare lõuna- ja lääneosast katab Troodose uhke mäeahelik, mille kõrgeim tipp, Olümpose mägi, kõrgub suisa 1951 meetrini merepinnast. Troodose mäed peidavad enda nõlvadel rohkelt bütsantsi rikkalike freskodega kaunistatud kirikuid ja kloostreid ning mäenõlvadel on terrassidele rajatud väikeseid armsaid külasid. Kirikuid ja kabeleid rajasid siia ka tavakodanikud peale seda kui Bütsants 965. aastal saarele tungis ning siit leiti edasistel aegadel varju araabia rünnakute eest. Kümme kirikut on võetud UNESCO maailmapärandi nimekirja ning meie reisiteele jääb mõnigi nendest. Paljud kirikutest on muuseas ehitatud puukatustega ning selliseid bütsantsi kirikuid mujalt teada pole. Püha Johannes Lampadistise klooster ning Kykkose klooster on saare suurimad ja tuntuimad.
Kohalikud külad on regioonile kõige iseloomulikumad ning siin pakuvad kohalikud elanikud mägede spetsialiteete nagu näiteks hiromerit ehk suitsutatud sinki ja loukanikad ehk rikkalikult vürtsitatud vorste.
Krassochoria ehk veinikülade piirkond asub Troodose mägede lõunanõlvadel. Traditsioonilisi veinitootmise viise hoitakse elus ning suur osa elanikest tegeleb veinitootmisega. Veinimõisas degusteerime kohalikke veine. Seejärel külastame Omodose veiniküla – kitsad munakivitänavad ja majesteetlik kloostrikompleks küla peaväljakul.

5. päev KOURION - LIMASSOL
Hommikusöök. Curium, ehk tänapäevaselt Kourion, oli antiikajal Küprose üks võimsatest linnriikidest ning siin jalutades elustub meie silmade ees taas võimas Rooma riigi ajalugu. Rannikule ja merele avanevad vaated on hunnitud. Curiumi arheoloogilisel alal on külastajatele uudistamiseks kaunite põrandamosaiikidega antiikvillad. Vaatame Achilleuse ja Gladiaatorite majasid, mis on oma nime saanud põrandamosaiikidel kujutatud motiivide järgi. Muljetavaldav on ka nümfidele pühendatud nymphaeum.
Seejärel tutvume 13. sajandil rajatud Kolossi kindlusega Limassoli lähistel, mis on hea näide militaararhitektuurist Küprosel. 14. sajandil oli kindlus Templiordurüütlite valduses ning nemad tootsid ja eksportisid Küproselt magusat punast veini, mis sai tuntuks „Vin de Commanderie“ nime all. Täna võib öelda, et nimetatud vein, olles juba kaheksa sajandi jooksul tuntud sama nimega, on vanimaid sama nime kandvaid veine maailmas.
Sõidame Limassoli. Limassol on saare suuruselt teine linn paiknedes kunagiste Küprose linnriikide Curiumi ja Amathuse vahel. Täna on Limassol saare suurim sadam, kaasaegne turismikeskus ja veinitootmise piirkonna keskus. Ajaloolistest vaatamisväärsustest pälvib külastaja tähelepanu Limassoli keskaegne kindlus, milles asub keskaja muuseum ning mille tipust avaneb ülevaatlik pilk linnale.

6. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: PÕHJA-KÜPROSE PÕNEVAIMAD VAATAMISVÄÄRSUSED
Hommikusöök. Vaba päev rannapuhkuseks. Soovijatele pakume lisatasu eest väljasõitu Põhja-Küprosele.
Ületame demarkatsiooniliini ning külastame Põhja-Küprost. Bellapais kloostri juurest vaatame kaunist vaadet Põhja-Küprosele. Sõidame põhjarannikule ning peatume Kyrenia kuurordis.
Sadamalinn Famagusta rikkus keskajal oli legendaarne. Famagusta pea täiuslikult säilinud Veneetsia müüride keskel leiame uhkete paleede ja gooti kirikute varemed. Uurime, kus paikneb Veneetsia tiivulise lõvi bareljeefiga Othello torn, milles Shakespeare’i näidendikangelane Othello oma naise Desdemona hukkas. Kunagine Püha Nikolaose katedraal, tänane Lala Mustafa Paša mošee, on gooti arhitektuuri hea näide Küprosel. Näeme ka eraldatud kummituslinna Varoshat.

 

7. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
Hommikusöök. Vaba päev rannapuhkuseks.

 

8. päev OTSELEND LARNACA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama.
Otselend Larnaca-Tallinn kell 20:30-01:00 (lennunumber HN3492, kohalikud kellaajad).

Majutus

1049
/
1104
Hotell Kissos 

Majutus standard klassi kaheses toas koos hommikusöökidega
Broneeri
0.3 km merest
1.1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Basseinivaatega toa lisatasu / inimene
27€
Superior klassi toa lisatasu / inimene
79€
Soodustus kolmandale inimesele toas lisavoodil
49€
Soodustus lapsele 2-12 a. lisavoodil majutusega samas toas kahe täiskasvanuga
149€
Õhtusöögid hotellis / täiskasvanu
129€
Õhtusöögid hotellis / laps 2-12 a.
59€
Ühekohalise majutuse lisatasu
100€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Kato Paphos, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Hotell asub Kato Paphoses, ca 600 m kaugusel rannast (rannatoolid tasulised). Hotellis on kokku 144 tuba. Hotell koosneb erinevatest hoonetest. Hotellik on baar ja restoran, bassein. WiFi üldkasutatavates ruumides. Hotelli lähedale jääb poode, söögokohti, meelelahutust. Paphose keskusesse on hotellis 1,6 km ning Paphose sadamaäärsele rannapromenaadile 1,9 km mööda tänavaid ning vähem (u 20 min) mööda mereäärset jalutusrada. Lähim rand - Faros beach - on hotellist u 800 m kaugusel. Paphose piirkonna ühte kauneimasse Coral Bay randa saab hotelli vahetust lähedusest hõlpsasti ühistranspordiga u 15 minutilise intervalliga.
Standard klassi toad (u 15m2) on rõduga, tubades on dušš/WC, föön, TV, külmik/seif (külmik ja seif on lisatasu eest, ~5 €/päev), telefon, konditsioneer.
Soovi korral on võimalik tellida basseinivaatega standard klassi tuba (lisatasu eest).
Samuti on soovijatel võimalik tellida lisatasu eest rõdu või terrassiga superior klassi tuba. Superior toad on ruumikamad (u 25m2) ning paiknevad eraldi basseiniäärses hoones.
Hotellis pakutakse buffet stiilis hommikusööki ning soovi korral on võimalik tellida õhtusöögid hotellis (lisatasu eest).
www.kissoshotel.com

1629
/
1715
Athena Beach Hotel 

Majutus classic kategooria külgmise merevaatega toas koos hommiku- ja õhtusöökidega
Broneeri
0.1 km merest
1.9 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Saun
Konditsioneer
Otsese merevaatega toa lisatasu / toa kohta
158€
Ühekohalise majutuse lisatasu
210€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Hotell paikneb Paphoses mere ääres hotellide piirkonnas. Paphose keskus jääb jalutuskäigu või lühikese bussisõidu kaugusele.
Hotellis on 3 vabakujulist mageveebasseini ja 1 vabakujuline mageveebassein, min on mõeldud ainult täiskasvanutele (16+). Lisaks 1 sisebassein, 2 laste välibasseini ja 1 sise- ja 3 välimullivanni basseinides. Basseini ääres on tasuta rannarätikud, lamamistoolid ja päikesevarjud.  Lisaks on basseinide juures 2 veeliumäge.
Hotellis on mitmeid meelelahutus- ja spordivõimalusi, sh valgustatud tenniseväljak, lauatennis, jõusaal, bowling, Elixir Spa jne.
Toad on osalise/külgmise merevaatega, toa suurus: 26m² / rõdu suurus: 5m² - 7m².
Tuba mahutab 2-3 inimest. Toas on kaks üheinimesevoodit, mida soovi korral saab ühendada üheks ülisuureks voodiks. Tubades on 32-tolline lameekraaniga LCD-televiisor ja raadio, otsevalimisega telefon, tasuta kiire WiFi-ühendus, USB pesa, konditsioneer, kohvi ja tee valmistamise võimalus (täiendatakse iga päev), espressomasin, väike külmik, triikimisvõimalus, föön, hommikumantlid ja sussid, rannarätikud toas. Tubade juurde kuulub luksuslik vannituba, kus on dušikabiin või vihmadušiga vann, kraanikauss ja tualett, deluxe vannitoa tualetitarbed, meigipeegel.
​Hotellis Athena Beach**** kokad on valmis rõõmustama külastajate maitsemeeli oma kulinaarse loominguga võluvas ja lõõgastavas õhkkonnas!
Restoran Atrium: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök. Rikkalikuks buffet-hommikusöögiks, lõunasöögiks ja maitsvaks õhtusöögiks rootsi lauas: autentne Itaalia köök, Vahemere jõulised maitsed, vürtsikad Kaug-Ida hõrgutised ja loomulikult Küprose maitsed.
Restoran Zephyr (ainult täiskasvanutele): Vahemere hommikusöök Rootsi lauas ja õhtusöök à la carte / Table d’hôtel. Soovi korral saab siin alternatiivina buffet restoranile nautida neljakäigulist kindla menüüga õhtusööki.
Adonis restoran – Vahemere köök: lõunasöök, pärastlõunased suupisted ja õhtusöök (suvel). Basseini ääres serveeritakse jooke, mahedat grillliha, suupisteid ja magustoite.
Helios rannabaar - päevasel ajal on see koht, kus lõõgastuda mere ääres ja nautida lõunaks erinevaid kergeid eineid või pärastlõunal koos värskendava joogiga erinevaid suupisteid.
www.athena-cbh.com

Viisa ja dokumendid

Küprosele reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • lennupilet otselendudele Tallinn-Larnaca ja Larnaca-Tallinn (Heston tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavustega bussis;
 • 7 ööd hotellis vastavalt valikule (2-in. toad), toitlustus vastavalt tellimusele;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ekskursioon Põhja-Küprosele 69€;
 • toitlustus lennukis pardamenüü alusel.
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Kolossi 2,50 €
 • Kourioni arheoloogia-ala 4,50 €
 • Apollo tempel u 2,50 €
 • Pafose Kuningate Hauad 2,50 €
 • Nea Pafose arheoloogia-ala 4,50 €
 • Palaipafose arheoloogia-ala 4,50 €
 • Arheoloogiamuuseum Nikosias 4,50 €
 • Annetused Troodose mägede kirikutes ja kloostrites 2-5 €
 • Rahvuslik õhtu u. 39 €
 • Põhja-Küprose ekskursiooni sissepääsud 6 € (Bellapais klooster)
 • Küprose demarkatsiooniliini ületamise tasu 4 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
NB! Pensionäridele ja üliõpilastele vastava tunnistuse esitamisel osadel objektidel odavamad hinnad.

Lisainfo

 • Olenevalt isiklikest tarbimisharjumustest soovitame reisirahakotti söökideks ja muudeks kuludeks kokku umbes 250-300 €. Muuseumide ja külastuste orienteeruvad hinnad on ära toodud reisikava lõpus.
 • Küprosel esineb kolme erinevat tüüpi pistikupesasid. Levinuimad on kolme lameda haruga pistikud (sarnaselt Briti saartele). Soovitame kaasa võtta adapteri.
 • Kaunis Coral Bay liivarand jääb Paphose linnast 12 km kaugusele (bussipilet 1,50€ suund, bussipeatus 50 m kaugusel hotellidest).
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. 
Lennuinfo Heston tellimuslendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakenditesmuni 1000 ml gripkotis.
Toitlustus lennul: Lennukis on võimalik lisatasu eest pardamenüü alusel tellida kergeid suupisteid. Lennufirma ei paku toitlustuse ettetellimise võimalust. 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
09.10.2024 - 16.10.2024
Giid Siret Kalmström
 Hind al 1049
Broneeri
Giid
Siret Kalmström
Sireti reisipagasis on palju kogemusi ja elamusi, kultuuri ja ajalugu, mitmeid seiklusi ja palju toredaid avastamisi. Reisid neljal mandril ja üle viiekümnes riigis Euroopas, Aasias ja Aafrikas on andnud Siretile avatud maailmavaate ning laia silmaringi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Küprose kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

M
Merle ja Meelis
Täname Piretit ja Germalot vaimustava ning uskumatult põneva Peruu reisi (mai 2022) eest. Pireti hea huumorisoon aitas alati ka kõige raskematel hetkedel, eriti kõrgmäestikus. Eriline reis erilisel maal. Piretiga võiksime minna kasvõi maailma lõppu! Kohtumiseni!
G
Gerda
Parimad reisikorraldajad, kellega oleme reisinud! Eestikeelne teenindus, korralikud hotellid, läbimõeldud programmid. Aastaid tagasi külastasime Lapimaad ning selle reisi meenutamine annab alati meeldiva nostalgilise tunde. Hommikuti bussi sisenedes oli alati päkapikk kommi toonud.Kui olukord paraneb, siis viin ka oma tütre sellele reisile. Meie teine reis viis meid puhkusele Kreekasse, Tolo linnakesse. Armas väike linnake Vahemere ääres. Ekskursioon giid Erviniga Ateenasse oli väga huvitav ja põnev. Kvaliteetne ja usaldusväärne reisikorraldaja ning mis põhiline - eestikeelne! Julgen soovitada!