Küprose kultuuri- ja puhkusereis

Küprose kultuuri- ja puhkusereis

11.10.2020 - 18.10.2020
Giid Siret Kalmström
 Hind al 855
Broneeri
2 vaba kohta
Aphrodite saar Küpros ootab kõiki külla!
Vaadates igatsevalt Vahemere saarte poole, on Küpros kahtlemata üks põnevamaid sihtkohti. Kümme tuhat aastat kultuuri ja tsivilisatsiooni – nii reklaamib Küpros end ise. Oma vaheldusrikka olustiku poolest on Küpros kummaline segu läänelikust ja idamaisest kultuurist, samuti on isegi Aafrika suhteline lähedus saareelu arengule mõju avaldanud. Samas on tegemist siiski ka väga vahemereliku saarega ehk kõik see, mida Te armastate näiteks Kreeka saarte puhul, on siin olemas. 

See reis on ka kontrastide reis, sest tegemist on ju saarega, mis vaid poolenisti kuulub Euroopa Liitu, mis on tuntud ühelt poolt oma metsiku ja imekauni looduse, teisalt lõbusa ja metsiku ööelu poolest. Aga kui uudishimu juhib Teid sügavamale ja kaugemale, leiate end paigast, mis jääb kahtluseta Teie südamesse pikaks ajaks. Gooti kindlused, kunagise Küprose linnriigi Salamise arheoloogia-ala, maailma viimane kaheks jagatud ja lõhestatud pealinn Nikosia, Paphos, kaunis rand – head uudistamist!

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

mõnus atmosfäär ja kaasaegne linnakuurort
reisiprogramm sisaldab palju olulisi kultuurimälestisi ja meeleolukaid mägikülasid
ilusad rannad ja puhas meri
väga suur valik erinevaid söögikohti
puutumata loodus Troodose mägedes
üks lõunapoolsemaid Euroopa sihtkohti, kus saab ilusat ilma nautida ka hilissügisel

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-LARNACA
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas kell 15:00, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Larnaca kell 17:00-21:15 (lennunumber MYX507, kohalikud kellaajad).
Palume kontrollida väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Majutus 7 ööl valitud hotellis (hotellivalik reisiprogrammi lõpus).

2. päev PAPHOS
Hommikusöök. Tänases kuurortlinnas Paphoses ja selle lähistel on säilinud mälestisi alates eelajaloolistest perioodist kuni keskajani.
Kato Paphose monumentaalsed kuningate hauakambrid on kalju sisse raiutud ning osaliselt on säilinud ilusad dooria sambad. Pigem maeti siia küll ülikuid mitte kuningaid, ent haudade suursugusus on neile ka kuningliku nime andnud.
„Petra Tou Romiou“ – Küpros on tuntud armastuse ja ilu jumalanna Aphrodite saarena, sest just siin asub kaunis rannik ja kalju, mille lähedal Aphrodite olevat laineist tõusnud. Imetleme kauneid vaateid rannikule ja peatume rannas, kus on võimalik teha mõnus jalutus. Vaatame, kus asus Aphrodite pühamu ja näeme Apollo templi sambaid.
Põnevaimad vaatamisväärsused jäävad Rooma ajajärku. Tänu Aphrodite kultusele õitses ka Paphos. Imetleme Dionysose, Orpheuse ja Aioni koja ning Theseuse villa kauneid mosaiike. Paphose väike odeon on 2. sajandist ning ka täna võib siin nautida kontserte ja etendusi.
Vaba aeg Paphose sadamapromenaadil ja südalinnas.

3. päev KOURION - LIMASSOL
Hommikusöök. Curium, ehk tänapäevaselt Kourion, oli antiikajal Küprose üks võimsatest linnriikidest ning siin jalutades elustub meie silmade ees taas võimas Rooma riigi ajalugu. Rannikule ja merele avanevad vaated on hunnitud. Curiumi arheoloogilisel alal on külastajatele uudistamiseks kaunite põrandamosaiikidega antiikvillad. Vaatame Achilleuse ja Gladiaatorite majasid, mis on oma nime saanud põrandamosaiikidel kujutatud motiivide järgi. Muljetavaldav on ka nümfidele pühendatud nymphaeum.
Seejärel tutvume 13. sajandil rajatud Kolossi kindlusega Limassoli lähistel, mis on hea näide militaararhitektuurist Küprosel. 14. sajandil oli kindlus Templiordurüütlite valduses ning nemad tootsid ja eksportisid Küproselt magusat punast veini, mis sai tuntuks „Vin de Commanderie“ nime all. Täna võib öelda, et nimetatud vein, olles juba kaheksa sajandi jooksul tuntud sama nimega, on vanimaid sama nime kandvaid veine maailmas.
Sõidame Limassoli. Limassol on saare suuruselt teine linn paiknedes kunagiste Küprose linnriikide Curiumi ja Amathuse vahel. Täna on Limassol saare suurim sadam, kaasaegne turismikeskus ja veinitootmise piirkonna keskus. Ajaloolistest vaatamisväärsustest pälvib külastaja tähelepanu Limassoli keskaegne kindlus, milles asub keskaja muuseum ning mille tipust avaneb ülevaatlik pilk linnale.

4. päev NIKOSIA
Hommikusöök. Küprose pealinn Nikosia asub saare keskosas ühendades endas ajaloolise mineviku ning kaasaegse modernse linna melu. Veidi üle veerandmiljonilise 16. sajandil rajatud Veneetsia linnamüüride keskele jääb chora ehk linna keskus, kus on palju muuseume, vanu kirikuid ja keskaegseid ehitisi. Väljaspool vanu linnamüüre aga pulseerib linn kosmopoliitses rütmis.
Küprose arheoloogiamuuseumi külastus annab hea ülevaate saare arengust läbi ajaloo neoliitikumist varabütsantsini. Jalutame Laiki Geitonia linnaosas, mis on saare linnaarhitektuuri parimaks näiteks. Kaunilt restaureeritud hoonetes kitsaste ja meeleolukate tänavate ääres on restoranid, käsitöökeskused ja poekesed. Küprose traditsiooniliste käsitööliikide hulka kuuluvad korvipunumine, keraamika valmistamine, kudumine, puutöö jne.
Ka saare pealinn on jagunenud Lõuna- ja Põhja-Küprose vahel. Nikosia ja Levkosia - üks linn, kaks nime. Põhja-Küprose osa on tunduvalt idamaisem ning tegutsevad mošeed on linnapildis tavapärane nähtus.  

5. päev TROODOS - KRASSOCHORIA
Hommikusöök. Suure osa saare lõuna- ja lääneosast katab Troodose uhke mäeahelik, mille kõrgeim tipp, Olümpose mägi, kõrgub suisa 1951 meetrini merepinnast. Troodose mäed peidavad enda nõlvadel rohkelt bütsantsi rikkalike freskodega kaunistatud kirikuid ja kloostreid ning mäenõlvadel on terrassidele rajatud väikeseid armsaid külasid. Kirikuid ja kabeleid rajasid siia ka tavakodanikud peale seda kui Bütsants 965. aastal saarele tungis ning siit leiti edasistel aegadel varju araabia rünnakute eest. Kümme kirikut on võetud UNESCO maailmapärandi nimekirja ning meie reisiteele jääb mõnigi nendest. Paljud kirikutest on muuseas ehitatud puukatustega ning selliseid bütsantsi kirikuid mujalt teada pole. Püha Johannes Lampadistise klooster ning Kykkose klooster on saare suurimad ja tuntuimad.
Kohalikud külad on regioonile kõige iseloomulikumad ning siin pakuvad kohalikud elanikud mägede spetsialiteete nagu näiteks hiromerit ehk suitsutatud sinki ja loukanikad ehk rikkalikult vürtsitatud vorste.
Krassochoria ehk veinikülade piirkond asub Troodose mägede lõunanõlvadel. Traditsioonilisi veinitootmise viise hoitakse elus ning suur osa elanikest tegeleb veinitootmisega. Külastame Omodose veiniküla – kitsad munakivitänavad ja majesteetlik kloostrikompleks küla peaväljakul. Degusteerime kohalikke Küprose veine.

6. päev VABA PÄEV PAPHOSES
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: PÕHJA-KÜPROSE PÕNEVAIMAD VAATAMISVÄÄRSUSED
Hommikusöök. Vaba päev rannapuhkuseks. Soovijatele pakume lisatasu eest väljasõitu Põhja-Küprosele.
Ületame demarkatsiooniliini ning külastame Põhja-Küprost. Bellapais kloostri juurest vaatame kaunist vaadet Põhja-Küprosele. Sõidame põhjarannikule ning peatume Kyrenia kuurordis.
Sadamalinn Famagusta rikkus keskajal oli legendaarne. Famagusta pea täiuslikult säilinud Veneetsia müüride keskel leiame uhkete paleede ja gooti kirikute varemed. Uurime, kus paikneb Veneetsia tiivulise lõvi bareljeefiga Othello torn, milles Shakespeare’i näidendikangelane Othello oma naise Desdemona hukkas. Kunagine Püha Nikolaose katedraal, tänane Lala Mustafa Paša mošee, on gooti arhitektuuri hea näide Küprosel. Näeme ka eraldatud kummituslinna Varoshat. 

7. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS, RAHVUSLIK ÕHTU
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks.
Õhtul on soovijatel võimalik ühineda õhtusöögiga rahvuslikus restoranis (lisatasu eest).
 
8. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS, LEND LARNACA-TALLINN
Vaba päev puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks. Transfeer lennujaama. Otselend Larnaca-Tallinn kell 22:15-02:30 (lennunumber MYX508, kohalikud lennuajad). Saabumine Tallinnasse 28.09.

Majutus

855
/
899
Hotell Anemi Hotel&Suites 

Majutus kahekohalises superior studio toas
Broneeri
0.3 km merest
0.1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Õhtusöögid hotellis / täiskasvanu
112€
Õhtusöögid hotellis / laps
56€
Lisatasu superior ühe magamistoaga apartemendis / inimene
79€
Lisatasu deluxe ühe magamistoaga apartemendis / inimene
95€
Lisatasu majutuse eest üksinda kahekohalises toas
220€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Anemi Hotel&Suites on kaasaegne kuurorthotell, mis paikneb ideaalse asukohaga Kato Paphose keskuses ehk reaalselt otse vana Paphose südames. Lähima sinilipurannani on hotellist 300m, lähistel on vana sadam, rannapromenaad, poed ja butiigid, söögikohad ja kohvikud. Hotell sisaldab kõiki stiilse butiikhotelli elemente ning pakub ainulaadset ja külalislahket õhkkonda. Šikk ja maitsekas disain ning minimalistliku sisustuse ja rahustavate toonidega sisekujundus tagavad olustiku, millest õhkab elegantsi. Hotellis on hubane restoran väliterrassiga, kus pakutakse vahemere roogasid ning imeline katuseterrass päikeseloojangute nautimiseks ja baar. Hotellis on välibassein koos päikesevarjude ja lamamistoolidega.
Kõik superiot studio toad on väga mugavalt ja stiilselt sisustatud, tubades on konditsioneer, avarad vannitoad tualetitarvete, hommikumantlite ja fööniga, suured lameekraaniga telerid rohkete kanalitega, elektroonilised seifid, elektroonilised võtmekaardilukud, telefonid, WiFi. Toad on sisustatud ka väikese kööginurgaga. Soovi korral on lisatasu eest võimalik broneerida ka superior ühe magamistoaga apartement või deluxe ühe magamistoaga apartement majutust.
www.anemihotel.com

855
/
899
Hotell Kissos 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
0.3 km merest
1.5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Basseinivaatega toa lisatasu/inimene
25€
Ühese toa lisatasu
125€
Superior toa lisatasu/inimese kohta
85€
Soodustus kolmandale inimesele toas lisavoodil
50€
Soodustus 2-12. a lapsele lisavoodil kahe täiskasvanuga ühes toas
150€
Õhtusöögid hotellis/täiskasvanu (6 õhtut)
75€
Õhtusöögid hotellis/2-12 a laps (6 õhtut)
35€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Kato Paphos, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Hotell asub Kato Paphoses, ca 600 m kaugusel rannast (rannatoolid tasulised). Hotellis on kokku 144 tuba. Hotell koosneb erinevatest hoonetest. Hotellik on baar ja restoran, bassein. WiFi üldkasutatavates ruumides. Hotelli lähedale jääb poode, söögokohti, meelelahutust. Paphose keskusesse on hotellis 1,6 km ning Paphose sadamaäärsele rannapromenaadile 1,9 km mööda tänavaid ning vähem (u 20 min) mööda mereäärset jalutusrada. Lähim rand - Faros beach - on hotellist u 800 m kaugusel. Paphose piirkonna ühte kauneimasse Coral Bay randa saab hotelli vahetust lähedusest hõlpsasti ühistranspordiga u 15 minutilise intervalliga.
Standard klassi toad (u 15m2) on rõduga, tubades on dušš/WC, föön, TV, külmik/seif (külmik ja seif on lisatasu eest, ~5 €/päev), telefon, konditsioneer.
Soovi korral on võimalik tellida basseinivaatega standard klassi tuba (lisatasu eest).
Samuti on soovijatel võimalik tellida lisatasu eest rõdu või terrassiga superior klassi tuba. Superior toad on ruumikamad (u 25m2) ning paiknevad eraldi basseiniäärses hoones.
Hotellis pakutakse buffet stiilis hommikusööki ning soovi korral on võimalik tellida õhtusöögid hotellis (lisatasu eest).
www.kissoshotel.com

899
/
946
Hotell Roman 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
0.4 km merest
0.1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Ühese toa lisatasu
139€
Basseinivaatega toa lisatasu/inimene
35€
Õhtusöögid hotellis (6 õhtut)
85€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Paphos, majutus kaheses toas hommikusöökidega.
Hotell asub Paphoses. Farose rand on 400m kaugusel. Hotellis on 87 tuba. Hotelli omapärane interjöör on sisustatud Antiik-Kreeka stiilis. Tubades dušš, wc, rõdu, föön, TV, konditsioneer.
Hotellis on restoran, kohvik ja baar, päevitusalaga bassein. Pakutakse mitmeid spa teenuseid (lisatasu eest). Hotellis on tasuta WiFi.
www.romanhotel.com.cy
 

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Larnaca ja Larnaca-Tallinn (Smartlynx tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavustega bussis;
 • 7 ööd hotellis*** vastavalt programmile (2-in. toad), toitlustus vastavalt hotellile;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ekskursioon Põhja-Küprosele 59 € (ettetellimisel ja tasumisel). Ekskursiooni tellides, palume meile teada anda passinumber ja kehtivuse aeg;
 • toitlustus lennukis pardamenüü alusel.
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Kolossi 2,50 €
 • Kourioni arheoloogia-ala 4,50 €
 • Apollo tempel u 2,50 €
 • Pafose Kuningate Hauad 2,50 €
 • Nea Pafose arheoloogia-ala 4,50 €
 • Palaipafose arheoloogia-ala 4,50 €
 • Arheoloogiamuuseum Nikosias 4,50 €
 • Annetused Troodose mägede kirikutes ja kloostrites 2-5 €
 • Põhja-Küprose ekskursiooni sissepääsud 7 € (Bellapais klooster)
 • Küprose demarkatsiooniliini ületamise tasu 4 €
 • Rahvuslik õhtu u. 39 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
NB! Pensionäridele ja üliõpilastele vastava tunnistuse esitamisel osadel objektidel odavamad hinnad.

Viisa ja dokumendid

Küprosele reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

TÄHTIS! Reisidokumendina on vajalik siiski kaasa võtta lisaks ID-kaardile ka PASS! Pass on vajalik Põhja-Küprose külastamiseks!

Lisainfo

 • Olenevalt isiklikest tarbimisharjumustest soovitame reisirahakotti söökideks ja muudeks kuludeks kokku umbes 250-300 €. Muuseumide ja külastuste orienteeruvad hinnad on ära toodud reisikava lõpus.
 • Küprosel esineb kolme erinevat tüüpi pistikupesasid. Levinuimad on kolme lameda haruga pistikud (sarnaselt Briti saartele). Soovitame kaasa võtta adapteri.
 • Kaunid Coral Bay liivarannad jäävad Paphose linnast 12 km kaugusele (bussipilet ca 2 € suund, bussipeatus 50 m kaugusel hotellidest).
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. 
Lennuinfo:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Lennuki toitlustus: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt telli >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
11.10.2020 - 18.10.2020
Giid Siret Kalmström
 Hind al 855
Broneeri
2 vaba kohta
Giid
Siret Kalmström
Sireti reisipagasis on palju kogemusi ja elamusi, kultuuri ja ajalugu, mitmeid seiklusi ja palju toredaid avastamisi. Reisid neljal mandril ja üle viiekümnes riigis Euroopas, Aasias ja Aafrikas on andnud Siretile avatud maailmavaate ning laia silmaringi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Küprose kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  699
Küprose puhkus Paphoses
11.10.2020 - 18.10.2020
1 vaba koht
Vaata lähemalt

Kliendid meist

E
Erkki
Tänud asjatundliku, professionaalse ja hoolitseva reisikorralduse eest! Viibisin sellisel grupireisil esmakordselt ja see jättis mulle väga soodsa mulje, olen sellest jõudnud rääkida ka juba oma sõpradele, kes edaspidi tõsiselt sirvivad Germalo reisikalendrit, mitte ei otsi autojuhti, kes safarile viiks. Kindlasti tahaks tulla teiega reisile ka edaspidi. Tervitused ka Hannesele! Minu poolt 10 punkti 10 st! Tansaania, 2019.
J
Jaanus
Väga huvitav, silmaringi laiendav ja elamusterohke reis oli. Olen väga rahul Teiepoolse pakutud reisi korraldamisega, väga põhjaliku giidide tööga ja Teie reisisaatja hoolivusega. Kindlasti kohtume uutel rännakutel! Jaapan, 2018.